Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Majki93

Gwałtowne skrócenie czasu pracy na baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na przestrzeni ostatniego miesiąca zaobserwowałem, że laptop znacznie krócej trzyma na baterii. Jeszcze miesiąc temu na w pełni naładowanym akumulatorze, z mocno ściemnionym ekranem, trybie oszczędzania energii, wyłączonym dźwięku i włączonym trybie samolotowym, byłem w stanie pracować nawet 4 godziny (w pociągu). Laptopa mam od października 2013r. W chwili obecnej, choćbym stawał na rzęsach, laptop trzyma w tych samych warunkach 80-90 minut i koniec. Zacząłem czytać o tym wszystkim i za pośrednictwem aplikacji BatteryMon, dowiedziałem się, że niedawno przekroczyłem 1000 cykli ładowania i śmiem twierdzić, że ma tutaj wpływ ta fantastyczna elektronika sprawująca pieczę nad baterią. Bawił się ktoś w jej resetowanie? Wiem, że to nie takie hop siup, może również stwarzać potencjalne zagrożenie, ale czy jest to gra warta świeczki, czy udało się komuś coś ugrać takim zabiegiem? Jeśli chodzi o mojego laptopa, to mowa o Samsungu 370R5E. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak zadziałał Windows 10 i nowy update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może padło jedno z ogniw w baterii. Odpal linuxa z pendriva i przetestuj - wykluczysz system operacyjny,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem u mnie, dodatkowo nagłe spadki wskaźnika naładowania baterii. Po rozładowaniu do końca i pozostawieniu wyłączonego na 12h pod ładowarką pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Zweryfikuję co będzie się działo pod Linuxem i dam znać. U mnie jeszcze system Windows 8.1, 10 nie mogę zdzierżyć. Może faktycznie coś zaciągnął, co zamuliło system, ale to się okaże. Mam nadzieję, że nie padło ogniwo, ale tego bez rozebrania się nie dowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- wgraj 10-tkę (10.5) i zainstaluj w trybie UEFI (ISO + rufus).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux pozwolił zweryfikować stan baterii. Okazało się, że laptop z tymi samymi ustawieniami, na których tyle czasu wytrzymywał na 8.1, wytrzymał i na Linuxie. Bateria jest więc sprawna i problemem jest system, pewnie jakaś aktualizacja. Zrobię przegląd tego co ostatnio zainstalował i może uda mi się zweryfikować źródło problemu. Z 10 jeszcze się wstrzymam, zostawię ją jako ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chip w baterii takie cuda robi zlicza cykle ładowania :) jest temat na elektrodzie gdzie opisują to bardziej , wystarczy zresetować chip na baterii i bateria trzyma tyle ile pozwalają pakiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...