Skocz do zawartości
Edward Kenway

Dying Light 2

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Kubaś_30 napisał:

ale jak juz patrze DL2 to pytanie czy wchodzi sie 2 razy  do tej samej rzeki,no bo coz innego mozna w grze zombie oprocz butowania zombiaków i ratowania przed zarazą swiata wymyśleć,pola do popisu fabularnie raczej nie ma.

Wielokrotnie wchodziłem. 

Hint - "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" jest kompletnym wypaczeniem pierwotnego sensu słów Heraklita i w wypaczonej formie jest kompletnie bez sensu. Pierwotnie chodziło o to, że nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki, bo panta rhei - wszystko płynie, jak rzeka, więc za jakiś czas woda w rzece jest już inna, ergo rzeka też już jest inna. 

„Nie można dwa razy wejść do tej samej rzeki, bo już inne napłynęły w nią wody”

Edytowane przez Lypton
Lypton bawi i uczy - następny post proszę już na temat gry:)
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kubaś_30 napisał:

ale jak juz patrze DL2 to pytanie czy wchodzi sie 2 razy  do tej samej rzeki,no bo coz innego mozna w grze zombie oprocz butowania zombiaków i ratowania przed zarazą swiata wymyśleć,pola do popisu fabularnie raczej nie ma.

The last of us widziałeś? Jak nie to polecam, tak na prawde we wszystkim da się zrobić dobrą fabułę, trzeba tylko chcieć. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sheeneek napisał:

Po czesci sam wzialem DL2 z takiego powodu jak napisales, bo dopiero po dl sie zaczna premiery.

Ja to samo zagram na chwilowe przeczekanie a póżniej ogień! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lypton napisał:

Wielokrotnie wchodziłem. 

Hint - "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" jest kompletnym wypaczeniem pierwotnego sensu słów Heraklita i w wypaczonej formie jest kompletnie bez sensu. Pierwotnie chodziło o to, że nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki, bo panta rhei - wszystko płynie, jak rzeka, więc za jakiś czas woda w rzece jest już inna, ergo rzeka też już jest inna. 

„Nie można dwa razy wejść do tej samej rzeki, bo już inne napłynęły w nią wody”

Przypomniała mi się "Pocahontas" Disneya, gdzie wódz plemienia, ojciec Pocahontas twierdzi, że rzeka jest stała a córka, że wręcz przeciwnie: "rzeka ciągle płynie, wciąż się zmienia" ;)

"The Lasy of Us" to dobry przykład na inne podejście do tematyki zarazy, choć to nie jest do końca zoombie ale ogólnie, zaraza i post apo. DL2 będzie raczej standardowe pod tym względem ale mnie interesuje gameplay i samo miasto, które obecnie jest wertykalne. Z tych filmików w sieci wynika, że świat będzie nam przedstawiany stopniowo, nie od razu rzucą nas do głównego miasta, co jest fajnym zabiegiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, lukadd napisał:

Elden Ring wychodzi jakoś 3 tygodnie później.

DL2 lada dzień. Patrząc, że jeszcze nie wyprzedził wydanego 2 tygodnie temu gow'a i 3 tygodnie temu MH to raczej nie wróży dobrej sprzedaży przedpremierowej.

IMO GoW, a DL to nie tak liga. :D  Nie ma co w ogóle porównywać tych marek. 

 

BTW 3 tyg. pod rząd GoW na 1 miejscu:
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem fenomenu Elden Ring, toż to kolejna gra dla masochistów - gra ma sprawiać przyjemność a nie sprawiać, że chcesz wyrzucić tv przez okno, dobić konsola i PC ;) Tylko Bloodborne dawał radę ale i tak nie udało mi się tego ukończyć.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Vulc napisał:

W jedynkę trzeba się wkręcić, bo faktycznie potrafi odrzucić. Sporo biegania bez celu i zbierania gratów, których nie potrzebujesz. Jest jednak trochę fajnych zadań pobocznych i całkiem dobrych dialogów. Wątek główny też nie najgorszy. Nad dwójką cały czas się zastanawiam, mam obecnie "mood" na truposze.

U mnie to samo oglądam obecnie ALL OF US ARE DEAD na N i się wkręcam. :E  

W środę schodzi embargo na recki. Oczekuję, że będzie powyżej 80%. :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to oglądam, jestem na 6 odcinku, nawet fajne. Biorę jednak DL2 na XSX, w grze jest tyle walki że te triggery Sony pewnie będą nieźle wkurzać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ditmd napisał:

Też to oglądam, jestem na 6 odcinku, nawet fajne. Biorę jednak DL2 na XSX, w grze jest tyle walki że te triggery Sony pewnie będą nieźle wkurzać.

