Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Jaycob napisał:

To jeszcze jedno czy to nie wpływa na wydajność w grach?

Tak jak było pisane i chyba sam wiesz, odpal grę czy benchmarka i sprawdź przez msi afterburner jaki masz zegar i mniej więcej do tego zegara obniżaj napięcie, nie wiem jak wygląda sprawa z twoją kartą do ilu innym się udaje, ale to taki przykład ustawienia "stockowego" chyba, że chcesz jeszcze niżej albo nawet podbić zegar, ale to pewnie dłużej potrwa bo trzeba szukać "złotego środka"(mhz i uv), a tak dla stockowego zegara "powinno być łatwo", daj znać. Wiedźmin 3 jeden z tych gier, gdzie testowanie w lesie pozwoli ustabilizować uv, zawsze to jakaś opcja aniżeli odpalać non stop benchmarka.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, lukadd napisał:

Jak możesz i masz gdzieś pod ręką tą swoją tabelkę z wynikami po UV, taktami i poborem prundu to wrzuciłbyś bo nie znajdę w czeluściach pclaba :E

https://postimg.cc/gallery/TPR1Ccw

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie 20 letnia buda i temperatury mam dobre, w idle procesor 43*C, grafa 39*C, cicho jest, wentylatory ustawione na tryb cichy, na dworze 29*C, w grach procesor 55*C, grafa 60*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaycob napisał:

No dobra, dzięki wszystkim za odp! W takim razie zabieram się za UV. Mam nadzieję, że to poprawi to kulturę pracy, bo na ten moment nie mam ochoty odpalać PC przy takiej głośności. :E

Sorry, że zawaliłem temat swoim problemem. :P:E

Ale przynajmniej temat odżył.

Tylko zobacz sobie jak to się robi przez MSI na krzywej. Ustawiasz taktowanie i napięcia.

 

Side wrzucił wyniki to dla 3080, ale na każdym GPU da się ugrać.

w3p.png

w3.png

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i spoko. Testuj znaczy najlepiej graj w wymagające gry i sprawdzisz czy stabilne i jak wygląda pobór/temp. Zawsze możesz jeszcze pozmieniać kapkę, podbić taktowanie czy jeszcze obniżyć napięcie tak jak ci pasuję. Też różne sztuki GPU mają różny potencjał, ale to wyjdzie w praniu.

Edytowane przez lukadd
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrozumiałem, tylko chciałem link do strony z całością jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Jaycob napisał:

Ale po co te +900MHz na pamięciach? Mało Ci wydajności - tym samym zaburzasz sobie cykl sprawdzania stabilności bo w razie czego nie będziesz wiedział czy niestabilność powoduje zbyt niskie UV czy podkręcenie pamięci o 900MHz.

Sztywne obroty wentylatorów w Afterburnerze to też dobry pomysł (domyślna krzywa powinna być ok).

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Ale po co te +900MHz na pamięciach? Mało Ci wydajności - tym samym zaburzasz sobie cykl sprawdzania stabilności bo w razie czego nie będziesz wiedział czy niestabilność powoduje zbyt niskie UV czy podkręcenie pamięci o 900MHz.

Sztywne obroty wentylatorów w Afterburnerze to też dobry pomysł (domyślna krzywa powinna być ok).

Serio - ja się nie znam. ;) Ustawiłem tak było napisane i o więcej nie pytałem. :E  Robię metodą "prób i błędów". :E  Tam jest, że dać 1000, ale już wspominałem wyżej, że miałem artefakty to zjechałem do 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pawelek6 napisał:

Tak, zrozumiałem, tylko chciałem link do strony z całością jeszcze ;)

Ale tego nie ma na żadnej stronie :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaycob napisał:

Serio - ja się nie znam. ;) Ustawiłem tak było napisane i o więcej nie pytałem. :E  Robię metodą "prób i błędów". :E  Tam jest, że dać 1000, ale już wspominałem wyżej, że miałem artefakty to zjechałem do 900.

Nie ruszaj tego kompletnie, ten jełop z reddita powinien dostać za to z buta w pysk. Dla początkujących sugerować w poradniku dodatkowe kręcenie pamięci, no śmiechu warte. :E 

Pamięci zresetuj do domyślnych wartości, zrób UV i dopiero jak będzie stabilnie to możesz bawić się w ruszanie pamięci ale moim zdaniem przy RTX 3070 to totalny i bezmyślny bezsens bo tej karcie wydajności nie brakuje.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Pamięci zresetuj do domyślnych wartości, zrób UV i dopiero jak będzie stabilnie to możesz bawić się w ruszanie pamięci ale moim zdaniem przy RTX 3070 to totalny i bezmyślny bezsens bo tej karcie wydajności nie brakuje.

