Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

po kiego mi hwmonitor jak wszystko mam w monitoringu z msi ab (masz na ww. filmiku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gram tak żeby jak największa zadyme zrobić żeby jak najmocniej pocisnąć kompa.

a potem sprawdzam w HW monitor jakie było największe obciążenie cpu.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VBoy , na jakim dysku masz FC5 zainstalowane? czytałem, że te dropy fps to tak jak w wd2, przez to że dysk hdd nie nadąża za resztą sprzętu, dziś to wypróbuje i przeniosę go na ssd

 

edit

przeniosłem na ssd, całkiem inna rozgrywka :)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wystarczy HW monitor włączyć podczas grania, teraz wszystkie gry obciążają 8 wątków.

I3 8100 będzie do 100% w wiekszosci gier dobijał.

Jak sie okaże że mocno blokuje fps to sie go pozbędę.

fantazja cie ponosi z tymi grami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nadal rzuciłeś jakimiś grami dinozaurami i zadajesz pytanie gdzie te cepy zyskały z czasem :lol2:

masz coś nowszego , wd2 https://pclab.pl/art72145-5.html

fxy deklasują twojego phenoma, ba, wydajnością najmocniejszy zbliża się do niekręconego i5 4690k

nie wiem czemu bf3 dałeś, ale proszę, bf4 https://pclab.pl/art55318-3.html

znowu miażdzenie phenoma, ba, niekręcony fx 8350 robi tą miazgę z kręconym do 4ghz PII x4 https://pclab.pl/art55318-3.html

o bf1 nawet nie będę wspominał, bo tutaj ze względu na 8 rdzeni fx-a w stosunku do 4 słabych phenoma jest kosmos

a tutaj film podsumowujący tą dyskusję Phenom vs FX

 

no i w grach , któe powyżej przytoczyłem, jak widzisz różnica z intelem jest marginalna, a w takim bf4 czy crysis 3 radzi sobie nadzwyczaj dobrze i niejedna i5 zostaje w tyle

 

Ty ale wiesz ze ja tu nigdzie nie pisałem że FXy są na poziomie Phenoma a ze wypadaja caly czas gorzej od Intela? Napisalem jedynie ze moj kolega ma niewiele wiecej fps na FX ode mnie. Ale ma, jest ciut lepszy. I co z tego? Caly czas mowie ze z Intelem nie ma konkurencji, dlatego nie ma co sie pchac w AMD i sam dałeś na to dowod :E

 

Tak to jest interpretowac slowa po swojemu :E

 

Nie raz pisałem nie dwa, ze Phenom to tragedia, bo go uzywam i wiem od ilu lat sie dusi. Nie bez powodu chciałem go zmienić. Ale na pewno nie na FX. Moze te procki zyskały, ok, ale za mało.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX'y moze nie zyskaly jakos nie wiadomo ile wydajnosci na przestrzeni lat jezeli chodzi o wielowatkowosc,ale napewno nie stracily . Ja obecnie pocinam w BF1 ,interesuje mnie tylko TDM (dla rozluznienia ). Ustawienia ultra trzymam te 70fps przy 1080p ,przy ustawieniach na medium robi sie bardzo ciekawie i fps oscyluje w okolicach 90-110 przez caly czas. Generalnie im nowsza gra tym ladniej sie to skaluje jezeli chodzi o wykozystanie rdzeni . BF potrafi uderzyc w wysokie 90% na kazdym z nich ,trzymajac gtx 1060 na 95 procent,wiec o czkawce nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom ii x4 960t @ x6 1600t 3,8 ghz został wymieniony na FX8320

Dlaczego nie na Ryzena? Na Phenomach już od jakiegoś czasu część gier się nie uruchamia bo nie ma on pewnych instrukcji (SSE). FX część z nich już ma, ale i na nim wkrótce przestaną się gry uruchamiać bo będą chciały nowych instrukcji, których i FX już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakich to instrukcji nie ma FX? Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że gry za niedługo AVX2 będą wymagać 8:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, przecież są FX'y które obsługują AVX2! 8:E

 

 

Jeżeli pojawią się gry które nie ruszą na desktopowych FX'ach, to nie ruszą one także na... sandy i ivy bridge. Jakoś nie widzę tego w najbliższym czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawią się gry które nie ruszą na desktopowych FX'ach, to nie ruszą one także na... sandy i ivy bridge.

Gry które nie ruszą na Phenomach z tych samych powodów nie ruszą też na bardzo popularnych swego czasu C2D i C2Q (czyli całe LGA775 i S478). Więc w następnym kroku, wraz z wycięciem obsługi FX-ów wycięte zostaną też SB i IB.

