Skocz do zawartości
IIMechatronikII

Battlefield V

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie u mnie gra siedzi na dysku nvme więc dysk odpada

skoro u supla fps nie spadają poniżej 150 to coś jest u mnie zwalone pytanie co, 200mhz mniej na cpu? ramy? ale wg stopki mamy to samo.

U mnie proc lata 5.0 i cache 4.6 a ramy mam 3600 ale stuningowane ciasno przez PrimoGhost wiec cl16 bo drugi i trzeci rzad timingow jest mocno dopieszczony ale 3200cl14 to dobre memki wiec nie sadze zeby tu byl problem. Pamietaj przy OC o wylaczeniu limitow mocy na mobo dla cpu. Trudno mi powiedziec co jest nie tak ale takie spadki nie powinny miec miejsca.

 

Wlacz dx12 bo u mnie gpu lapie botelnecka w dx11 i nie da sie grac, byc moze to jest klucz bo u mnie gpu generuje z 80fps na dx11 wiec moze byc tak ze po prostu pod dx11 to jest kres mozliwosci cpu wiec generalnie dopatrywalbym sie winy dx11 bo Turingi lubia dx12.

 

jak grasz na low to bez znaczenia czy masz 2080ti, 1080 czy nawet 1050ti, bf siedzi głownie na cpu, nie na grafice

Tu cie rozczaruje bo o ile po czesci masz racje to troche z ta rozbieznoscia przesadziles, na kazdym gpu bedzie roznica ;)

 

PS: Masz najnowszy bios do mobo?? Kolega mial asrocka i na starym bios byla tragedia z ramem i po akt dopiero plyta losowala cos sensownego. Sprawdz wynik w aida.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios 3.1

https://imgur.com/vw2dk1F

 

nie chce wyjść na jakiegoś psycho jak Pan Forii ale kurczę dziwnie to wygląda 144 i nagle taka chwilowa ścinka do 100-120 fps w hw info widać jak dysk na którym jest gra coś doczytuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dropy w bfie kotre wygladaja jak doczytki z dysku to normalka i pisalem juz o tym 100x :lol2: Leci 120fps i nagle 80fps ale ta gra tak juz ma.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że fps nie spada poniżej 150. Czyli dropów brak. Rozumiem, że są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w bfie odbicia widac lepiej niz GI w Metro ;)

 

 

To chyba masz cos nie tak bo ja nie mam spadkow ponzej 100fps na 2070S i ustawiniach Ultra z 3opcjami na wysokie a jak mialem 2080ti to 120-140fps lecialo bez problemu. Jak wrzuce troche nizsze detale to bez problemu lata i nie spada ponizej 115-120fps na 2070S. wiec dziwie sie ze masz takie dropy :o Gra ma nieraz przycinki i wtedy fps potrafi dropnac nawet o polowe, wyglada to jakby cos doczytywalo z dysku wiec domyslam sie ze to miales na mysli :hmm:

 

 

Nie wiem po co ustawiac LOW skoro nie da ci to zysku fps bo bedzie gruby botelneck od strony CPU, ja na tej karcie gralem na Ultra i nie dosc ze 140fps to nie byl zaden problem to i tak gpu lapalo botelnecka wiec dawalem skalowanie w gore. Nie wiem skad ta mania ustawiania na LOW gdzie to tylko powduje botelneck, juz jak mialem RTX 2060 to na LOW sie nudzil.

 

Nie pisałem że mam spadki poniżej a max do stówy.. Poniżej stówy to mi tylko spadło na "mocarnym" ryzu 3900x :E

 

Normalnie mam ok 130-150 FPS, ale czasem trafi się spadek do ok 100-110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że fps nie spada poniżej 150. Czyli dropów brak. Rozumiem, że są?

Tak sa ale to nie sa dropy zwiazane z wydajnoscia sprzetu tylko zwalony silnik gry. Bo co innego miec spadek fps w plynnym tego slowa znaczeniu a co innego takie chamskie jakie dropy jakie serwuje bf co wyglada na przycinke jakby doczytywal dysk aczkolwiek one sie zmieniaja co aktualizacje gry, raz sa a raz nie ma, zalezy co spiernicza.

 

Nie pisałem że mam spadki poniżej a max do stówy.. Poniżej stówy to mi tylko spadło na "mocarnym" ryzu 3900x :E

 

Normalnie mam ok 130-150 FPS, ale czasem trafi się spadek do ok 100-110

Rozumiem tylko trzeba odroznic spadki spowodowane plynnascia gry a spadki spowodowane silnikiem gry poprzez maly freez gdzie wydajnosc sprzetu nie ma tu wplywu, to jest identyczna sytuajca pod DXR tylko tam wystepuje to nagminnie.Dla mnie spadek fps np w momencie przejscia kamery w bardziej wymagajace miejsce jest normalne i odbywa sie plynnie ale co innego jak losowo zalicza sie freeze na ulamek sekundy, ktory powoduje drop i utrate fps.