Ja raczej też biorę na XSX ale BOX jak nie podejdzie to leci na sprzedaż 

Dying Light 2 Stay Human, Walmart Exclusive, Square Enix, Xbox ...
Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi kartami bierzecie grę na konsole? Na dodatek grę z widokiem z pierwszej osoby?

Pamiętam, że jedynka wyglądała fatalnie na PS4 więc wolę nie ryzykować i mieć grę na PC - biorę cyfrę bo przynajmniej zainstaluję przed premierą a czasy jest niewiele ( praca ).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak coś jest promka na epicu która obniża cene o 40 pln ;) ofc nie działa z przedpremierówkami, ale kupon jest ważny do 27 lutego więc można obniżyć cene DL2 w dniu premiery :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lis22 napisał:

Z takimi kartami bierzecie grę na konsole?

Wiesz jak to idzie, kupią, przejdą (lub nie) i do żyda. :E 

1 godzinę temu, lis22 napisał:

Na dodatek grę z widokiem z pierwszej osoby?

A co to za różnica? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lis22 napisał:

Z takimi kartami bierzecie grę na konsole? Na dodatek grę z widokiem z pierwszej osoby?

Jakie znaczenie ma tutaj widok? Walczy się najczęściej w zwarciu, a do parkouru pad nadaje się wyśmienicie. Dodatkowo zakup tej gry na premierę obarczony jest ryzykiem, na konsoli można w razie czego szybko odsprzedać z małą stratą.

Edytowane przez Vulc
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Vulc napisał:

Dodatkowo zakup tej gry na premierę obarczony jest ryzykiem,

Tej tylko? Zakup każdej gry na premierę to ryzyko. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Vulc napisał:

Dodatkowo zakup tej gry na premierę obarczony jest ryzykiem, na konsoli można w razie czego szybko odsprzedać z małą stratą.

Też się zgadzam, że zakup tej gry przedpremierowo jest ryzykiem. Ale po co to w ogóle kupować przed premierą/na samą premierę?

Przecież już w pierwszy max drugi dzień wszystko będzie jasne jak działa na poszczególnych platformach i czy gra w ogóle jest warta zakupu i trafia w gusta.

A jak ktoś ma szał pał i musi odpalić o godzinie zero to i tak tylko cyfra bo pudło i tak dopiero na następny dzień dojdzie. A na steam czy epic zawsze te 2h można testować i zrobić zwrot :E jak coś.

11 minut temu, Jaycob napisał:

Tej tylko? Zakup każdej gry na premierę to ryzyko. 

Tak, ale mniejsze lub większe. Każdy ma jakieś swoje typy. Takiego RDR2 premierowo nie wyobrażałem sobie, aby odpuścić tak samo Forza Horizon 5, gdzie tą wziąłem w premce i grałem wcześniej przed premierą :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jaycob napisał:

Tej tylko? Zakup każdej gry na premierę to ryzyko. 

 

3 minuty temu, lukadd napisał:

Też się zgadzam, że zakup tej gry przedpremierowo jest ryzykiem. Ale po co to w ogóle kupować przed premierą/na samą premierę?

Przecież już w pierwszy max drugi dzień wszystko będzie jasne jak działa na poszczególnych platformach i czy gra w ogóle jest warta zakupu i trafia w gusta.

Jasne, że każdej. Pisałem w kontekście kupowania na PC, co sugerował kolega powyżej. Na konsoli możliwość odsprzedaży niejako temat rozwiązuje. Dodatkowo akurat ta gra nie ma szans na taryfę ulgową, więc oceny branży powinny być bardziej wiarygodne niż zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukadd napisał:

Też się zgadzam, że zakup tej gry przedpremierowo jest ryzykiem. Ale po co to w ogóle kupować przed premierą/na samą premierę?

Przecież już w pierwszy max drugi dzień wszystko będzie jasne jak działa na poszczególnych platformach i czy gra w ogóle jest warta zakupu i trafia w gusta.

A jak ktoś ma szał pał i musi odpalić o godzinie zero to i tak tylko cyfra bo pudło i tak dopiero na następny dzień dojdzie. A na steam czy epic zawsze te 2h można testować i zrobić zwrot :E jak coś.

Ile to już razy ludzie grali przed premierowo na wersjach z pudełek ??

To nie jest taki tytuł żeby było ostre parcie ale jak ktoś bardzo będzie chciał to zagra jeszcze przed premierą podobnie jak ludki z YouTube :szczerbaty:

Taki The Last of Us Part II czy ostatnio nawet Horizon Forbidden West na ile przed premierą wyciekło ?? Serio wierzysz w to że taki multiplatformer jak DL2 jest nie do zdobycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pomijam że nie każdą grę warto mieć na stałe w kolekcji bo często są to jednostrzałowce.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukadd napisał:

Tak, ale mniejsze lub większe. Każdy ma jakieś swoje typy. Takiego RDR2 premierowo nie wyobrażałem sobie, aby odpuścić tak samo Forza Horizon 5, gdzie tą wziąłem w premce i grałem wcześniej przed premierą

Akurat Forza to żadne ryzyko jak jest w GP, co tam stracisz 4 - 40 zł max. :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

Ile to już razy ludzie grali przed premierowo na wersjach z pudełek ??

