Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem nie dawno drukarkę epson xp-245 i tu pytania jakie macie doświadczenia z zamiennikami tuszy, czy one nie wpływają negatywnie na drukarkę i jakość drukowanych zdjęć.

Może dobrze by było kupić wieczne kartridże i samemu je napełniać ? Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Używam zamienników - Activejet na HP 3636 od dłuższego czasu jakość dobra, co prawda z oryginalnymi nie porównywałem ale nawet jeśli jest jakaś różnica to raczej subtelna, co najważniejsze drukarka ich nie blokuje. Tylko że u mnie głowica jest zespolona z pojemnikiem

Edytowane przez WJ 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na więcej odpowiedzi :(

Dziękuję chociaż za ta jedną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę drugą odpowiedź:) Otóż Epson ma generalnie wrażliwe głowice. Generalnie tusz nie ma wpływu na pracę drukarki, no chyba że kupisz jakiś tani syf na allegro. Wieczne kardridże się nie sprawdzają. Więcej z tym zabawy, niż jest warte. I bardzo trzeba uważać na przewody. Polecałbym jakieś normalne zamienniki. Drukarka powinna wtedy normalnie pracować, a Ty się nie umordujesz z maszyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Epsona więc z tej perspektywy nie wypowiem się. Mogę natomiast powiedzieć jak to wygląda z perspektywy użytkownika starego Brother DCP-375CW (chyba już legenda ze względu na koszty eksploatacji). Używam tylko i wyłącznie zamienników, w dodatku najtanszych. Średnio 10 tuszy do tej drukarki kosztuje 40zł :E zero problemów od dobrych 9 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewięć lat na jednej drukarce ? Ja mam nadzieje że moja wytrzyma dwa, trzy lata.

 

Dziś znalazłem zamienniki Black Point i zastanawiam się czy w nie zainwestować.

 

Boję się trochę tych tanich zamienników, czy mi nie rozwalą drukarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hamersan kupić wieczne kartridże i samemu je napełniać?

Może tak :P

Epson xp-245

Głowica: Micro Piezo - (piezo-elektryczną)

Tuszy 29XL C, M, Y, BK butelki: np InkTec - kolor, czarne do Barwnikowe.

Czip+kardridże Pusty-tusze

 

Płyn intec, opc czyszczenia do napełnienie (Wieczne kardridże pusto-tusze), praca głowicą dysz w Menu (Nozzle Check - Test dysz, Head Cleaning - czyszczenie). Czyszczenie co ~3 miesięcy.

Edytowane przez NeoFaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NeoFaro ale te tusze co podałeś nie są do tej drukarki :|

 

Raz kozie śmierć ,kupiłem zestaw 10 tuszy z aledrogo za 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Epsony to polecam raczej coś lepszej jakości jak np https://allebiuro.pl/tusze-epson/tusz-black-epson-t2991-t2981-29-zamiennik/ Zamiennik ale dobrej jakości napewno nie zapcha głowicy.

Ale 1sztuk tylko czarny (Black), gdzie kolory?, a 4sztuk zestaw to ~100zł.

 

Epson Firmware wygrał eeprom IC1, IC2 dump NO-CHIP, bez-chip na stały kartridże. :E

https://www.youtube.com/watch?v=mni8D7efhAY

Edytowane przez NeoFaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeżeli chodzi o zamienniki to uważam, że są równie dobre i nie warto kupować oryginalnych odpowiedników. Znajomy prowadzi małą firmę i korzysta z tuszy i tonerów od firmy Duston. Bardzo sobie chwali. Mniejsze koszta eksploatacji, a jakość równie dobra co u oryginałów. Dodatkowo jest możliwość na wypróbowanie ich produktu bez zobowiązań przez 20 dni, a firma przyjmuje produkt do siebie z powrotem jeżeli nam nie odpowiada. Nawet dostawa darmowa. Z tego co również kojarzę to nawet skupują stare tonery. Zużyte trafiają do recyklingu lub utylizacji, wystawiają nawet potwierdzenie odbioru odpadów. Ogólnie bardzo sobie chwalił i polecał, warto przejrzeć ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzysta z tuszy i tonerów od firmy Duston

Hej, spamerze! Fajna historyjka, ale po polsku pisze się "tonerów firmy Duston", a nie "od firmy Duston". A te tusze i tonery zamienniki i tak wszystkie płyną tym samym kontenerowcem z Chin i ostatecznie różnią się tylko opakowaniami i cenami.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszymi zamiennikami (używam Cannona, Hp i w pracy Oki oraz Minolta) są te z firmy Asarto. Tanie, jakościowo bardzo dobre, mają gwarancję oraz sa eko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie od lat niezawodne są active jety, także jak koś pyta jakie kupic to mówię , że własnie te , bezawaryjne, jakość zawsze wysoka

 

Zgadzam się, rozsądna cena, dobra jakość no i polska marka, ew. można też śmiało brać Actisy - ten sam producent, a w większości przypadków wychodzi jednak nieco taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam drukarke epson xp 245 kupiłam zamiennik i drukarka krzyczy ze tusz nieorginaly Co zrobic? albo jaki tusz kupic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam zamiennikow na tej samej drukarce i pokazuje info ze tusze moga byc nie oryginalne. Mozna drukowac na nich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał jakiś problem, to ogarnij tusze od użytkownika Oryginalex. Ma trochę drożej, ale jadę na tuszach od niego od czasów liceum. Czyli z 14 lat. Naprawdę ma spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy u mnie z zamiennikami activejet nie było problemu, zawsze je wykrywa, nawet niedawno teściom kupiliśmy nową drukarkę i podobno z jakimiś zabezpieczeniami a też wykryła od razu toner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem tylko oryginałów a potem active ale na dzień dzisiejszy używam my office i te odpowiadają mi najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...