 

Bylo tu kilka fajnych tipow na te problemy ale co akt gry wszystko wywraca sie do gory nogami.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że mam spadki poniżej a max do stówy.. Poniżej stówy to mi tylko spadło na "mocarnym" ryzu 3900x :E

 

Normalnie mam ok 130-150 FPS, ale czasem trafi się spadek do ok 100-110

To co zrezygnowałeś z ryża? Z tego co piszesz w realnym praniu na minimalnym fps, lepiej sobie intel radzi. Masz 8700k?

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zrezygnowałeś z ryża? Z tego co piszesz w realnym praniu na minimalnym fps, lepiej sobie intel radzi. Masz 8700k?

 

1.5 tyg po premierze już go sprzedałem.. Wszystko działało spoko zero problemów, ale wydajność w grach jak dla mnie nie była dobra..

 

Wcześniej miałem 8700k który w takim bf5 jak i innych grach radził sobie lepiej.. Nie wiem może miałem za wysokie oczekiwania w końcu przesiadalem się właśnie z 8700k na ryza, ale jak zobaczyłem że mój biurowy i7 7700 działa lepiej w paru tytułach to dałem sobie spokój.. Do tego trafiłem fajna promocje na i9 9900k i los amd był już przesądzony :E

 

3900x to dobry procesor z tym że nie jest skierowany do graczy.. Ktoś może napisać że co ja pieprze - nowe ryzeny to przyszłościowe procki i za rok lub dwa rozwiną skrzydła i będą laly takiego i9 9000k - ok z tym że ja nigdy nie kupuje elektroniki z myślą o dalekiej przyszłości.. AMD ma teraz swoje 5 minut i dobrze tylko trzeba pamiętać że Intel nie śpi...

 

Zostawilem sobie jeszcze płytę pod amd w razie jakby 3950x okazał się mega killerem, więc kto wie może we wrześniu przejdę na inną stronę mocy :P

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tu cie rozczaruje bo o ile po czesci masz racje to troche z ta rozbieznoscia przesadziles, na kazdym gpu bedzie roznica ;)

 

bzdura, przerabiałem to na 1050ti, 1060 3gb i 1660 przy tym samym cpu, na ustawieniach low proc po prostu nie generuje więcej klatek i na wszystkich kartach był ten sam fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura, przerabiałem to na 1050ti, 1060 3gb i 1660 przy tym samym cpu, na ustawieniach low proc po prostu nie generuje więcej klatek i na wszystkich kartach był ten sam fps

Twoj proc po prostu nie wyrabial stad taki a nie inny efekt i nie ma w tym nic nadzwyczajnego bo to zwykly botelneck skoro cpu nie potrafi wykrzesac wiecej klatek na roznych gpu. Chcesz mi wmowic ze to co widzialem od 2060 po 2080ti to mi sie przewidzialo :hmm: Wiec zanim cos nazwiesz bzdrua zastanow sie 10x bo o ile w twoim scenariuszu masz racje to w moim juz nie ale prosciej cos skrytykowac ;)

 

Myslisz ze na 8700k/9900k z gpu ktore miales nie byloby ronicy i bylby ten sam fps :Up_to_s: Podpowiem ci, roznica bylaby na kazdym gpu :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą nową mapę al sundan chyba całkiem wycofali, nie ma jej nigdzie.

Ciekawe czy nie bedzie problemu z Martia, ponoc ma byc pon/wt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj proc po prostu nie wyrabial stad taki a nie inny efekt i nie ma w tym nic nadzwyczajnego bo to zwykly botelneck skoro cpu nie potrafi wykrzesac wiecej klatek na roznych gpu. Chcesz mi wmowic ze to co widzialem od 2060 po 2080ti to mi sie przewidzialo :hmm: Wiec zanim cos nazwiesz bzdrua zastanow sie 10x bo o ile w twoim scenariuszu masz racje to w moim juz nie ale prosciej cos skrytykowac ;)

 

Myslisz ze na 8700k/9900k z gpu ktore miales nie byloby ronicy i bylby ten sam fps :Up_to_s: Podpowiem ci, roznica bylaby na kazdym gpu :lol2:

głupoty piszesz człowieku do potęgi :lol2:

pisałem ci, że miało to miejsce na ustawieniach low, pewnie ,że na high/ultra na każdej z ww. kart jest inny fps, na low karta chodzi sobie po prostu na 20-30% a cały fps generuje procesor, który ma swoją granicę

i tak, na każdej karcie, jeżeli procesor osiągnie swój limit będziesz miał taki sam fps, chociażbyś tam nie wiem jaki kombajn graficzny z NASA wstawił

