Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba, w większości działają a jak nie to bierzesz moda i działa, na konsoli można tylko czekać

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sobie ubzdurali producenci, że konsola to tylko do TV i tam już balanga jak trzeba. Z monitorami mają większy problem. Takie Sony to nawet nie ma suppa na 1440p. :E

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wu70 napisał:

Ustawianie GPU to jedna z najprostszych rzeczy, jak nie chcesz wszystkiego ustawić na granicy to temat zamyka się w 10minut i potem profile leżą. ;)

No na szybko lekkie UV czy OC to zwykle tak. Ale możliwie najlepsze nastawy to już trzeba się pobawić. Kapkę za mało papu i takie Metro z RT wywali dopiero po ~godzinie.

4 minuty temu, Jaycob napisał:

Podobno (nie mam szerokiego ekranu, czytałem na forum) Ultra Wide to nawet na PC nie jest wspierany przez niektóre gry, także trzeba czekać na patche. ;)

Ja też nie mam, ale na oledzie 55" robi się piękne UW, RDR2 w takim trybie to poezja. Wybory i możliwości są nieporównywalnie większe niż na konsoli.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale jak ktoś się nie interesuje zbytnio tematem to nie ma potrzeby ustawiać wszystkiego na granicy stabilności, potem właśnie okazuje się że w innej grze trzeba poprawiać.

Ale nawet w takim przypadku to banał z GPU, wywali po godzinie to przestawiasz wykres o jeden poziom napięcia w prawo. A teraz weź taki ram, tona timingów, sporo wiedzy i zależności, testowanie to są grube godziny a finalnie w zależności od sprzętu, gier i ustawień możesz nawet nie zauważyć różnicy :D

W sumie szkoda że nie ma dostępu do timingów i innych ustawień vramu na gpu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie robiłem na żadnej karcie UV, ale nigdy nie miałem jakiś high-endów, zawsze mid-endy, GT240 i GTX 650Ti działają do dzisiaj, tak samo jak 7600GT czy, 9600, 9800GT, 7600 ma 16 lat, mam jeszcze ze starszych rzeczy w zbiorach 2MX400, 2MX na PCI od Creative bardzo rzadka karta i ciężko ją dostać, FX5200 :E , 4200Ti, jedynie 8500 wyzionął ducha i 7300GT. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteśmy przy działaniu PC w obecnym, gorącym okresie to przekopiuję to, co napisałem w innym wątku:

Na obecnej wyprzedaży nabyłem grę "Twierdza Władcy Wojny", problem jest taki, że gra wiesza się za każdym razem w tym samym miejscu: druga misja pierwszej kampanii, gdy rusza na mnie armia przeciwnika. Za pierwszym razem gra się zwiesiła tak, że musiałem ponownie uruchomić PC, za drugim razem, zwiesiła się i zamknęła.

Obecnie przeinstalowuję grę na dysk SSD, może to coś pomoże?

Po przeniesieniu gry na dysk SSD udało się przejść tę misje, dziwne, bo oba dyski mają dwa lata i zostały zakupione w tym samym momencie.

Wygląda na to, że gry zainstalowane na partycjach na dysku HDD działają znacznie gorzej, niż te zainstalowane na dyskach SSD: chociażby Baldur's Gate 3 czy Jedi Fallen Order - ta pierwsza miała różne bugi, nie wczytywały się tekstury, itp. Po przeniesieniu na SDD problem znikł a ta druga ciągle przycina.

Ciekawe jest też to, że HD Tune pokazuje mi inną wielkość dysków, niż mam a posiadam:

- SSD 500GB - System

 - SSD 1TB - Gry

 - HDD 4TB - Gry

 - HDD 2TB - Dysk zewnętrzny

Tymczasem HD Tune pokazuje, że dysk HDD 4TB ma 2TB co nie jest zgodne z prawdą.

 

Prawie dwie godziny pograłem w Total War Warhamer III - dysk HDD, ta sama partycja co wcześniej Twierdza a gra znacznie bardziej wymagająca i nie było żadnego problemu ani żadnej zwiechy. To dziwne, że różne gry tak odmiennie reagują.

