Skocz do zawartości
IIMechatronikII

Battlefield V

Rekomendowane odpowiedzi

"ułożyć shadery" ?

A głaskać je też potem trzeba żeby czasem nie wstały i potem znowu się układały? ?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grając na DX12 wróciły wspomnienia z podbojami gier na HD5770 ?. Aż musiałem luknąć co w budzie siedzi oraz w GPU-Z dla pewności ?

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy grać na jednej mapie, a map jest sporo + co jakiś czas odświeżyć shadery bo muszą się ułożyć bo zmieniłeś sterowniki? 

Brzmi jak przednia zabawa! :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "normalnych" grach jest tak, że hashowanie shaderów odbywa się jeden raz na starcie gry po jej instalacji - później nigdy nie ma to miejsca do czasu kolejnego patcha do gry lub po aktualizacji sterowników grafiki i absolutnie nie rzutuje to później na sam gameplay, np. CoD MW 2019 albo Ghost Recon Breakpoint (Vulkan).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, caleb59 napisał:

W "normalnych" grach jest tak, że hashowanie shaderów odbywa się jeden raz na starcie gry po jej instalacji - później nigdy nie ma to miejsca do czasu kolejnego patcha do gry lub po aktualizacji sterowników grafiki i absolutnie nie rzutuje to później na sam gameplay, np. CoD MW 2019 albo Ghost Recon Breakpoint (Vulkan).

Ciekawe czy w nowym bfie bedzie to samo? A jak tak to bede znowu cyrki :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ciekawe czy w nowym bfie bedzie to samo? A jak tak to bede znowu cyrki :D

 

Nowy BF na premiere to zawsze wczesna beta :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przez rok (jak nie lepiej) beta testy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dawidoxx napisał:

Nowy BF na premiere to zawsze wczesna beta :D 

Raczej alpha hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, jareckyy napisał:

Raczej alpha hehe

W Alpha bf5 gralo mi sie przyjemnie, a jak nastapila premiera to juz tak fajnie nie bylo :D Ciekawe kiedy kolejne testy Alpha.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Phoenixsuple napisał:

W Alpha bf5 gralo mi sie przyjemnie, a jak nastapila premiera to juz tak fajnie nie bylo :D Ciekawe kiedy kolejne testy Alpha.

pamiętam jak zaraz po premierze jakimś patchem spieprzyli wydajność - gierka łapała sekundowe zwieszki i nie szło grać :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dawidoxx napisał:

pamiętam jak zaraz po premierze jakimś patchem spieprzyli wydajność - gierka łapała sekundowe zwieszki i nie szło grać :D  

Ja dobrze pamietam ta Alphe bo bylem wtedy bez gpu i polecailem do sklepu kupic gtx 1060 3gb, zeby pograc w ta alphe i pozniej gpu dalem na zwrot jak mi przyszlo docelowe :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Ja dobrze pamietam ta Alphe bo bylem wtedy bez gpu i polecailem do sklepu kupic gtx 1060 3gb, zeby pograc w ta alphe i pozniej gpu dalem na zwrot jak mi przyszlo docelowe :D

Jestem ciekaw czy nowy bf wyjdzie na stare konsole.. jesli tak to wodotrysków nie będzie i nawet teraz starczy taka 1060 :D 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiadomo gra wychodzi tylko na nowa generacje i PC. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dawidoxx napisał:

Jestem ciekaw czy nowy bf wyjdzie na stare konsole.. jesli tak to wodotrysków nie będzie i nawet teraz starczy taka 1060 :D 
 

Oby nie! Jak wyjdzie tylko na nowe konsole to juz widze jak procki beda sie pocic kiedy to BF5 potrafi zrobic uzytek juz dzis i taki cpu 6/12 zaladowac prawie pod korek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2021 o 22:38, Saren7 napisał:

Też macie tak na DX12, że przez pierwszą minutę po załadowaniu mapy jest stuttering?

Mistrz :D było wałkowane 100 razy i to w ostatnim czasie a tu wjeżdża saren z pytaniem za 100pkt cały na biało hehe

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Cebula_Z_internetu napisał:

Widziałem trailer BF6(...)