To nie jest taki tytuł żeby było ostre parcie ale jak ktoś bardzo będzie chciał to zagra jeszcze przed premierą podobnie jak ludki z YouTube :szczerbaty:

Taki The Last of Us Part II czy ostatnio nawet Horizon Forbidden West na ile przed premierą wyciekło ?? Serio wierzysz w to że taki multiplatformer jak DL2 jest nie do zdobycia?

Mówisz o tym, że jakiś sklep się walnie i wyśle pudło, które dojdzie ten dzień wcześniej do jakichś jednostek. Zdarza się, ale to w sumie jak wygranie losu na loterii :E
Idąc w drugą stronę to wielokrotnie większe szanse masz na to, że pudło po prostu nie dojdzie na dzień premierowy, a dopiero kolejny. Bo sklep lub kurier zawali po drodze.

Inne metody to takie, że masz dojścia do magazynów w sklepach/hurtowniach i ładnie mówiąc ktoś sobie lub tobie takie pudełeczko podpierdzieli :E Tak bardzo sporadycznie zdarza się, ale to nie jest nic normalnego.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaycob napisał:

Akurat Forza to żadne ryzyko jak jest w GP, co tam stracisz 4 - 40 zł max. :E 

Ja Forze z wejścia przedpremierowo kupuję w wersjach premium/ultimate :E Żadne passy nie wchodzą tutaj w grę.

Ale dla mnie tutaj w sumie prawie nie ma ryzyka. Bo w te gry łupię latami i wiem czego się spodziewać. A nawet jak na premierę jakieś drobne babole będą to i tak wiem, że będą łatać. Dla mnie to gry nie na jednorazowe przejście. Gram w miarę regularnie, aż do wyjścia kolejnej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lukadd napisał:

Mówisz o tym, że jakiś sklep się walnie i wyśle pudło, które dojdzie ten dzień wcześniej do jakichś jednostek. Zdarza się, ale to w sumie jak wygranie losu na loterii :E

Inne metody to takie, że masz dojścia do magazynów w sklepach/hurtowniach i ładnie mówiąc ktoś sobie lub tobie takie pudełeczko podpierdzieli :E Tak bardzo sporadycznie zdarza się, ale to nie jest nic normalnego.

Przecież nawet na Alledrogo można było tak kupować teraz w sumie to nie wiem czy nadal się tak da ale ludzie nawet od nas z forum tak zamawiali. Fakt że czasami były problemy z wersjami językowymi ale grać się dało :szczerbaty:

BOX "z pod lady" to żadna nowość i cały czas to jest tylko w sumie poza YouTuberami wątpię żeby komuś aż tak zależało na DL2 żeby dopłacać za możliwość szybszego zagrania ?.

22 minuty temu, Jaycob napisał:

Akurat Forza to żadne ryzyko jak jest w GP, co tam stracisz 4 - 40 zł max. :E 

No i ubolewam nad tym że tutaj Microsoft nie dogadał się z Techlandem na premierę w GAME PASS bo "problem" sam by się rozwiązał a przy okazji można by przetestować wersję na PC i XSX bez dodatkowych kosztów ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do sprawdzenie co z tego wyszło po tylu opóznieniach.
1 niedawno znowu ograłem  całkiem przyjemne po aktualizacjach. Swietne wsparcie od premiery.

Elden Ring kolejny szajs dark soulsowy nie dziękuje, od dawno przestały mnie takie gry interesowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DL2 to w sumie byłaby idealna gra do GP i pewnie więcej ludzi by się skusiło wypróbować. Techland też mógłby przytulić sporo $ od Microsoftu i bez ryzyka ile i jak się sprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, azgan napisał:

Przecież nawet na Alledrogo można było tak kupować teraz w sumie to nie wiem czy nadal się tak da ale ludzie nawet od nas z forum tak zamawiali. Fakt że czasami były problemy z wersjami językowymi ale grać się dało :szczerbaty:

Kiedyś pojawiały się takie oferty od szemranych sklepów. Teraz to raczej rzadkość. Bardzo sporadycznie się trafiają osoby które dorwały kopię dzień czy dwa przed premierą, ale to też zależy od gry i sposobu dystrybucji danego wydawcy.

Większość kopii np. CP2077 co wyszły przed premierą w pudłach do graczy to były po prostu kradzione sztuki z magazynów przez ich pracowników :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...