Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, huudy napisał:

bardzo dobry wybór myszki, od 2 lat używam i polecam serdecznie :D

Wybór był trochę w ciemno i kierowałem się też cenami ale faktycznie myszka okazała się rewelacyjna. Bardzo wygodna, dobrze się na niej gra i pracuję no i długo wytrzymuje na bateriach. Jestem zdecydowanie zadowolony z wyboru i teraz świadomie już dokładnie wiedząc co kupuję wybrałbym ją ponownie ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, huudy napisał:

Co z monitorem i klawiaturą? :) w Lenovo mam 165hz ze 100% sRGB

No, ale i tak jeśli chcesz komfortowo pograć to musisz podłączyć tego laptopa do monitora czy TV i podpiąć zewnętrzną klawę/mychę czy pada. Ile to by nie było hz to 17" i wbudowana klawa to jest dobre w podróży jako przenośny sprzęt.

Desktop będzie miał zdecydowanie większą wydajność cpu/gpu/ramy. A 3070 desktopowe vs 3060 laptop to już całkiem przepaść.

Inna kwestia, że ktoś po prostu wybiera lapka do grania bo potrzebuje takiego rozwiązania, częste podróże itd. A tak do domu to mimo, że same gpu od ręki są drogie i średnio wychodzi takie budowanie na szybko zestawu jak ktoś nie może upolować po dropach msrp. To gotowe składaki z sklepów z całkiem niezłymi GPU można wyrwać dużo łatwiej w nie najgorszej cenie.

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukadd napisał:

No, ale i tak jeśli chcesz komfortowo pograć to musisz podłączyć tego laptopa do monitora czy TV i podpiąć zewnętrzną klawę/mychę czy pada. Ile to by nie było hz to 17" i wbudowana klawa to jest dobre w podróży jako przenośny sprzęt.

 

Jak masz te 17 cali praktycznie przed samym nosem co wynika z użytkowania tego typu sprzętów to nie jest Ci do szczęścia potrzebny żaden monitor spokojnie oblecisz już na takiej przekątnej wszystko zwłaszcza że PPI jest odpowiednie do takiej wielkości ekranu. Z korzystaniem z klawiatury również nie ma najmniejszego problemu potrzebna jest jedynie myszka. Ja osobiście dokupiłem klawiaturę tylko dlatego że jak mam ochotę podłączyć sprzęt stacjonarnie pod dużego OLEDA to jest to wygodniejsze rozwiązanie. 

14 minut temu, lukadd napisał:

 

Inna kwestia, że ktoś po prostu wybiera lapka do grania bo potrzebuje takiego rozwiązania, częste podróże itd. A tak do domu to faktycznie, mimo, że same gpu od ręki są drogie i średnio wychodzi takie budowanie na szybko zestawu jak ktoś nie może upolować po dropach msrp. To gotowe składaki z sklepów z całkiem niezłymi GPU można wyrwać dużo łatwiej w nie najgorszej cenie.

 

 

Komputer to się kupuje głównie do pracy i wszystkiego innego a do samego grania wystarczy PS5 albo XSX. Mobilny sprzęt wszędzie można ze sobą zabrać czy to do pracy czy na wyjazd a desktopa nikt nie będzie ze sobą targać i wszystkich innych potrzebnych do niego gratów.

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

Jak masz te 17 cali praktycznie przed samym nosem co wynika z użytkowania tego typu sprzętów to nie jest Ci do szczęścia potrzebny żaden monitor spokojnie oblecisz już na takiej przekątnej wszystko zwłaszcza że PPI jest odpowiednie do takiej wielkości ekranu. Z korzystaniem z klawiatury również nie ma najmniejszego problemu potrzebna jest jedynie myszka. Ja osobiście dokupiłem klawiaturę tylko dlatego że jak mam ochotę podłączyć sprzęt stacjonarnie pod dużego OLEDA to jest to wygodniejsze rozwiązanie. 

To dla czego grasz na 55" oledzie? :EOddaj biednym jak 17" styka i jest takie fajne :E

Nie żartuj sobie. 17" to było fajne do grania gdzieś ~20 lat temu :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, lukadd napisał:

 

Desktop będzie miał zdecydowanie większą wydajność cpu/gpu/ramy. A 3070 desktopowe vs 3060 laptop to już całkiem przepaść.