Co ciekawe, po restarcie PC opcja "zasilanie i uśpienie" zaczęła mi się przełączać z "nigdy" na 20 minut a wcześniej się tak nie robiło. Dzisiaj znowu się przełączyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Wu70 napisał:

W sumie szkoda że nie ma dostępu do timingów i innych ustawień vramu na gpu :D

Ostatni raz na NV takie cuda za czasu serii 8 za pomocą nibitora. OC GPU nieco spadała, ale i tak wydajność była lepsza po wyostrzeniu timingów i nawet można było wbijać bios od Samsungów to Qimond przez co ładnie rosło oc pamięci i wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

cytat:

Wygląda na to, że youtuber i zagorzały zwolennik tego subreddita, u/RealRanton, uzyskał pewne poufne informacje na temat prac nad WuKongiem.

Nie jest tak gładko, jak chcielibyście wierzyć. Nie pokazano prawie nic poza zwiastunami. Zwiastuny mogą być mylące, jak wiemy z wcześniejszych doświadczeń.

Gra ma podobno tylko jeden obszar warty wydania, a cała reszta nie ma żadnych scenek ani gotowych bossów.

Mam nadzieję, że to nie jest kolejne "Porzucone".

dyskusja na neogafie

reddit

 

jak widać chyba standardem staje sie chiński model developingu polegający na zrobieniu concepcyjnego vertical slice i pokazywaniu go jako działającej gry (ile to juz było takich chińskich gier, żeby daleko nie szukać np "Lost Soul Aside" na PS4

 

 

Edytowane przez Azakiel
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że taki sam los może spotkać The Day Before, identyczne zachowanie, sytuacja.

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość i jakaś podstawa dla matołów "bo ludzkie oko nie widzi więcej, niż 30". :)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie przeliczyłem wiecie, że na PPE potrafią na dobry początek tygodnia w okresie wakacyjnym nastukać ponad 40 newsów w ciągu doby, wczoraj tyle było to śmieszne czy tragiczne?

Edytowane przez Dozorca
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zawsze zastanawiało czemu wielu ludzi lubi te 24 klatki w filmach i doszedłem do wniosku, że to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Nie ma czegoś takiego jak kinowe doświadczenie (czego niby filmy w 48 czy 60 klatkach nie oferują), gdyby dziś od dziecko od małego oglądało filmy jedynie w 60 klatkach to dla niego taka właśnie płynność byłaby kinowym doświadczeniem i skrzywiłoby się gdyby mu potem pokazać film w 24 klatkach. Ja pamiętam jak pozytywne wrażenie wywarł na mnie w kinie Hobbit w 48 klatkach, ale widać ludziom się nie podobało bo nie słyszałem o kolejnych filmach oferowanych w kinach w 48 czy 60 klatkach, a przecież dziś technicznie to nie jest problem (jedynie stworzenie dobrego CGI może być bardziej pracochłonne). W TV też jestem zwolennikiem upłynniaczy obrazu choć niestety jest to technologia niedoskonała i nie prezentuje tej samej jakości co film natywnie nakręcony w wyższym klatkażu.

W grach tym bardziej lubię dużo FPSów tyle, że tu dla mnie 60 to absolutne minimum, a najlepiej gra mi się gdy nie ma spadków FPSów poniżej 100. W przypadku filmów myślę, że 60 byłoby natomiast najlepszym wyborem choć nie ukrywam, że z ciekawości chętnie bym zobaczył w kinie (najlepiej w IMAXie) jakiś film nakręcony i wyświetlany np. w 120 klatkach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AUTO6 napisał:

Mnie to zawsze zastanawiało czemu wielu ludzi lubi te 24 klatki w filmach i doszedłem do wniosku, że to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Nie ma czegoś takiego jak kinowe doświadczenie (czego niby filmy w 48 czy 60 klatkach nie oferują), gdyby dziś od dziecko od małego oglądało filmy jedynie w 60 klatkach to dla niego taka właśnie płynność byłaby kinowym doświadczeniem i skrzywiłoby się gdyby mu potem pokazać film w 24 klatkach.

