Skocz do zawartości
Premislaus

Jakość obrazu w kinach

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Samemu oglądam niewiele treści video, ale uczęszczam parę razy w roku do kina. Przeważnie z dzieckiem. Orientuję się "trochę", iż lampy w projektorach zużywają się, przez co tracą jasność. Zauważam, że na co bym nie poszedł to obraz jest zbyt ciemny w moim odczuciu, a kolory przyblakłe. Dawało się to mnie we znaki w Multikinie, w Krakowie, nieopodal parku wodnego, toteż przestałem tam chodzić.

 

Dzisiaj udałem się na Hana Solo, seans 3D. Jest to o tyle szczególne, że tylko raz w życiu poszedłem na film 3D, z ciekawości, był to Avatar. Jednakże owe 3D nie zrobiło na mnie wtedy wrażenia, przez co uznałem, że warto spróbować na innym filmie, po latach. Było to w Cinema City, w Bonarce (Kraków) i mam zastrzeżenia. Otóż film był znów zbyt ciemny (spotkałem znajomego podczas powrotu i wspominał anegdotę, iż jest to problem w Polsce i nie umieją tego filmu ustawić w kinach, a na screenach wygląda to o wiele lepiej). Mało tego to co kilka scen gasł nagle obraz, na jakieś dwie sekundy, a kiedy wracał to wywoływał lekki ból oczu. Potem obraz był rozmazany, nie miał ostrości, przez jakieś kilkanaście sekund. Towarzyszył też czarny, przemieszczający się, pasek. Później wracało to do normy, lecz w dynamiczniejszych scenach film lubił tracić na szczegółowości.

 

Sam efekt 3D w niektórych ujęciach był fajny, lecz spodziewałem się lepszej jakości. Cały czas miałem wrażenie, że rozdzielczość materiału mogłaby być wyższa. Samemu preferowałbym telewizor 65" OLED, też miałbym duży obraz, a jakość nieporównywalnie lepszą. BTW okulary były nowe, dostałem je zafoliowane, gdy wchodziłem na salę.

 

Nie zachęca mnie to do tego bym chodził do kina, poza tym, że dziecku zrobię atrakcję i to dosyć kosztowną (bilet drogi, a o żarciu nie wspomnę - ponoć to na jedzeniu i reklamach zarabiają kina, a nie na biletach). Seans zaczął się o 14:50, a o 14:55 kupowałem bilety, stałem jeszcze w kolejce za piciem i jedzeniem, lecz załapałem się na kilkanaście minut reklam.

 

W minionych latach też miewałem różne "jazdy" w kinach. Przypomina mi się teraz jak byłem na Troi, wtem nagle obraz robi się do góry nogami. Musiałem wyjść z sali i zawołać umyślnego który to naprawił.

Edytowane przez Premislaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu w kinach w większości to porażka mówię o całej Europie.

 

Jedyny sensowny seans w polsce można zobaczyć w imaxie, ale i tak daleko temu do oleda, z tym ze dziękuję dużo lepszy jeśli nie ma się w domu sensownego sprzętu, sama wielkość ekranu jak i klimat kina .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lecz w dynamiczniejszych scenach film lubił tracić na szczegółowości.

 

Ja tam chodzę zwykle do Multikina w Warszawie (drogawo, ale mam blisko, no i nie za często mimo wszystko bywam) i jakichś cudów typu znikający czy odwracający się obraz nie trafiłem. A na jakość jestem wybredny i nie porównam. Natomiast to co zacytowałem, to często jest świadomy zabieg twórców - dodawanie rozmycia w dynamicznych scenach. Z jednej strony to ma symulować, jak ludzkie oko postrzega szybko poruszające się przedmioty, z drugiej w przypadku 3D zmniejsza problemy z błędnikiem u niektórych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info znawców tematu: jakie wrażenie z odtworzenia w kinie płyty DVD? Będą widoczne ziarna? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2018 o 22:01, ODIN85 napisał:

Cieżko coś ogladać teraz w kinie po filmach 4k hdr...

Dokładnie tak, mam to samo. 4K HDR u mnie na TV to kosmos a w kinach totalna padaczka... jakość jak w 480p, zero kolorów, zero jasności i brak czerni.  Nie mogę na to patrzeć. Oglądam już tylko w domu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znowu projektor mam i 120calowy ekran, ogladanie filmow 4k to miodzio, niestety hdr nie jest wspierany z wypozyczalni a netflix nie wskakuje na 4k na moim laczu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...