Skocz do zawartości
ASK

Zenfone 5, Zenfone 5Z i inne Asusy

Rekomendowane odpowiedzi

Asus coś zwalił w aktualizacji, sam Android 10 nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam trochę. Może poprawią to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez noc, 11 godzin, na samym czuwaniu stracił 27% baterii!!! Wszystkie programy sam wczesniej wyrzuciłem z pamięci żeby czasem nie zużywały nic. To jest porażka. Muszą coś z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie aż tak bateria nie schodzi :o , co najwyżej 2-3% przez noc (7h)(było 1-2%). Zobacz czy wifi nie jest skanowane mimo, że jest wyłączone, czy google w tle nie próbuje robić kopii danych na dysku online oraz jakie inne apki rządają dostępu do zasobów. Sam musiałem wymusić na kilku apkach rygorystyczne zasady, aby w tle nie pobierały zasobów, głównie Fb i Messenger.

 

Umnie praktycznie czujnik oświetlenia przestał reagować, więc jasność muszę ręcznie ustawiać. Dłużej też lokalizuje położenie według GPS, zwłaszcza bez dostępu internetu.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez noc, 11 godzin, na samym czuwaniu stracił 27% baterii!!! Wszystkie programy sam wczesniej wyrzuciłem z pamięci żeby czasem nie zużywały nic. To jest porażka. Muszą coś z tym zrobic

 

Rozwiązałeś może problem z baterią? U mnie jest to samo, już myślałem że bateria mi padła...

 

Swoją drogą mieliście może problem z luźnym gniazdem usb-c? Z dnia na dzień telefon przestał wykrywać mi opcje szybkiego ładowania, a klasyczne zajmuje... No długo. W dodatku kabelek wystarczy jedynie dotknąć żeby wypadł. Mam nadzieję że chociaż uznają mi reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wystarczy wyczyścić gniazdo?

 

Raczej wątpię, z resztą czy brud w gnieździe wpłynąłby na brak jedynie szybkiego ładowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niekoniecznie, aczkolwiek u mnie miał wpływ na to niewciśnięty do końca kabel w adapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niekoniecznie, aczkolwiek u mnie miał wpływ na to niewciśnięty do końca kabel w adapter.

 

Pogrzebałem wykałaczką i jak żyję tyle brudu nie widziałem... Chyba jednak wyszedłem na głupka skoro szybkie ładowanie wróciło :E

 

Co jednak nie rozwiązuje problemu z żywotnością baterii. Sprawdziłem zużycie aplikacji i najwięcej ciągnie system android i ekran :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :cool:

 

Sprawdź jaką masz wersję Usług Google Play. Może tutaj znajdziesz nowszą, zaktualizuj i potestuj kilka dni. Czasem to sprawia problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :cool:

 

Sprawdź jaką masz wersję Usług Google Play. Może tutaj znajdziesz nowszą, zaktualizuj i potestuj kilka dni. Czasem to sprawia problemy.

 

Meh, mam aktualną i zżera baterię jak Puchatek miód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałeś może problem z baterią? U mnie jest to samo, już myślałem że bateria mi padła...

 

Swoją drogą mieliście może problem z luźnym gniazdem usb-c? Z dnia na dzień telefon przestał wykrywać mi opcje szybkiego ładowania, a klasyczne zajmuje... No długo. W dodatku kabelek wystarczy jedynie dotknąć żeby wypadł. Mam nadzieję że chociaż uznają mi reklamację.

 

Nie rozwiązałem. To znaczy poniekąd sam się rozwiązał. Nadal jest o wiele większe zużycie baterii niż było ale już tak bardzo nie zżera na czuwaniu w nocy. Zainstalowalem accubattery do monitoringu.

Dziwne że asus nie wydał żadnej aktualizacji po tym ja wypuscili androida 10. Zazwyczaj zawsze podczas testów coś przeoczą i niedługo po wydaniu nowego systemu, pojawia się jakaś łatka. A tutaj nic. Czyżby zapomnieli już o piątce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwiązałem. To znaczy poniekąd sam się rozwiązał. Nadal jest o wiele większe zużycie baterii niż było ale już tak bardzo nie zżera na czuwaniu w nocy. Zainstalowalem accubattery do monitoringu.

