Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, alfi napisał:

radeon R7 M370

Znacznie słabsza karta niż ta w wymaganiach minimalnych więc nie ma co liczyć na cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MindsEye_Teaser___2023_0-13_screenshot_3

GTA V A.D. 2023 aka MindsEye (Everywhere) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blur. HA TFU.

 

 

 

 

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemność, widzę ciemność :E 

Coś tam się próbuje otworzyć ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kadajo napisał:

 

Najlepsze jest to  ze w tym roku jedyne gry które mną zachwyciły to dead space remake, resident evil 4 remakei metroid remaster a z nowych nowych no cóż żadna no chyba ze star wars survivor ale to dlatego ze będzie ulepszone i więcej od tej gry nie oczekuje nie wiadomo czego.

 

I reszte ogrywam z promocji ktore nie gralem.

 

Edit 

czekam na porty gier od sony na Pc oraz na nintendo jakies klasyki i tyle.

Edytowane przez brainq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dobre spojrzenie na temat. O pewnych rzeczach nawet bym nie pomyślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, kadajo napisał:

Ale dobre spojrzenie na temat. O pewnych rzeczach nawet bym nie pomyślał.

Duch czasu. Koncentracyjne ADHD nas dręczy od dawna, stąd klikbaitowe tytuły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, brainq napisał:

Najlepsze jest to  ze w tym roku jedyne gry które mną zachwyciły to dead space remake, resident evil 4 remakei metroid remaster a z nowych nowych no cóż żadna no chyba ze star wars survivor

No ja z tegorocznych to chyba tylko na SW Survivor czekam, a tak to nie wiem... WRC od Codies może? Albo MotoGP 23? :E Na liście życzeń zostały mi pojedyncze niekupione gry sprzed lat, byłe exy od Sony, poza tym trochę sympatycznych indyków. Niedawno uświadomiłem sobie, że nie wychodzi teraz praktycznie nic dobrego i ciekawego, zwłaszcza z dużych gier (a i indyki zjadają swój ogon) ? 
No OK, sprawdziłbym o Forspoken, ale nie wiadomo, czy je w ogóle naprawią, niby dodali częściowe Ambient Occlusion, ale przed nimi jeszcze dluga droga, z rok łatania co najmniej :E 

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kadajo napisał:

Ale dobre spojrzenie na temat. O pewnych rzeczach nawet bym nie pomyślał.

Tak z ciekawości, które aspekty tak cię zaskoczyły? Bo z perspektywy osoby, która z growym wypaleniem zmaga się od lat - według mnie gość tam prawił totalne banały. 

Trochę lepsze były komentarze, sporo osób obierało argument jakości (nie pod względem technicznym, jak poruszono w materiale) dzisiejszych gier. Często padał zwrot o "grach bez duszy". Coś w tym jest, skoro jedyne, na co się czeka, to remaki staroci. Tak nawiasem, to Quaz poruszył zbliżony temat. Film pt. "Nekrostalgia". 

A ja, (tak będę się żalił), dotarłem już do etapu, gdzie nawet wspomnianych remake'ów grać się nie chce - w tym roku jeszcze w gry nie grałem. Pisząc te słowa, aż sam się zaskoczyłem - ale tak, zaglądam na steama, a tam ostatnio uruchamiany 3DMark w listopadzie zeszłego roku. Gdzie te czasy, gdy młóciło się po 10h w 3 Wiedźmin3 najlepszy. Teraz na samą myśl o odpaleniu takiej gierki - chęci przechodzą od razu. 

Może należałoby wyjść ze strefy komfortu, zmienić platformę czy coś - ale obawiam się, że to po prostu niczego w moim przypadku nie zmieni. Udowadniam to sobie przykładem z moją ostatnią przygodą z simracingiem. Śledzę sobie z zamiłowaniem wyścigi F1/2/3 - no i wymyśliłem, że w przerwie zimowej między sezonami sam siądę za fajerą. No świetny pomysł! Chwilę się tym poekscytowałem, kilka kółek zrobiłem w LFS, dokupiłem Asetto Corsę - już miałem nawet budować PCta dla wspomnianego tytułu - a teraz na samą myśl o rozstawianiu tego karamesła biorą mnie słabości. Fotel z kierownicą tylko zbiera kurz. A wyścigi dalej oglądam z pasją. 

Podobnie miałem z VR jeszcze za czasów PS4. Konsola i google kupione, chwila zainteresowania tematem, ograłem wszystkie demka - sprzęt wrócił do kartonu. Minął tydzień, dwa, trzy, aż postanowiłem sprzedać to w cholerę. Konsola również poszła. 

Dlatego uważam, że zakup jakiegoś Switcha, Decka, konsoli skończyłby się podobnie. 

Po grzyba ja to piszę, mógłby grę jakąś odpalić :E Hmm, ludki się jarają RE4R, no to może by tak wrócić od oryginału - wspomnienia mam bdb z tym tytułem. Co, ponad 20GB do zassania? Eeee, to może jednak nie. Tak to wygląda. 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to właśnie dobrze. Duży wybór więc mam czym wachlować jeśli chodzi o gatunki, aby się nie zanudzić grając cały czas w to samo i podobne.

