Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Coś po taniości znajdzie się, powiedzmy do 20zł? Typu Art of Rally (nadal za drogie), Monument Valley (to na fony akurat jest) albo Rayman. Wiem, że różne typy podałem, ale właśnie coś niedenerwującego i lekkiego, w tym stylu. Może ktoś przypadkiem wyłapał coś takiego.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Pawelek6 napisał:

Coś po taniości znajdzie się, powiedzmy do 20zł? Typu Art of Rally (nadal za drogie), Monument Valley (to na fony akurat jest) albo Rayman. Wiem, że różne typy podałem, ale właśnie coś niedenerwującego i lekkiego, w tym stylu. Może ktoś przypadkiem wyłapał coś takiego.

https://lowcygier.pl/promocje-cyfrowe/steam-summer-sale-2022-wybierz-z-nami-najlepsze-gry-letniej-wyprzedazy-steam/

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokupiłem sobie właśnie Black Mesa za 18zł.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

image.thumb.jpeg.99f5095f56304893ca0a393f00e2953a.jpeg

Ciekawe jak mu idą poszukiwania.

Edytowane przez Pawelek6
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w Hood: Outlaws & Legends można grać z botami, czy tylko online z innymi graczami?

Nie gram w multi ale ciągle czekam na jakiś tytuł o tej tematyce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, caleb59 napisał:

Dokupiłem sobie właśnie Black Mesa za 18zł.

A ja Talisman kolekcje na humblach, za 49 zł wartą normalnie na steam 169 dolarów.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak gracie w te upały? Macie klimatyzatory, wiatraki czy czekacie na lepszą godzinę? :E Moja karta dobija do 77*C, boję się odpalać blaszaka przy temp w domu 26*C. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Normalne latem. Zero wzruszenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Jaycob napisał:

Jak gracie w te upały? Macie klimatyzatory, wiatraki czy czekacie na lepszą godzinę? :E Moja karta dobija do 77*C, boję się odpalać blaszaka przy temp w domu 26*C. :E

Mam bida klimę, ale jak ją odpalam to raczej dla swojego komfortu jak już się robi naprawdę ciepło w pokoju :E

Komp w pełnowymiarowej przewiewnej budzie, GPU z tym Strixowym chłodzeniem sobie świetnie radzi nawet w wysokich tempach otoczenia. Dzisiaj jeszcze klimy nie odpalałem 25 stopni w pokoju. A GPU(nastaw na 300W) w takim Wieśku po ponad godzinie grania ~1330RPM i tempy sobie latają 63-64 stopnie.

W Eldena jak gram z modem na unlock fps, to ta gra tak słabo ciśnie GPU, że nawet nie przebiję 60stopni przy ~1300rpm na GPU tak sobie lata ~56-57 stopni.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Jaycob napisał:

Pokój 30m2😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Komp w pełnowymiarowej przewiewnej budzie, GPU z tym Strixowym chłodzeniem sobie świetnie radzi nawet w wysokich tempach otoczenia. Dzisiaj jeszcze klimy nie odpalałem 25 stopni w pokoju. A GPU(nastaw na 300W) w takim Wieśku po ponad godzinie grania ~1330RPM i tempy sobie latają 63-64 stopnie.

Wow, to ja muszę coś zmienić, bo ewidentnie coś u mnie tak z temp. Ja nigdy nie miałem 63*C, a RPM to lata powyżej 2000, można sobie wyobrazić jak głośno jest. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja po tym jak mi kumpel nałożył pastę, wprawdzie mam manualnie ustawione wentylatory, bo domyślnie karta się poci o te 3-5C, a po co, wolę żeby było z 50-60% aniżeli cieplej karcie i tak nie przekracza 2k rpm, mam ok 1.7k, Miewam ok 57-61C zależnie od gry, ale ostatnio nie grałem w nic innego niż Total Wary, a tam raczej poza Warhammerami 2 i 3 nic nie wymęczy grafiki.
A w pokoju mam 24-26C, ostatnio mam cały czas uchylone okno, bo bywało spore wietrzysko, więc trochu chłodziło pokój. A budę jak widać mam z zamkniętym przodem.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Jaycob napisał:

Wow, to ja muszę coś zmienić, bo ewidentnie coś u mnie tak z temp. Ja nigdy nie miałem 63*C, a RPM to lata powyżej 2000, można sobie wyobrazić jak głośno jest. :(

Sporo zależy od chłodzenia jakie ma GPU, strix 3080 ma jedno z najlepszych na powietrzu, do tego oczywiście odpowiednie UV i buda też jest ważna. U mnie w full towerze jest bajka z przepływem powietrza. Dużo cichych wentyli i wszystko może lecieć na dość niskim RPM ~800 pięknie wentylując podzespoły. Pod cpu jeszcze Aio z chłodnicą 360mm i bajka nawet w lecie temperatury są więcej niż zadowalające.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, Jaycob napisał:

