Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Oczywista oczywistość i jakaś podstawa dla matołów "bo ludzkie oko nie widzi więcej, niż 30". :)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Aż sobie przeliczyłem wiecie, że na PPE potrafią na dobry początek tygodnia w okresie wakacyjnym nastukać ponad 40 newsów w ciągu doby, wczoraj tyle było to śmieszne czy tragiczne?

Edytowane przez Dozorca
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie to zawsze zastanawiało czemu wielu ludzi lubi te 24 klatki w filmach i doszedłem do wniosku, że to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Nie ma czegoś takiego jak kinowe doświadczenie (czego niby filmy w 48 czy 60 klatkach nie oferują), gdyby dziś od dziecko od małego oglądało filmy jedynie w 60 klatkach to dla niego taka właśnie płynność byłaby kinowym doświadczeniem i skrzywiłoby się gdyby mu potem pokazać film w 24 klatkach. Ja pamiętam jak pozytywne wrażenie wywarł na mnie w kinie Hobbit w 48 klatkach, ale widać ludziom się nie podobało bo nie słyszałem o kolejnych filmach oferowanych w kinach w 48 czy 60 klatkach, a przecież dziś technicznie to nie jest problem (jedynie stworzenie dobrego CGI może być bardziej pracochłonne). W TV też jestem zwolennikiem upłynniaczy obrazu choć niestety jest to technologia niedoskonała i nie prezentuje tej samej jakości co film natywnie nakręcony w wyższym klatkażu.

W grach tym bardziej lubię dużo FPSów tyle, że tu dla mnie 60 to absolutne minimum, a najlepiej gra mi się gdy nie ma spadków FPSów poniżej 100. W przypadku filmów myślę, że 60 byłoby natomiast najlepszym wyborem choć nie ukrywam, że z ciekawości chętnie bym zobaczył w kinie (najlepiej w IMAXie) jakiś film nakręcony i wyświetlany np. w 120 klatkach.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, AUTO6 napisał:

Mnie to zawsze zastanawiało czemu wielu ludzi lubi te 24 klatki w filmach i doszedłem do wniosku, że to wszystko kwestia przyzwyczajenia. Nie ma czegoś takiego jak kinowe doświadczenie (czego niby filmy w 48 czy 60 klatkach nie oferują), gdyby dziś od dziecko od małego oglądało filmy jedynie w 60 klatkach to dla niego taka właśnie płynność byłaby kinowym doświadczeniem i skrzywiłoby się gdyby mu potem pokazać film w 24 klatkach.

Dokładnie tak jest.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Dozorca napisał:

Dno dna, chwalenie się tym na głównym oficjalnym profilu

https://twitter.com/CDPROJEKTRED/status/1541421261322084356?cxt=HHwWiICzpY2eneQqAAAA

A w czym problem? Zgaduje ze to poprostu ludzie pracujacy w CDPR (lub zwiazani) sa na tych zdjeciach i firma ich oficjalnie wspiera.

• Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Sheeneek napisał:

A w czym problem? Zgaduje ze to poprostu ludzie pracujacy w CDPR (lub zwiazani) sa na tych zdjeciach i firma ich oficjalnie wspiera.

A jakie to ma znaczenie w kontekście tworzenia gier? Co mnie obchodzi kogo grzmocisz? Rób dobre gry i będzie dobrze.

To nie jest żadne wsparcie tylko wywieszenie flagi bo wypada. Zaraz się ten śmieszny miesiąc skończy to i "wsparcie" zniknie.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 minut temu, crush napisał:

A jakie to ma znaczenie w kontekście tworzenia gier? Co mnie obchodzi kogo grzmocisz? Rób dobre gry i będzie dobrze.

To nie jest żadne wsparcie tylko wywieszenie flagi bo wypada. Zaraz się ten śmieszny miesiąc skończy to i "wsparcie" zniknie.

Takie ze to ludzie te gry robia a nie maszyny, najwyrazniej taka mieli potrzebe zeby na ten marsz pojsc i firma ich wspiera. Ja w tym problemu nie widze jak dlugo jest to robione w kulturalny sposob.

To to samo co robienie swiatecznych ozdobek i identyfikowanie sie z chrzescijanstwem, czy tez zyczenie Eid Mubarak swoim muzulmanskim pracownikom itd.

Masz przyklady:

Jakos tutaj nikt nie marudzil, hipokryzja?

Edytowane przez Sheeneek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Sheeneek napisał:

Jakos tutaj nikt nie marudzil, hipokryzja

Tylko wiesz w czym tkwi problem? Jak nie złożą życzeń na święta czy dzień ojca to nikt nie zwróci na to uwagi. I słusznie, bo to nie jest istotne. 

Spróbuj nie wywiesić flagi na pride to Cię hołota z błotem zmiesza.

