Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, crush napisał:

Podobno Platinum chce pójść w gry jako usługi. Czyli koniec z mniejszymi, skondensowanymi projektami jak Nier.

Co Ty na to @Element Wojny ?

 

A co mogę powiedzieć ? Mogę jedynie mieć nadzieję że ten bardzo słabo prezentujący się Babylon's Fall będzie tak totalną porażką że koleś szybko zmieni zdanie.

Jeśli zaś tak się nie stanie, mam nadzieję że Taro znajdzie nowy dom dla swoich pomysłów, bo wątpię że twórca jego kalibru będzie chciał do końca kariery pracować przy grach-usługach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoko Taro ciągle lata z kwiatka na kwiatek, przeca dwie trzy jego ostatnie gry nie powstały w Platinum Games. Z tego co się orientuję, nie jest ich pracownikiem. 

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taro nie lata z kwiatka na kwiatek a problem nie do końca jest z Platinum Games, tylko ze Square Enix które jest wydawcą chyba wszystkich gier Taro z ostatnich 20 lat.

Nie mam pojęcia jak wygląda jego kontrakt i na jakich zasadach pracuje, ale wydaje się robić wszystko pod dyktando SE - tu nowa gierka, tam jakiś remaster, tu mobilka, tam karcianka itd. Temat Nier'ów wydaje się być martwy (co jest absurdem biorąc pod uwagę sprzedaż), z Drakengardami też nie wiadomo czy mają jakąś przyszłość. Ogólnie nie nastawiam się już na nic szczególnego od SE bo widząc co ta żałosna firma wyprawia z takimi markami jak Deus Ex czy Nier to zwyczajnie płakać się chce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno wygląda tak - " pozwólcie mi zrobić Nier: Automata, a zostanę waszą dziwką". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Element Wojny napisał:

a problem nie do końca jest z Platinum Games, tylko ze Square Enix które jest wydawcą chyba wszystkich gier Taro z ostatnich 20 lat.

Aktualnie problemem jest i z Plat i Square bo ich plany wydają się teraz pokrywać.

Ja niedługo chyba zdegraduje PCta do integry bo i tak nie będzie nic dobrego AAA i AA do ogrania. :lol2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, crush napisał:

Aktualnie problemem jest i z Plat i Square bo ich plany wydają się teraz pokrywać.

Ja niedługo chyba zdegraduje PCta do integry bo i tak nie będzie nic dobrego AAA i AA do ogrania. :lol2:

Dlatego trzeba szukać gier poza głównym nurtem. Gdybym miał się sugerować tylko tytułami które tutaj na forum robią furorę to może rocznie kończyłbym po 2-3 gry, a resztę porzucałbym w trakcie przechodzenia. Coraz mniej kręcą mnie te popularne i bijące rekordy sprzedaży, a coraz bardziej te o których mało kto słyszał i w które mało kto grał. Jest jeszcze wiele dobrego do odkrycia - coś co wcześniej przeoczyłeś, pominąłeś lub po prostu z góry uznałeś za coś nieodpowiedniego dla Ciebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ITH piszą, że Take-Two ma przywrócić serie Maxa Payne'a, LA Noire i Midnight Club. Brzmi nieźle, na ostatni tytuł wręcz aż mi się oczy zaświeciły, ponieważ interesuję się motoryzacją, a nigdy nie grałem w żadne MC. O ile coś wyjdzie z tych plotek i o ile nie osiwieję do tego czasu aż coś się pojawi. Choć biorąc pod uwagę kolor moich włosów, to przejście ich w siwy odcień będzie całkiem płynne :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Pawelek6 napisał:

(...) Midnight Club. Brzmi nieźle, na ostatni tytuł wręcz aż mi się oczy zaświeciły, ponieważ interesuję się motoryzacją, a nigdy nie grałem w żadne MC.

Grałem w parę MC, całkiem dobre gry. Niestety ale Underground 1 / 2 były lepsze i dlatego MC przeszły bez większego echa.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Grałem w parę MC, całkiem dobre gry. Niestety ale Underground 1 / 2 były lepsze i dlatego MC przeszły bez większego echa.

MC totalnie nie wybaczały błędów, zwłaszcza dwójka. Ale sam tuning fajny był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pawelek6 napisał:

Na ITH piszą, że Take-Two ma przywrócić serie Maxa Payne'a, LA Noire i Midnight Club. Brzmi nieźle, na ostatni tytuł wręcz aż mi się oczy zaświeciły, ponieważ interesuję się motoryzacją, a nigdy nie grałem w żadne MC. O ile coś wyjdzie z tych plotek i o ile nie osiwieję do tego czasu aż coś się pojawi. Choć biorąc pod uwagę kolor moich włosów, to przejście ich w siwy odcień będzie całkiem płynne :hmm:

Ale nie piszą tego:

https://www.gry-online.pl/newsroom/gta-6-i-nft-strauss-zelnick-take-two-o-przyszlosci/zd21451

Cytat
Chcemy mieć pewność, że konsumenci mają dobre doświadczenia za każdym razem, gdy angażują się w nasze dokonania. Strata pieniędzy na spekulacjach nie jest dobrym doświadczeniem, więc będziemy się trzymać z daleka od tego rynku. Jesteśmy jednak przekonani, że istnieje możliwość, aby NFT wpasowały się w ofertę Take-Two w przyszłości.
Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/gta-6-i-nft-strauss-zelnick-take-two-o-przyszlosci/zd21451

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

Key Supplier of Wafers for Chips Has Sold Out Through 2026 https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-02-09/key-supplier-of-wafers-for-chips-says-it-s-sold-out-through-2026

Kryzys na rynku elektroniki może trwać latami ?

Moja szklana kula mówi mi że do 2077 roku. :E Jakoś im nie wierze, zaraz Intel zasypie rynek Arc, będzie milion kart, pewnie w konkurencyjnej cenie, czasami ci specjaliści p***** farmazony by wystraszyć zwykłego Smitha i Kowalskiego, jak szopka z C19.  Jak by tak było to producenci samochodów, agd, rtv by się na prawdę wkurzyli, a jednak tv, pralki w sklepach są. Takie pierdolety, to moje zdanie.  Jak z HDD i SSD, nie ma będą wysokie ceny, gówno dupa, idziesz do sklepu i kupujesz ile chcesz TB.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Moja szklana kula mówi mi że do 2077 roku. :E Jakoś im nie wierze, zaraz Intel zasypie rynek Arc, będzie milion kart, pewnie w konkurencyjnej cenie, czasami ci specjaliści p***** farmazony by wystraszyć zwykłego Smitha i Kowalskiego, jak szopka z C19.  Jak by tak było to producenci samochodów, agd, rtv by się na prawdę wkurzyli, a jednak tv, pralki w sklepach są. Takie pierdolety, to moje zdanie.  Jak z HDD i SSD, nie ma będą wysokie ceny, gówno dupa, idziesz do sklepu i kupujesz ile chcesz TB.

Producenci samochodów są naprawdę wkurzeni, bo jest potężny problem z elektroniką. Jak bierzesz furę spoza aktualnie dostępnych w salonie, to i rok możesz czekać. Niektórzy nawet wypuszczają totalne bieda wersje z elektroniką ograniczoną do niezbędnego minimum (Ford Puma). A Suzuki dodaje taką informację w katalogach swoich fur, dotyczącą systemów multimedialnych - "Ograniczona dostępność wybranego elementu wyposażenia. Więcej informacji u Dealerów Suzuki". Dlatego zamiast wymarzonego auta musiałem brać, co mieli. Szukałem w sierpniu, jak spoza dostępnych od ręki "to wczesna wiosna 2022".

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Lypton napisał:

Producenci samochodów są naprawdę wkurzeni, bo jest potężny problem z elektroniką. Jak bierzesz furę spoza aktualnie dostępnych w salonie, to i rok możesz czekać. Niektórzy nawet wypuszczają totalne bieda wersje z elektroniką ograniczoną do niezbędnego minimum (Ford Puma). A Suzuki dodaje taką informację w katalogach swoich fur, dotyczącą systemów multimedialnych - "Ograniczona dostępność wybranego elementu wyposażenia. Więcej informacji u Dealerów Suzuki". Dlatego zamiast wymarzonego auta musiałem brać, co mieli. Szukałem w sierpniu, jak spoza dostępnych od ręki "to wczesna wiosna 2022".

Jak ktoś ma hajsy to może kupić samochód używany bez elektroniki, np muscle cars z USA z lat 60-70, a jak ma mniejsze to używkę, u mnie w mieście pełno używek stoi, z 2017, 2015 i starsze co kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma związku z tematem. Mowa o aktualnej sytuacji na rynku nowych samochodów.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lypton napisał:

Producenci samochodów są naprawdę wkurzeni, bo jest potężny problem z elektroniką. Jak bierzesz furę spoza aktualnie dostępnych w salonie, to i rok możesz czekać. Niektórzy nawet wypuszczają totalne bieda wersje z elektroniką ograniczoną do niezbędnego minimum (Ford Puma). A Suzuki dodaje taką informację w katalogach swoich fur, dotyczącą systemów multimedialnych - "Ograniczona dostępność wybranego elementu wyposażenia. Więcej informacji u Dealerów Suzuki". Dlatego zamiast wymarzonego auta musiałem brać, co mieli. Szukałem w sierpniu, jak spoza dostępnych od ręki "to wczesna wiosna 2022".

Ciekawe jest, że producenci mają spore zapasy zmontowanych już aut, do których brakuje elektroniki. No i te auta stoją na placach i czekają na czipy, czasem całymi miesiącami. Ale sprzedawane są z rocznikiem finalnego ukończenia a nie rozpoczęcia montażu, więc kupując nowe auto możesz łatwo nadziać się na egzemplarz zmontowany de facto miesiące, albo nawet rok przed sprzedażą.

Edytowane przez Myst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Jak ktoś ma hajsy to może kupić samochód używany bez elektroniki, np muscle cars z USA z lat 60-70, a jak ma mniejsze to używkę, u mnie w mieście pełno używek stoi, z 2017, 2015 i starsze co kto woli.

A jak ktoś ma hajsy i fantazje to może zapierniczać autem Flinstonów.

Ja lubię klasyki ale nie, muscle car jako auto do codziennego użytku to jest dramat.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nie było drożyzny to dobra okazja żeby to zmienić :szczerbaty:

Kioxia i Western Digital potwierdzają duże zanieczyszczenie pamięci NAND. Ceny SSD pójdą w górę? https://ithardware.pl/aktualnosci/kioxia_i_western_digital_potwierdzaja_duze_zanieczyszczenie_pamieci_nand_ceny_ssd_pojda_w_gore-19829.html

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2022 o 16:00, Lypton napisał:

Producenci samochodów są naprawdę wkurzeni, bo jest potężny problem z elektroniką.

Będą dopiero wkurzeni jak zaczną sypać takimi mikrotranzakcjami i się okaże że Codex z Denuvo sobie nie radzi,ale z takim Audi już tak :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...