Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

neonek

Parkowanie w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Pytanie do ludzi, co często bywają w Warszawie. Jadę tam na długi weekend. Hotel dorwałem jakiś tam na ul. Smolnej, niestety był już bez parkingu. Z jednej strony nie chciałbym się pchać do centrum miasta autem (korki, brak miejsc znając życie w strefie płatnego parkowania), więc rozważam opcję zaparkowania w dalszej części miasta i dojazd tramwajem/autobusem do obiektu.

 

W takim wypadku dobrze by było podarować sobie wszelkie inne opłaty (tak wiem - Janusz mode on). :E

 

Ktoś może polecić jakieś bezpieczne i darmowe miejsca do parkowania auta na te 2-3 dni (czyli przyjeżdżam rano w czwartek, zostawiam auto do soboty do godziny ok. 15)?

 

Wstępnie myślałem o pozostawieniu auta na parkingu Auchana na Odolanach (choć nie wiem, czy market nie ma bramek wjazdowych na parking - teraz większość sklepów tak robi więc w Warszawie pewnie tym bardziej + nie wiem czy ta okolica wydaje się być bezpieczna :E). Przyjazd byłby przed południem, więc teoretycznie nie powinno być problemu z zaparkowaniem w tym miejscu.

 

Wybaczcie za pytanie, ale w Warszawie jeszcze nie byłem autem i wolę mieć jakiś plan jego pozostawienia. Jeżeli nie ma takich miejsc, to ostatecznie rozważę płatne parkingi...

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekendy parkowanie w Wawie jest darmowe, Ja też kręcę się w okolicach centrum (szkoła) i zawsze gdzieś da się wyhaczyć miejsce, choć czasem trzeba chwilę pojeździć w kółko. Ogólnie ruch w weekendy jest zauważalnie mniejszy niż w normalne dni. Parkingów przy cen trach handlowych na pozostawienie auta na kilka dni nie polecam, z tego względu że teoretycznie nie wolno tam parkować na tak długo. Na Smolnej nie parkowałem jeszcze, ale w okolicy jest ul. Nowogrodzka, gdzie kiedyś pracowałem i bez problemu można było zaparkować wzdłuż ulicy - na samym wjeździe do niej jest bank pko np gdzie często się zwalniają miejsca. Generalnie w tamtej okolicy wszędzie można parkować, choćby na alejach Jerozolimskich są parkingi wzdłuż ulicy.

 

Doczytałem że przyjeżdżasz w czwartek. Głowy nie dam ale wydaje mi się że parking pod muzeum Narodowym po drugiej stronie ulicy jest darmowy. Masz tam dwa - jeden od strony alei a drugi z tyłu jakby jechać do Buffo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie bilet na komunikację miejską i wtedy masz za darmo parkingi P+R. Ja jak jadę do Warszawy, to zawsze parkuję na P+R "Metro Stokłosy". Parking spory, kilkupiętrowy, monitorowany, do tego kręci się po nim ochrona i zawsze jest niemal pusty, miejsc do wyboru, do koloru, a do centrum szybko można stamtąd dojechać metrem. Po samym mieście, jak jedziesz tam w celach turystycznych, też lepiej poruszać się komunikacją miejską, bo jest po prostu wygodniej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On chce zostawić samochód od czwartku do soboty a ty mu polecasz P+R który jest płatny po godzinach zamknięcia, nie ważne że masz bilet. Naciągasz chłopaka na 100 zł za każdy dzień. "Opłata za pozostawiony Pojazd na terenie Parkingu każdorazowo w godzinach 2:31 - 4:29 100,00 zł" Zostaw go na jakimś osiedlu w granicach bezpłatnej strefy od strony z której wjeżdżasz do miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłem autem kilka razy na jeden dzień, więc na noc auta nie musiałem tam zostawiać. Myślałem, że te parkingi są czynne 24h, ale skoro nie, to raczej odpada. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było jak mówisz to mieszkańcy okolicznych osiedli by tam ciągle parkowali i zostawiali samochody na dłużej. A to psuje idę P+R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro po mieście samochód nie będzie potrzebny, to może dojechać do Warszawy pociągiem lub autobusem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Dopiero teraz miałem czas, żeby wejść i poczytać temat. :P

 

Czyli najlepsza metodą, w moim przypadku, będzie zaparkować na jakimś osiedlu. Ktoś jakieś gdzieś poleca? :E Może być na prywatnej wiadomości.

