Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iKfolo

GTX 780 na 1060 lub 1070 + RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Padła mi ostatnio karta graficzna Gigabyte GTX 780 oraz jedna kość RAM. Chcę ten sprzęt zastąpić czymś "nowszym". Rozmyślam nad 1060 lub 1070. Z wszystkim chciałbym zamknąć się w ok 1800zł.

Jest jeden mały problem czyli CPU. Jest to i-5 4670K. Niestety jedna z pierwszych wersji - nie za bardzo poddaje się pod OC. Z tego co pamiętam to ciężko było go wyciągnąć na 5.0GHz.

Mój sprzęt to :

CPU: i5-4670K 3,4 GHz 6MB

MOBO: Z87-G45 Gaming

RAM: Ballistix 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V - Jedna kość tak jak pisałem jest uszkodzona i robi błędy.

PSU: Deus M1 650W 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC089

GPU: Była Gigabyte Geforce GTX 780 3GB DDR5 384 bit

COOLER: Thermalright HR-02 - Macho

SSD: Plextor M5 Pro PX-128M5P

 

Chciałbym wymienić RAM-y na szybsze lub ewentualnie wymienić tylko tą zepsutą kość na taką samą i kupić GPU. Nie chciał bym bawić się za bardzo w OC (chodź 5 lat temu miałem taki zamiar i nawet myślałem o SLI). Jeśli chodzi o gry to gram w ETS2, ATS, Witcher 3, Forza Horizon 3, F1 2017.

 

O ile wiem, że 1060 nie była by ograniczana przez procesor to jak wygląda sprawa z 1070? I jaki RAM byście polecili ? Z tego co pamiętam (chodź nie w 100%) MOBO jest w stanie obsłużyć pamięci od 1066 do 3000 Mhz.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU masz dobry do 1070 i w rozdzielczości FHD. Wystarczy że podkręcisz do 4,5 i będzie dawał radę.

Ram jaki twoja płyta obsłuży to max 2400, najlepiej kupić taka samą używkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ograniczona jak gra siądzie na proca a on nie wydoli to wydajność karty spadnie i tyle.

Kup sobie I7 4770K i GTX1060 6GB + 8 GB ramu, popsute graty i procesor sprzedaj może jakoś dasz rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co jest problemem w podkrecaniu ? Temperatury ? Moze procesor potrzebuje delida ? Z chlodzeniem / pasta jest wszystko ok ? :E

2. Co do karty - do owego procka sugeruje 1060

3. Co do RAMu - 4GB to malo wiec musisz owa uszkodzona kosc wymienic. Ceny RAMu sa malo atrakcyjne pamietaj, ze dokladajac 4GB nawet szybszą - w Dualu beda pracowac z predkoscia najwolniejszego RAMu (w Twoim przypadku 1600MHz)

4. Wymiana obydwoch kosci, moim zdaniem, jest bezsensowne ze wzgledu na koszt / odczuwalny wplyw na wydajnosc

5. SLI na tej platformie - nie tykaj tematu :) - zwlaszcza, ze 1060 nie pobawisz sie w SLI

6. Ogolnie do tej platformy - wrzucic 1060 + 4GB RAM (wymienic uszkodzona) i wiecej hajsu nie pchac. Myslec o zmianie platformy. Ostatecznie jakas I7 uzywana (4770 sa stosunkowo tanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co jest problemem w podkrecaniu ? Temperatury ? Moze procesor potrzebuje delida ? Z chlodzeniem / pasta jest wszystko ok ? :E

2. Co do karty - do owego procka sugeruje 1060

3. Co do RAMu - 4GB to malo wiec musisz owa uszkodzona kosc wymienic. Ceny RAMu sa malo atrakcyjne pamietaj, ze dokladajac 4GB nawet szybszą - w Dualu beda pracowac z predkoscia najwolniejszego RAMu (w Twoim przypadku 1600MHz)

4. Wymiana obydwoch kosci, moim zdaniem, jest bezsensowne ze wzgledu na koszt / odczuwalny wplyw na wydajnosc

5. SLI na tej platformie - nie tykaj tematu :) - zwlaszcza, ze 1060 nie pobawisz sie w SLI

6. Ogolnie do tej platformy - wrzucic 1060 + 4GB RAM (wymienic uszkodzona) i wiecej hajsu nie pchac. Myslec o zmianie platformy. Ostatecznie jakas I7 uzywana (4770 sa stosunkowo tanie)

 

1. Chodziło mi o to, że 5-6 lat temu te procki jak wychodziły to jednym dawały się kręcić nawet i do 5,5GHz a inni czasami dobijali do 4,8GHz przy rozsądnym napięciu, a powyżej już procek działał niestabilnie. Jakieś wady fabryczne czy coś. Ja doszedłem do chyba (nie pamiętam bo było to z 5 lat temu) 4,9GHz. Przy rozsądnym napięciu. Powyżej już procek nie działał stabilnie. Jeśli chodzi o temperatury to wszystko było ok ale później wróciłem do 3,4 bo nie widziałem sensu, żeby trzymać go podkręconego skoro na standardowych ustawieniach wszystko dawało rady.

