Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Daj spokoj z FXami. Wydajnosc jest tragiczna w porownaniu do serii Intela ktore byly wydawane w tym czasie. Phenom to był koks, okej, prawie do i7 970tki dociągał, ale FX potrafi miec 2x nizsza wydajnosc i wielki pobor prądu.

 

A takie wyniki to nic wielkiego. Moj kumpel go trzyma na 5Ghz i ma niewiele wiecej fps niz u mnie na Phenomie

 

Miałem moment i7 4790 to człowieku fps skoczył czasem nawet RAZY DWA. Taki NFS Payback. z 28-30 fps idzie na 62-75.

A wiesz że phenom nie ma podejścia do 1 gen intela.

 

Skończ z mitami.

 

Powiem nawet więcej phenom 2 miał/ma lepsze ipc od fx.

 

Ale na dzisiejszy czasy mimo ze mam sentyment do phenoma x6 1100t,

To jednak lepiej się gra na fx+)że nie wspomnę o braku instrukcji na phenomie).

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

miałem PII x4 965 od premiery (2009r) do końca 2016r (listopad), zacny procesor, ale on po dupie dostawał i to nieźle od niekręconego i5 750, a gdzie mu do i7 970? :lol2:

i7 970 w połączeniu z jakims gtx970/1060 nawet teraz sobie nieźle radzi, a taki phenom? max do niego to jakiś gtx950/1050 i to musi być jeszcze nieźle wykręcony

 

https://pclab.pl/art36299.html

 

A wiesz że phenom nie ma podejścia do 1 gen intela.

 

Skończ z mitami.

 

Powiem nawet więcej phenom 2 miał/ma lepsze ipc od fx.

 

Ale na dzisiejszy czasy mimo ze mam sentyment do phenoma x6 1100t,

To jednak lepiej się gra na fx+)że nie wspomnę o braku instrukcji na phenomie).

 

Uzywam tego proca wiele lat, to wiem co nie co. Nie poleciłbym go nikomu do 2012r. W momencie premiery był koksem.

 

Jak ktos sadzi ze FX go zbawi to zapraszam do nas do miasta. Kolega i ja udostepnimy. max 10 fps roznicy jest w najbardziej procesorowych grach. Za to pobor pradu jest ok 60W wiekszy na 5Ghz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to niby jest? test z 2009roku? starszego nie mogłeś wykopać? gry z tego testu to na 2 jajach dobrze chodzą :lol2: bądź poważny, bo uznam , że w ogóle nie masz pojęcia o tym co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

To naprawdę pierwszy post tego usera który czytasz? :E

 

 

Ogólnie FX'y za ~300zł to nie są złe procesory, tylko pod jednym warunkiem - ma się płytę która je uciągnie. A że płyt deficyt, to będzie tak jak na innych starszych platformach - ceny procków w dół, ceny płyt w górę.

 

Zobaczycie... jeszcze tylko 5 lat i w końcu wyjdzie ukryta siła buldożerów i CMT 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co to niby jest? test z 2009roku? starszego nie mogłeś wykopać? gry z tego testu to na 2 jajach dobrze chodzą :lol2: bądź poważny, bo uznam , że w ogóle nie masz pojęcia o tym co piszesz

 

To daj test FX z 2016-2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj ;)

 

Klik

 

Z perspektywy czasu, na FX da się spokojnie pograć w obecne gry. Ale nierzadko bez OC to jest poziom G4560 albo i niżej, czyli szału nie ma. Naprawdę nikt nie stworzył mitu o słabych FX-ach. W momencie premiery były kiepską propozycją dla graczy, a kupować w nadziei, że za x lat przeskoczy te Core i5 generacji Sandy Bridge... kiepski deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego FX 8320 wspominam ciepło kosztował mnie niewiele po zmianie z phenoma 965 , dało się pograć na nim w parze z Gtx 970

ale po przejściu na 4790k to kosmos komp przyspieszył jak rakieta ;)

Edytowane przez Gloin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co to niby jest? test z 2009roku? starszego nie mogłeś wykopać? gry z tego testu to na 2 jajach dobrze chodzą  :lol2: bądź poważny, bo uznam , że w ogóle nie masz pojęcia o tym co piszesz

@up

To naprawdę pierwszy post tego usera który czytasz? :E

 

Ogólnie FX'y za ~300zł to nie są złe procesory, tylko pod jednym warunkiem - ma się płytę która je uciągnie. A że płyt deficyt, to będzie tak jak na innych starszych platformach - ceny procków w dół, ceny płyt w górę.

