Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PyskatySK

Zapisywanie plików na pulpicie

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

od przejścia na nowy komputer (zakupiony 2/3 miesiące temu) mam problem z zapisywaniem plików na pulpicie za pośrednictwem programu Photoshop.

w chwili gdy zapisuję plik na pulpit jakikolwiek (.pdf czy .png czy .jpg) pojawia się komunikat, jak poniżej:

 

14xdlvn.png

 

15wktc2.png

 

Dodam, że na starym komputerze taki problem nie wystąpił NIGDY i za cholerę nie mam pojęcia jak z tym sobie poradzić.

Za każdym razem mogłem zapisać jakikolwiek plik z photoshop'a na pulpicie, czy był to nowy, czy był to edytowalny czy zwykły .jpg.

Wchodzenie za każdym razem np. do innego dysku i zapisywanie plików tam jest bardzo uciążliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innych programów się bez problemu da zapisać? Spróbuj uruchomić PSa na uprawnieniach admina i zobacz czy to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z nazwą pliku bez spacji i liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nigdy nie było takiego problemu na starym komputerze, mogłem wpisywać ąśćęóżłśąś.png itp. i plik dało się zapisać na pulpicie.

 

Z innych programów się bez problemu da zapisać? Spróbuj uruchomić PSa na uprawnieniach admina i zobacz czy to pomoże.

 

ściągając np. herb drużyny czy jakikolwiek obrazek, bez problemu da się zapisać na pulpit, z np. Painta również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam co było na starym komputerze lub starej wersji programu, czy spróbowałeś zrobić tak jak zaproponowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulpit, panie kolego, to ma być czysty :E

A na poważnie, uruchamiaj photoshopa z uprawnieniami administratora. Pulpit to takie trochę dziwne miejsce, bo niby śmietnik, ale z drugiej strony element dysku systemowego i chronionych plików użytkownika. Dlatego albo uruchamiać jako admin albo przynajmniej stworzyć na pulpicie folder i tam zapisywać pliki. O dziwo, foldery na pulpicie już chronione nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam co było na starym komputerze lub starej wersji programu, czy spróbowałeś zrobić tak jak zaproponowałem?

 

Dalej to samo.

 

Pulpit, panie kolego, to ma być czysty :E

A na poważnie, uruchamiaj photoshopa z uprawnieniami administratora. Pulpit to takie trochę dziwne miejsce, bo niby śmietnik, ale z drugiej strony element dysku systemowego i chronionych plików użytkownika. Dlatego albo uruchamiać jako admin albo przynajmniej stworzyć na pulpicie folder i tam zapisywać pliki. O dziwo, foldery na pulpicie już chronione nie są.

 

Panie kolego, #MojPulpitMojaSprawa :lol2::P

Uruchomiłem również PS'a jako aministrator i dalej jest to samo...

Ja po pewnym czasie oczywiście robię sobie porządek z ikonami z pulpitu i wrzucam do odpowiedniego folderu (mam takowy na pulpicie - z grafiką), po prostu tak jest mi wygodniej...

Nie mam do takich rzeczy cierpliwości i podejrzewam, że prędzej czy później będę musiał kupić myszkę lub klawiaturę z wkur... - tym bardziej, że na starym kompie (Win 7) działało to NORMALNIE bez ingerencji w jakichś tam administratorów, zwykłych userów. :)

Zmieniłem kompa na nowego (win 10 i lepszy komp) i jakiś całkowicie z dupy niespotykany błąd, który jest dla mnie po prostu nielogiczny. :(

 

fu4ao0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie skąd u ciebie podkatalog Favourites? U mnie takiego nie widzę wchodząc na skrót pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij NTFS Access, uruchom jako admin, i wybierz tam pulpit i potwierdź.

Może pomoże.

Potem też spróbuj w razie czego Photoshopa jako admin.

Możesz też spróbować utworzyć nowy profil użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PyskatySK,

problem jest jeszcze jeden ;)

Nie odpowiadasz na pytania i prośby osób które próbują Ci pomóc.

 

Zamiast odpisać Makavcio2 że spróbowałeś zapisać do folderu na pulpicie i też się nie da odpisujesz mu że gdzie zapisujesz to Twoja sprawa...

Zamiast odpisać mi że spróbowałeś i pliku bez ąę i spacji też nie da się zapisać piszesz że na innym kompie i innym systemie nie było potrzeby tak próbować...

 

Właśnie sęk w tym że jest inny system, możliwe że i nowszy program i trzeba sprawdzić co można a co nie by wyciągnąć wnioski co może być przyczyną zmiany w zachowaniu.

Nie dajesz nam żadnych danych na podstawie których moglibyśmy wyciągnąć wnioski co się stało i jakie ustawienia w systemie blokują Ci ten zapis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie skąd u ciebie podkatalog Favourites? U mnie takiego nie widzę wchodząc na skrót pulpitu.

to typowe u ludzi z zespołem latającego nadgarstka połączonego z niekontrolowanym skurczem palca, przez co ludź taki przeciąga katalogi w niekontrolowany sposób - i tak kolega przeciągnął sobie Pulpit do katalogu Favourites.

widziałem już Pulpit w Tracing, widziałem także w Downloads.

ot, typowe - i kto wie, może w tym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie skąd u ciebie podkatalog Favourites? U mnie takiego nie widzę wchodząc na skrót pulpitu.

 

Chyba nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie, jeśli jest w tym coś "nienormalnego" i jest to "niepotrzebne", to jak to usunąć/wyrzucić (nie będzie z tego problemu i tego, że sobie usunę cały pulpit)? :)

 

@PyskatySK,

problem jest jeszcze jeden ;)

Nie odpowiadasz na pytania i prośby osób które próbują Ci pomóc.

 

Zamiast odpisać Makavcio2 że spróbowałeś zapisać do folderu na pulpicie i też się nie da odpisujesz mu że gdzie zapisujesz to Twoja sprawa...

Zamiast odpisać mi że spróbowałeś i pliku bez ąę i spacji też nie da się zapisać piszesz że na innym kompie i innym systemie nie było potrzeby tak próbować...

 

Właśnie sęk w tym że jest inny system, możliwe że i nowszy program i trzeba sprawdzić co można a co nie by wyciągnąć wnioski co może być przyczyną zmiany w zachowaniu.

Nie dajesz nam żadnych danych na podstawie których moglibyśmy wyciągnąć wnioski co się stało i jakie ustawienia w systemie blokują Ci ten zapis.

 

A więc,

Próbując zapisać plik na pulpicie / jak również, w folderze "Grafika" (na pulpicie) wyskakuje komunikat, który już pokazałem u góry (dwa razy zrzut ekranu wstawiony),

Próbowałem również zapisać jako np. ĄŚŻ.PNG i ASZ.PNG i jest cały czas to samo (------------//---------).

 

Ten PS to pirat?

 

Nie.

 

Ściągnij NTFS Access, uruchom jako admin, i wybierz tam pulpit i potwierdź.

Może pomoże.

Potem też spróbuj w razie czego Photoshopa jako admin.

Możesz też spróbować utworzyć nowy profil użytkownika.

 

Dalej nic. Proces przeszedł, a PS nadal nie chce mi zapisać plików na pulpicie.

 

____________

Chyba nic z tego nie będzie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uderzaj do supportu Adobe. Po co im płacisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...