Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cetek14

Jaki kupić kabel internetowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie gdybym poszedł do sklepu i po prostu poprosił o kabel ethernet to by wszystko działało, ale wolę być pewnym. Szczególnie że im dłużej szukam tym więcej informacji znajduję, tj. jest wiele typów i kategorii. Powiem tyle - chcę komputer podłączyć do routera i ma to wszystko dobrze działać (niby więcej niż 20mb/s nie wyciągnę ale dobrze by było gdyby kabel miał większe możliwości w razie zmiany dostawcy). Potrzebuję 15 metrów dlatego dobrze by było gdyby cena nie była najbardziej wygórowana bo inaczej zbankrutuję (chyba że takie też są tanie).

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w jakimś sklepie elektrycznym, najlepiej cat. 5e. Poproś, żeby Ci zarobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jutro wybieram się do sklepu, prawdopodobnie zrobią mi go na miejscu. Tylko żeby właśnie potem nie było że komputer nie wykrywa routera albo ping wychodzi poza skalę etc.

 

Czyli kategoria 5e. Z tego co widzę to takich jest najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być bezpośrednie połączenie, to interesuje Cię linka (nie drut - drut jest dobry tylko do ściany)

 

ps. takie pytanie do innych: linki cat 5e są fajnie giętkie itd. ... a bawiliście się linkami cat 6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5E pozwoli ci nawet na łączność 1 Gb/s, oczywiście tylko między komputerem, routerem i ew. innymi przyłączonymi do niego (w zasadzie do wbudowanego switcha) komputerami i tylko jeśli router (w zasadzie wbudowany switch) obsługuje taką szybkość.

 

Może być robiony na miejscu, możesz i kupić fabryczny patchcord z zalanymi plastikiem końcówkami - to chyba bardziej trwałe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...