Skocz do zawartości
deton24

Najtańsza sensowna karta graficzna GPU do grania [119 modeli] (80-130-350/500/∞ zł) - marzec 2024

Rekomendowane odpowiedzi

Freesync 2- FS2

Nie spotkałem się jeszcze coby nie szarpało po niżej +/-48, a tu poniżej 40...Cóż to za monitor?

Uuu... doczytałem że nawet 25...?

 

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/philips_349x7fjew.htm

 

Refresh Rate

40 - 100Hz (inc FreeSync)

 

plus LFC do tego czyli dla 20FPS powinien punastawiać 40Hz.

Dla 21fps 42Hz itd.. ja najniżej grałem w około 25FPSach chwilowo. Średnio 35FPS było w Fortnite.

 

I było "płynnie". Znaczy bez stuteru ale masełko to to nie było, jak się na co dzień siedzi przy 100FPSach ;)

 

 

Na pewno wolałbym mieć ten FS niż go nie mieć, kiedy mówimy o kiepskim sprzęcie. Tylko to przygody były w UWQHD, czyli duuuużo bardziej wymagające od FHD.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujący test kilku starych kart graficznych na PClabie.

https://pclab.pl/art83416-9.html

Jest GTX 660 na podobnym poziomie co 760 w Odyssey. Sa też HD 5850 i GTX 560 (obie 1GB) i szkoda, że brak tu 7850 dla porównania, bo raczej odjechałby wszystkim wymienionym, a jeśli nie ta, to prawie na pewno 7870.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam zestawienie kart graficznych z ostatnich 7 lat mniej wiecej pod katem wydajnosci dla "wstepnego" rozeznania

 

karty_graficzne.jpg

 

Zapraszam do dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały 2013 nie ma czegoś takiego jak RX tylko R7 i R9.

Do tego do modelu GTX 750 poniżej w 7xx są oznaczenia GT, nie GTX.

Do tego raczej jest szansa, że R7 260 jest szybsze niż RX 550 i GT 1030 (jakie pamięci?).

 

GTX 750 Ti też na równi z R9 270 bym nie stawiał już.

 

R9 280 może kiedyś odstawał od GTX 760, ale teraz go deklasuje całkowicie. Zobacz sobie na PurePC jeden z ostatnich testów retro.

 

Ta tabela odnoszę wrażenie opiera się głównie o wyniki wydajności z premier kart.

 

W tej chwili w niektórych tytułach RX 580 potrafi doganiać GTX 1070.

 

570 i 970 pi razy drzwi, plus minus z kilku tytułów można by postawić na równi.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam zestawienie kart graficznych z ostatnich 7 lat mniej wiecej pod katem wydajnosci dla "wstepnego" rozeznania

 

karty_graficzne.jpg

 

Zapraszam do dyskusji

1. GTX 750/750Ti to rok 2014.

W przeciwieństwie do reszty serii 7xx te karty reprezentują już architekturę Maxwell i nie powinno się ich grupować razem z Kepler v2.

 

2. GTX950 to rok 2015.

 

3. GTX750Ti nigdy nie był na poziomie R9 270.

On ma wydajność mniej-więcej pomiędzy R7 360 a R7 260X.

 

4. Brak w tabeli m.in R7 265 i R7 360.

 

5. Rok 2012 to oprócz Keplera czasy popularnej serii 7xxx od AMD (HD7750/7770/7850/7870/7870XT/7950/7970), którą zupełnie pominąłeś.

 

6. W przypadku Radeonów oznaczenie RX weszło wraz z serią 4xx (Polaris).

Wcześniejsze karty miały oznaczenia R7 i R9.

 

7. Vega56 i RTX2060 to karty wydajniejsze od GTX1070.

Reprezentują poziom ~GTX1070Ti/1080.

 

8. Dwuprocesorowe karty (GTX690, R9 290x2) bym sobie darował.

Ciężko jest je umiejscowić w hierarchii, bo ich wydajność zależy głównie od obsługi SLI/CrossFire przez dany tytuł.

Gdy tego nie ma (95% gier) to wydajność potrafi być gorsza niż na jednoprocesorowym odpowiedniku (GTX680, R9 290).

 

To tak na szybko.

Pewnie błędów jest więcej, ale nie chce mi się wszystkiego analizować.

 

W tej chwili w niektórych tytułach RX 580 potrafi doganiać GTX 1070.

Tylko w scenariuszach najlepszych dla AMD.