W Burgerlandzie zmienili te przepisy o aborcji. I jełopy w niektórych firmach protestują, bo ich firmy nie zabrały w tej sprawie głosu. Podobnie w stosunku do niektórych celebrytów którzy się nie wypowiedzieli... :lol2:

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, crush napisał:

Tylko wiesz w czym tkwi problem? Jak nie złożą życzeń na święta czy dzień ojca to nikt nie zwróci na to uwagi. I słusznie, bo to nie jest istotne. 

Spróbuj nie wywiesić flagi na pride to Cię hołota z błotem zmiesza.

W Burgerlandzie zmienili te przepisy o aborcji. I jełopy w niektórych firmach protestują, bo ich firmy nie zabrały w tej sprawie głosu. Podobnie w stosunku do niektórych celebrytów którzy się nie wypowiedzieli... :lol2:

Zgadzam sie ze to idiotyzm, ale to juz wina i problem tej holoty a nie samej firmy. I ma sie nijak do tych ktorzy wyszli sobie na parade robiac to kulturalnie z transparentem firmy (jak tutaj widac z ich pelnym przyzwoleniem i wsparciem).

Przeciez jak ze wszystkim w zyciu to nie jest zero jedynkowe. Nie kazdy zwolennik/reprezentant LGBT stosuje cancel culture jak mu cos sie nie spodoba, nie kazdy z LGBT na protestach bedzie goly biegal itd, i tak samo nie kazdy z LGBT bedzie cie zaraz z blotem mieszal jak flagi nie wywiesisz. Chociaz tak jak piszesz, takich poj..w jest tez sporo niestety, i ta czesc trzeba poprostu ignorowac i napewno nie traktowac jako oficjalnego glosu danej grupy.

Dlatego jak dlugo robia swoje protesty w sposob nie uwlaczajacy reszcie spoleczenstwa  powinni byc traktowani z takim samym szacunkiem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto to ?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Stjepan666 napisał:

Jak do tej pory duzo jego materialow nie ogladalem, ale ta scena skladania kompa mnie rozwalila. Ma facet talent😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.06.2022 o 21:17, Doamdor napisał:

Kto to ?

Youtuber z irytujaca dykcja :) Probowalem kiedys obejrzec od niego filmiki ale sposob mowy i glos mnie skutecznie odrzuca. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, joloxx9 napisał:

Youtuber z irytujaca dykcja :) Probowalem kiedys obejrzec od niego filmiki ale sposob mowy i glos mnie skutecznie odrzuca. 

Ja wręcz odwrotnie.
Quaza cenię chyba najbardziej wśród YT PL recenzentów. Jest rzeczowy i w 99% jego opinia pokrywa się z moimi odczuciami.

A maniera (?). Cóż. Tak naprawdę jest na necie kilku, może nawet kilkunastu (!) sensownych YT recenzentów i KAŻDY (!) ma jakąś kłująca manierę.
Rock - zajefajny, ale aż za grzeczny i za flegmatyczny jak dla mnie. Brodaty = maniera, zagrajnik = maniera. Można by tak wymieniać długo.
Quaz na ich tle nie męczy jakoś wybitnie (a gada dobrze).

W miarę toleruję "sposób wypowiedzi" ROJO.

Wzorem do naśladowania jest dla mnie Mestre.
Świetne materiały, konkret merytoryka (nie za dużo, nie za mało), świetny głos (wręcz radiowy) i co ważne - brak jakiejkolwiek maniery, ale to pojedyncza sztuka w PL gamingowym necie IMO.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.07.2022 o 08:04, joloxx9 napisał:

Mnie odrzuca wodolejstwo. OK, wiele w jego recenzjach bardzo trafnych uwag, ale weź się ich doczekaj... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Zas napisał:

Mnie odrzuca wodolejstwo. OK, wiele w jego recenzjach bardzo trafnych uwag, ale weź się ich doczekaj... 

A ja go lubię za chumor który do mnie trafia i trafne uwagi no i jesteśmy w równym wieku podobnie zaczynaliśmy przygodę z grami, lubię go też za krytykę, a nie lizanie tyłka jak inni,  jego recka TLOU2 była w punkt i nie podlizywał się Sony jak inni jutuberzy polscy, takiego zagrajnika czy ardhenu nie dało się oglądać, a Quaza owszem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.07.2022 o 16:03, Stjepan666 napisał:

chumor

To już wiem dlaczego mnie nie śmieszy.

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

qpsuyZS9fCMfG1PEgQfLe-06qt_uIJe8fqPt_Zby

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widać nawet tutaj po niektórych, sprzęty za 15k, a cebuluja na gry z argentyńskiego VPN. :E

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby życie miało smaczek, raz Argentyna raz... 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi