Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

drillmod

ASUS RX 570 STRIX OC 4GB

Rekomendowane odpowiedzi

Może posiada ktoś tą konkretną kartę i podzieli się swoimi przemyśleniami na jej temat (jeszcze lepiej jeśli używa Freesync i może coś dodać jak to się sprawuje)?

 

https://www.x-kom.pl/p/361264-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-strix-oc-4gb-gddr5.html

 

Edit: Proszę nie odnosić się do ceny, link wkleiłem żeby nie było wątpliwość o jaką kartę pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem- najgorsza karta jaką w zyciu miałem- mega głosna- zagłusza granie, mega gorąca 80-90 stopni taki trup.....

Co z tego , ze ma sporo fps jak nie da sie grac z tym szumem

 

Prądu pobiera w piz***

 

Testowałem freesync- scierwo jakich mało..... gorzej niz na synchr pion.... pic na wode G-sync tutaj widac miazge.

 

Pracuje na serwisie komp...jakies porównanie mam w kompach od 1996r.

 

Karte zwróciłem bo takie granie było milion razy przyjemniejsze na 1050ti...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może posiada ktoś tą konkretną kartę i podzieli się swoimi przemyśleniami na jej temat (jeszcze lepiej jeśli używa Freesync i może coś dodać jak to się sprawuje)?

 

https://www.x-kom.pl/p/361264-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-strix-oc-4gb-gddr5.html

 

Edit: Proszę nie odnosić się do ceny, link wkleiłem żeby nie było wątpliwość o jaką kartę pytam.

Asusa i radeona sobie daruj. Serwis tragiczny, a jakoś tego konkretnego modelu RIP.

 

Od siebie polecam Nitro plus 570, fajna cicha i chłodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- scierwo jakich mało..... gorzej niz na synchr pion.... pic na wode

 

Pracuje na serwisie komp...jakies porównanie mam

 

wspólczuje klientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem- najgorsza karta jaką w zyciu miałem- mega głosna- zagłusza granie, mega gorąca 80-90 stopni taki trup.....

Co z tego , ze ma sporo fps jak nie da sie grac z tym szumem

 

Prądu pobiera w piz***

 

Testowałem freesync- scierwo jakich mało..... gorzej niz na synchr pion.... pic na wode

 

Pracuje na serwisie komp...jakies porównanie mam

 

Karte zwróciłem bo takie granie było milion razy przyjemniejsze na 1050ti...

Idź trollować gdzie indziej.

 

Karta niczym specjalnym się nie wyróżnia, nie wiem jak sprawuje się chłodzenie Asusa, może lepiej wybrać model od Sapphire, MSI lub Gigabyte. FreeSync może nie działa w 100% gier, ale jest sporo tytułów w których działa bardzo dobrze, np. Skyrim, Rise Of The Tomb Rider, DOOM, GTA V, Call Of Duty WW2 i wiele innych. Dużo też zależy od monitora, bo każdy ma inną rozpiętość obsługiwanych FPS, np. od 35-75Hz lub od 40-144Hz, najlepiej upewnić się na stronie AMD i poszukać swojego monitora: https://www.amd.com/en/products/freesync-monitors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freesync świetna rzecz. jeśli masz monitor z fs i grasz w częśtotliwościach obsługiwacnyh przez twój monitor to zawsze lepiej wziąć AMD. no chyba że miałbyś brać vegę 64 to wtedy nie. przeskakiwałem z 570 na 1050ti i najbardziej brakuje mi właśnie freesync bo adaptive vsync to tylko marna proteza służąca obejściu problemu spadających klatek.

natomaist Radeony ASUSA zazwyczaj są słabe. jeśli chodzi o kulturę pracy to fajnie wypadają MSI Gaming X ale tutaj jest różniście z cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspólczuje klientom

 

 

A ja wspołczuje Tobie i braku wiedzy

 

Siedze w kompach od 96r. do tego tytuł Inż. pozwala mi oceniać obiektywnie więc nie pisz dużo bo nie miałeś tej karty a tacy ludzie piszą bajki

 

Widziałes G-sync i Freesync na zywo? jednak te pieniadze za cos sie płaci- coś co działa duzo lepieji w ogole działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą karte na zywo wiec mogłem ją ocenic realnie jaka jest w porównaniu do innych którzy tego modelu nie mieli a sie wypowiadają co oni nie wiedza tak samo jak z tym 60 hz i 144hz co mówili nie ma róznicy. xD

 

Nie znasz nie oceniaj w ciemno kim jestem.

