Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matilolowaty

Problem z procesorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem sobie procka... Wsadziłem go w przystawke nalozylem maść i zalozyłem chłodzenie i jak włączam kompa wyskakuje mi na czarnym ekranie error unsupported cpu installed jak bedzie trzeba to dam zdjecie. Prosze o szybką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta nie obsługuje cpu. możliwe, że dopiero po aktualizacji biosu.

podaj model płyty głownej i cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakłada się pastę, nie maść :)

Podstawkę mylisz z przystawką :)

Chciałbym wierzyć, że to jest celowa zabawa językiem, ale nawet wtedy dość mało zabawna.

 

Procesor wymaga podstawki LGA771. Ludzie często pakują Xeony na 775, ale wymaga to jakichś przeróbek, o których mi akurat nic nie wiadomo, bo nie bawiłem się takimi antykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć się do osoby która poleciła Ci ten procesor? Bo chyba nie kupiłeś procka w ciemno bez wiedzy czy będzie kompatybilny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Szukasz biosu swojej płyty na http://genius239239.myweb.hinet.net/771/ lub w google xeon + twój model.

 

W razie braku informacji o pomyślnych modyfikacjach odsyłasz procesor tak jak radzi MitycznyJeż.

 

 

2. Znalazłeś dokładnie pasujący bios do swojej płyty w wersji dla Xeona. Wkładasz stary procesor, dla pewności wybierasz load default settings w Biosie.

 

3. W Windows aktualizujesz bios programem zalecanym dla twojej płyty.

 

4. Xeon powinien działać, ewentualnie mnożniki uzupełniasz bo auto może nie wykrywać dobrze.

 

 

Czy to materiał dobreprogramy skłonił cię modernizacji ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...