 

RAM można wymienić na sporo szybszy u mnie dodatkowo jest BIOS odblokowany i wszystko można sobie pozmieniać od timingów po nawet OC procka z GPU oczywiście zgoda ale tutaj się głównie patrzy na TGP bo w lapku taki RTX3080 potrafi być słabszy od RTX3060 albo 3070 (trzeba wiedzieć co się kupuje i jaką to ma wydajność)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan sio mi z tymi laptopami do laptopowego :E Powiedziałem co myślę i nie chcę nic więcej słyszeć, ani widzieć żadnych filmików o laptopach w offtopie :E growym.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

To dla czego grasz na 55" oledzie? :EOddaj biednym jak 17" styka i jest takie fajne :E

Nie żartuj sobie. 17" to było fajne do grania gdzieś ~20 lat temu :E

OLED to OLED najlepsza jakość obrazu i wszystko co może być w dodatku duży ekran też robi swoje jak siedzisz od niego dalej ale już nie przesadzaj że 17 cali+ na wciągnięcie ręki do klawiatury którą masz zaraz przed nosem nie wystarcza zwłaszcza w FullHD i takim PPI. Jak mam ochotę rozwalić się wygodnie z padem w ręku i pośmigać np. w Forza Horizon to oczywiście że wybiorę OLED ale do gry np. w StarCraft II albo takie Age of Empires IV spokojniutko wystarczy 17.3 calowy ekran. 

3 minuty temu, lukadd napisał:

Azgan sio mi z tymi laptopami do laptopowego :E Powiedziałem co myślę i nie chcę nic więcej słyszeć, ani widzieć żadnych filmików o laptopach w offtopie :E growym.

To że się o czymś wypowiadasz nie znaczy że masz rację zwłaszcza w kwestii opłacalności i cenach GPU :szczerbaty:.

Rozmowa o sprzęcie do grania i grach na nim łapie się na OT o grach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, lukadd napisał:

To dla czego grasz na 55" oledzie? :EOddaj biednym jak 17" styka i jest takie fajne :E

Nie żartuj sobie. 17" to było fajne do grania gdzieś ~20 lat temu

Bo ekran można dobrać w zależności od gier - w FPSy, gry akcji czy RPG wolę grać na lapku, na 4k LG 49' gram w Forze czy platformówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, huudy napisał:

Bo ekran można dobrać w zależności od gier - w FPSy, gry akcji czy RPG wolę grać na lapku, na 4k LG 49' gram w Forze czy platformówki.

Sprawa jest prosta - jak chcę to w chwilę zmieniam mobilną stację roboczą w komputer do grania https://ibb.co/Yb25rg4 na dużym OLED'zie podłączonym przez HDMI 2.1 z G-SYNC i mam wszystko HDR, VRR, 120Hz, DLSS, 4K, 1440p i co tylko chcę ?. Widać też do czego przydaje się dodatkowa klawiatura ?.

PS> 

A odnośnie ceny, wydajności i opłacalności to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy jest to dla niego dobre rozwiązanie. Ja nie narzekam 

Głównie jest to moje narzędzie do pracy, do grania mam konsole ale jak mam ochotę pograć w coś na PC to też nie ma z tym problemu czy to mobilnie czy stacjonarnie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się przenieść zapisy z profilu na profil UplaY?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2022 o 17:34, Stjepan666 napisał:

Pedro Pascal też gra Battlefronta II, ale prawilnego. :cool:

Prawilny to jest na PC :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być komiksem przedstawiającym tekst „WIĘKSZOŚĆ LUDZI MA NA ŚCIANIE KRZYŻ I czeKa NA POWTÃRNE PRZYJŚCIE JEZUSA CHRYSTUSA AGATKA MA NA ŚCIANIE TOPO“R ICZEKA NA RAGNARÃK”

Czy Ty też będziesz jak Agatka?

Edytowane przez Reddzik
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

:E

 

Za chwilę będzie czterech się biło, NV, AMD, Intel i Chińczycy, jestem za. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Za chwilę będzie czterech się biło, NV, AMD, Intel i Chińczycy, jestem za. :D

Tyko Intel się nie liczy tym bardziej jakiś chiński wynalazek z jeszcze gorszym softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

Tyko Intel się nie liczy tym bardziej jakiś chiński wynalazek z jeszcze gorszym softem.

Nie od razu Kraków zbudowano i Berlin zburzono. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...