Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

habahaba

Klawiatura DIY vs gotowy mechanik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po tym jak mój Cougar 200K się rozpadł (nie polecam klawiatury, straszna tandeta) postanowiłem przesiąść się na coś solidniejszego i ładniejszego. Nie potrzebuje segmentu numerycznego dlatego optymalna wydaje mi się klawiatura TKL. W oko wpadł mi model CM MasterKeys Pro S White:

 

https://www.sferis.pl/klawiatura-cooler-master-masterkeys-pro-s-sgk-4090-kkcr1-us-p506365?nobid

 

Klawiatura bardzo mi się podoba, jest prosta, minimalistyczna, ma fajne białe podświetlenie, które w przeciwieństwie do RGB nie wpada w niebieski odcień. Na allegro znalazłem też nieco inny model RAPID-I, używka ale cena kusi:

 

http://allegro.pl/mechaniczna-klawiatura-cm-storm-quickfire-rapid-i-i7314717294.html

 

Z racji, że strasznie spodobały mi się modyfikacje klawiatur, na pewno chciałbym wymienić przyciski na coś co zgrałoby się z żółtym kolorem myszki ZOWIE FK1 oraz dołożyć drewnianą podstawkę pod nadgarstek.

 

Opcją która mnie jednak najbardziej kręci jest złożenie własnej klawiatury, z aluminiową lub drewnianą obudową. Odstraszają mnie natomiast koszta...

 

Czy ktoś z was ma nieco większą wiedzę na temat klawiatur DIY? można je złożyć w rozsądnej kwocie? warto się w to bawić czy lepiej zainwestować w modyfikacje gotowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na linus tech tips jak dobrze pamiętam był film o DIY klawiaturze mechanicznej. Możesz wszystkie elementy zamówić z chin przez coś ala aliexpress, chyba cenowo nie wychodzi dużo lepiej, tyle, że możesz sobie spersonalizować klawiaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia powiem Ci, że klawiatury diy wychodzą raczej drożej niż kupno klawiatury z marketu, jednak czasami można kupić tanio z drugiej ręki. codziennie na subreddicie /r/mechmarket ludzie z całego świata wystawiają masę ogłoszeń. zdarza się również że ktoś wystawi klawiaturę diy na allegro.

co do składania klawiatury to najbardziej dostępne są części do wersji 60% czyli bez bloku numerycznego oraz klawiszy F (są one dostępne w kombinacji z FN). koszt takiej 60% to od około 350zł w górę, jak znajdziesz gdzieś taniej to jest to okazja

 

co do rapida z aukcji, którą wstawiłeś to zastanawia mnie cena, dość niska jak na klawę z mx brown, coś chyba było w niej robione bo widać gość dobierał się do środka, może lut padł i gość ratował, nie wiem ale nie wygląda to legitnie, ale może być całkiem sprawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia powiem Ci, że klawiatury diy wychodzą raczej drożej niż kupno klawiatury z marketu, jednak czasami można kupić tanio z drugiej ręki. codziennie na subreddicie /r/mechmarket ludzie z całego świata wystawiają masę ogłoszeń. zdarza się również że ktoś wystawi klawiaturę diy na allegro.

co do składania klawiatury to najbardziej dostępne są części do wersji 60% czyli bez bloku numerycznego oraz klawiszy F (są one dostępne w kombinacji z FN). koszt takiej 60% to od około 350zł w górę, jak znajdziesz gdzieś taniej to jest to okazja

 

co do rapida z aukcji, którą wstawiłeś to zastanawia mnie cena, dość niska jak na klawę z mx brown, coś chyba było w niej robione bo widać gość dobierał się do środka, może lut padł i gość ratował, nie wiem ale nie wygląda to legitnie, ale może być całkiem sprawna

 

a po czym to zauważasz że się do niej dobierał? Mogę wziąć nowego MasterKeys Pro S za około 350 zł, mam działalność więc mogę odliczyć vat i wrzucić w koszty, wiec tak na prawdę będzie mnie to kosztować około 240 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po czym to zauważasz że się do niej dobierał? Mogę wziąć nowego MasterKeys Pro S za około 350 zł, mam działalność więc mogę odliczyć vat i wrzucić w koszty, wiec tak na prawdę będzie mnie to kosztować około 240 zł...

 

 

na zdjęciu nr 4 jest dziura w naklejce. pod naklejką jest śruba bez której nie rozbierzesz klawiatury. tak sobie gdybam

240 to niezła cena za tą klawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...