Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Creati2k

i7 7700k czy Ryzen 7 2700x

Rekomendowane odpowiedzi

Ten mobas gigaszrot i proc masz już za pół darmo ?

 

No to zmieniaj :)

 

Stare graty na allegro.

 

Chłodzenie sobie tylko kup jakieś konkretne, bo AMD lubi ciepełko... jak by nie było 16 wątków kurza twarz XD

 

No i koniecznie napisz, jaka jest różnica w ogólnym użytkowaniu i graniu pomiędzy tymi dwoma platformami :)

 

Chłodzenie niestety ale będzie standardowe BOXowe dopóki nie zmienię na coś lepszego. Ale po testach jak widzę i tak jest chłodniejszy i to sporo w grach i testach od i7 7700k z glutem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pamietaj ze boost procesora uzalezniony jest od tempi zeby wyciagnac maxa z niego potrzeba lepszego chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen ma bardzo spoko chłodzenie, spokojnie CI wystarczy. Jak będziesz miał kasę, a będziesz widział jakieś problemy to wtedy kup coś lepszego. Nie widzę sensu od razu zmieniać.

 

Nie słuchaj ludzi co nie mają pojęcia o czym mówią. Lepiej samemu sprawdz u siebie co i jak, to jest przecież w boxie razem z prockiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temperatury nie ma co patrzeć bezpośrednio. AMD ma Tj. Max niższe przynajmniej o 15 stopni (jeśli wierzyć enigmatycznemu "Max Temps" ze strony AMD), także te 15 stopni można doliczyć do wyniku Ryzena i dopiero wtedy porównywać. Intel ma temperatury wysokie, ale i tak OC ogranicza to w stopniu niewielkim. Natomiast przechodząc do meritum, cooler BOX wystarczy spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ta plyte i do tego 2700X, spokojnie da rade ma stockowym coolerze bez OC, nie ma sie o co martwic. Robilem przesiadke z 6600K :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ?

 

Napisz coś konkretnego.

 

Warto było przejść z 6600k na 2700x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok odebrałem procka i płytę główna i mam pytanie zanim to wszystko złożę

 

Czy mogę użyć tego zasilacza co mam Zasilacz Corsair CX 650M Bronze do tego teraz zestawu:

 

Ryzen 7 2700x chłodzenie BOX

Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING

Patriot 16GB 3200MHz Viper RGB LED Black CL16 (2x8GB)

Asus GeForce GTX 1080 TI 11GB GDDR5X

2 dyski SSD 240GB

i 5 wentylatorów w obudowie

 

?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekam jestem czy pamięci Patriot 16GB 3200MHz Viper RGB LED Black CL16 (2x8GB) wskoczą tobie bez problemu na 3200Mhz z xmp profile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak złożysz, to pisz.

 

Od razu porobimy jakieś testy porównawcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok uruchomiony komputer

 

Powiedzcie mi czemu programy CPU-Z i amd ryzen Master pokazuja mi memory clock 1600 MHz? Pamięci mam 3200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te pamięci same ruszyły mi na prędkości 3200 MHz nic nie musiałem ustawiać w biosie. Teraz zabieram się za testowanie gry.

 

Jeszcze jedno pytanie AMD RYZEN MASTER i HW Monitor nie pokazują mi temperatur poszczególnych rdzeni tak jak na i7 7700k. Pokazują tylko jedna jakąś jedna temperaturę. Jest to średnia temperatura ze wszystkich rdzeni czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej na to wychodzi. Mozesz zerknąć w biosie czy jest włączony profil XMP1 czyli 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ?

 

Napisz coś konkretnego.

 

Warto było przejść z 6600k na 2700x ?

 

Nie wiem czy warto, bo w miedzyczasie sprzedalem GTX 970 (bieduje teraz na jakims Radeonie) i czekam spokojnie na 1180, a teraz ogrywam PS4 Pro :)

Ja dosc czesto uzywam vmware workstation to labowania roznych rzeczy i tutaj 16watkow a 4 to miazdzaca korzysc w Ryzenie, natomiast ciekawostka ze RAM na Z170 udalo mi sie podkrecic z 2400 na 2800, a na X470 tylko 2666, ale planuje przysiasc mocniej i zrobic 2933, jednak praca i dzieci nie za bardzo pozwalaja narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w biosie jest ustawiony profil1 XMP. Jak go wyłączam to zmienia automatycznie na 2133MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem procesor w grze Quake Champions:

 

rozdzielczość FullHD:

 

ryzen 7 2700x - od 170 do 240 fpsów

i7 7700k - od 185 do 260 fpsów

 

rozdzielczość 1440p:

 

ryzen 7 2700x - od 145 do 225 fpsów

i7 7700k - od 130 do 220 fpsów

 

Testuję dalej.

 

Gra Warhammer 40k: Inqusitor Martyr:

 

rozdzielczość FullHD:

 

ryzen 7 2700x - od 47 do 230 fpsów

i7 7700k - od 35 do 230 fpsów

 

rozdzielczość 1440p:

 

ryzen 7 2700 - chodzi identycznie jak w fullHD :D nie wiadomo czemu:P

i7 7700k - dropy do 20 fpsów i max 180 fpsów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Warhammerze Ryzeny są naprawdę mocne, więc nie ma się co dziwić. Jednak coś masz nie tak z wynikami w 1440p, skoro są dropy, których nie było w 1080p. Raczej nie jest to problem z kartą, skoro na Ryzenie go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Warhammerze Ryzeny są naprawdę mocne, więc nie ma się co dziwić. Jednak coś masz nie tak z wynikami w 1440p, skoro są dropy, których nie było w 1080p. Raczej nie jest to problem z kartą, skoro na Ryzenie go nie ma.

 

Znaczy może nie dropy ale te 20fpsów na i7 7700k było a w full hd miałem 35fpsów i z płynnością już przy 20 ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprzeczasz wszelkim oficjalnym testom i stereotypom, że ryzen nie do gier :E

 

Co mnie osobiście cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprzeczasz wszelkim oficjalnym testom i stereotypom, że ryzen nie do gier :E

 

Co mnie osobiście cieszy :)

 

W battlefield i cod w 1080p - i7 7700k ma więcej około 20 fpsów, w 1440p praktycznie w tych dwóch grach równo są różnica 3 fpsów na korzyść i7.

 

W Black Desert Online i ESO - minimalne fpsy są również podobne, maxymalne w 1080p wygrywa i7 (15 fpsów mi więcej wyświetlało).

 

Division - minimalne fpsy i7 miał więcej koło 72 fpsów, ryzen 63, maxymalne przewaga i7 o około 25 fpsów, w 1440p różnice marginalne.

 

Jedyne co mi się podoba to to że Ryzen pokazuje mi w Division temperaturę 65 stopni max skok do 70 na boxie, a w i7 miałem w Division 76-82 stopnie na chłodzeniu Kraken X61.

 

Wychodzi mi na to że Ryzen w 1440p jest tak samo wydajny jak i7 7700k w fullHD przegrywa ale i tak wszystkie gry maja zapas klatek do komfortowej gry. Plusem dużym są temperatury, które nie skaczą jak głupie, w i7 miałem nawet na pulpicie od 30 stopni do 57 skoki, tutaj ciagle utrzymuje 44 stopnie na boxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprzeczasz wszelkim oficjalnym testom i stereotypom, że ryzen nie do gier :E

Nikt nie twierdzi, że Ryzen do gier się nie nadaje. Po prostu jest słabszy, przez co w wyższym segmencie totalnie nieopłacalny stricte do gamingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusem dużym są temperatury, które nie skaczą jak głupie, w i7 miałem nawet na pulpicie od 30 stopni do 57 skoki, tutaj ciagle utrzymuje 44 stopnie na boxie

 

To robi glut na rdzeniu niestety.

 

Intel sam sobie grób kopie - takie straty w sprzedaży z powodu zwykłej pasty, to afront dla tak ogromnej firmy.

 

U mnie, jak teraz piszę I7 8700 po delidzie utrzymuje 33/44 stC.

 

 

W Wieśku 3 dobija do 55stC.

 

Glut... glut !! to jest całe zło intela :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To robi glut na rdzeniu niestety.

 

Intel sam sobie grób kopie - takie straty w sprzedaży z powodu zwykłej pasty, to afront dla tak ogromnej firmy.

 

U mnie, jak teraz piszę I7 8700 po delidzie utrzymuje 33/44 stC.

 

 

W Wieśku 3 dobija do 55stC.

 

Glut... glut !! to jest całe zło intela :mad2:

 

 

To zmien na Ryzena, przeciez nikt Ci nie broni. Nie warto byc fanbojem czegokolwiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmien na Ryzena, przeciez nikt Ci nie broni. Nie warto byc fanbojem czegokolwiek :)

 

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...