Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

benq19

Upgrade z Windows 10 home na pro

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie kupiłem nowy laptop Asus Vivobook pro no i myślałem również by do tego pro lapka był dodany również system pro:D

Ale mam pytanie czy da sie zainstalowac upgrade bo ja nie chce płacić jak za nowy system skoro mam już wersję home(był w zestawie z laptopem kupiony), tylko dopłacić i mięć pro wtedy by taniej wyszło.

No właśnie jaki to by był koszt, jak to zrobić i czy jest to opłacalne w sensie czy dużo lepiej jest na pro? Bo ja używam laptop główie do podstawowych zadań , multimediów i może jak w przyszłości znajdę odpowiednią pracę to również do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/compare

 

Jeżeli chodzi o zastosowania podane przez ciebie, to się nie opłaca. Z Windowsa Home możesz korzystać też na komputerze służbowym.

Może ,że się tak spytam poza tematem do jakich zastosowań się opłaca kupować pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro posiada:

Obsluga wirtualnych maszyn

Szyfrowanie bitlocker

Pulpit zdalny jako serwer

Praca w domenie

Zabezpieczenia NTFS.

 

Dodatkowo wieksza ilosc ram i wiecej cpu (nie mylic z rdzeniami).

 

Tez mnie interesuje czy jest mozliwosc upgrade z home do pro bo musze wszystkie systemy zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje ,że się może jednak przydać ten pro więc moje pytanie brzmi jak zrobić ten upgrade.I nie dawajcie mi linków ze strony Microsoft bo byłem i tam każą kupić i wpisać klucz a ja nie chcę kupować całego nowego systemu tylko zrobć upgrade z home na pro czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzez sklep MS, lub wchodząc w ustawienia jest opcja uaktualnij do wersji pro, ale cenowo jak patrzyłem jakiś czas temu to prawie tak jak kupno nowej licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje ,że się może jednak przydać ten pro więc moje pytanie brzmi jak zrobić ten upgrade.I nie dawajcie mi linków ze strony Microsoft bo byłem i tam każą kupić i wpisać klucz a ja nie chcę kupować całego nowego systemu tylko zrobć upgrade z home na pro czy to możliwe?

Jak ci się wydaje, to jednak się nie przyda.

Planujesz włożyć do komputera więcej niż 128 GB RAMu? Laptop ma 2 fizyczne procesory (nie mylić z rdzeniami)? Masz w domu domenę do której chcesz podłączyć laptopa?

Resztę ograniczeń, które się mogą przydać w domu da się obejść programami 3rd party:

- RDP: TeamViewer, VNC

- Bitlocker: Veracrypt

- Hyper-V: VMware Player jest darmowy, za Workstation trzeba zapłacić. Jest też darmowy VirtualBox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Jeśli zależy ci na konfigurowaniu systemu to Pro jak ci nie zależy i chcesz by Microsoft za ciebie konfigurował system to Home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

- Hyper-V: VMware Player jest darmowy, za Workstation trzeba zapłacić. Jest też darmowy VirtualBox.

 

No nie ma tak dobrze, to są jednak różne hyperwizory, Hyper-V = typ 1 (Type-1) a pozostałe wymienione = typ 2 (Type-2). Oczywiście jeżeli ktoś potrzebuje tego używać "na serio", raczej zna różnicę i nie pytałby tutaj.

Do domowych zabaw w sumie bez znaczenia, chociaż też zależy to od konkretnych zastosowań/potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...