Same gry AAA to może z maks 20% mojego grania.

Lubię różne gatunki gier i sobie urozmaicam granie, regularnie je zmieniając. Jak mi się nudzi i nie mam ochoty na grę akcji AAA, kolejnego open worlda itd. :E  to sobie odpalam Hadesa rogalikowego, albo jakąś strategię. Jak już nie mam ochoty łupać w strategię to sobie odpalam coś z jrpg, albo pojeżdżę na kierownicy w jakąś ścigałkę, później siądę do jakiegoś indyka np. taki Vampire Survivors co bez grafiki potrafi zapewnić taką czystą frajdę z po prostu samego gamepalyu :E itd.

 

Edit. Osobiście to z zbyt dużym wyborem gier na rynku mam tylko taki problem, że po prostu nie jestem w stanie ograć tego wszystkiego co bym chciał i muszę wybierać i decydować jaką grę ograć teraz, a jaką wrzucić w kolejkę gier do ogrania na datę w nieokreślonej przyszłości lub całkowicie zrezygnować bo po prostu nie da się ograć tego wszystkiego fajnego co jest obecnie na rynku :E

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, smilehunter napisał:

A ja, (tak będę się żalił), dotarłem już do etapu, gdzie nawet wspomnianych remake'ów grać się nie chce

U mnie podobnie w tej kwestii, takich gier jak RE4R nawet odpalać mi się nie chce i to nawet jak im wyszło to przecież to wszystko znam, nie chce mi się znowu w to grać. Znudzenie pojawia się już po samym tytule a gdzie to jeszcze ściągać.
AAA to natychmiastowy ziew, w zasadzie odruchy wymiotne.

Wybawieniem jest early access i mniejsze tytuły gdzie pojawiają się próby zrobienia czegoś ciekawego, tylko tutaj od czasu do czasu pojawiają się jeszcze jakieś tytuły których w ogóle się nie spodziewałem a potrafią nieźle wciągnąć :)

Warto dać też szanse multi/coop, to potrafi uratować każdą grę po latach znudzenia głupotą AI. Latać po serwerach z randomami już mi się nie chce ale zebrać czasami dwóch kolegów i zrobić sobie sesję wspólnego latania w DCSie to jest to :D

 

15 godzin temu, smilehunter napisał:

nie pod względem technicznym, jak poruszono w materiale

Kwestie techniczne to w ogóle całkowicie błędny argument na filmiku według mnie.

Ani to nie miało istotnego znaczenia za małolata, potrafiło się grać w 15fps albo ładować tuzin modów które wywalały grę na każdym kroku albo inne cuda żeby coś ruszyło.
Ani nie ma teraz, co pokazuje early access i gry które się z niego wybiły mimo fatalnego stanu technicznego.

Co innego jeśli gra jest bazowo przeciętna, kolejna powtarzalną kopia AAA, no to wtedy po co grać w takiego średniaka który w dodatku jest w fatalnym stanie? Problem w tym że ten stan techniczny niewiele by tu pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wu70 napisał:

Warto dać też szanse multi/coop

Ale współczesne multi i co-=op to właśnie latanie z randomami. Zresztą, nie każdy ma kilku kolegów do grani a w gry, i to jeszcze te same gry. To jest może jakiś sposób dla uczniów i studentów, ale raczej nie dla boomerów :E Zresztą zawsze single > multi.

Mnie wypalenie na szczęście nie dopadło, gier do ogrania cała góra na kupce wstydu ale problem widzę w tym, że nie wychodzi praktycznie nic nowego, godnego uwagi, więc ta kupka będzie coraz szybciej topnieć z czasem. Kolejne MotoGP, WRC czy TT Isle of Man tego nie uratują na dłuższą metę... :E 

Quaz faktycznie zrobił o tym dobry materiał (Swoją drogą, od pewnego czasu chyba znacznie mniej wodolejstwa w jego filmach, bo jakoś lepiej się je ogląda, bez ciągłej potrzeby przyspieszania).

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w multi a tym bardziej coopa grasz z kim chcesz a nie z randomami, jak chcesz to mogą być i randomy. Ja gram z dziewczyną albo z kolegami 30+ więc nie wiem co to w ogóle za tekst o uczniach, myślisz że jesteś jedynym dorosłym człowiekiem grającym w gry? 8:E
W takie gry co gramy czyli jakieś strategie albo symulatory lotu to pewnie ciężko by było znaleźć dzieciaków do gry

Jak nie masz z kim to pytasz w temacie o grze i prędzej zgłosi się boomer na tym forum niż jakiś uczeń :cool: tu chyba już nie ma dopływu świeżej krwi :D

9 minut temu, Zas napisał:

Zresztą zawsze single > multi.