Czy ustawić na 0? Core także?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core nie ruszaj bo tym zarządza krzywa (undervolting), masz tam nawet napisane "Curve".

Memory na "0" i to powinno przywrócić wartości domyślne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, caleb59 napisał:

 Dla początkujących sugerować w poradniku dodatkowe kręcenie pamięci, no śmiechu warte. :E 

Wielce skomplikowane, a oc pamięci to dodatkowa wydajność bez straty na wydajności na wat. A w grach pamięci nie dostają za mocno także bez strachu można podkręcić jeżeli brakuje wydajności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @caleb59 zostaw na domyślnych wartościach, rdzeń gpu sam- a dokładnie suwak sam się zmieni i przypisze nazwę "curve" tak jak u mnie.

Jak chcesz możesz podkręcać pamięci, to twoja karta, ale wpierw baw się w uv i szukaj stabilnego napięcia z rdzeniem, a potem sam zdecyduj czy podbijasz pamięci czy nie.
ZARn8jy.png

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Wielce skomplikowane, a oc pamięci to dodatkowa wydajność bez straty na wydajności na wat. A w grach pamięci nie dostają za mocno także bez strachu można podkręcić jeżeli brakuje wydajności ;)

Niech najpierw nauczy się robić UV, nie mieszaj mu w głowie za dużo skoro nie ma takiej potrzeby - RTX 3070 jest na tyle wydajny, że nie ma co sobie tym gitary zawracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jaycob napisał:

Jak gracie w te upały? Macie klimatyzatory, wiatraki czy czekacie na lepszą godzinę? :E Moja karta dobija do 77*C, boję się odpalać blaszaka przy temp w domu 26*C. :E

Bez klimatyzacji trzeba sobie jakoś radzić. ?

C-P2kB4XUAAZz2t?format=jpg&name=900x900

 

 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Reddzik napisał:

Tak jak pisze @caleb59 zostaw na domyślnych wartościach, rdzeń gpu sam- a dokładnie suwak sam się zmieni i przypisze nazwę "curve" tak jak u mnie.

Jak chcesz możesz podkręcać pamięci, to twoja karta, ale wpierw baw się w uv i szukaj stabilnego napięcia z rdzeniem, a potem sam zdecyduj czy podbijasz pamięci czy nie.
 

Cholera, rzucić to wszystko i kupić XSX. :E?

Ustawiłem na samych krzywych. Ściągam RE3, bo nie grałem, a przy okazji przetestuję.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Ale tego nie ma na żadnej stronie :szczerbaty:

No, ale dostałem w końcu jakiś link z większą ilością wykresów do przejrzenia, więc co chcesz? :E

Poza tym, możesz zawsze pomyśleć o otworzeniu swej pełnoprawnej strony :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Jaycob napisał:

Cholera, rzucić to wszystko i kupić XSX. :E?

Ustawiłem na samych krzywych. Ściągam RE3, bo nie grałem, a przy okazji przetestuję.

Za słaba ta konsolka dla mnie i za małe możliwości :E Nawet Ultra Wide sobie nie ustawisz w grach, a jak łaskawcy patcha nie dadzą do gry to nawet i 30fps nie przeskoczy np. RDR2.

Ja też jestem leniwiec, ale jak GPU zmieniam raz na 2-3lata to na początku po zakupie bawię się i sobie testuję potencjał, ustawiam profile i później już gram ciesząc się ciszą i wydajnością :E 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie GPU to jedna z najprostszych rzeczy, jak nie chcesz wszystkiego ustawić na granicy to temat zamyka się w 10minut i potem profile leżą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukadd napisał:

Nawet Ultra Wide sobie nie ustawisz w grach, a jak łaskawcy patcha nie dadzą do gry to nawet i 30fps nie przeskoczy np. RDR2.

Podobno (nie mam szerokiego ekranu, czytałem na forum) Ultra Wide to nawet na PC nie jest wspierany przez niektóre gry, także trzeba czekać na patche. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...