 

Jak to mówią cwany w necie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 570 nie jest jedyną kartą, która obsługuje FreeSync. Może pobiera więcej prądu niż GTX 1050Ti ale jest od niej sporo wydajniejsza. Z tego co piszesz, testowałeś jedną kartę na jednym monitorze, i twierdzisz, że FreeSync jest do dupy i nie działa. Jakoś ja i wielu innych użytkowników na tym forum nie ma problemu z użytkowaniem FreeSynca. Nie pomyślałeś, że robisz coś nie tak, albo masz wadliwą kartę/monitor? Może warto na chwilę przestać udawać wszechwiedzącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Miałem tą karte na zywo wiec mogłem ją ocenic realnie jaka jest w porównaniu do innych którzy tego modelu nie mieli a sie wypowiadają co oni nie wiedza tak samo jak z tym 60 hz i 144hz co mówili nie ma róznicy. xD

 

Nie znasz nie oceniaj w ciemno kim jestem.

 

Jak to mówią cwany w necie ....

 

A czyli na podstawie jednej sztuki oceniasz całą serię? Nieźle. Może jeszcze wytłumaczysz nam jak uzyskałeś 90 stopni na tej karcie, bo jak oglądałem testy u ludzi to 67 stopni przy 100% obciążeniu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może posiada ktoś tą konkretną kartę i podzieli się swoimi przemyśleniami na jej temat (jeszcze lepiej jeśli używa Freesync i może coś dodać jak to się sprawuje)?

 

https://www.x-kom.pl/p/361264-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-strix-oc-4gb-gddr5.html

 

Edit: Proszę nie odnosić się do ceny, link wkleiłem żeby nie było wątpliwość o jaką kartę pytam.

Ja bym dołożył 100zł do najtanszego Geforce GTX1060 6GB, jak klatki spadaja to ani v-sync ani g-sync ani free-sync ani nawet shit-sync nic nie dadzą.

Zwykły v-sync mi wystarczy, w sterowniku nvidii jeszcze jest fast-sync w ogóle nie blokuje liczby klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka byłaby z gtx1050ti, monitor LG 29um68-p. Przy i7-3770 myślę, że w znakomitej większości gier mieściłbym się w zakresie Freesync dla tego monitora, ale jeśli ta karta jest słaba to dokładanie do np. Saphire Pulse raczej już nie ma sensu bo to wchodzi w zakres cenowy 1060 6GB.

 

Myślę, że to zdanie wystarczy.....lol2.gif, chyba insz....talator urządzeń sanitarnych..lol2.gif

 

Instalatorów urządzeń sanitarnych to Ty szanuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez lepiej mieć mniejsze spadki na GTX1060 niż jakiś freesync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to chyba sobie daruję, zamysł był taki, że relatywnie niskim kosztem zmieniłbym kartę na wydajniejszą + bonusowo Freesync. W "lepiej dołożyć" nie będę się bawił. Dzięki za wypowiedzi (te wnoszące coś do tematu) i pozdrawiam wszystkich flamewer'ów, bez Was świat byłby piękniejszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci (tobie) tak żal dołożyć 100zł to kup tego RX570 bo 1050TI to straszny pazdzierz.

Nawet ten cały kochan zmienił 1050TI na GTX1060 3Gb, a wykłócał sie ze mną od lutego.

Czerwony pasek ostrzeżeć ale miałem racje.

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx1060-dual-3gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015f9d-998792/

Ja mam taką, ale asusa albo inno kupic nawet poniżej 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa (ten paździerz) ;)

 

Przez "lepiej dołożyć" miałem na myśli jakąś droższą wersję RX570 lub GTX1060 6GB (wersji 3GB nie biorę pod uwagę (tak wiem, że jest wydajniejsza od mojej aktualnej karty)). Dla mnie już wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtop. Radki od asusa ver strix, są aż tak tragiczne?

 

Mam gf 970 i jak będę kupował kartę to będzie to oczywiście asus, oglądając to forum już kilka ładnych lat, to najwięcej ogólnie problemów jest z msi i gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i nie narzekam (tyłka nie urywa, ale nie jest zła).

Fakt, zrobiłem UV ale w furmark osiąga max 74 stopnie przy ~1200 RPM wentylatora (czyli minimalna prędkość). FreeSync na tamtym monitorze działał mi miodzio, byłem bardzo zadowolony.

Ogólnie bardziej hałasuje mi w budzie glutowany Intel i5 4590 na Mugen 2 niż ta karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ten freesync ci dawał czego nie dawał zwykły v-sync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V-sync powoduje opóźnienia i/lub może powodować zmniejszenie wydajności, FreeSync nie. Jest to ogromna zaleta w np. FPSach, i każdej innej grze, gdzie liczy się czas reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi to opóznienie z v-synca pasuje to nie czasy crt że mysz pływała.

A jak na siłe bym chciał niskie opóznienie to fast sync i liczba prerenderowanych ramek na 1.

Jak kiedys w tej samej cenie radeon bedzie szybszy od geforce to sprawdze tego free-synca.

Do póki Radeony sa wolniejsze a kosztują drozej nie bede sponsorował "twórców" shitcoina.

 

Jak free-sync blokuje klatki jak v-sync to oba zmniejszaja wydajność tylko fast-sync nie blokuje klatek.

 

Mi sie wydaje ze w multi to w ogóle nie używaja synchronizacji klatek tylko grają ze screen tearingiem żeby klatek było jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę bogato :)

 

kilka dni temu chciałem oddać RX 480 8GB za 900 zł ze strixem x3 ;]

trochę lepsza konstrukcja, bez UV trzymała takty itp.

 

Osobiście freesync uważam za wyjątkowo mierne rozwiązanie. Tym bardziej z kartą która może powodować jego słabe działanie (freesync ma zakres fps w którym działa a 570 demonem nie jest i może ich nie trzymać).

adaptive sync i vsync powodują oczywiści (jak już wyżej napisano) więcej ms - dlatego ja od dłuższego czasu korzystam z FastSynca na którym np. w UT trzymam 120 FPS/ 8ms. Obraz nie rwie a klatki robią swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freesyncjest zależny od zastosowanej elektroniki w monitorze. Jedne mają zakres działania 25-75MHz inne 45-75MHz, a jak pisze @yampik lepiej pokombinować z ustawieniami tak by mieć większy fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Ryszawy A jak się sprawuje ten Windforce V2? Jak z kulturą pracy i temperaturami na biosie silent?
    • Mieszkańcom też ułatwiają, bo o tyle mniej samochodów do tego Wrocławia dojeżdża. Z tego co znalazłem, to nie ma jeszcze żadnych konkretów w tym planowanego przebiegu, bo blokadą jest linia kolejowa i jej przebudowa (projektu zdaje się, że nadal nie ma). Z luźnych planów też to za dobrze nie wyglądało, bo po opłotkach dzielnic/osiedli. https://www.wroclaw.pl/komunikacja/tramwaj-na-oltaszyn-moze-powstac-dopiero-w-latach-30
    • Nie mam tej gry, nie sprawdzałem jej u siebie więc to pomyłka, ktoś inny musiał zabrać głos w tej sprawie. Chociaż nie powiem - z chęcią sprawdziłbym jak sobie gra radzi u mnie, przede wszystkim czy w cutscenkach nie spadają fps no i jak tam wydajność ogólna + Burning Shores po dłuższym czasie grania. Jako, że uniwersum tej gry ani mnie nie jara ani nie ziębi odpuściłem i kiedyś na pewno kupię ale jak mocniej spadnie z ceny i nie będę miał totalnie w co grać.
    • Pobierz, odinstaluj obecny sterownik i zainstaluj ten https://www.intel.com/content/www/us/en/download/15084/intel-ethernet-adapter-complete-driver-pack.html
    • U mnie ten zaśmierdziały port z konsoli wyrzygany przez rockstar odstawiał następujące szopki: 1. Kiedyś zabrali mi prąd w czasie grania i wcięło mi 70% postęp zapisu z grania, ten ich oszczania godny "launcher" przywrócił mi z chmury autosejwa z prologu gry.   2. Dźwięk losowo pierdzi i trzeszczy, szczególnie podczas kwestii mówionych w cutscenkach. 3. Mapa świata gry przycina się podczas jej przesuwania, to samo małe menu po wywołaniu pauzy - przełączanie góra/dół przymula i działa wolno. Swego czasu myślałem, że pomoże zmiana Vulkana na DX 12 czy też włączenie v-sync i tripple buffering ale się pomyliłem, problem wrócił jak bumerang. Opisywanych przez kolegę wyżej problemów nigdy nie zauważyłem u siebie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...