 

Zobaczycie... jeszcze tylko 5 lat i w końcu wyjdzie ukryta siła buldożerów i CMT 8:E

<CIACH>

 

Test z 2011r, nawet nie Phenom 955 a 975.

 

W takim Crysisie Phenom 975 przegrywa z i7 875. Wcześniej podawałem że dostawał od i7 970 i tutaj takze dostaje. 2 lata roznicy.

 

W F1 przegrywa i to solidnie z i7 768 2,8 Ghz.

 

Dodatkowo Phenomy mają słaby minimalny fps, co jest jasne jak slonce.

 

BF3 z ilu korzysta rdzeni? Test z 2013r.

 

 

bf3_1920.png

 

 

Stare i7 dają baty Phenomom i FX.

 

AC

 

 

assassin_1920.png

 

 

FX8 na poziomie i5 750. Cała górna połówka fps od Inteli. Choc FX9 niezle sie trzyma...

 

ARMA na pewno wymagająca procesorowo

 

 

arma2_noc_1920.png

 

 

FX na poziomie i7 930. O phenomach to nie ma co mowic.

 

GTA IV

 

 

gta4_1920.png

 

 

FX na poziomie i7 930.

 

I tak mozna dalej. Gdzie te testy pokazujace jak te procki zyskaly z czasem w grach? Ale łatwiej palnąć taki komentarz, mimo ze sie nie ma racji i sie dopiero niewiele wie. Jak pisałem, sam mam sporo czasu Phenoma, kumpel kręconego FX i roznica z Intelem kolosalna, nawet zepsutym i podrobionym ;) I nie powiem zeby po 2013 Phenom zyskał, wręcz przeciwnie. Duszenie się w Wiedzminie z 2015r to porzadek dzienny.

 

To tak jak ktos kiedys powiedział o Frankowskim, ze pilkarz ten nawet bez nogi by wiecej bramek strzelał niż inni napastnicy w polskiej lidze.

 

Ceny tez nie zachecaja. Warto zauwazyc ze Phenom (300zł) potrafił byc wyprzedzony przez Pentiuma G 2xxx (200zł).

Edytowane przez Gość
Niedozwolony link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal rzuciłeś jakimiś grami dinozaurami i zadajesz pytanie gdzie te cepy zyskały z czasem :lol2:

masz coś nowszego , wd2 https://pclab.pl/art72145-5.html

fxy deklasują twojego phenoma, ba, wydajnością najmocniejszy zbliża się do niekręconego i5 4690k

nie wiem czemu bf3 dałeś, ale proszę, bf4 https://pclab.pl/art55318-3.html

znowu miażdzenie phenoma, ba, niekręcony fx 8350 robi tą miazgę z kręconym do 4ghz PII x4 https://pclab.pl/art55318-3.html

o bf1 nawet nie będę wspominał, bo tutaj ze względu na 8 rdzeni fx-a w stosunku do 4 słabych phenoma jest kosmos

a tutaj film podsumowujący tą dyskusję Phenom vs FX

 

no i w grach , któe powyżej przytoczyłem, jak widzisz różnica z intelem jest marginalna, a w takim bf4 czy crysis 3 radzi sobie nadzwyczaj dobrze i niejedna i5 zostaje w tyle

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ty sie zaczniej udzielać we własnym wątku za miast innych pouczać.

A co do autora tematu jak mój I3 2120 lał Phenoma x4 to I3 8100 zleje tego FXa.

Jak miałeś w koszyku I7 8700 wystarczyło go podmienić na I5 8400 albo I3 8100

a nie pchac sie w 5 letni szrot.

Ja niedługo mojego I7 2600 zmienie na I3 8100 i jego też zleje.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo mojego I7 2600 zmienie na I3 8100 i jego też zleje.

oczywiście, w grach sprzed 5-6 lat jakie przytoczył wpotrzebie :lol2:

sam cinebech, i7 2600 bez k (oc przez mnożnik) bije o ponad 100 pkt tą "wspaniałą" i3 8100, o stabilnej pracy w grach korzystających z 8 wątków nie wspomnę - zaczynasz mielić głupotami jak pan wpotrzebie od jakiegoś czasu

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ty sie zaczniej udzielać we własnym wątku za miast innych pouczać.A co do autora tematu jak mój I3 2120 lał Phenoma x4 to I3 8100 zleje tego FXa.Jak miałeś w koszyku I7 8700 wystarczyło go podmienić na I5 8400 albo I3 8100a nie pchac sie w 5 letni szrot.Ja niedługo mojego I7 2600 zmienie na I3 8100 i jego też zleje.

Akurat to raczej nie jest prawdą, a mówiąc ściślej - bardzo mocno zależy gdzie. 2600 non-k ma podobne taktowanie do i3 8100, więc będąc pewnie z 50% szybszym w single core będą sytuacje, gdzie nowe i3 będzie szybsze, ale przy 4c/4t granie w niektóre tytuły będzie niekomfortowe, IMO gorsze niż na starym i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym I7 też były spadki w niektórych grach i to mocne do 40 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym I7 też były spadki w niektórych grach i to mocne do 40 klatek.

nie odnotowałem, pewnie ci grafa nie domagała, jak miałem 1050ti to fakt, przy ustawieniach high były takie spadki, obecnie przy 1060tce rzadko do 50 spada (jak poszaleje z ustawieniami np w fc5) a tak to wszędzie gram z vsync i stałe 60

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FC5 na początku gry jak sie broni twierdzy

ostra zadyma i spadki nawet poniżej 40 aż kursorem cieżko ruszać jak by był w smole.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mam taką samoą karte jak ty.

tak, ale ja nie jestem z tych co na siłę próbują w v.high/ultra grać na karcie z 3 gb vram :E

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far cry zajmuje na maxa 2,5GB przecież ma licznik w opcjach.

Jak jest dużo postaci i strzelania to spadki są przez procesor a nie przez karte.

Przynajmniej tak mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fc5 jest w miare dobrze zoptymalizowany, to jest za to killer dla cpu i grafy

ale i tutaj idzie dopasować ustawienia, żeby ci poniżej 50 nie spadało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo nie podoba mi sie ta gra, 1 była fajna a ta jest jakaś zniewiesciała

Do tego trzeba mieć dysk ssd bo na talerzach tnie.

Ale może sobie na niej tego FXa przetestować w końcu ma 8 rdzeni.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tę i7 nie podkrecona z jakimś kiepskim ramem to wierzę - fc5 akurat chyba nie korzysta z bardzo z ponad 4 wątków, do tego bardzo bardzo lubi szybką pamięć. Pytanie na ile lepiej będzie na i3, a chcąc patrzeć na "wszystkie gry" to i tak i tak czasem będzie lepiej tu a czasem tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fc5 akurat chyba nie korzysta z bardzo z ponad 4 wątków, do tego bardzo bardzo lubi szybką pamięć. Pytanie na ile lepiej będzie na i3, a chcąc patrzeć na "wszystkie gry" to i tak i tak czasem będzie lepiej tu a czasem tam.

fc5 jedzie na 8 wątkach i to zdrowo, jak się więcej dzieje to potrafi ponad 90% z 8 wykorzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku nic sie nie dzieje.

Ja bym wam pokazał jak w to sie gra jak sie bazy broni leca mołotowy granaty wybuchaja samochody strzelanina taka że magazynek za magazynkiem,

wtedy fps leci w dół jak woda z kranu.

Ten FX to by w miejscu stanął :)

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie dzieje się wiele, ale chodziło mi o pokazanie uzycia cpu (8 wątków po 60-70% leci) to w takiej zadymie jak piszesz na bank ponad 90% jest użycia cpu, a jak ci dojdzie do 100, to masz swoje spadki - ja gram w każdego FC tak , aby chłopki alarmu nie włączyli, snajpera z tłumikiem albo łuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wystarczy HW monitor włączyć podczas grania, teraz wszystkie gry obciążają 8 wątków.

I3 8100 będzie do 100% w wiekszosci gier dobijał.

Jak sie okaże że mocno blokuje fps to sie go pozbędę.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...