Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ta wystawili ale jako zesputą, ja z nimi dogadałem się na 400zł. Konsultowałem z prawnikiem i niestety pokpiłem sprawę nie odbierając od nich płyty....

Gdybym odebrał i potem stwierdził iż wynikało to z ich błędu to sprawa w sądzie była by do wygrania.

Oni z tego żyją. Mam nauczkę do końca życia aby wyłączać odpowiedzialność z tytułu rękojmi na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten prawnik to jednak trochę za bardzo zachowawczo cię poprowadził. Nieodebranie przesyłki to błąd (o ile nie była za pobraniem), ale generalnie wysyłkę powinni z tobą najpierw uzgodnić, a nie robić to bez zgody. Poza tym w sytuacji, gdy na podstawie rękojmi roszczeń dochodzi przedsiębiorca to nie chroni go domniemane, że wada istniała w chwili wydania mu przedmiotu. Czyli jako strona powodowa w sprawie o zapłatę z tytułu obniżenia ceny to oni musieliby udowodnić, że płyta od początku była nieprawna albo że jej uszkodzenie wynikało z wady fabrycznej istniejącej w chwili wydania. No i kwotę też by musieli udowodnić, czyli różnicę ceny między płytą sprawną a niesprawną (a to by mogli zrobić raczej tylko opinią biegłego sądowego, na poczet którego musieliby wyłożyć zaliczkę).

No i jeszcze pozostaje kwestia, czy płyty nie dało się naprawić? Miałem kiedyś takich magików, którzy za stówkę potrafili mi naprawić 4 na 5 płyt.

Oddać im takie fajne mobo i jeszcze zwrócić 4 stówy to trochę słaby deal jak dla mnie...

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taka sytuacje z nimi ze sprzedałem im karte 09.10.20r opis uzywana bez paragonu po naprawie gwarancyjnej, przygotowalem filmiki ze karta pracuje działa nie ma juz arefaktów , nakraciłem sposob zapakowania i cisza , dziś napisali mi ze kto ja kupił i oddał bo karta ma arekfakty oraz potwierdził to pracownik w protokle z załacznika, tyle ze protokuł jest zrobiony 5 dni temu czyli 17,01,2021 , oraz widziałem w aukcji ktora oni wystawili , napisali ze karta w pełni sprawna. Czyli po mojemu nie dosc ze musieli sprawdzic po mojej wysyłce karte to jeszcze sami napisali to ze jest sprawna, a wiadomo sprzet nowy czy uzywany moze sie popsuc ale to juz nie moja sprawa po takim czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprzedali ją dalej to musieli ją przetestować - czyli była sprawna ;)  

Jesli w aukcji napisałeś że karta jest już po gwarancji to mogą Ci naskoczyć.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak że niby maja jak kupili na aukcji rok rękojmi odemnie? bo ja nie pisałem nic ze np daje tydzien gwarancji rękojmi czy cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie rękojmi odpowiadasz tylko za wady ukryte, które istniały w chwili sprzedaży. Nie odpowiadasz za wady nowe (powstałe po dostarczeniu przedmiotu) ani za te, o których kupującego poinformowałeś. Tyle mówią przepisy, a co by w tej konkretnej sprawie zrobił sąd to trudno przewidzieć: jeśli powodem awarii jest istniejąca od początku wada fabryczna to przegrywasz; jeśli powodem jest wada wynikła z eksploatacji karty przez kupującego to wygrywasz; a jeśli "odnowiła" się wada fabryczna której dotyczyła naprawa to trudno powiedzieć, ale raczej też powinieneś wygrać. Generalnie powinien to ustalać biegły.

W każdym razie ja bym powalczył. I na pewno nie daj się im zastraszyć zawiadomieniami karnymi - to sprawa stricte cywilna i mieszanie w to Policji miałoby wręcz cechy przestępstwa (art. 191 par. 1 k.k. i art. 238 k.k.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez chudy_a
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek kupili ode mnie zestaw płyta + procesor. Troszkę się tutaj naczytałem o nich tutaj i teraz nie wiem co robić. Płatności nie zakończyli a to chyba znaczy że nie zapłacili (to pierwsza rzecz jaką sprzedaje na alledrogo). Dostałem takiego maila: Dzień dobry.

Niniejszym potwierdzamy zakup i chęć finalizacji transakcji zawartej za pośrednictwem serwisu Allegro. W odpowiedzi prosimy o podobne potwierdzenie oraz o przesłanie bezpośredniego adresu e-mail do Pani / Pana / Państwa. Przyśpieszy to finalizację transakcji.

Jeśli będzie taka potrzeba, w osobnym wątku mailowym lub telefonicznie, nastąpi kontakt ze strony pracownika naszej firmy, celem doprecyzowania warunków finalizacji tej transakcji.

Kontakt dotyczyć może zapakowania zakupionego sprzętu do transportu. Bardzo nam zależy, aby został on właściwie zapakowany i nie uszkodził się w transporcie.