To są normalne temp i rpm na 3080tce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzis problemem robią się obudowy które mają piwnice na zasilacz, kable i często nie pozwalają zamontować wentylatorów na dole które pomogłyby schłodzić coraz bardziej gorące i prądożerne GPU. Przy RTX 40xx będzie pewnie niezła jazda. Założę się ze nagle zrobi się wysyp obudów które przeniosą znowu zasilacze na górę jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, jurekk napisał:

Ja mam 3070 ichill x4 i jak na chill w nazwie to wcale nie jest tak chłodno.  :E Buda fractal design define 7 + fanów 7 - z przodu 3 i na topie po 3, 1 z tyłu. 

Śmiali się z PS5, ale chciałbym, aby było tak cicho na blaszaku jak na tej konsoli. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powyzej 100 wat to sie bierze obudowe sitko bo sa cichsze jak wyciszane

A ja  biore 6900hx do gierk po tV

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, kadajo napisał:

Dzis problemem robią się obudowy które mają piwnice na zasilacz, kable i często nie pozwalają zamontować wentylatorów na dole które pomogłyby schłodzić coraz bardziej gorące i prądożerne GPU. Przy RTX 40xx będzie pewnie niezła jazda. Założę się ze nagle zrobi się wysyp obudów które przeniosą znowu zasilacze na gore jak kiedyś.

Dla tego wziąłem Phanteks Enthoo 719. Ma piwnicę na zasilacz, ale montaż zasilacza pionowy i dla tego na dole jest jeszcze miejsce na 3 x 120mm wentyle lub chłodnicę z wentylami.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, jurekk napisał:

Niektórzy to by chcieli, żeby im gpu jeszcze pokój wychladzalo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, lukadd napisał:

Dla tego wziąłem Phanteks Enthoo 719. Ma piwnicę na zasilacz, ale montaż zasilacza pionowy i dla tego na dole jest jeszcze miejsce na 3 x 120mm wentyle lub chłodnicę z wentylami.

Ciekawa konstrukcja, nic dziwnego że masz takie dobre temperatury.:)

Ale cena, jajks, do czego to doszło ze jak chce się mieć dobre temperatury to tysiaka na budę trzeba wydać. To samo z Fractalem Torrent.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

U mnie po wymianie termopadów na jaśnie pańskie Gelidy GP-Extreme i pastę na równie jaśnie pańską Thermal Grizzly Kryonaut w upalne dni bez korzystania z UV na default/auto widzę ~70*C na rdzeniu i ~80*C na hotspocie, z profilem UV jest ~60*C rdzeń, ~70*C hotspot.

Pamiętajcie o hotspocie! Kumpel na Palicie 2080 Super (dwuwentylowy) ma ~84*C na rdzeniu, a hotspot lekko ponad ~100*C przy takiej temperaturze więc to już lekka sraczka moim zdaniem.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Jaycob napisał:

Ja mam 3070 ichill x4 i jak na chill w nazwie to wcale nie jest tak chłodno.  :E Buda fractal design define 7 + fanów 7 - z przodu 3 i na topie po 3, 1 z tyłu. 

Śmiali się z PS5, ale chciałbym, aby było tak cicho na blaszaku jak na tej konsoli. :D

Zrób sobie kilka testów. Otwórz front i zobacz jak będzie się grzać GPU, zdejmij filtr i sprawdź przy otwartym froncie tempy czy otwórz okno.
Zobaczysz na ile twoja obudowa zapewnia dobry przepływ powietrza, a na ile GPU ma lipne chłodzenie :E 

No i jak nie masz UV i ręcznie dobranych taktów to ważna sprawa. Dzisiejszych GPU nie warto trzymać na stock bo za dużo się traci. No, ale nawet mój Strix w mojej budzie 3080 na stock ~360W to dobije do ~70 stopni przy ~1500rpm, przy temp otoczenia 25-26 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Niektórzy to by chcieli, żeby im gpu jeszcze pokój wychladzalo. ;)

Teraz latem? Ja bym chciał. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, caleb59 napisał:

ma ~84*C na rdzeniu

To mu leci zegar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 minut temu, kadajo napisał:

Ciekawa konstrukcja, nic dziwnego że masz takie dobre temperatury.:)

Ale cena, jajks, do czego to doszło ze jak chce się mieć dobre temperatury to tysiaka na budę trzeba wydać. To samo z Fractalem Torrent.

No kosztowała swoje i do tego jest goła bez żadnych wentyli w pakiecie. Ale ja bud nie zmieniam za często więc ta powinna posłużyć kilkanaście lat :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi