Skocz do zawartości
Edward Kenway

Dying Light 2

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczysz jak w ciągu roku 3070 "osłabnie" w grach.

Poza tym ze względu na architekturę to bez RT Ampere/ADA w praktyce nie są tak mocne jak na papierze;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja nie mam pretensji czy coś, po prostu trochę mnie to zdziwiło. Ogólnie to nawet w CP 2077 trzeba było DLSS jakość zostawiać włączone korzystając z RT ultra co również tam gra sama ustawiała domyślnie. Wiem, że żyjemy w erze DLSS/FSR, a RTX 3070 to nie jest top topów wydajności lecz jest to karta z mocą na wyrost przy 1080p i to jest fakt - w przypadku dodatkowego korzystania z RT jestem w stanie zrozumieć braki w wydajności.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nawet bez RT będziesz musiał grać z DLSS by dłużej zostać na 3070.

Ona przy premierze kolejnej generacji nie będzie dawać rady w natywnym 1080p i wcale nie piszę o RT ;)

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 od 2016 aż do teraz dawał sobie radę (detale wysokie + AMD FSR) to tym bardziej RTX 3070 podoła (z DLSS czy bez to się jeszcze okaże), nie popadajmy w paranoję.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy im bardziej patrzycie w słońce tym bardziej przyciemnia wam ekran ? Bo nie wiem czy ta gra tak ma, czy muszę jakieś ustawienia w TV zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dresiq napisał:

Czy im bardziej patrzycie w słońce tym bardziej przyciemnia wam ekran ? Bo nie wiem czy ta gra tak ma, czy muszę jakieś ustawienia w TV zmienić.

To może być funkcja telewizora ABL.

 

W dniu 8.10.2022 o 19:38, caleb59 napisał:

GTX 1070 od 2016 aż do teraz dawał sobie radę (detale wysokie + AMD FSR) to tym bardziej RTX 3070 podoła (z DLSS czy bez to się jeszcze okaże), nie popadajmy w paranoję.

Z pamięcią może być tak średnio zwłaszcza w wyższych rozdzielczościach. Jakby dali 10-12GB w rtx 3070 to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa ale ja się tym nie martwię bo 1080p 144Hz zostanie u mnie na dłużej, swoją drogą to już przy 2070 Super powinni dawać więcej VRAM.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ktoś nie grał w 1 to 2 może zacząć ? Generalnie do czego tą grę porównać, AC czy taki Resident ? Myślę czy by sobie nie pyknąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrKetiw napisał:

Czy jak ktoś nie grał w 1 to 2 może zacząć ? Generalnie do czego tą grę porównać, AC czy taki Resident ? Myślę czy by sobie nie pyknąć. 

Nie ma konieczności grania w poprzednią część. Ja bym to porównał do Dead Island z bieganiem po dachach. Może taki AC, tylko, że tak bardziej dynamiczne po ścianach i z truposzami. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, MrKetiw napisał:

Czy jak ktoś nie grał w 1 to 2 może zacząć ? Generalnie do czego tą grę porównać, AC czy taki Resident ? 

Serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podesle ktos save po ukonczeniu podstawki? wersja steam. Będe wdzięczny. Pod ten adresik : gtx1055@o2.pl

Edytowane przez gta100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest już ta okluzja jakaś dodana bez tego RT czy nie?

Jest promka na grę i zastanawiam się czy kupić. Niestety na grę z RT na 2060S nie mam szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na tej promce i pograłem już pierwsze 10 godzin.

Grafika bez tego RT ujdzie w tłumie. Możliwe, że coś tam poprawili z tym cieniowaniem.

Ale zadanie poboczne to jakiś dramat... jakie to denne i głupie...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2022 o 09:51, Szambo napisał:

Ale zadanie poboczne to jakiś dramat... jakie to denne i głupie..

Cóż, napisałbym żebyśmy się cieszyli, że w ogóle są zadania poboczne, choć jakby się nad tym zastanowić, w tej grze obyło się bez nich bez żadnych strat fabularno-gejmplejowych. ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam w nią grać,lezala w bibliotece od premiery.Znalazłem lepszą tj resident evil 6 wiec dalej lezy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Wychodzi kolejny patch i... ZERO słowa na PCL?
Gra umarła = zerowe zainteresowanie?

Ograłem i odłożyłem.

DLC wyszło im nędzne to nie było po co tego tykać. Teraz ściągam, ale nie z powodu patcha czy DLC tylko, aby sobie zobaczyć jak to będzie latać na 4090 :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie będę ogrywał po raz pierwszy. Czekałem na nowy sprzęt żeby ograć bo na poprzednim były spadki poniżej 60 :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jaki sprzęt czekasz ale na RTX 3070 w biedackim 1080p nadal jest kisiel przy max detalach i RT.

Włączenie DLSS quality załatwia sprawę ale bez tego - lipa a nie granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, lukadd napisał:

Ograłem i odłożyłem.

U mnie gorzej. Porzuciłem w trakcie!
Trzeba będzie zaczynać od nowa, by mieć ciągłość fabularną. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DL2 patrząc jak się zachowuje na 4090 to jest problem nie tylko z optymalizacją RT, ale też DX12.

Na moje oko najoptymalniejsze jest włączenie AO/GI oraz cienie od słońca i wyłączenie odbić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gierka ogólnie miała problemy z optymalizacją. Z tego co mówisz to dalej ma po takim czasie od premiery :E

No, ale ograć ją ograłem. Nic wybitnego, ale całkiem niezłe bieganie bo dachach i tłuczenie zombiaków

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

DL2 patrząc jak się zachowuje na 4090 to jest problem nie tylko z optymalizacją RT, ale też DX12.

Na moje oko najoptymalniejsze jest włączenie AO/GI oraz cienie od słońca i wyłączenie odbić.

Dałeś tyle tysięcy za kartę żeby obcinać detale? Panie no co pan... :E 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...