Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

-Mystic-

Prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DDiablo

tylko dysk nie z 2Mb cache tylko 8Mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko dysk nie z 2Mb cache tylko 8Mb

mam w domu 160GB baracude 8mb cache i bym ja poprostu przelozyl do nowego kompa. a ten dysk to jak najtanszy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

to po co bierzesz dysk :>

 

dla mnie to wyrzucenie kasy mozna to kase przeznaczyc na sprzet :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to po co bierzesz dysk :>

 

dla mnie to wyrzucenie kasy mozna to kase przeznaczyc na sprzet :P

dokladnie. jak masz juz dysk to drugi kupujesz tylko zeby był? sztuka dla sztuki. zainwestuj lepiej w inne parametry :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo starego kompa nie wyrzuce tylko zostawie dla mlodszego rodzenstwa i innych pasozytow domowych :) wiec i tak zastanawiam sie czy nie kupic tej 80gb bo roznica miedzy 40-80 to ~30zl a 80-160 jakies `100zl i tak sam nie wiem.

ale dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no bo starego kompa nie wyrzuce tylko zostawie dla mlodszego rodzenstwa i innych pasozytow domowych :) wiec i tak zastanawiam sie czy nie kupic tej 80gb bo roznica miedzy 40-80 to ~30zl a 80-160 jakies `100zl i tak sam nie wiem.

ale dzieki za rady

to juz Twoje decyzja. zawsze mozesz kupic rodzenstwu cos uzywanego na allegro :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mysl. ale jest jeszcze takie cos, ze chce tego kompa kupic na raty w sklepie wiec troche nie kalkuluje mi sie placic ze swojej kieszeni skoro to mamuska bierze kredyt. pozdrowienia

 

BTW

szkoda, ze nie powiedziala synu kup kompa masz 7tys zl. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde coraz bardziej mnie to denerwuje :( ze taka przepasc miedzy polska a innymi krajami ... np francja niemcami u nas zeby kupic w miare dobry pc z monitem trzeba 4000zl a oni kupia tą samą maszyne za 1000 ....... kto by u nas nie kupil sprzetu HIghendowego z athlon x2 geforce gtx512mb bardzo dobra 19" lcd gdyby to kosztowalo 4000zl ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no racja ale to polska... tu ciezko kupic w sklepie na miescie X800gto od 3d connect... a ten samsung 173+ w sklepach internetowych koszyuje ~1400zl a w moim miescie 1700zl...

 

wogole ciezko kupic tego x800gto 3d connect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po jaką cholerę kupować sobie słabszy sprzęt kosztem moniora LCD ??

to jest jego wybór, rzecz gustu. a o gustach sie nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
Po jaką cholerę kupować sobie słabszy sprzęt kosztem moniora LCD ??

 

jak chce to niech kupuje

 

 

zazdroscisz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hultaj_90

Słyszałem że Ram-y Geil-a nie są zbyt dobre więc radziłbym Ci zastanowić nad Patriotem.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie ma sensu kupować płyty SLI jak kupujesz Radeona w koncu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie ma sensu kupować płyty SLI jak kupujesz Radeona w koncu :]

wlasnie nad tym sporo myslalem. nie mam pojecia jaka inna kupic w cenie +\- 500zl.

 

pozdro.

 

Słyszałem że Ram-y Geil-a nie są zbyt dobre więc radziłbym Ci zastanowić nad Patriotem.

Pzdr

robert tez to slyszalem ale czego nie powiesz tego w domu??? to moj brat :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit A8N Ultra, ewentualnie troszke drozsze DFI Lan Party Ultra D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Abit A8N Ultra, ewentualnie troszke drozsze DFI Lan Party Ultra D

yhym poczytam o tym dzieki za rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz zasilacza Tracera ! Szkoda żeby się komp dławił i męczyl skaczącymi napięciami o niskiej jakości.

 

 

Fortron FSP-350 THA-P z allegro - 60 zł

Modemcom MC-350 - 100zł

Hunt-Key HK-350 AP - 180 zł

Tagan 380-U01 - 250 zł.

 

 

Z tym że polecam dwa ostatnie, a te dwa pierwsze to są jako ekonomiczna ewentualność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bierz zasilacza Tracera ! Szkoda żeby się komp dławił i męczyl skaczącymi napięciami o niskiej jakości.

Fortron FSP-350 THA-P z allegro - 60 zł

Modemcom MC-350 - 100zł

Hunt-Key HK-350 AP - 180 zł

Tagan 380-U01 - 250 zł.

Z tym że polecam dwa ostatnie, a te dwa pierwsze to są jako ekonomiczna ewentualność.

wiem wiem wlasnie mialem brac tego hunt-keya

 

po dluzszym zastanowieniu postanowilem kupic monitor Iyama Ls704 wision master 1403- za 379zl... zawsze to tysiac zlotych taniej niz Dobry LCD :P

 

komp kupie po swietach najprawdopodobniej na poczatku stycznia... wiec tak sie zastanawiam moze geforce 6800gs spadnie z ceny do jakis 850zl? wtedy oplacilo by go sie kupic.

 

pozdrawiam dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ostatecznie to bedzie wygladalo mniej wiecej tak:

 

PROCESOR- Athlon 64 3200+ venice s939 oem

PLYTA GLOWNA- Dfi lan party UltraD- (Asus a8n sli (nforce4 sli*)

WENTYLATOR- Arctic cooler freezer 64

RAM- patriot 1024 DDR 400Mhz

GRAFIKA- X800GTO connect3d lub (GeForce 6800GS*)

DYSK- Seagate 80GB 2MB cache

DVD-RW pionier

OBUDOWA- Mode Com Step 107 LCD

GLOSNIKI- Creative Inspire T6060 5.1

ZASILACZ- Hunt-Key 350AP

MONITOR CRT- IIyama LS 704 UG 17' Vision Master 1403

Klawiatura, mysz, listwa, kable,

 

 

*- moze po swietach gf 6800gs spadnie z ceny to go kupie...

 

Jezeli jeszcze cos jest slabe to wszelkie korekty mile widziane

Pozdrawiam i dzieki za pomoc

 

Edit: sorry za 2 posty jeden pod drugim ale nie chcialem juz tego wyzej mieszac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
    • @luk21pl Z tego co pamiętam, to większość poblokowanych rzeczy, łącznie z tym Żyrafem, odblokowuje się po ukończeniu głównej misji "Skrzydła dziesiątki", czyli jak Aloy nauczy się dominować latające maszyny i używać ich jak zwykłych mount'ów (latać na nich). ... @leven Kotlet później wzbił się w powietrze z moją strzałą  Ale jak się pojawił w nowym miejscu, to już jej nie miał. Gra musiała jego model usunąć po tej animacji wzbijania się w powietrze i wczytać od nowa, tam nieco dalej, jak się szło Fokusem po śladach. ... Z takich dodatkowych ciekawostek, to tym razem grając nie bałem się podejść do tych piaskowych trąb powietrznych i okazało się, że aktywując Tarczoskrzydło można się dzięki nim wzbić w powietrze i to nawet na całkiem ciekawą wysokość Aha, graficznie u mnie te trąby z piasku wyglądają na ogół bardzo dobrze/identycznie jak wyglądały na PS5. Jedynie za pierwszym razem miałem pikselozę z nimi związaną. Obecnie w nieco ponad 90% przypadków wszystko renderuje się już poprawnie. Odnoszę wrażenie, że wystarczyło wczytać zapis na świeżo uruchomionej grze, który od razu wrzucał nas na teren z tymi trąbami z piasku. Za każdym razem teraz, jak śmigam sobie w obrębie tej pustyni, to nie napotkałem problemów graficznych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...