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak panie kochan, masz racje a ja sie myle i to co widzialem wydawalo mi sie :lol2: Dziekuje za rozmowe :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupoty piszesz człowieku do potęgi :lol2:

pisałem ci, że miało to miejsce na ustawieniach low, pewnie ,że na high/ultra na każdej z ww. kart jest inny fps, na low karta chodzi sobie po prostu na 20-30% a cały fps generuje procesor, który ma swoją granicę

i tak, na każdej karcie, jeżeli procesor osiągnie swój limit będziesz miał taki sam fps, chociażbyś tam nie wiem jaki kombajn graficzny z NASA wstawił

 

dawno juz wiekszej glupoty nie czytalem.

wstawiasz jednego proca, do niego 3 grafy, dajesz low i niby na kazdej z tych graf fps bedzie taki sam, a i najlepsze ze kazda z tych graf bedzie chodzila na 20-30%?

pokaz go to palcem, bo chce uwierzyc ze snie.

chyba ze tam jakiegos pentiuma 4 wstawiles, ale wtedy zadne z tych w/w graf przez ciebie tam raczej nie wejdzie, chyba ze na chama mlotkiem ;)

jak mialem 1050ti wraz z 7700k, fakt ze open beta, ale mimo wszystko detale na low w dx11, grafa caly czas robila na 99% a i tak fps byl ponizej 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura, przerabiałem to na 1050ti, 1060 3gb i 1660 przy tym samym cpu, na ustawieniach low proc po prostu nie generuje więcej klatek i na wszystkich kartach był ten sam fps

To coś Ty miałeś za procesor, że ograniczał Ci 1050Ti na low jak detale LOW w BF5 potrafią mocno docisnąć 1050Ti :Up_to_s:

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzis ma byc nowa mapa czy jutro ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś Ty miałeś za procesor, że ograniczał Ci 1050Ti na low jak detale LOW w BF5 potrafią mocno docisnąć 1050Ti :Up_to_s:

to nie był bf5 tylko bf1, tam na low 1050ti spokojnie na niektórych mapach (jak proc pozwalał) dawał ponad 100 kl/s - a co do porównania dominixa - ja to testowałem na ledwo kręconym i7 2600 bez K a ty do 7700k wykręconego porównujesz? :lol2: druga sprawa, jak pisałem, akcja miała miejsce w bf1, tam na 1050ti low 1080p (nawet na medium) SPOKOJNIE MOŻNA PONAD 100 KL/S uzyskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz ze na 1050ti i 1060 masz taki sam fps i obie chodzą na 20-30%

Jak wspomniałem, pokaż mi to aby mógł uwierzyć, w innym wypadku głupoty panie piszesz i to konkretne.

 

<div>Wracając do tematu, jutro nowa mapa i patch <a href="https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/cjbm9p/battlefield_v_update_421/">Mój link</a></div>

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni patch niestety ale popsuł mi stabilność gry. O ile wcześniej nigdy nie miałem problemów ze stabilnością (wywalało tylko przy niestabilnym oc procesora i ramu) o tyle teraz aplikacja co kilkadziesiąt minut zawiesza się na amen, dźwięk się zapętla i wywala do pulpitu. Dzieje się tak zarówno na domyślnych ustawieniach cpu i ram jak i po oc. Dzieje się tak zarówno na R5 3600 jak i na R7 1700.

Co patch to coraz większy syf robi się z tej gry :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni patch niestety ale popsuł mi stabilność gry. O ile wcześniej nigdy nie miałem problemów ze stabilnością (wywalało tylko przy niestabilnym oc procesora i ramu) o tyle teraz aplikacja co kilkadziesiąt minut zawiesza się na amen, dźwięk się zapętla i wywala do pulpitu. Dzieje się tak zarówno na domyślnych ustawieniach cpu i ram jak i po oc. Dzieje się tak zarówno na R5 3600 jak i na R7 1700.

Co patch to coraz większy syf robi się z tej gry :mad2:

 

na moim konfigu podobnie - zamarza dźwięk z obrazem i następnie pulpit :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też wywalanie okazało się niestabilnym OC cpu , teraz na zostawiam komputer na stocku i gra działa ok . Problemem dalej jest ten Ray Tracing , który ponoć za bardzo zapycha pamięć i nastepuje to samo co przy za małej ilości ram , co jakiś czas jest 1 sekundowa ścina co przeszkadza w graniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa mapka bedzie jedna z moich ulubionych :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagralem dwie mapki z czego raz na nowej, nie powiem, bardzo fajna i klimatyczna mapka, podoba mi sie.

nic nie wywalilo wiec mimo ze moje oc proca nie jest stabilne w programach jak linx,occt itp, za to w grach jest rock solid ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesza Wam grę na DX 11 czy DX 12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...