Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałeś takie coś co jest opisanie w punkcie 2 w tym śmiesznym  oświadczeniu gwarancyjnym? Jak nie, to można powiedzieć że jesteś w czarnej pupie, ale niech się tu fachowcy wypowiedzą.

Edytowane przez EvilKillaruna
Po co cytujesz bezsensownie cały post pod postem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokumentu gwarancyjnego nie dostałem. Ale na paragonie jest data zakupu i GW12M co oznacza 12 miesięczną gwarancję. A na stronie jest takie oświadczenie reklamacyjne https://prnt.sc/z78kLNKP7I1M

Edytowane przez EvilKillaruna
Po co cytujesz bezsensownie cały post pod postem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do nich że proc nie działa i żądaj zwrotu pieniędzy. Choć znając ich zachowanie wcisną Ci że Ty uszkodziłeś. Na tym oświadczeniu zaznacz odstąpienie od umowy i zwrot pełnej kwoty.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej do nich pisałem, że procesor nie działa to odpisali, abym wypełnił dokument reklamacyjny i dołączył do paczki. 

Edytowane przez EvilKillaruna
Po co cytujesz bezsensownie cały post pod postem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś to? Bo już niewiem co Ty teraz chcesz osiągnąć ?

Edytowane przez EvilKillaruna
Po co cytujesz bezsensownie cały post pod postem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich, że procesor nie działa, a oni odpisali, aby wypełnić dokument reklamacyjny i wysłać razem z paczką. Dokumentu jeszcze nie wypełniłem i nie wysłałem. 

Edytowane przez EvilKillaruna
Po co cytujesz bezsensownie cały post pod postem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko doradzić co w takim wypadku zrobić. 

Edytowane przez EvilKillaruna
Po co cytujesz bezsensownie cały post pod postem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tokasm napisał:

Chciałem się tylko doradzić co w takim wypadku zrobić. 

a zrobiłeś to o co Cię poprosili czyli odesłałeś ten procesor? niewiele możesz na razie więcej zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jescze nie

Edytowane przez EvilKillaruna
Po co cytujesz bezsensownie cały post pod postem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób to, zaznacz, że chcesz zwrot i wróć. Koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Ale na 99% dostaniesz wiadomość że to Ty zepsułeś procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak uznają, że to zmojej winy to napisać do ochrony kupujących allegro i powołać się na opinie z google, że to nie jest ich pierwszy raz? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrób. I przejrzyj ten wątek, niektórzy to tu już lata z nimi walczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2022 o 12:00, Grbzyt napisał:

Osoby pokrzywdzone przez Carolusa proszę o BŁYSKAWICZNY kontakt.Dawać zwięzłe ,konkretne opisy zdarzeń do jakich doszło podczas zawierania umów z Konradem Billewiczem-sklep Carolus.Wziałem prawnika(stać mnie) i jedziemy z gościem.Docelowo ,po załatwieniu typa przed sadem cywilnym ,jedziemy z prokuratorem ,art286 KK.Młodziez ,która nie ma nic merytorycznego do wniesienia w tej dyskusji proszę o trzymanie dziobów krótko.Sprawa może być grubsza niz sie wam wydaje a liczba oszukanych przez lata działalności tego dzbana  iść  w dziesiatki a może nawet setki poszkodowanych  osób .Dziękuję.

 

A jak myslisz kolego co najpierw zrobiłem?Zadzwoniłem do własciwego sądu ,podałem sygnature sprawy i wiem ,że nakaz jest autentyczny.Koszty sądowe tez sa ,całe 30zł(tzw.koszty procesu) plus odsetki ustawowe.Wokanda będzie ,bo będzie normalna sprawa cywilna po odwołaniu się od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym.a potem ...prokuratura i art .286 Kodeksu Karnego.Czytającym radzę uważać na takich domorosłych prawników jak ten wyżej,miesza groch z kapustą.

