Skocz do zawartości
ASK

Zenfone 5, Zenfone 5Z i inne Asusy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kupić telefon za ok. 1500zł

Myślałem o zenfone 5, może nokia 7 plus

 

 

 

Poruszamy sie w tym samym budzecie.

Zenfone 5 prezentuje sie naprawde ciekawie,zrobil na mnie duze wrazenie-oczywiscie tylko na filmikach,nie mialem gop w reku...ale Nokia 7 plus baaaardzo namieszala mi w glowie-bardzo fajny telefon-oba telefony to mocne sredniaki z aspiracjami,tak je widze.

 

Ja pod uwage biore jeszcze jeden ,tanszy telefon-mianowiscie Xiaomi note 5(snap 636,4gb),NFC nie uzywam,wiec ten telefon tez ma u mnie spore szanse.

 

Generalnie mysle ze cala trojka powinna dzilac plynnie i bezproblemowo.

 

Najbardziej liczy sie dla mnie jakosc zdjec...szkoda ze raczej nikt nie porowna trych 3 telefonow pod tym katem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekowka.

wedlug mnie Zenfone wypada lepiej od Nokii...i mysle ze Nokia nie jest lepsza od Note 5 pro,choc jest zdecydowanie drozsza.

Hmmm...Note 5 pro znowu jawi mi sie jako sensowny zakup :hmm: ,jezeli zas mialbym dolozyc to do Zenka.

 

Spodziewalem sie wiecej po opryce Nokii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ZenFone 5 , lipna przednia kamera 8 mega, slaba bateria 3000, i cena gdzie tanszy note 5 pro ma przednia kamera 20 baterie 4000 i jest tanszy.

 

co do zdjec do ASUS Zenfone Max Pro M1 wypada slabiej od note 5 pro.

 

Xiaomi Redmi Note 5 Pro/Note 5 vs ASUS Zenfone Max Pro M1

 

https://www.deccanchronicle.com/technology/mobiles-and-tabs/280418/asus-zenfone-max-pro-m1-vs-xiaomi-redmi-note-5-vs-xiaomi-redmi-note-5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Euro podali, że cena to 1699 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 

Właśnie miałem to linkowac, więc podlinkuję "wnioski".

https://www.gsmmaniak.pl/843218/asus-zenfone-5-test-aparat-dxomark/

Ogólnie rzecz ujmując otrzymał taka samą ilość punktów co np. HTC u11. Plasuje się na 8 pozycji w zestawieniu. Biorąc pod uwagę cenę premierowa nawet - bomba :)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trzeba przyznać, że jesli cena będzie prawdziwa (1669zł, choć miałem nadzieję na ok 1500 :E ) to zenfone 5 miażdzy ceną samsunga a8 (1800-2000zł). W sumie specyfikacją też. Ma 64 gb dysku, a8 tylko 32. Aparat znacznie lepszy.

Ciekawe ile będzie kosztować wersja 6/64gb. Ktoś jest dobrą wróżką?

Aparat ma niby lepszy od lg v30 za 2500zł?

Edytowane przez ASK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przecież aparaty w zenku 5 są takie same niezależnie ile ma ram i jaki procek.

Analizując test dxomark Zenek tak cudownie już nie wypada. Dużo punktów (nawet bardzo dużo) uyzkal za af, kolory a stracił na teksturach i szumach. Ale one są widoczne dopiero jak powiększamy wybrane fragmenty zdjęcia. Tak to wypada bdb, nawet w porównaniu do p20 czy pixela 2 :)

I do tego wyposażenie fona jest bardzo ciekawe.

To chyba mój następny fon :)

 

Edit

Btw, ale juz od S7 jest lepszy w większości aspektów. A to mi wystarcza w zupełności. Jak p20 czy Pixel by nie musi, to nie są fony koło 1600zl ;)

 

Ja obstawiam za SD845 4/64 GB właśnie troche ponad 2k. Sam się przymierzam do zakupu komórki jeżeli naprawdę spełniała by wszystkie moje wymagania, prawdopodobnie wtedy bym celowal w wersję 8/256 GB, chociaz jeszcze nie wiem.. najbardziej interesuje mnie różnica pomiędzy SD636 a 845, oczywiście znam mniej więcej jakie wyniki antutu będą wychodzić, ale chodzi mi o faktyczną płynność telefonu, szybkość robienia zdjęć + jakość itd.

 

Różnica w działaniu będzie widoczna jak porównasz sobie oba 1:1 Tak to nie zobaczysz różnicy.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do zmiany na Zenfona z P9 Lite 2016 :P. Pooglądałem sporo recenzji zagranicznych, bo w Polsce to posucha i wszystkie były bardzo pozytywne, jeden tylko recenzent porównując Zenfona do Xiaomi Note 5 stwierdził, że Note 5 robi lepsze zdjęcia :hmm:/. Nie podabają mi się za bardzo mocno zaokrąglone rogi ekranu, wygląda to zwłaszcza dziwnie gdy ogląda się filmik w pozycji poziomej - prawy brzeg ma zaokrąglone krawędzie, a lewy chowa nieszczęsnego notcha i tworzy prostokątne rogi, samego notcha też można schować, ale to znowu tworzy dysproporcje między dołem i górą. Kusi mnie jeszcze Nokia 7 Plus, bo brak notcha, trochę lepszy procek, bateria i Android One.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zobacz xiaomi mi max 2s. W wakacje u nas w cenie koło 2tys (Chiny 1700zl, wić VAT dojdzie + marża niewielka). Jak na razie aparatem zdeklasował praktycznie wszystkich (drugie miejsce ma). Bebechy... Cóż tu mówić. Flagowe. To będzie chyba fon, który zmieni postrzeganie przeze mnie marki xiaomi. I nie wykluczam właśnie jego zamiast z5