 

' date='26 Maj 2018 - 14:32' timestamp='1527337923' post='15107066']

Skoro po mieście samochód nie będzie potrzebny, to może dojechać do Warszawy pociągiem lub autobusem?

Niestety nie wchodzą takie opcje w grę. Autobusem to straszna męczarnia, a trasa pociągiem (z tego co pamiętam) z Poznania do Warszawy również ma utrudnienia (remonty). To raz, dwa - sam nie jadę, a ze swoją partnerką - także bardziej komfortowo będzie dla nas autem (dodatkowo w drodze powrotnej chcemy wstąpić tu i ówdzie - dlatego m.in. pociąg/autobus odpadają na starcie).

 

On chce zostawić samochód od czwartku do soboty a ty mu polecasz P+R który jest płatny po godzinach zamknięcia, nie ważne że masz bilet. Naciągasz chłopaka na 100 zł za każdy dzień. "Opłata za pozostawiony Pojazd na terenie Parkingu każdorazowo w godzinach 2:31 - 4:29 100,00 zł" Zostaw go na jakimś osiedlu w granicach bezpłatnej strefy od strony z której wjeżdżasz do miasta.

Kurczę, a już miałem nadzieję, że P+R działa lepiej niż to coś stworzone niedawno w Poznaniu - a widzę, że taka sama kupa... :E

 

Jeżeli na osiedlach nie znajdę miejsca to najwyżej pozostawię auto na ulicy w strefie płatnego parkowania i zapłacę za 2 dni parkingu (bo sobota z tego co widziałem jest darmowa tak samo jak w Poznaniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wjeżdżasz od Poznania to zostaw go na jakimś osiedlu na Bemowie dalej się nie pchaj. Masz tam pętle autobusowo/tramwajową i w 20minut jesteś w centrum. Powiem ci że od biedy można polskimbusem jechać, miejsca znośnie, koszt jakieś 30 PLN od głowy ale jest klima gniazdko elektryczne i przez drogę można ze dwa filmy na spokojnie obejrzeć. Albo spać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na osiedlach nie znajdę miejsca to najwyżej pozostawię auto na ulicy w strefie płatnego parkowania i zapłacę za 2 dni parkingu (bo sobota z tego co widziałem jest darmowa tak samo jak w Poznaniu).

Chyba za jeden, w końcu w czwartek święto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wjeżdżasz od Poznania to zostaw go na jakimś osiedlu na Bemowie dalej się nie pchaj. Masz tam pętle autobusowo/tramwajową i w 20minut jesteś w centrum. Powiem ci że od biedy można polskimbusem jechać, miejsca znośnie, koszt jakieś 30 PLN od głowy ale jest klima gniazdko elektryczne i przez drogę można ze dwa filmy na spokojnie obejrzeć. Albo spać :E

To już lepiej pociągiem, mimo objazdu czas przejazdu to 3,5-4 godziny. Autobusem - ponad 5 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te niektóre parkingi P+R są upośledzone, maks wysokość 1,8 - 2 metry i wjedź tam Cytryną Berlingo II :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość parkingów w Warszawie pod centrami handlowymi (nie galerie) jest darmowa i śmiało możesz zostawić auto na noc. Przykładowo: Tesco Kabaty, Auchan Ursynów, Arkadia (tutaj świetna komunikacja a parking mimo że zamknięty i pod daszkiem to darmowy 24/7). Nie licząc ścisłego centrum nie ma żadnych bramek na takich parkingach pod chmurką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz PM :)

Napisane. :thumbup:

 

Jak wjeżdżasz od Poznania to zostaw go na jakimś osiedlu na Bemowie dalej się nie pchaj. Masz tam pętle autobusowo/tramwajową i w 20minut jesteś w centrum. Powiem ci że od biedy można polskimbusem jechać, miejsca znośnie, koszt jakieś 30 PLN od głowy ale jest klima gniazdko elektryczne i przez drogę można ze dwa filmy na spokojnie obejrzeć. Albo spać :E

Super info, dzięki. Na pewno będę mieć te miejsce na uwadze. Szczególnie pętla autobusowo/tramwajowa zachęca.

Autobus dobra sprawa, ale póki co mam dość - jako student się nim najeździłem. :E

 

Chyba za jeden, w końcu w czwartek święto.

W sumie fakt. Zapomniałem. Zasugerowałem się rozpiską dni powszednich wolnych od opłat na stronie ZDM Warszawa i tym, że 31 nie było w rozpisce. Zapomniałem, że to święto. :lol2:

To jeszcze jeden dzień teoretycznie można przeboleć, jedynie trzeba pamiętać, żeby opłatę uiścić, ale z drugiej strony i tak do centrum się pchać nie będzie najlepszym pomysłem

 

Większość parkingów w Warszawie pod centrami handlowymi (nie galerie) jest darmowa i śmiało możesz zostawić auto na noc. Przykładowo: Tesco Kabaty, Auchan Ursynów, Arkadia (tutaj świetna komunikacja a parking mimo że zamknięty i pod daszkiem to darmowy 24/7). Nie licząc ścisłego centrum nie ma żadnych bramek na takich parkingach pod chmurką.

No właśnie też tak myślałem odnośnie parkingów przy centrach handlowych. Z drugiej strony była już tutaj wypowiedź, że auta na tego typu parkingu nie powinno się zostawiać na tak długo. Pytanie czy kogoś auto na tyle nie zainteresuje, żeby nie dzwonić po holownik (mowa tu o pracownikach sklepu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Te liczby są teraz inne. II próg jest od 120k, a stawki procentowe też się zmieniły, ale nie wiem na jakie, bo wypisałem się z tego systemu.
    • Biogaz raczej się nie zepnie tutaj. Weźmy przykład z Warszawy: Warszawa ma 2 elektrociepłownie (+ 2 ciepłownie odpalane tylko w zimę przy mrozach jak 2 głównie nie wyrabiają). Oczywiście prąd też Warszawa dobiera z ogólnopolskiej sieci, bo tego z EC by nie starczyło. Żerań i Siekierki mają łącznie 4 GW mocy cieplnej i 1,4 GW elektrycznej. Na Żeraniu jest nowy blok gazowy ok 325 MW mocy cieplnej i prawie 500 MW elektrycznej, czyli 8,1% ciepła i 36% prądu. Znalazłem artykuł, że ma spalać 500 do 620 mln m3 gazu ziemnego rocznie. Według tabelki z wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Biogaz najlepszą wydajność daje kukurydza powiedzmy, że do 10 tyś m3 z hektara. Doliczmy jeszcze, że biogaz to max 75% metanu, więc załóżmy, że zamiast 500 gazu ziemnego trzeba by dać 670 mln m3 biogazu, czyli produkcję. Czyli przy samych optymalnych założeniach co do plonów i wydajności na jeden blok gazowy trzeba poświęcić 670 km2 (67 tyś ha) upraw na dobrych ziemiach na których wyroście kukurydza. Cała Warszawa ma administracyjnie 517 km2
    • https://twitter.com/visegrad24/status/1773412436940374315?t=q26K_I2J9wDl3I5LRHiSrQ&s=19  
    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. Oczywiście obniżając napięcie dużego OC nie uzyskamy ale wymierne korzyści są na innych polach. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...