Nie wiem ile wy macie lat,chyba niewiele  skoro takie rady udzielacie.Siedzicie tu od paru lat i klepiecie tylko głodne kawałki o deBillewiczu a efektów żadnych.Bez urazy ,ale przeczytałem 16 stron tej jałowizny,jedynie Primo Ghost  cos działał,reszta  tylko klepie papą głodne kawałki by zaistnieć.

Odezwij się do mnie na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2022 o 12:00, Grbzyt napisał:

Osoby pokrzywdzone przez Carolusa proszę o BŁYSKAWICZNY kontakt.Dawać zwięzłe ,konkretne opisy zdarzeń do jakich doszło podczas zawierania umów z Konradem Billewiczem-sklep Carolus.Wziałem prawnika(stać mnie) i jedziemy z gościem.Docelowo ,po załatwieniu typa przed sadem cywilnym ,jedziemy z prokuratorem ,art286 KK.Młodziez ,która nie ma nic merytorycznego do wniesienia w tej dyskusji proszę o trzymanie dziobów krótko.Sprawa może być grubsza niz sie wam wydaje a liczba oszukanych przez lata działalności tego dzbana  iść  w dziesiatki a może nawet setki poszkodowanych  osób .Dziękuję.

Hej @Grbzyt,

Jeśli temat nadal aktualny napisałem PRV.

Edytowane przez cuube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 3.02.2022 o 12:00, Grbzyt napisał:

Napisałam priv wiadomość odnośnie pozwu zbiorowego. 

 

Edytowane przez xpaulaaaxdd@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro kupili ode mnie używany komputer, zapłacili dopiero po 5 dniach, niestety moja paczka nie mieściła się w paczkomacie (próbowałem wysłać następnego dnia), natychmiast po tym fakcie zwróciłem pieniądze (27.06.2022) z informacją dlaczego. Dziś 7.07.2022 dostałem mail "Ostateczne wezwanie do wydania rzeczy" xD W której jest też informacja, że "bezzasadnie wpłacona kwota" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech idą do sądu jak tak bardzo chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, krzysztofeko napisał:

Na allegro kupili ode mnie używany komputer, zapłacili dopiero po 5 dniach, niestety moja paczka nie mieściła się w paczkomacie (próbowałem wysłać następnego dnia), natychmiast po tym fakcie zwróciłem pieniądze (27.06.2022) z informacją dlaczego.

No niestety jeśli tak było to doszło do zawarcia umowy a fakt, że coś się nie zmieściło do paczkomatu nie jest wystarczający, aby od niej odstąpić. Tym bardziej, że nie zaproponowałeś innego rozwiązania ( wysyłka kurierem ) z ewentualnym zapytaniem, czy kupujący będzie tak miły i coś dołoży do wysyłki ( nie musi ).  Powinien w pierwszej kolejności ( art 491kc ) wysłać wezwania do wykonania umowy pod groźbą odstąpienia od umowy i tu zacznie się zabawa, bo teoretycznie kupującemu przysługuje roszczenie odszkodowawcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BladyPL Zgłosiłem sprawę na allegro, odpisali, że umowa została anulowana w dniu zwrotu pieniędzy. 
Zaproponowałem trzy opcje, z żadnej nie skorzystali (ponowne wpłacenie przez allegro/kupienia jeszcze raz przez allegro/odstąpienie od umowy). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2022 o 14:40, BladyPL napisał:

No niestety jeśli tak było to doszło do zawarcia umowy a fakt, że coś się nie zmieściło do paczkomatu nie jest wystarczający, aby od niej odstąpić. Tym bardziej, że nie zaproponowałeś innego rozwiązania ( wysyłka kurierem ) z ewentualnym zapytaniem, czy kupujący będzie tak miły i coś dołoży do wysyłki ( nie musi ).  Powinien w pierwszej kolejności ( art 491kc ) wysłać wezwania do wykonania umowy pod groźbą odstąpienia od umowy i tu zacznie się zabawa, bo teoretycznie kupującemu przysługuje roszczenie odszkodowawcze. 

Powiedz to w ole ole, rtv agd, tam masz tzw. rezerwację.:E. Trzeba na szybko pisać swój własny regulamin na allegro, gdzie kupujący rezerwuje a nie kupuje:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...