 

Jakoś nie widzę tego w najbliższym czasie ;)

Wśród nabywców nowych gier najwyżej 10% to posiadacze SB, IB lub FX. Więc można sobie odpuścić tak pomijalnie małą grupę klientów (co innego gdyby stanowili oni np. 30%, wtedy już ich nie można pominąć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz powiedz, jak sobie wyobrażasz to "wycięcie obsługi FX-ów". Bo na wymagania odnośnie AVX2 się nie zanosi. Idąc tym tropem, równie dobrze możesz podać, że zaraz wszystko poza Skylake-X umrze, bo nie ma AVX512.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja nie bedzie miala miejsca gdyz fx'y 8 jajeczne ciagle spelniaja rekomendowane wymagania nowych gier. Slabe bo slabe ale 8 rdzeni jest. Do grania w 1080p60 maja jeszcze sporo zapasu z malymi wyjatkami (Arma3,Project Argo). 6300 jest juz za slaby na dzisiejsze czasy, patrz lobby w pubg gdzie na 6300 jest czkawka nawet po grubym oc, a 8350 daje tam 2x wiekszy fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry które nie ruszą na Phenomach z tych samych powodów nie ruszą też na bardzo popularnych swego czasu C2D i C2Q (czyli całe LGA775 i S478).

 

Odnośnie LGA775 jest to półprawda. Quady serii Q6xxx rzeczywiscie nie obslugują tych instrukcji. Natomiast Q8xxx Q9xxx oraz popularny Xeon mod obslugują SSE 4.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz lobby w pubg gdzie na 6300 jest czkawka nawet po grubym oc, a 8350 daje tam 2x wiekszy fps

33% wątków więcej i dwukrotnie wyższy FPS? Nie sądzę :E. Wyższy będzie na pewno, ale nie o tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadalem sie z z jednego na drugi procesor i nic nie zmyslam. 6300 ledwo 30fps tam ogarnial, bylo duzo spadkow, 8350 ogarnial 60klatek.Taka sama analogia ma miejsce we wnetrzach budynkow. 6300 mial czkawke, 8350 daje rade plynniutko. W grach typu cs go czy project argo roznicy zero ze wzgledu na slaby rdzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś w grze zmienili, albo miałeś coś spaprane z tym FX-6300. Bo takie różnice są po prostu niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bylo dobrze.Pubg'a kupilem w momencie przesiadki na gtx 1060. Mozliwe ze przy fx6300 nie mogla sie w takim zaludnionym miejscu rozwinac, gdzie przy 8350 uzycie gpu bylo duzo wyzsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest niemożliwe, że dokładasz 33% więcej wątków i uzyskujesz z tego +100% do wydajności. Gdyby tak było, to nowy Intel 8C/8T byłby też dwukrotnie szybszy (z grubsza) od starego 6C/6T ;).

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lobby tak bylo,nie wiem czemu, Oba procki chodzily na 4.5ghz. Gra sama w sobie byla plynna na jednym jak i na drugim procesorze.Moze faktycznie 6300 byl juz zmeczony 3letnim oc (o ile cos takiego jest mozliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja nie bedzie miala miejsca gdyz fx'y 8 jajeczne ciagle spelniaja rekomendowane wymagania nowych gier. Slabe bo slabe ale 8 rdzeni jest. Do grania w 1080p60 maja jeszcze sporo zapasu z malymi wyjatkami (Arma3,Project Argo). 6300 jest juz za slaby na dzisiejsze czasy, patrz lobby w pubg gdzie na 6300 jest czkawka nawet po grubym oc, a 8350 daje tam 2x wiekszy fps

To nie są małe wyjątki odpal sobie WD2, Crysis, AC:O, Wildlans, Deus EX, Fallout 4 itd. i zobaczysz do czego się nadaje FX pomimo tych pseudo 8 rdzeni.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallout czy crisis chodza elegancko. Te gry jeszcze tak nie pokazuja minusow jak wlasnie chociazby Argo, ktore jest stricte jedno, max dwurdzeniowe i zapomnij o przyjemnej rozgrywce.Dlatego przechodze na strone intela wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem fanbojem AMD, ale bez fanatyzmu.

 

Niedawno, po prawie 7 latach, zrobiłem upgrade PC. Wcześniej nie miałem takiej potrzeby - przez ostanie 2, 3 lata grałem raczej na konsolach a i ceny kart graficznych trochę odstraszały jeszcze parę miesięcy temu.

