Skocz do zawartości
matpol7

Montowanie na słabym komputerze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu zajmuję się amatorsko fotografią. Jednak chciałbym również montować filmy, co jest sporym wyzwaniem przy parametrach mojego komputera. Słyszałem o montażu w proxy. Wiem, że jest taka opcja na przykład w Adobe Premiere Pro. Czy może ktoś polecić jakieś najlepiej darmowe programy(chyba, że tylko płatne pozwolą mi montować w proxy), które umożliwią mi edycję wideo w zakresie samego montażu jak i obróbki kolorystycznej (kręcić mam zamiar w płaskim profilu Cinestyle)? Program musi być dostępny w wersji dla systemów 32 bitowych. Oto parametry mojego PC:

 

Intel Core 2 Quad

Cpu 2.66 Ghz

 

RAM 4GB

 

Nvidia Ge Force 9800 GT 512MB

 

Windows 8 pro 32 bit

 

Dysk HDD.

 

Kręcę Canonem 60d z ML i Cinestyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 bitowy sys wykorzystuje ci całe 4GB ramu? Czy masz tylko 3.25GB

Podkręć procka na ponad 3GHz zaoszczędzisz kupę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystuje 3,75 RAMu. Dowiem się jak się podkręca procka. Czas to jedno, ale póki co to ja chce w ogóle zacząć montować. Kiedyś jeszcze słyszałem, że warto zainstalować sobie jakiegoś starego Vegasa i tak montować. Dobry pomysł? Tylko, że Vegas to jednak program płatny, w ostateczności może być, ale wolałbym coś darmowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakbyś sobie kupił kartę montażową (jakiś stary typ do fullhd) bo wtedy przy dobrej konfiguracji dysków mógłbyś normalnie pracować

inaczej to nierealne, przelicznie do proxy na tym procesorze będzie trwało wieki nie mówiąc już o zajętości dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Niestety na razie nie mogę sobie pozwolić na modyfikację mojego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Mam podobny problem co autor. Większość programów potrafi używać proxy, ale konwersja filmów chwilę trwa i tego nie da się przeskoczyć. Natomiast mam jeszcze kilka wymagań:

 

1. Jeśli format docelowy będzie identyczny jak klipów wejściowych, to nie potrzebuję kodować na nowo całego pliku. Które programy potrafią selektywnie kodować film, czyli fragmenty niezmienione po prostu skopiować, a kodować jedynie zmodyfikowane?

 

2. Nie jestem przekonany do ffmpeg. Może to kwestia konfiguracji i sprzętu, ale różne cuda ta biblioteka potrafi robić z filmami.

 

3. Używał ktoś edytorów on-line typu WeVideo i czy mogą zastąpić desktopowe? Wada - są płatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo siedziałem na Pro X i Movie Edit od Madix-a. Programy te dają możliwość zapisania filmu bez ponownego przeliczania. Oczywiście do puki nie zaingerujesz w obraz - korekcja kolorów, dodanie napisów itp. Oczywiście program przeliczy tylko te fragmenty, które poddaliśmy edycji.

Zwie się to

Adnotacja-2020-01-24-185715.jpg

W pinacle badajże smart render

Magix generalnie lubi procki Intela z integrą i karty graficzne od nVidii. Jak posiadasz taki zestaw to masz pełne sprzętowe wsparcie przy kodowaniu video. Oczywiście sporo zależy od generacji procesora z iGPU ale od 4 już nieźle sobie radzi. Samo sprzętowe kodowanie stoi na wysokim poziomie i im nowszy procek z iGPU tym tylko lepiej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...