Dokładnie tak jest.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dozorca napisał:

Dno dna, chwalenie się tym na głównym oficjalnym profilu

https://twitter.com/CDPROJEKTRED/status/1541421261322084356?cxt=HHwWiICzpY2eneQqAAAA

 

A w czym problem? Zgaduje ze to poprostu ludzie pracujacy w CDPR (lub zwiazani) sa na tych zdjeciach i firma ich oficjalnie wspiera.

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sheeneek napisał:

A w czym problem? Zgaduje ze to poprostu ludzie pracujacy w CDPR (lub zwiazani) sa na tych zdjeciach i firma ich oficjalnie wspiera.

A jakie to ma znaczenie w kontekście tworzenia gier? Co mnie obchodzi kogo grzmocisz? Rób dobre gry i będzie dobrze.

To nie jest żadne wsparcie tylko wywieszenie flagi bo wypada. Zaraz się ten śmieszny miesiąc skończy to i "wsparcie" zniknie.

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, crush napisał:

A jakie to ma znaczenie w kontekście tworzenia gier? Co mnie obchodzi kogo grzmocisz? Rób dobre gry i będzie dobrze.

To nie jest żadne wsparcie tylko wywieszenie flagi bo wypada. Zaraz się ten śmieszny miesiąc skończy to i "wsparcie" zniknie.

Takie ze to ludzie te gry robia a nie maszyny, najwyrazniej taka mieli potrzebe zeby na ten marsz pojsc i firma ich wspiera. Ja w tym problemu nie widze jak dlugo jest to robione w kulturalny sposob.

To to samo co robienie swiatecznych ozdobek i identyfikowanie sie z chrzescijanstwem, czy tez zyczenie Eid Mubarak swoim muzulmanskim pracownikom itd.

Masz przyklady:

Jakos tutaj nikt nie marudzil, hipokryzja?

 

 

Edytowane przez Sheeneek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sheeneek napisał:

Jakos tutaj nikt nie marudzil, hipokryzja

Tylko wiesz w czym tkwi problem? Jak nie złożą życzeń na święta czy dzień ojca to nikt nie zwróci na to uwagi. I słusznie, bo to nie jest istotne. 

Spróbuj nie wywiesić flagi na pride to Cię hołota z błotem zmiesza.

W Burgerlandzie zmienili te przepisy o aborcji. I jełopy w niektórych firmach protestują, bo ich firmy nie zabrały w tej sprawie głosu. Podobnie w stosunku do niektórych celebrytów którzy się nie wypowiedzieli... :lol2:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, crush napisał:

Tylko wiesz w czym tkwi problem? Jak nie złożą życzeń na święta czy dzień ojca to nikt nie zwróci na to uwagi. I słusznie, bo to nie jest istotne. 

Spróbuj nie wywiesić flagi na pride to Cię hołota z błotem zmiesza.

W Burgerlandzie zmienili te przepisy o aborcji. I jełopy w niektórych firmach protestują, bo ich firmy nie zabrały w tej sprawie głosu. Podobnie w stosunku do niektórych celebrytów którzy się nie wypowiedzieli... :lol2:

Zgadzam sie ze to idiotyzm, ale to juz wina i problem tej holoty a nie samej firmy. I ma sie nijak do tych ktorzy wyszli sobie na parade robiac to kulturalnie z transparentem firmy (jak tutaj widac z ich pelnym przyzwoleniem i wsparciem).

Przeciez jak ze wszystkim w zyciu to nie jest zero jedynkowe. Nie kazdy zwolennik/reprezentant LGBT stosuje cancel culture jak mu cos sie nie spodoba, nie kazdy z LGBT na protestach bedzie goly biegal itd, i tak samo nie kazdy z LGBT bedzie cie zaraz z blotem mieszal jak flagi nie wywiesisz. Chociaz tak jak piszesz, takich poj..w jest tez sporo niestety, i ta czesc trzeba poprostu ignorowac i napewno nie traktowac jako oficjalnego glosu danej grupy.

Dlatego jak dlugo robia swoje protesty w sposob nie uwlaczajacy reszcie spoleczenstwa  powinni byc traktowani z takim samym szacunkiem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...