Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co, tak się składa, że mam i FX i Nehalema w różnych wydaniach, więc doskonale wiem, co jest wydajniejsze. I nie jest to Bulldozer.

 

 

Tak, tak, to wszystko spiskowa teoria dziejów :lol2:

pisząc bulldozer o 8350 udowodniłeś ze powielasz mity nie mając pojęcia o tym procu.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisząc bulldozer o 8350 udowodniłeś ze powielasz mity nie mając pojęcia o tym procu.

 

A może smuci Cię fakt że Vishera do zwyczajnie podpicowany Bulldozer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może smuci Cię fakt że Vishera do zwyczajnie podpicowany Bulldozer?

nic mnie nie smuci nie mam już tego cpu jeżeli to miałeś na myśli, sprzęt mam w stopce ale denerwuje mnie zaniżanie wydajności przez użytkowników ostatnio z jednym się żarłem gość nie miał nigdy w rękach fx'a ale wmawiał mi 40% niższą wydajność niż realnie była, zacząłem mu robić testy to nie wiedział co odpowiadać odpowiedzi no jakos tam to działa tego typu były jak zamiast 40 w danym miejscu bylo 60 klatek.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast rzucać śmieciowym benchmarkiem, zajrzyj chociażby tutaj:

 

https://pclab.pl/art50000-54.html

 

I od tego czasu nic się nie zmieniło, nadal Nehalem jest przed Bulldozerem/Visherą w grach. Mam te procesory cały czas i nie opowiadam żadnych bajek.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/art50000-54.html

I od tego czasu nic się nie zmieniło,

Coś słabo bronisz swoich argumentów i jeszcze dając linka do testu z 2013 roku.

Mamy 2019 rok i co wiem FX-y zyskały trochę na wydajności przez ostatnie kilka lat

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyskały niby względem czego? Względem czterowątkowych procesorów owszem, ale nie względem ośmiowątkowych Core i7. Powtarzam, ja te proce mam cały czas u siebie i doskonale wiem, jak jedna i druga architektura radzi sobie w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wyguglować sobie taki artykuł: Retro test procesorów Intel Core i7-975 oraz i7-990X. LGA1366 wiecznie żywe

 

Powinien on rozwiać wszelkie wątpliwości. TLDR: Nehalem (Bloomfield) jest wyraźnie szybszy w grach. A wersja 6-rdzeniowa (Westmere) jest nawet szybsza w aplikacjach wielowątkowych /mówię o ustawieniach oc/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec koncow jeden I drugi procesor to tak naprawde muzeum patrzac na dzisiejsze model. Z drugiej strony taki fx ma 7lat czy ten i7 11 i ciagle mozna na nich pograc dosc komfortowo. To pokazuje ze od kilku lat glowny nacisk postawiono na wydajnosc gpu i pewnie Nadal sie to nie zmieni biorac pod uwage fakt ze terazniejsze konsole kozystaja z apu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec koncow jeden I drugi procesor to tak naprawde muzeum patrzac na dzisiejsze model. Z drugiej strony taki fx ma 7lat czy ten i7 11 i ciagle mozna na nich pograc dosc komfortowo.

To się zmieni,gdy do odpalenia gry będą wymagać instrukcji AVX.

Taki FX ma AVX,a akurat Nehalem AVX nie ma.

 

Ale fakt patrząc na lepsze procki,to Nehalem i FX to dojrzałe staruszki powoli odchodzące ze sceny(mam na myśli i7 i FX-8xxx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę Westmere do dzisiaj ma naprawdę przyzwoitą wydajność, w grach po oc jest to praktycznie poziom Ryzena 1600X stock (a więc rewelacja jak na ponad 10-letni sprzęt). FX-owi jednak sporo brakuje do Ryzena 6c. Problemem i7/X58 jest stara platforma (PCIE 2.0, DDR3, brak natywnej obsługi NVME/SATA3/USB3.0).

 

Fakt, nadejdą takie czasy, że gry na LGA1366 przestaną się uruchamiać, a na FX nadal będą działać, tyle że przeraźliwie wolno. Podobnie mamy dzisiaj z Phenomami i i3 pierwszej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zmieni,gdy do odpalenia gry będą wymagać instrukcji AVX.

Taki FX ma AVX,a akurat Nehalem AVX nie ma.

 

FX ma tak nędzną wydajność przy AVX że gdyby doszło do takiego wymogu, to ten procesor będzie się nadawał do skrobania ziemniaków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-owi jednak sporo brakuje do Ryzena 6c.

Taki FX-8350 w grach nawet z Ryzen 3 1200 przegrywa

 

Problemem i7/X58 jest stara platforma (PCIE 2.0, DDR3, brak natywnej obsługi NVME/SATA3/USB3.0).

Płyty 970/990X/990FX też mają PCIe2.0 oraz brak natywnej obsługi USB3.0 i NVMe(tu tylko kilka płyt ma złącze NVMe,tylko co z tego jak z niego systemu w większości przypadków nie uruchomimy,a PCIe2.0 skutecznie zwalnia osiągi dzisiejszych dysków NVMe)

 

FX ma tak nędzną wydajność przy AVX że gdyby doszło do takiego wymogu, to ten procesor będzie się nadawał do skrobania ziemniaków ;)

W sumie bardzo możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu tylko kilka płyt ma złącze NVMe

"Złączem NVMe" na płycie wspierającej programowo NVMe można uznać wszystko, co dostarcza PCIe. Chyba Ci tu chodziło o M.2 PCIe.

 

tylko co z tego jak z niego systemu w większości przypadków nie uruchomimy

Hę? Właśnie te nieliczne,nowsze płyty które dostały gniazda M.2 dostały również wsparcie rozruchu z NVMe.

Reszta mogła, ale nie musiała - co dziwne producenci nieraz po cichu dodają wsparcie NVMe. Ale jak już, to na płytach z UEFI.

 

a PCIe2.0 skutecznie zwalnia osiągi dzisiejszych dysków NVMe

Ja jakoś nie mam problemu z osiągnięciem 3GB/s odczytu z dysku M.2 PCIe na mojej stacji z FX'em ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wyguglować sobie taki artykuł: Retro test procesorów Intel Core i7-975 oraz i7-990X. LGA1366 wiecznie żywe

 

Powinien on rozwiać wszelkie wątpliwości. TLDR: Nehalem (Bloomfield) jest wyraźnie szybszy w grach. A wersja 6-rdzeniowa (Westmere) jest nawet szybsza w aplikacjach wielowątkowych /mówię o ustawieniach oc/.

czy ja Ci tego testu nie nastręczyłem ?

w grach:

Ryzen 3 1300X depcze po pietach Core i7-975

i7-875K zrównuję się z FX-8350 a czasem depcze po pietach Core i7-975

najlepsza jest pozycja Pentium G4560 zrównująca się z Core i7-975 :)

w aplikacjach wygrywa FX-8350

z perspektywy czasu to gdyby premiera FX się nie opóźniła to mogły by być dobra odpowiedzią na 1 gen Core na LGA1151 a tak są marna konkurencją dla sandy bridge

"Złączem NVMe" na płycie wspierającej programowo NVMe można uznać wszystko, co dostarcza PCIe. Chyba Ci tu chodziło o M.2 PCIe.

 

Hę? Właśnie te nieliczne,nowsze płyty które dostały gniazda M.2 dostały również wsparcie rozruchu z NVMe.

Reszta mogła, ale nie musiała - co dziwne producenci nieraz po cichu dodają wsparcie NVMe. Ale jak już, to na płytach z UEFI.

 

Ja jakoś nie mam problemu z osiągnięciem 3GB/s odczytu z dysku M.2 PCIe na mojej stacji z FX'em ;)

M.2 na tych płytach to ponury żart x1 lub x2 na nielicznych x4 2.0

do tego usb 3.1 gen 1 czyli 3.0

jak sam nie masz gniada M2 tylko wcisnąłeś w port PCI-ex x4 2.0 to nie zwalnia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach:

Ryzen 3 1300X depcze po pietach Core i7-975

i7-875K zrównuję się z FX-8350 a czasem depcze po pietach Core i7-975

najlepsza jest pozycja Pentium G4560 zrównująca się z Core i7-975 :)

w aplikacjach wygrywa FX-8350

z perspektywy czasu to gdyby premiera FX się nie opóźniła to mogły by być dobra odpowiedzią na 1 gen Core na LGA1151 a tak są marna konkurencją dla sandy bridge

1300X depcze po piętach bo to jednak dobra architektura jest. Samym HT nie nadrobisz przeszło dekady rozwoju ;) A Pentium G4560 to jednak sporo brakuje do wszystkich 8-wątkowców w tym teście.

 

W ostatnim zdaniu pewnie masz na myśli LGA1156. I chyba masz rację, choć jednak w ówczesnych programach "małowątkowych" podkręcony Core i5/i7 był zdecydowanie lepszy, więc to nadal nie byłby killer, ale co najwyżej rozsądna alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.2 na tych płytach to ponury żart x1 lub x2 na nielicznych x4 2.0

Chyba pomyliłeś platformę z LGA1150. Właśnie na AM3+ te nieliczne płyty które dostały M.2 zwykle miały poprowadzone wszystkie 4 linie. Przeważnie rozłącznie z którymś slotem, przynajmniej z chipsem 970.

 

jak sam nie masz gniada M2 tylko wcisnąłeś w port PCI-ex x4 2.0 to nie zwalnia :P

Proszę wyelaboruj od kiedy 2.0 x4 pozwala posłać 3GB/s w jedną stronę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem vsync na fast, zaaktualizowalem sterowniki... Teraz fps trzyma sie w okilicach setki :). Zuzycie karty jak I procesora poszybowalo w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie powrocic do 4.82ghz. Wystarczylo podniesc napiecie VDDA oraz delikatnie ruszyc CPU-NB. Dla bezpieczenstwa dolozylem wentylator na sekcje zasilania. 4.82ghz to absolutny limit mojej sztuki. Do gornej granicy temperatury socketu jak i cpu mam od kilku do kilkunastu stopni pod obciazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sekcji masz w HWInfo (wszystkie czujniki z Thermal Radar). Co prawda warto je wyłączyć na czas grania (powodują stuttering).

 

Pobawiłem się zmodyfikowanym Mister Tweaker-em od MitycznyJeż ( :thumbup: ). Musiałem go skompilować na 64 bity (32 nie działało).

Domyślna wartość dla 125W to 491.

 

TDP - 7zip (16T) - Watomierz - ~Zegar

125 - 33925 - 179 W - ~ 4-4,4

95 - 30262 - 146 W - ~ 3,6

65 - 24125 - 116 W - ~ 2,8

 

Można ładnie podjechać z wydajnością 1-6 wątków bez zwiększania maksymalnego poboru prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sekcji w hwinfo mam nazwane odpowiednio vcore-1 i vcore-2 .Vcore-1 wraz z wiatrakiem nie dotyka nawet 60 stopni wiec jest super. Teraz chcialbym jeszcze ogarnąć zbijanie taktów i vcore w trakcie przeglądania internetu np. Przy ustawieniu chłodzenia na pasywne w planie zasilania zbija mi taktowanie do 2107mhz jednak napięcie pozostaje bez zmian. Nie wiem jak to ugryźć. Przy fabrycznych ustawieniach biosu bez problemu zbija na 1400mhz i vcore poniżej 1v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić napięcie w BIOS za pomocą trybu Offset (nie Fixed).

Podkręcałeś szyną, wiec z 1400 (mnożnik x7) zrobiło się 2100 (HTT 300). PStaty regulujesz za pomocą AMD Mister Tweaker.

Edytowane przez Luis13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiga :D . Napięcie spada na 1.068v. MsrTweaker nie chce mi nawet odpalić. Wywala błąd WinRing0.dll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pobrałeś winring? Dll i sterownik trzeba pobrać oddzielnie, tak samo jak przy oryginalnym tweakerze.

 

Pobawiłem się zmodyfikowanym Mister Tweaker-em od MitycznyJeż ( :thumbup: ). Musiałem go skompilować na 64 bity (32 nie działało).

Dzięki za feedback :thumbup:

Dziwne że binarki nie zadziałały od razu - nie blokował Ci ich przypadkiem defender? Bo zauważyłem, że u mnie defender jak głupi blokuje, pewne właśnie przez użycie winring0.

32bit normalnie działa u mnie na 64bit systemie.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pobrałeś winring? Dll i sterownik trzeba pobrać oddzielnie, tak samo jak przy oryginalnym tweakerze.

 

Widzisz,nie doczytałem pewnie.Poszukam linku który wrzuciłes i sprobuje to pobrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...