3. Tak pamiętam. Chodziło mi tutaj raczej o wymianę tych kości na szybsze lub tylko kupienie jednej za tą uszkodzoną (o takich samych parametrach). A dołożeniu tych pieniędzy do karty graficznej.

5. O SLI myślałem przy zakupie 780 (6 lat temu, że tam za 2-3 lata to zrobię). Nie mam zamiaru pchać się przy tej platformie na SLI z 1060.

6. Na razie nie myślę o zmianie platformy. Mam PS4 na którym w większości ogrywam nowe gry. PC to raczej alternatywa dla gier nie wychodzących na PS4.

 

Jeśli chodzi o tą kość RAM to dokładnie kupować tego samego producenta (taki sam moddel)? Czy np mając Blastix-a nic nie stoi na przeszkodzie kupić jedną kość innego producenta ale przy zachowaniu 1600MHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.5 ghz na 4670k to tylko do testów na nielicznych sztukach ;)

 

4.9ghz to bardzo fajny egzemplarz - warto po zakupie ustawić chociaż te 4.5ghz na co dzień.

Chłodzenie masz dobre itp

 

 

Dodatkowy ram musisz koniecznie dobrać i nawet 1600mhz będzie wystarczające (fakt takie 2133 czy wyżej dało by trochę w części tytułów)

 

 

 

Zastanawiająca ejst ta awaria i ramu i grafiki - na pewno sprawna płyta i zasilacz ?

 

Głupio było by kupić nowe części, a tam znowu coś padnie.

 

Nie chcę martwić ale jak dla mnie zasilacz silentium pc to jednak noname o losowej jakości .... Do tego ma juz pewnie z 5-6 lat a wtedy lubią padać kondensatory itp.

 

Tak czy siak wydasz te 2k na grafikę i ram to może kup jakiś współczesny zasilacz 500-550w. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiająca ejst ta awaria i ramu i grafiki - na pewno sprawna płyta i zasilacz ?

 

Wszystko zaczęło się od mojej winy. Wywołałem zwarcie, podczas pracy PC przez przypadek pociągnąłem kabel od zasilania... Ustaliłem, że padł sam PSU. Zasilacz został wysłany na gwarancję. Odesłali mi nowy i w sumie od tamtego momentu są jakieś problemy. Z początku bardzo sporadyczne ale teraz się nasilały. Dzisiaj odebrałem komputer z serwisu i koleś powiedział, że to wina GPU. Komp zawieszał się w różnych momentach. Na początku tylko w grach ale później nawet i podczas zwyczajnego przeglądania internetu. Miałem problemy z odpalaniem, po formacie Windowsa. Wszystko na świeżym Windowsie było ok ale zaraz podczas wgrywania sterowników do GPU monitor gasł i tyle, trzeba było robić reset). Czasami jak odpalił to wyświetlany był błąd 42 w menadżerze urządzeń przy grafice. Przed oddaniem PC-ta do serwisu w ogóle monitor nie wyświetlał już żadnego obrazu. Monitor jak by się odpalał ale było widać tylko czarne tło. Nawet nie było widać już ładowania biosu, tylko napis o automatycznym ustawianiu rozdzielczości. Gość z serwisu pierwsze co to ponoć wymienił GPU i ... od razu system wystartował i nie było problemu. Przeprowadził również testy zasilania i mówił, że zasilacz jest ok. Zaraz jak podmienił jego kartę z moją to od razu błąd 42, restarty itp. Czasami wywalało mi w grach artefakty, podczas ładowania Windowsa czy też zwykłej pracy (ale to było raczej sporadyczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj Kartę grafiki i uruchom komputer z integry.

 

Jak wszystko będzie OK, to karta wyjęta ma uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj Kartę grafiki i uruchom komputer z integry.

 

Jak wszystko będzie OK, to karta wyjęta ma uszkodzenie.

 

Już to robiłem. Podczas pracy na zintegrowanej było ok. Gdy na zintegrowanej zainstalowałem sterowniki do zwykłej to nawet na zint. się Windows nie chciał później odpalić. Dopiero Clear CMOS pomógł.

 

Edit: znaczy GPU nie odpinałem ale w biosie na integrowaną zmieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymontujesz kartę grafiki, to nie ma mowy, żeby do niej zainstalować sterownik, bo przecież karty nie ma W PCI-E :E

 

Zrób clear-cmos i podłącz się pod integre.

 

Nie instaluj żadnych sterowników.

 

Po prostu pobiegaj po internecie, pyknij w cos z 2000 roku, żeby sprawdzić resztę komputera.

Karta zedwnętrzna na razie ma zostać poza komputerem.

 

 

Ustal, czy komputer jest stabilny bez karty - tylko na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, Xeon E3-1230 v3 (tylko nie 1230L, i koniecznie ma być V3) może być najtańszym procesorem ośmiowątkowym pasującym do tej płyty. Jest wspierany na stronie płyty.