Dziwne że asus nie wydał żadnej aktualizacji po tym ja wypuscili androida 10. Zazwyczaj zawsze podczas testów coś przeoczą i niedługo po wydaniu nowego systemu, pojawia się jakaś łatka. A tutaj nic. Czyżby zapomnieli już o piątce?

Mam nadzieję że nie, ale na ZenTalku nie widać problemów z baterią na piątce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie, ale na ZenTalku nie widać problemów z baterią na piątce.

Nie wiem jak to ich nowe forum, ale na poprzednim tematy o drenowaniu baterii miały po 20 stron i było ich kilka, w zasadzie co parę dni ktoś zakładał kolejny z żalami o baterię. Sam z resztą się z tym użerałem i dobrze, że tylko rok. Dopiero odkąd mam Mi 9T widzę jak powinien działać smartfon. Kładę się spać mając mając 40% baterii? Luz, rano będzie 39%, starczy spokojnie do końca kolejnego dnia. Kładę się spać z Zenfonem 5Z mając 60%? Cholera, rano będzie pewnie z 52%, jak nic padnie zanim jutro wrócę do domu*.

 

----

* Nie ładuje przez noc bo staram się ładować do ~70% i nie rozładowywać poniżej 20%. Od lat tak robię i 4-5 letnie telefony mają po 80-85% żywotności baterii. Służą z reguły dalej w rodzinie następne n-lat.

 

Asus tak jak Samsung i Huawei ubija programowo baterię po dwóch latach?

Od samego początku skopany soft żre baterię w tych telefonach, dodatkowo mi AccuBattry od nowości pokazywało żywotność ~88%. Z resztą, SoT przy ok. 12h używania telefonu - ~5h, SoT przy 3 dniach używania telefonu - ledwo ponad 1h, reszta baterii zeżarta w idlu na robieniu niczego (nawet tryb samolotowy sobie można włączyć, nic nie pomaga).

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że po aktualizacji do androida 10 bateria zaczęła rozładowywać się sporo szybciej jak na andku 9. W ogóle miałem spore problemy z messengerem który mi crashowal co chwile lub nie chciała się w nim otwierać klawiatura albo w aplikacji Facebook nie mogłem otwierać linków bo się zaraz samoczynnie wyłączały. Zauważyłem też, że telefon zaczął lekko przycinać po dłuższym czasie użytkowania po przejściu na androida Q. Dziś na telefonie pojawił się updated który miedzy innymi poprawia żywotność baterii i faktycznie trzyma lepiej, zobaczymy ile zejdzie po nocy. Podobno ogólnie na androidzie 10 jest problem z bateria też na innych telefonach bo to wina panów od Google. Po aktualizacji widzę też że przestalem mieć problemy z Facebookiem i messengerem na razie nic nie crashuje. Wydajność też się naprawiła. Zobaczymy na jak długo się to wszystko poprawiło. Nie podoba mi się trochę wsparcie Asusa nawet patrząc po aktualizacjach gdzie do andka 10 była w grudniu a kolejna wyszła dopiero w lutym dzisiejszego dnia. Jak widać mogli się wstrzymać z dużą aktualka bo soft był zabugowany ale po dzisiejszym updacie wydaje się że wszystko wróciło do normy. Pytanie do posiadaczy 5z jakie wy macie problemy po przejściu na andka 10 i ogólnie z samym telefonem?

 

Ps.

Kładąc się spać o 24.00 miałem 80% baterii, o 6.30 po obudzeniu się i sprawdzeniu telefonu 79% także jest ogromny progress. W prawdzie włączyłem wifi i zacząłem przeglądać internet szybko spadło do 77% ale już jest normalnie także w końcu naprawili problem z bateria.

Edytowane przez Gornik92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...