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba chodziło Ci o Mi Mix2s nie Max2s ;p. Za 2000+ wybór telefonów się ogólnie powiększa i jest to przecież znacznie więcej niż +/- 1600 za Zenfona. Dla mnie 1500zł to bariera psychologiczna do wydania na smartfona, 1600 i tak już ją lekko łamie ;). Chociaż nie powiem, że taki styl frontu jak w mi mix2s mi nie odpowiada, ale cena już mi nie pasuje.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie miałem to linkowac, więc podlinkuję "wnioski".

https://www.gsmmaniak.pl/843218/asus-zenfone-5-test-aparat-dxomark/

Ogólnie rzecz ujmując otrzymał taka samą ilość punktów co np. HTC u11. Plasuje się na 8 pozycji w zestawieniu. Biorąc pod uwagę cenę premierowa nawet - bomba :)

 

Jak można linkować artykuł, gdzie na tym portalu nie robią własnych testów, tylko opierają się na testach innej strony. To już dno. Sam DxOmark to wiadomo jakie "porządne" testy robi.

Ja akurat mam zamiar wymieniać telefon w wakacje, także zobaczymy co ten Zenfone 5 potrafi. 1+6 coraz bardziej mnie od siebie odrzuca, tym bardziej, że okazało się, że Face Unlock da się złamać zdjęciem :E

Czekam na miarodajny test

https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_5_ze620kl-9061.php

 

Jeszcze bym zrozumiał, że to jakiś troll wypisuje, ale użytkownik z 25k postów to już nie :E

 

Wg nich Xenfone 5 ma taki sam wynik jak Mi Note 3, a ten z kolei ma lepszy aparat jak S7 Edge. Miałem okazję się pobawić Mi Note 3 i ten telefon jeśli chodzo o aparat do dno jakich mało. Nie tylko ja tak twierdzę, ale wystarczy poczytać fora. Jakim cudem taki wynik zdobył to nie wiem, ale to świadczy nieźle o "jakości" ich testów.

 

Jeszcze ta cena... 2500zł w proline to zdecydowanie za dużo za ten telefon (Mi Mix 2s).

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

Linkowalem właśnie ze względu, iż oparty jest na dxomark i zawiera konkluzje po naszemu. A nie każdy ogarnianie w takim stopniu angielski gdzie mowa o fotografii ;)

Zarówno mój linkowany artykuł jak i źródłowy nie różnią się praktycznie wcale ;)

 

I tak, miałem na myśli mi mix2s.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Linkowalem właśnie ze względu, iż oparty jest na dxomark i zawiera konkluzje po naszemu. A nie każdy ogarnianie w takim stopniu angielski gdzie mowa o fotografii ;)

Zarówno mój linkowany artykuł jak i źródłowy nie różnią się praktycznie wcale ;)

 

I tak, miałem na myśli mi mix2s.

 

Przeczytaj sobie o dxomark którym się tak zachwycasz, tam nawet jakiś mi note dostał taką ocenę jak Google Pixel, więc no sorry ale ten ranking działa na zasadzie kto zapłaci więcej za cyferki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytając recenzje mi mix2s doszedłem do podobnych wniosków.

 

Ale przynajmniej maja fajne zdjęcia zrobione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla mnie Mi Mix2s odpada. Brak wejścia na słuchawki i brak slotu SD. Do tego droższy. To już bardziej mozna go porównywać do 5Z niż do 5.

Edytowane przez ASK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już jakieś rzetelne testy baterii? Z3 doskonale sobie radzi na relatywnie małej pojemności, ciekawe jak z5.

Czytam właśnie recke jakąś i jest tam info o nawet 9h pracy z włączonym ekranem przy wyłączonej funkcji boost.

https://gadgetpilipinas.net/2018/04/asus-zenfone-5-review/amp/

 

Ktoś coś więcej?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma potwierdzone info ze 5 obsługuje pasmo b20?

Na jednych stronach, które znalazłem, obsługuje na innych nie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnir wersje na Azję i na Europę. Nie ma się co obawiać ;) to nie xiaomi.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnir wersje na Azję i na Europę. Nie ma się co obawiać ;) to nie xiaomi.

 

Przecież w xiaomi jest to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w xiaomi jest to samo ?

 

Ale Asus na Europę puszxza wersje europejskie. Jeśli jest w sklepie to ma b20. Xiaomi już niekoniecznie.

 

Edit

Wczoraj kilka ładnych godzin porównywałem mojego Asusa z Galaxy s6e. Prawie setka zdjęć w średnim oświetleniu (po południu i wieczorem w mieszkaniu). Wiele zdjec lepiej wyszło spod Asusa, ale s6e jednak robił lepsze aczkolwiek nieznacznie. Do czego dążę... Aparat w 5 jest lepszy od 3, a skoro 3 ma naprawdę dobry aparat to w 5 rzeczywiście musi być bardzo dobrze :)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone 5 4/64gb prawdopodobnie będzie na dniach w sklepach skoro jest w przedsprzedazy.

Ma ktoś informacje o wersji 6/64? Będzie w ogóle w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będzie, tak samo jak wersja 4gb Zenka 3. Tylko ceny mogą być przesadzone. Możliwe, że niewiele niższe od Z. Zenek 3 z 4gb gdy 3gb kosztowało 900-1000zl stal po 1500zl i wiecej.

 

edit:

zastanawiam się tylko, czy przy aktualnych cenach LG G6 warto dopłacać teraz 100zł do Z5. Trzeba by poczekać, aż stanieje.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się nad 4: zenfone 5, nokia 7 plus, honor 10 lub xiaomi redmi note 5 pro.

Ceny porównywalne. Możliwości chyba też.

Chodzi o fon w granicach 1500-1700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...