Zawsze było i jest ..odwrotnie, tylko trzeba mieć z kim grać. ;) Dzisiejsze parcie na multi to coś oczywistego ale nawet kiedyś największe emocje były jak się zebrało kuzynów i cisnęło w splitscreena na 4 na monitorze 17" w jakiegoś quake'a 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

tu chyba już nie ma dopływu świeżej krwi :D

Wystarczy poobserwować belkę z urodzinami forumowiczów na głównej stronie. Średnia wieku to okolice 35lat 8:E A będzie tylko gorzej, bo dziś awaria facebooka i ludzie zgłaszają ISP że internet im nawalił. Nikt nie zagląda na takie fora dla dinozaurów. Ergo wymrzemy prędzej czy później. 

VbAUTpG.jpg

Ja to tu młody smród jestem. 3 z przodu dopiero w tym roku.

Multi/coop już przerabiałem. ~600h w CS:S, 900h w CS:Go, L4D1/2 to coś koło 1200h. Ostatnio na dłużej zostałem przy PUBGu, jakieś 300h. Wspomnienia wspaniałe - ale nie mam zamiaru tam wracać. 

Coop to ma jeszcze taką sztuczkę, że najgorszego crapa pokroju Dead Island potrafił przemienić w chędożone arcydzieło. Też setki godzin tam zostawiał, przechodząc ten marny wątek fabularny wypełniony kurierskimi zadankami pobocznymi po kilka razy. Ale to trzeba ekipę mieć, bo randomy to frustracja. 

20-lat-masz-moj-miecz-i-moj-topor_2021-0

Dobra, jedziemy z booomerskimi memami

o-czym-marzysz-o-tym-zeby-spotkac-sie-z-

Ciurało się na ps2 na split screenie w jakiegoś crasha/rune i inne cuda wianki. 

Edytowane przez smilehunter
  • Like 1
  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni mem, to ja i cała klatka u mnie, gramy na Atari 2600 w żabę czy coś tam innego. :E

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wu70 napisał:

W takie gry co gramy czyli jakieś strategie albo symulatory lotu to pewnie ciężko by było znaleźć dzieciaków do gry

A, no to nie, to ja gram w normalne gry, takie dla dzieciaków. :E 

6 godzin temu, Wu70 napisał:

Jak nie masz z kim to pytasz w temacie o grze i prędzej zgłosi się boomer na tym forum

Czyli random!
Multi jest jak czytanie książek na głos całą grupą ludzi - kompletnie bez sensu. 8:E 
Są takie czynności, które najlepiej wykonywać samemu np. wypróżnianie, masturbacja albo właśnie grani w gry komputerowe.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chris Avellone oczyszczony z zarzutów. Wycofano poważne oskarżenia kierowane pod adresem znanego projektanta gier | PurePC.pl

3 lata życia tego wspaniałego scenarzysty wykasowane z życiorysu, utrata dobrego imienia, pracy, znajomości i kontaktów zarówno w branży jak i poza nią.

Fajnie że dostanie 7-cyfrowe odszkodowanie, ale wolałbym jednak, żeby te panie które mu zniszczyły życie oskarżeniami wyciągniętymi z tyłka nie tylko zapłaciły, ale też poszły siedzieć. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Element Wojny napisał:

Chris Avellone oczyszczony z zarzutów. Wycofano poważne oskarżenia kierowane pod adresem znanego projektanta gier | PurePC.pl

3 lata życia tego wspaniałego scenarzysty wykasowane z życiorysu, utrata dobrego imienia, pracy, znajomości i kontaktów zarówno w branży jak i poza nią.

Fajnie że dostanie 7-cyfrowe odszkodowanie, ale wolałbym jednak, żeby te panie które mu zniszczyły życie oskarżeniami wyciągniętymi z tyłka nie tylko zapłaciły, ale też poszły siedzieć. 

Powinno tak byc, za falszywe oskarzenia grozi ci to samo co grozilo oskarzanemu.

Z fantazji karnej od siebie dodam mocno kryminalne rozliczanie politykow, jak ja bym chcial zeby pan Farage czy Johnson staneli przed sadem za klamstwa w kampani brexitu.

Edytowane przez Sheenek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sheenek napisał:

Powinno tak byc, za falszywe oskarzenia grozi ci to samo co grozilo oskarzanemu.

Z fantazji karnej od siebie dodam mocno kryminalne rozliczanie politykow, jak ja bym chcial zeby pan Farage czy Johnson staneli przed sadem za klamstwa w kampanii brexitu.

Absolutnie się z Tobą zgadzam. Kampania kłamstw brexitowych odniosła skutek, a teraz w UK nie mamy niczego. Albo reglamentują owoce i warzywa (bo niby klęska nieurodzaju w Europie, ciekawe gdzie dopiero co wróciłem z wyjazdu służbowego z Wawy i wszystko było), to teraz leków nie mogę kupić dla dziecka, bo apteki puste. Nawet markowe kable microHDMI do pracy musiałem kupować w Wawie, bo u nas poza tanim szajsem z Amazonu nie da się ich nigdzie kupić. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet kable HDMI wywiało? No to grubo :E Ale to chyba akurat nie przez Brexit, przecież to i tak idzie z Chin/Tajwanu/Wietnamu... 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...