Źródło: Ja czyli TrustMeBro - wiem, wiem... ;) 

Jeśli chodzi o trailer BFV, to jak na razie był 'wyciek" 34 sek. jego audio - do pobrania i odsłuchania tutaj: 

 https://ln3.sync.com/dl/29380aeb0/wfdn2arp-vtxemtkw-hvp5d8jz-u2agbtjb/view/default/5888969000010

Niby to jego wczesna wersja, ale autentyczność potwierdził Tom Henderson - leaker z dość wiarogodną przeszłością jeśli chodzi o jego przepowiednie/źródła z branży. Sam niby zwiastun widział, a z tego co  'bąkają', to ma go na swoim PC i sobie rozdziela po kawałku dając malowane własnoręcznie obrazki aby podkręcić hajp i oczywiście zebrać troszkę więcej uwagi dla siebie. ;)

 

Utwór ze zwiastuna to: 2WEI feat. Ali Christenhusz - Run Baby Run

___

Ostatnio wspominałem o resetowaniu się profilu BFV w panelu nvidii, to poniżej do pobrania mały plik .bat, który zapobiega temu.

https://www28.zippyshare.com/v/AUYtqWpe/file.html

Powyższy plik trzeba edytować np. notatnikiem i zmienić lokalizację .exe gry na własną - czyli: start "" /wait "F:\Gry\Origin\Battlefield V\bfv.exe"  > zapisujemy.

Z tego pliku uruchamiamy grę, a po ukończeniu rozgrywki normalnie wyłączamy BFV i w oknie cmd które plik .bat pokazuje - klikamy dwa razy enter.

Plik ten zwyczajnie (na czas gry) ustawia: nvdrsdb0.bin oraz nvdrsdb1.bin jako do odczytu, a następnie je uwalnia (po naciśnięciu klawisza enter). Oba pliki odpowiedzialne są za zapisane ustawienia dla aplikacji 3d w panelu nvidii. 

___

Po co to? Na co komu? Dla przykładu można ustawić filtrowanie anizotropowe 16x, które w BFV dużo daje wizualnie teksturą, ustawić tryb niskiego opóźnienia na Ultra, zmienić zarządzenie energią na wysoką wydajność (co może zniwelować spadki fps - zależy od gry) czy ustawić limiter kl/s, który jest równie dobry co ten w RTSS (jeśli chodzi o input lag i piękny frame time). ;) 

Edytowane przez MadSpot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trailer zajeżdża hamadą, najnudniejsza mapa w V :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie będzie zbyt futurystyczny, bardziej zblizony do tego co w 3/4 a nie w 2142

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dominix1910 napisał:

Mam nadzieję że nie będzie zbyt futurystyczny, bardziej zblizony do tego co w 3/4 a nie w 2142

Jeśli ploty/wycieki się potwierdzą, to 2030-2040 (z przewagą na 2030) ze sprzętem używanym obecnie. Jednak wiadomo: Plota to PLOTA. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A kiedy cod wygrał z bfem? Przecież te klaustrofobiczne mapy z coda są śmieszne w porównaniu do 64ek z bfa, chyba że ci o tryb BR chodziło 

No i ten system zniszczeń z coda ?jak się uda rozciupciac doniczkę to już sukces

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Cebula_Z_internetu napisał:

BATTLEFIELD 6 TEASER:

 

 

Ja wiem, że to tylko fan made ale przyznam, że z dobrym singlem bym w to z chęcią pograł. DICE mógłby być spokojnie drugim Rockstarem tyle, że w dziedzinie FPS gdyby EA nie miało na to wywalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe audio z trailera 'wyciekło'... 

https://vocaroo.com/1gjnio2wPOhq

...śmieszne te wycieki. Zawsze wycieka jakieś wideo, to nagrane kartoflem... a audio nagrane przez rynnę przy bloku komórką z 2005r ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nawet teaser nie potrafi wyciec normalnie tylko samo audio... WTF :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Cebula_Z_internetu napisał:

Nie rozumiem, audio jest w miarę dobrej jakości.

No widzisz, to mamy odmienne zdanie na ten temat... całkiem normalne na tym świecie. ;) Dla mnie nagranie jest kiepskiej jakości... i to nagrywanie gdy ktoś sobie pięknie na głośnikach zwiastun oglądał. ?

Całości nie oglądałem nie słuchałem... spokojnie poczekam... może nawet krócej niż musiałbym. Jak tak dalej będzie 'wyciekało', to sami puszczą zwiastun szybciej. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...