Teraz, w końcu, dokonało się. Początkowo w koszyku miałem zestaw za ponad 5 tysięcy złotych (i7 8700 + RX580), ale zadałem sobie bardzo ważne pytanie - czego oczekuje od tego zestawu i wyszło, że 60 klatek na sekundę w wysokich ustawieniach i rozdziałce fullHD powinien mi zapewnić upgrade. Zamknąłem się w 1600zł. Phenom ii x4 960t @ x6 1600t 3,8 ghz został wymieniony na FX8320; a HD6970 na RX570.

O ile z kartą wiedziałem czego się spodziewać, to procesora się obawiałem. Przez ostaniach 5 lat słyszałem tylko, że wydajnościowo w grach przeciętnie, a do tego bardzo się grzeją i pobierają mnóstwo energii (przy phenomie używałem k10stat i te aspekty byłby względnie ok).

 

Co do wydajności ok - daleko tym procesorom do Intela, czy nawet Ryzenów, ale 60 klatek w prawie każdym tytule są w stanie zapewnić.

Ale, to co mnie naprawdę uderzyło i dlatego też w ogóle piszę - procesory ten ani się nie grzeją, ani nie pobierają aż tyle Wat (ile wynikałoby z testów czy ogólnego przekonania). W stocku nie jest optymalnie, ale szybki undervolting i procesor o 5 stopni chłodniejszy i 20watów do przodu. Co mnie bardziej dziwi to wyniki podkręcania z testów na przeróżnych portalach oraz forach. Ludzie na tych FX83xx dla taktowań 4,5ghz+ ustawiają zazwyczaj 1,45V wzwyż. Jakiś dramat. Ja trzymam swojego FX8320 @ 4,2 ghz i 1,29V. 4,5 ghz robiłem na 1,34-1,35V. Różnica? W stosunku do 95% posiadaczy FX, którzy go podkręcają, zyskuje 20-30 wat mniej oraz 5-10 stopni niżej (tu ciężko porównać, bo dochodzi chłodzeni, pasta, warunki otoczenia itd.).

Czyli jednak można... można w 2018 pograć na FX w 60 klatkach (oczywiście nie w każdym tytule) i wbrew prawie wszystkim testom oraz forom - przy względnej ciszy, bez sauny i obawy o rachunki. Jasne nie jest to Intel pod względem efektywności energetycznej (za swoja głupotę i ślepe oddanie marce się płaci :P ), ale procesor, którego bardzo się obawiałem, okazał się być też czymś zupełnie innym, niż go przedstawiano

 

1. Ten procesor nie zapewni 60fps w każdej grze, będą dropy.

2. Pobiera ok 100W więcej od analogicznego intela z tamtych lat (oba po OC)

3. Jak zmienisz proca na szybszy, odczujesz wzrost fps i dużo mniejsze dropy nawet na obecnej karcie.

4. Nie ma się co oszukiwać proc pobiera dużo prądu i musi to niestety oddać co na pewno przekłada się na ilość ciepła w pomieszczeniu czy samej obudowie, a także na rachunki w skali roku (zależnie od ilości godzin grania)

 

Tak to wygląda na tle konkurencji w 2018r:

 

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są małe wyjątki odpal sobie WD2, Crysis, AC:O, Wildlans, Deus EX, Fallout 4 itd. i zobaczysz do czego się nadaje FX pomimo tych pseudo 8 rdzeni.

Do niczego :E

 

W Crysisie to jeden nie cały level działa dobrze MT, także w pozostałych jest taka nędzą, że lepiej nie pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także w pozostałych jest taka nędzą, że lepiej nie pisać

Na pozostałych levelach jest tak:

 

FX-8350 @ 4,8 GHz - 45 FPS

Phenom II X6 1075T @ 4,1 GHz - 55 FPS

 

To jest z bazy Cell na mapie Źródło wszelkiego zła. Oczywiście potrafi chrupnąć i bardziej, ale dyspozycja w stosunku do Phenoma mówi wszystko o "buldożerach" 8:E.

 

Aha, wyniki spod Siódemki, także pod W10 tym bardziej będzie gorzej.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
    • Morawiecki jedyne co robi, to nadal kłamie jak z nut . Hipokryzja w jego wykonaniu nadal jest u niego mocną stroną. A poza tym pisałeś do pisowca, który jedzie na jednej tej samej płycie co inni obecni tu pisowcy, kilku ich tu jest.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...