Skocz do zawartości
labiaty

Dlaczego instaluję Windows 10 Pro a tak naprawdę instaluje się Windows 10 Home?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dobra, ale czy z win10 pro, którego zainstalowałeś, już coś nlitem wywalałeś z instalki?

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam acer VX5-591G, oryginalnie był win10home. Szwagier mi załatwił w angli klucz do win7ultimate za kilka funtów :).Funkcja zmień klucz nie chciała działać z tym kluczem od win7, aby móc ten klucz wbić musiałem skorzystać ze specjalnego klucza microsoftu ogólnie dostępnego VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T. Po użyciu tego klucza dopiero mogłem wbić klucz z win7ultimate i mam teraz na lapku win 10 pro. Tu jest link do artykułu o tym kluczu artykuł

Ogólnie kluczem tym wymuszamy aby system się przełączył z win10home na win10pro, a następnie trzeba system oryginalnym kluczem aktywować:)

Edytowane przez Canni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Podłączę się pod temat aby nie tworzyć nowego wątku.

Panowie, czy ktoś się orientuje, czy to samo może się dziać przy zmianie Win 10 Home na Pro na dekstopie, który był składany własnoręcznie więc mobo nie miała przypisanego żadnego systemu?

Niestety kupiłem Win 10 Home (wersja BOX-owa, nie żaden OEM) z którym się obecnie zmagam (nie jestem w stanie wyłączyć "Host usługi optymalizacja dostarczania" - ustawianie na połączenia taryfowe nic nie daje, wyłączanie tej opcji w ustawieniach TEŻ NIC NIE DAJE! - dalej mój komputer jest zombie dla Microsoftu: Microsoft sobie używa mojego łącza 2,5Mbps <tak dobrze czytacie tylko 2,5Mbps! dopóki nie zmienię lokalizacji to tyle będzie> jak sobie chce!!!). Krew mnie zalewa, dlatego zastanawiam się czy nie przejść na Win10 Pro, choć wątpię czy to coś zmieni w tej kwestii.

Czy gdy zainstalowałem Win10 Home to przypisałem moją mobo do tej wersji w UEFI i mogę mieć te same problemy jak autor wątku z laptopem? (inna rzecz, że Win10 Pro może wcale nie pomóc w moim problemie i dalej może sobie używać łącza jak chce...)

Coś czuję, że skończę na MacOs...

Edytowane przez mbv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Widzę, że pisałeś o zablokowanym skylake a nie o nowej i3 z 10th gen a to zmienia postać rzeczy. Wtedy w end game faktycznie może być padlina bo jak siądzie na rdzenie to takty są poniżej 3 GHz z tego co pamiętam i hehe wtedy to nawet go FX8320 z ogarniętymi memkami i po oc może objechać wszak jak ilość jajek wchodziła w grę to FX aż tak bardzo nie ssał 
    • Procesory Intel Alder Lake nie będą działać z wieloma starszymi grami przez DRM jak Denuvo   Intel udostępnił przewodnik dla programistów dotyczący nadchodzących procesorów Alder Lake 12. generacji, z którego wynika, że rozwiązania DRM, takie jak Denuvo mogą nie pozwalać uruchomić starszych gier, o ile nie zostaną zaktualizowane. Problem w tym, że mało kto będzie chciał aktualizować starsze tytuły.   https://ithardware.pl/aktualnosci/procesory_intel_alder_lake_nie_beda_dzialac_z_wieloma_starszymi_grami_przez_drm_jak_denuvo-18220.html
    • Low Profile GPu to najlepiej takie cos szukać   https://www.servethehome.com/lenovo-thinkstation-p330-tiny-review-intel-nvidia-quadro/  
    • Również wolę drugą część. Tak samo towarzyszyło mi w niej więcej emocji, poza tym postacie drugoplanowe bardziej przypadły mi do gustu. Czekamy na trzecią część 😁
    • Reszta sprzętu: 9600kf, 1070ti, 2x8 GB Ripjaws V 3000/14, 2xSSD NVM, muzyka. Zmieniłem Asus Z370 Strix-H Gaming na Gigabyte Z390 Aorus Pro. Przy tych samych ustawieniach mam spadek wydajności o kilka procent. Odpaliłem Kingdom Come: Deliverance. Spadek jest chyba wręcz o kilka fps — przede wszystkim w pomieszczeniach, bo na zewnątrz jest podobnie, jak było. Zwróciłem uwagę, bo były wskazania poniżej 30 fps w gospodzie, a takiego czegoś przez zmianą płyty nie miałem — rzadko było poniżej 40. Natomiast na dworze jest ok. 55 jak było, z tym że czasami chyba jednak bliżej 50 niż 55, co sugeruje, że możemy mówić o kilkuprocentowym spadku. Pod palcami czuć rwanie w obszarach świata gry, w których wcześniej nigdy go nie było. W Valley jest ok. 4330, a było 4496. To jest jakieś 3,7% spadku. W TimeSpy wyciągam w okolicach 7200 na Aorusie, ale nie robiłem testów na Striksie, więc nie mam porównania. Siłą rzeczy ustawienia BIOS-u dla procka i napięć mogą się między płytami nieco różnić (tak czy owak jadę na 4,7 GHz @ 1,35 V z AVX -2), ale z Afterburnera ustawienia GPU mam te same. O ile się orientuję, Strix-H jest low-endem wśród Striksów Z370. Wyprzedzałby jednak Aorusa Z390 Pro? Przy okazji takie spostrzeżenia, że włączenie XMP na RAM-ie bardzo utrudnia utrzymanie stabilności na OC CPU — trzeba poluzować zegar z 5.1 do nawet 4.7, a 4.8 chyba mi się nie udało obronić. Im wyższy wynik CPU w TimeSpy, tym niższy wynik GPU, a przy wyższym OC CPU wydajność GPU potrafi spaść o 5%. Biorąc wszystko razem pod uwagę — coś z szyną może?
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...