Zaktualizuj biosa wcześniej. Powinno być taniej niż i7.

Zobacz sobie na Aliexpress lub ebay z wysyłką nawet z Chin czy Korei. Może być najtaniej. Albo jakąś tutaj jakąś okazję wyhaczysz na Xeona czy i7.

Jak Ci zostanie na 1070, to wtedy czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... zasilacz może być już słaby.

 

Mam na myśli to, że gdy podpinasz GTX780, to pobór mocy jest zwiększony i mogą się robić problemy.

 

1. podmiana zasilacza na 100% sprawny i testy z zamontowanym gtx780

 

2. podpięta karta i pomiar zasilania linii 3.3, 5 i 12 volt woltomierzem pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta padła, komputer był w serwisie sprawdzony na innej... a tu dalej sprawdź zasilacz, może już słaby?szczerbaty.gif i z tego powodu ma arty i #42 w menadżerze?szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... zasilacz może być już słaby.

 

Mam na myśli to, że gdy podpinasz GTX780, to pobór mocy jest zwiększony i mogą się robić problemy.

 

1. podmiana zasilacza na 100% sprawny i testy z zamontowanym gtx780

 

2. podpięta karta i pomiar zasilania linii 3.3, 5 i 12 volt woltomierzem pod obciążeniem.

Jaja sobie robisz ,przeczytaj co on pisze, ewidentnie grafa poszla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... zasilacz może być już słaby.

 

Mam na myśli to, że gdy podpinasz GTX780, to pobór mocy jest zwiększony i mogą się robić problemy.

 

1. podmiana zasilacza na 100% sprawny i testy z zamontowanym gtx780

 

2. podpięta karta i pomiar zasilania linii 3.3, 5 i 12 volt woltomierzem pod obciążeniem.

 

Na pewno wyciągnę GPU i przetestuje trochę na zintegrowanej. Jeśli chodzi o PSU to niby koleś z serwisu sprawdzał napięcia i było wszystko ok. Z zamianą zasilacza będę miał problem bo nie mam nikogo kto by mógł takowy mi pożyczyć do testów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta padła, komputer był w serwisie sprawdzony na innej... a tu dalej sprawdź zasilacz, może już słaby?szczerbaty.gif i z tego powodu ma arty i #42 w menadżerze?szczerbaty.gif

leven w pulpicie potrafi zasilacz zajechac :E

 

Na pewno wyciągnę GPU i przetestuje trochę na zintegrowanej. Jeśli chodzi o PSU to niby koleś z serwisu sprawdzał napięcia i było wszystko ok. Z zamianą zasilacza będę miał problem bo nie mam nikogo kto by mógł takowy mi pożyczyć do testów :/

no jest dobry grafa padla I koniec temati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo Maxiu się pojawił i od razu gruba rura xd

 

 

No tak, ale jak nie ma człowiek innej tak mocnej grafy, to jak ma to ogarnąć ?

 

 

Wyjąć grafikę, i zapuścić OCCT CPU na integrze.

 

Jak komputer pójdzie stabilnie, to mamy te 90% pewności, że zasilanie jest OK

 

Woltomierz by się przydał.

 

 

Jeżeli GTX780 podpięty robi problemy, a napięcia sa OK, to 90% karta robi problem.

 

 

Chyba, że kontroler PCI-E w CPU jest winny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawie to bez komentarza. Przeczytaj jeszcze raz co on pisze I przelicz Waty,wtedy zostawisz zssilacz wspokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc PC w sumie od 5 godzin pracuje przy wyciągniętej karcie graficznej (praca na zintegrowanej). Wszystko ok, zero problemów. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Mianowicie którą z tych kart wybrać:

 

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 192 Bit

Asus GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 (192 bit) (STRIX)

 

 

Ponoć MSI ma większe prawdopodobieństwo co do piszczenie cewek. Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc PC w sumie od 5 godzin pracuje przy wyciągniętej karcie graficznej (praca na zintegrowanej). Wszystko ok, zero problemów. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Mianowicie którą z tych kart wybrać:

 

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 192 Bit

Asus GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 (192 bit) (STRIX)

 

 

Ponoć MSI ma większe prawdopodobieństwo co do piszczenie cewek. Prawda to?

 

Piszczeć mogą w każdej karcie - loteria, miałem gamingX 1060 i był cichuteńki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc PC w sumie od 5 godzin pracuje przy wyciągniętej karcie graficznej (praca na zintegrowanej). Wszystko ok, zero problemów. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Mianowicie którą z tych kart wybrać:

 

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 192 Bit

Asus GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 (192 bit) (STRIX)

 

 

Ponoć MSI ma większe prawdopodobieństwo co do piszczenie cewek. Prawda to?

Nie prawda .... jest to loteria. Moja cichutka 0 piszczenia. Komp w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła i wybrałem MSI. Mam otrzymać w piątek. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc. Myślę, że temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...