Dotyczyć on może również kwestii dokumentu księgowego, który zgodnie z art. 21 ustawy o rachunkowości z dnia 29 września 1994r., nasza firma musi do tej transakcji posiadać. Dokumentem takim może być faktura, umowa kupna-sprzedaży lub oświadczenie sprzedającego.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem serwisu Allegro, zawarta transakcja jest prawnie wiążąca, a termin na wykonanie płatności przez kupującego to 7 dni kalendarzowych. Postaramy się oczywiście sfinalizować transakcję znacznie szybciej.

Na dowód, że to właśnie my dokonaliśmy zakupu, poniżej przekazujemy wiadomość od serwisu Allegro z jego potwierdzeniem.

Odpisałem im że żadnej umowy im nie podpiszę. Do dziś czekam na odpowiedz. I czy mogę w takiej sytuacji mogę ich olać i wystawić jeszcze raz to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, JumPed napisał:

W piątek kupili ode mnie zestaw płyta + procesor. Troszkę się tutaj naczytałem o nich tutaj i teraz nie wiem co robić. Płatności nie zakończyli a to chyba znaczy że nie zapłacili (to pierwsza rzecz jaką sprzedaje na alledrogo). Dostałem takiego maila: Dzień dobry.

Niniejszym potwierdzamy zakup i chęć finalizacji transakcji zawartej za pośrednictwem serwisu Allegro. W odpowiedzi prosimy o podobne potwierdzenie oraz o przesłanie bezpośredniego adresu e-mail do Pani / Pana / Państwa. Przyśpieszy to finalizację transakcji.

Jeśli będzie taka potrzeba, w osobnym wątku mailowym lub telefonicznie, nastąpi kontakt ze strony pracownika naszej firmy, celem doprecyzowania warunków finalizacji tej transakcji.

Kontakt dotyczyć może zapakowania zakupionego sprzętu do transportu. Bardzo nam zależy, aby został on właściwie zapakowany i nie uszkodził się w transporcie.

Dotyczyć on może również kwestii dokumentu księgowego, który zgodnie z art. 21 ustawy o rachunkowości z dnia 29 września 1994r., nasza firma musi do tej transakcji posiadać. Dokumentem takim może być faktura, umowa kupna-sprzedaży lub oświadczenie sprzedającego.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem serwisu Allegro, zawarta transakcja jest prawnie wiążąca, a termin na wykonanie płatności przez kupującego to 7 dni kalendarzowych. Postaramy się oczywiście sfinalizować transakcję znacznie szybciej.

Na dowód, że to właśnie my dokonaliśmy zakupu, poniżej przekazujemy wiadomość od serwisu Allegro z jego potwierdzeniem.

Odpisałem im że żadnej umowy im nie podpiszę. Do dziś czekam na odpowiedz. I czy mogę w takiej sytuacji mogę ich olać i wystawić jeszcze raz to samo?

Otwórz spór na allegro, napisz pracownikowi pomocy że sklep probuje  bawić się w podpisywanie dodatkowych umówi tyle może w koncu allegro zacznie z nimi robić porządek.

Nie masz obowiązku podpisywać nim czegokolwiek, bo zgodnie z regulaminem allegro transakcja jest już wiążąca kiedy klient nacisnie "kup teraz" i nie potrzeba do tego tworzyć  dodatkowych papierków.

 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to piszą, że "może się będą kontaktować" w tej sprawie, na spór to chyba jeszcze trochę za wcześnie. Najlepiej by się stało, gdyby nie zapłacili w ciągu 7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była czarna lista na allegro, jest to jeszcze? Ten sklep należało by wrzucić do takiej listy by przypadkiem czegoś nie kupili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista jest, ale co z tego jak oni mają klika lub kilkanaście kont z których kupują.. wrzuciłem ich głowne konto na liste, to napisali do mnie z pytaniem o przedmiot z innego :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale by mi ciśnienie skoczyło jakbym dostał takiego maila. Niech się wypchają, taki szantaż o wyegzekwowanie umowy Kupna-Sprzedaży dodatkowo czy nakaz wysłania w taki a nie inny sposób.

A jak wymyślą sobie że masz całość umieścić w styropianie, a w domu go nie masz, to co wtedy? :)))

Poza tym czy przy takim sporządzaniu umowy nie ściągasz sobie na głowę od razu rękojmi? Sprzedasz im np. 4-letniego GTXa 970 po gwarancji dawno wiadomo, oni pchną go dalej, a jak w kolejnej ręce padnie po 11 miesiącach, to Carolus będzie chciał od Ciebie wyegzekwowania rękojmi i naprawy/zwrotu kasy.

Edytowane przez Fjubens
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękojmia jest z automatu, chyba że ją wyłączymy np. w opisie aukcji (sprzedając jako osoba prywatna mamy do tego prawo). W sumie ta "umowa" której oczekują to dobra okazja by wyłączyć rękojmię jeśli wcześniej nie miało to miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczkę odebrali i nic dalej nie odpisali więc zapał im chyba opadł. Ale i tak ich dodam na czarną listę jakby mieli ochotę coś jeszcze u mnie kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, JumPed napisał:

Paczkę odebrali i nic dalej nie odpisali więc zapał im chyba opadł. Ale i tak ich dodam na czarną listę jakby mieli ochotę coś jeszcze u mnie kupić. 

Zebyś się nie zdziwił jak za pół roku albo dalej się odezwą i napiszą że sprzedałeś im bubla bo sprzęt padł :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2021 o 22:15, Assassin napisał:

Rękojmia jest z automatu, chyba że ją wyłączymy np. w opisie aukcji (sprzedając jako osoba prywatna mamy do tego prawo). W sumie ta "umowa" której oczekują to dobra okazja by wyłączyć rękojmię jeśli wcześniej nie miało to miejsca.

Tak wyłączam w opisie aukcji, no teoretycznie umowę jak sporządzisz, to pytanie czy na to pójdą, tj. na wykluczenie rękojmi, bo z tego co tu pisano w temacie jak dobrze pamiętam to były przykłady, że się odzywali po czasie dość sporym o wadę towaru.
Inna kwestia, że chyba trzeba podać dane (np. PESEL?) przy takiej dodatkowej umowie. Czy da się obejść bez innych danych niż te podstawowe: imię+nazwisko i adres zamieszkania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak ktoś chce uzyskać PESEL to go uzyska. Nie jest to szczególnie chroniona informacja.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Witam.

Jestem jednym z wielu nabitych w butelkę przez Carolusa.Własnie otrzymałem pismo wzywajace do zapłacenia 230 zł.W 2018 .07.04 sprzedałem im peceta przez Allegro o ile pamietam za 400 parę złotych.Po kilku tyg.zaczeli mnie nękać i domagać sie zwrotu części pieniędzy ze względu na uszkodzenia po czym  nastała cisza do dzisiaj.PC działał przed wysyłką,mam świadków i zdjęcia ekranu z działającą grą i wyświetlonym dxdiag.Dzisiaj po powrocie z pracy zastałem pismo od nich."Wezwanie do zapłaty" i serię grózb w postaci rozpoczecia postepowania sądowego w trybie upominawczym jesli nie wpłacę pieniedzy na podane konto w ciągu 7 dni.Do tego dochodzi straszenie kosztami powołania biegłych(po 1tyś zł za każdego biegłego a ma być ich kilku),stawiennictwa "światków"(oryg.pisowania) itd.Mija prawie 3 lata ciszy z ich strony  i nagle ,dzisiaj wezwanie do zapłaty.Oczywiście nie ma mowy o płaceniu.Myśle raczej o daniu po łapkach tej łachmycie.Ktoś zgłaszał ich do prokuratury,miał z nimi sprawę w sądzie?Ludzie żyje na tym świecie 49 lat ale takiego cyrkmana jak ten Carolus  jeszcze nie spotkałem.Para poszła uszami po przeczytaniu ich wezwania.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 23.04.2019 o 17:33, PrimoGhost napisał:

 

Ja miałem z nimi przyjemność na stopie prawnej. Oficjalnej. Nie forumowej czy wątkowej. Chociaż takich również.

 

Ne demonizujemy.

Możesz napisać coś więcej.Mam z nimi 3 rok  walki.Zgłaszam na razie temat carolusa do Rzecznika Praw Konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego carolusa to już dawno widziałem. Tak sie zastanawiam, kto normalny kupuje od nich sprzęt po tych cenach? Szczególnie na prockach przycinają grubo. Czy ktoś może podać konta których używają? Wiem, że chyba mają kilka bo właśnie czytam ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Grbzyt napisał:

 

W 2018 .07.04 sprzedałem im peceta przez Allegro o ile pamietam za 400 parę złotych.Po kilku tyg.zaczeli mnie nękać i domagać sie zwrotu części pieniędzy ze względu na uszkodzenia po czym  nastała cisza do dzisiaj PC działał przed wysyłką,mam świadków i zdjęcia ekranu z działającą grą i wyświetlonym dxdiag.Dzisiaj po powrocie z pracy zastałem pismo od nich."Wezwanie do zapłaty" i serię grózb w postaci rozpoczecia postepowania sądowego w trybie upominawczym

Dziwne, bo sprawa wygląda na przedawnioną.  Tak w ogóle to odebrałeś przesyłkę od Carolusa z reklamowanym sprzętem  ?

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę minę sędziego na rozprawie o 230zł. :whee:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość tych przypadków to zwykłe straszenie. Liczą, że złamią klienta i po prostu na tym zarabiają. W większości przypadków nie będzie im się opłacać zakładać spraw.
Wystarczy, że 30% nękanych przez nich ludzi wpłaci im kasę i mają czysty zysk, pisząc tylko papierki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...