Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

@ZasPrawie pełna zgoda, poza tym, że Steam na prawdę nie może konkurować, bo już na głowie ma Australię, która suszy im głowę o dosprzedaż licencji, UE która - w zależności od dziury budżetowej - przypomina sobie o prawach obwiązujących na terenie Unii oraz UK, które jest cięte na lootboxy i brak możliwości odsprzedaży.

Steam na siebie zarabia i nikt poza Gabenem oraz spółką nie wie ile faktycznie, a patrząc na to, że ja i moim znajomi nie kupujemy bezpośrednio na Steamie tylko GMG lub korzystając z innych oficjalnych kanałów z kluczami to raczej nie jest zbyt różowo. Kupowanie bezpośrednio na Steam (tak samo bezpośrednio u MS) jest dla leniwych :E

A i tu MS nie robi kokosów, bo np. Gry z EA Play Basic, czy kupione nadal wymagają EA Desktop (która właśnie mi scrashowała podczas pobierania Madden 21 :E). Nawet Uplay+ w Stadii/ u MS wymaga Uplay - i tu ciekawostka MS z tego pośredniczenia ma grosze tak jak Steam, czy EGS.

Dodatkowo Steam nie zabrania promowania zewnętrznego sklepu (np. taniej można kupić Satisfactory na Steam przez ich stronę niż na Steam) i sprzedaży kluczy tam. Wiadomo, że wraz z odpływającymi źródłami dochodów mogą tą politykę zmienić, ale na razie na to się nie zanosi.

Czemu devi nie tworzą własnego E-Commerce? Bo to kosztuje, a reklama nie raz pochłania prawie połowę budżetu na grę. Gaben i Valve to wie, wspomnienie na głównej Steam, czy rekomendacjach jest najlepszą i najtańszą opcją reklamy :E

Ja, jako osoba, która ma na koncie 70 recenzji też chce swoją działkę za reklamę! Nie pisałem ich na darmo :lol2:

Dodatku recenzje i kuratorzy robią darmową robotę dla deweloperów...

EA wycofało się ze sprzedaży gier 3rd party dopiero przy wprowadzeniu tego padła EA Desktop, a przynajmniej nie da sieich tam kupić . Ot np. Cities Skylines, czy Wiedzmina można było kupić na Origin.

A Kolei UBI nigdy(?) tego nie robił (tj sprzedawał gier 3rd party) i najlepiej mu się zarabia na Uplay, gdzie jego punkty lojalnościowe to możliwie najlepszy sposób (bez przyciągania uwagi urzędu antymonopolowego) przyciągnięcie i utrzymanie stałego klienta.

Tego mi brakuje w innych sklepach. EGS niby ma kupony, ale te już raz rykoszetem odbiły się wydawcom i deweloperom zaniżając wartość rynkową ich produktów bez konsultacji z nimi. Jak chcesz stworzyć atrakcyjną promocję, czy nawet plan długofalowej sprzedaży jak kupon EGSu połączeniu z twoją zniżką obniżył wartość produktu do kilku dolarów? :E

Zobacz ile ludzi narzeka na "kiepskie" wyprzedaże Steam po tylu latach dobrych okazji i cen regionalnych (o których możecie zapomnieć dzięki polityce EU), przecież strategia EGSu to proszenie się o kłopoty. Już drugi rok z rzędu utrzymują ten sklep ze środków zewnętrznych i już zdążyli przyzwyczaić swoich klientów do cen, które normalnie były osiągalne tylko na wyprzedaży.

Jak oni chcą osiągnąć rentowność? :E Każda podwyżka cen Netflixa ( i ostatnio spotiffy) spotyka się wręcz z publicznym linczem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Broken Veil.

Rosyjski horror w stylu Little Nightmares na pierwszym zwiastunie ;) 

Wygląda całkiem fajnie i bardzo klimatycznie jak dla mnie :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda trochę jak re-skin LN, bardzo dużo podobieństw.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Baldur’s Gate: Dark Alliance powraca. Gra znana z PS2 czy pierwszego Xboxa ponownie trafia do dystrybucji. Tytuł na obecnych konsolach miał premierę wczoraj, w dalszej części roku ukazać ma się na PC i mobilkach.

Edytowane przez Kszyrztow
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

7 maja.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

H&S w świecie FR to było, to z Baldurs Gate ma wspólną tylko nazwę. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

I miejsce akcji, czyli Wrota Baldura. I nikt nie udaje/udawał, że jest/była to kolejna część głównej serii. Brak numerka, eksponowanie podtytułu, premiera tylko na konsolach. Spin-off, ot.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W owym czasie chciało się ograć wszystko z nazwą Baldurs Gate - ta gra miała napędzić sprzedaż konsol, jako PCtowiec chciałem w to grać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czasem tak, ale jak z tym przegięli, to zostaje główny wątek. Bo ileż można męczyć "?"

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Stjepan666 napisał:

Też tak macie? :E

Zawsze🥰

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam. Czwarta część mojej ulubionej strategii 4x w kosmosie nadchodzi. 😎

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Ekskluzive na PC.

Strategia? Może być ciekawie. Uwielbiam uniwersum Stargate.  Szkoda tylko, że nie ma nic nowego od dość dawna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Persona 5 Strikers  można grać bez znajomości poprzednich gier? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To bezpośrednia fabularna kontynuacja części piątej, więc raczej słabo.

Chyba, że mamy gdzieś historię, to luz.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. Szkoda. Myślałem, że jak pojawiła się na PC to nie jest mocno związana z poprzednią skoro jest tylko na PS. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie płaczcie po Vampire: The Masquarde - Bloodlines 2, bo oto Arkane Studios (aka The Best Studios) kleci swoją grę o wampirach.

https://www.purepc.pl/arkane-studios-ma-pracowac-nad-gra-omen-bedzie-to-mroczny-tytul-z-wampirami-na-silniku-unreal-engine-4

Więcej pono na E3. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No zobaczymy. DLC do D2 mnie nie napawa optymizmem. 

To co teraz kleją też jakieś dziwne jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie nie ma zbyt wielu gier, więc warto sprawdzić te starsze, zapraszam na materiał o Vermintade 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi