Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

carolus_dostawy nęka mnie nadal wysyła mi listy polecone do domu ludzie co robić z tym wariatem ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zawarta umowa sprzedaży na allegro była wiążąca i nie musiałeś podpisywać żadnych innych dokumentów a tym bardziej podawać nr dowodu/pesel.
 

Jak masz maile w których widać ze chcą podpisywać dodatkowe umowy to dodaj to do sporu na allegro i tyle :-) 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spór na allegro był wytoczył go Carolus , napisali że nie widzę problemu że wszystko przebiegło ok. No to zaczął wysyłać polecone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Sprzęt został kupiony od Pana przez firmę. Nie wywiązanie się przez Pana z zawartej przez Allegro umowy sprzedaży tego sprzętu naraża naszą firmę na straty.

O jakich stratach mowa? Czy ci naciągacze są to w stanie udowodnić??? Co za brednie.

Do tego PESEL???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odbierasz od nich listy?

Edytowane przez dawidoxx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że to od niego odebrałem w Ciemno myślałem że jakiś urząd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też odebrałem. Nie wiem czy potrzebnie. Ale w nim jest to samo co w sporze na allegro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, zlotnik napisał:

Nie wiedziałem że to od niego odebrałem w Ciemno myślałem że jakiś urząd 

Ja się zawsze pytam skąd :D 

Hmm a co w tym liscie dokładnie Ci napisali? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najpewniej szykuje grunt pod sprawę sądową. Tacy cwaniacy jak on nie wydają za list 8,50 bez powodu.

 

 

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zlotnik napisał:

Nie wiedziałem że to od niego odebrałem w Ciemno myślałem że jakiś urząd 

Ciemnogród... Odbieraj dalej sobie paczki w ciemno... 

Temat znany od dawna, laikiem na tym forum nie jesteś. A wpadłeś w kupę, która jest dobrze znana 

Sam im sprzedałem w grudniu i5 4690k za 350 zł ? z gwarancją 14 dni,i nic, dla mnie spoko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bigovsky napisał:

Najpewniej szykuje grunt pod sprawę sądową. Tacy cwaniacy jak on nie wydają za list 8,50 bez powodu.

 

 

Dokładnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Sam im sprzedałem w grudniu i5 4690k za 350 zł ? z gwarancją 14 dni,i nic, dla mnie spoko. 

Sam też wpadłeś w kupę jeśli nie wyłączyłeś rękojmi. Zgodnie z prawem odpowiadasz przez rok a Carolus na pewno będzie egzekwował :D

 

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale co ma egzekwować? 

Jak będą mieć pretensje po takim czasie(czytaj dalej) to wiesz gdzie sobie rękę mogą wsadzić? Produkt był opisany jako po gwarnacji. Nic nie napisałem o zwrocie czy coś. A jak widziałem to sprzedał się 3 dni później za 390 ? więc ja nie będę miał problemu. 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale jaka sprawa sądowa ? Kupił przedmiot za 190zł ( smieszna kwota ) która mu oddałem w ten sam dzień. Każdy z nas nie raz znalazł w sklepie internetowym błąd cenowy i nigdy produktu nie otrzymał każdy sklep ma na to gdzieś 

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje. Próbuje nastraszyć i wyłudzić albo współpracuje z jakąś kancelarią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Olać, wątpie aby naciągacz dla śmiesznej kwoty zakładał sprawę sądową, no bez jaj. Podobne praktyki jak z tymi kancelariami prawa, straszącymi za rzekomo ściągnięte filmy z netu. Liczą na jelenia co się zesra ze strachu i zapłaci na wszelki wypadek. Naciągaczy jest masa,  nawet na "wpis do rejestru firm". Przysyłają gotowe blankiety do wpłaty?

Może warto wrzucić temat na wykop. ;)

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, bigovsky napisał:

Sam też wpadłeś w kupę jeśli nie wyłączyłeś rękojmi. Zgodnie z prawem odpowiadasz przez rok a Carolus na pewno będzie egzekwował :D

Rękojmia dotyczy wad obecnych i ukrytych podczas sprzedaży. Powiedzmy, że kupiłeś ode mnie GPU i po miesiącu padł wentylator. Zauważyłeś, że wentylator nosi ślady klejenia, a ja nie poinformowałem o tym w dniu sprzedaży. Możesz dochodzić swoich praw na podstawie rękojmi przez rok. Jeśli ta GPU zdechła w ramach normalnego użytkowania dzień po zakupie, rękojmia nic nie daje. Oczywiście, możesz założyć sprawę w sądzie, ale jej nie wygrasz. Wyobraź sobie januszy, kupujących 15-letnie Audi, którzy z rękojmi domagają się zwrotu za każdą  naprawę przez następny rok.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Karister napisał:

Rękojmia dotyczy wad obecnych i ukrytych podczas sprzedaży. Powiedzmy, że kupiłeś ode mnie GPU i po miesiącu padł wentylator. Zauważyłeś, że wentylator nosi ślady klejenia, a ja nie poinformowałem o tym w dniu sprzedaży. Możesz dochodzić swoich praw na podstawie rękojmi przez rok. Jeśli ta GPU zdechła w ramach normalnego użytkowania dzień po zakupie, rękojmia nic nie daje. Oczywiście, możesz założyć sprawę w sądzie, ale jej nie wygrasz. Wyobraź sobie januszy, kupujących 15-letnie Audi, którzy z rękojmi domagają się zwrotu za każdą  naprawę przez następny rok.

Mylisz pojęcia. To o czym piszesz ( świadome ukrycie wady ) jest przesłanką do unieważnienia wyłączenia rękojmi. Co do samej rękojmi wystarczy uzasadnione domniemanie, że wada mogła istnieć bądź wynikać z właściwości przedmiotu w momencie sprzedaży. Była już tutaj długa dyskusja na ten temat, bo oczywiście Carolus sam oferuje gwarancje i z tego korzysta przerzucając odpowiedzialność na swoich dostawców.

PS. Nie spotkałem jeszcze handlarza aut, który nie wyłącza rękojmi w umowie k-s. Tym bardziej starszych aut.

 

Edytowane przez bigovsky
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Źle się wysłowiłem z tym ukryciem. Rękojmia jest od wad obecnych w czasie sprzedaży, które nie wynikają z normalnego użytkowania. Nie jest od normalnego zużycia eksploatacyjnego. Nie pokrywa każdej usterki, która się pojawi przez następny rok. Kupujący musi wykazać, że wada istniała w momencie zakupu i nie mógł o niej wiedzieć. Jeśli u mechanika okaże się, że silnik się zepsuł, bo był grzebany - tak, rękojmia zadziała. Tak samo, gdy był wcześniej nieprawidłowo naprawiany. Nawet, jeśli sprzedający nie wiedział, że naprawa była źle przeprowadzona. Ale jeśli klima przestanie działać, bo się akurat zepsuła i nic nie wskazuje, że były z nią już wcześniejsze problemy - rękojmia się nie należy.

Zaciekawiła mnie natomiast jedna rzecz: co w przypadku OLX? Czy kupienie rzeczy używanej przez OLX jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna-sprzedaży? Czy raczej nie, jako że jest to tylko tablica ogłoszeniowa?

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Juz od jakiegos czasu sie zastanawialem na czym ta firma zarabia bo jednak ceny w jakich wystawiaja to raczej kosmos i plynnosc sprzedazy raczej marna. Jest pewnie tak jak pisal ktos wczesniej. Jakas pierdola sie nie zgadza przy zakupie i pozniej probuja wyciagnac od sprzedajacego ile sie da. Poleconymi bym sie specjalnie nie przejmowal, odebrales i tyle. Teraz to mozna nawet bez ruszania tylka z domu polecony wyslac wiec to zadna robota jest i wysylaja je tasmowo :P`

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat będę wystawiać podzespół, który może być w kręgu zainteresowań owego Carolusa z racji, że to RAM ze średniej półki, a widzę, że tym handlują też w dużej mierze.

Zablokowane mam z dyskusji tutaj: carolus_plcarolus_dostawycarolus_zakupy - jest jeszcze jakieś konto czy te trzy tylko?

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale nawet jeśli mam zablokowanego Carolusa, to może i tak kupić jako kupujący bez rejestracji konta? Czy raczej nie ma takiej opcji, bo muszą z tych swoich normalnych kont to robić żeby prawnie się im zgadzało później też z zakupem i potencjalnie wymuszaną jakąś umową itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Carolus jako niezarejestrowany nie założy dyskusji ani nie wystawi negatywa. Do tego brak POK. Myślę, że taka opcja średnio im się podoba

Pytanie czy polecone wysyła jako ekonomiczne czy dopłaca  "za potwierdzeniem doręczenia". Pierwsze to straszaki, drugie zbieranie dowodów do rozprawy. Tak jak pisałem, może jest dogadany z kancelarią, generuje im sprawy, a później dzielą się zyskiem ze zwrotu kosztów sądowych. Uczciwy człowiek, który w miarę zarabia na swoim biznesie,  na pewno nie robił by cyrków jak odszkodowanie bo ktoś nie chciał mu podawać PESEL / Nr Dowodu i zwrócił kasę za zakup....

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Karister napisał:

 Czy kupienie rzeczy używanej przez OLX jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna-sprzedaży?

Tak, zakup to umowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PS. jak ktoś wystawia przedmiot to warto dopisać "wyłączam rękojmię dla przedsiębiorców", jak u Carolusa w aukcjach. Zredukuje im to pole manewru nie odstraszając zwykłych ludzi

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...