Mimo wszystko wciąż wychodzi sporo tytułów, w których między tymi kartami jest przepaść.

Rzuć okiem np. na gamegpu.ru, które testuje nie tylko tytuły AAA (choć do ich metodologii można się oczywiście przyczepić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bral ktos z was te karty z Chin na pierwszej stronie? Ile to czasu idzie i czy w ogole dojdzie? Warto sie w to bawic w ogole?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z pokoparkowymi różnie bywa.

Tu np. gość pisze, że karta działa, ale ma ślady przegrzania kości pamięci:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/xfx-rx-470

Także loteria.

Sam miałem dwie sztuki XFX z aliexpress obie karty miały ślady przegrzania na kościach pamięci najprawdopdobniej kopały ETH .Jedna działa to dziś , w drugiej po tygodniu padła pamięć.Od pewnego czasu naprawia karty głównie RX , ostatnio miałem w naprawie po koparce RX 470 nitro + 8GB karta miała widoczne odbarwienia na bankach po naprawie podziałała kilka dni i padła pamięć.Jak ktoś chce kupować kartę po koparce to tylko z gwarancją . Edytowane przez allas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I 14 dni na zwrot od firmy jak coś pójdzie nie tak, wbrew pozorom może nie wystarczyć jak nie planujecie w tym okresie porządnego giercowania, żeby coś wylazło - ale lepszy rydz jak nic. Co prawda będzie widać po plombach jeśli jeszcze będą, ale można zasadniczo rozebrać kartę w tym okresie i sobie zobaczyć stan w środku i zdecydować.

Generalnie gdyby jeszcze np. na Taobao z wysyłką szło w granicach 150 zł wyrwać te karty, to jeśli naprawa pamięci by nie wyniosła dużo więcej jak drugie tyle, to jeszcze możnaby się zastanawiać, ale uwalone pamięci to niezupełnie jedyny powód dla którego pokoparkowe padają. Jak ktoś oglądał Foresta conajmniej zanim posuwał stare filmiki, to wie. W zasadzie do dziś pewnie coś z tych RXów pewnie ma na kanale. On jest z nimi bardzo na nie, ale najzwyczajniej w świecie jest to loteria, i są ludzie którzy nadal mają te karty i to nawet powyżej roku.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z pokoparkowymi różnie bywa.

Tu np. gość pisze, że karta działa, ale ma ślady przegrzania kości pamięci:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/xfx-rx-470

Także loteria.

 

To moja karta, ktoś kupił ale nie wpłacił pieniędzy więc postanowiłem ją zostawić, sprawna to może robić za rezerwę.

 

Chwilę na niej pograłem i wczoraj bawiłem się w uv. Da się ostatnią fazę uv wprowadzić na stałe do biosu w jakiś sposób?

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w Polaris BIOS Editor albo SRBPolaris.

 

Z tym że każda edycja BIOSu wymusza używanie na stałe

AMD/ATI Pixel Clock Patcher

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakaś kartę która obsłuży monitor z rozdzielczością 4K? Używałem zintegrowanej z i5 3570K ale niestety tej rozdzielczości już nie obsłuży.

Grać nie będę. Tylko czytanie pdf, jakieś wykresy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma mieć HDMI 2.0 dla 60Hz/4K.

Pierwsza wersja standardu weszła w 2015.

 

GTX 950 już ma. I oczywiście GT 1030.

 

Jeszcze RX 550.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką budżetową kartę polecicie do i5-4570? Chciałabym kupić z gwarancją. Może szukać GT1030 na allegro?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slonkonadworze napisał:

Witam, jaką budżetową kartę polecicie do i5-4570? Chciałabym kupić z gwarancją. Może szukać GT1030 na allegro?

 

Tylko że najtańsze normalne GT 1030 z GDDR5 czyli wydajnościowo w okolicach GTX 750, są z gwarancją od 330 zł (pomijam VRAM), a za 430 zł z gwarancją jest już bijący na głowę GT 1030 - RX 570.

Z nowych w cenie 1030 jest jeszcze z bidy GT 740, i GTX 660 1.5GB. Ta druga w starszych grach do 2015 będzie na pewno szybsza. Ta pierwsza jest jednak wolniejsza od GT 1030. Jest jeszcze RX 550, ale drożej chodzi z gwarancją. Nie jest też na ogół szybsza, chyba że głównie w nowych grach i jeśli wziąć pod uwagę potencjał OC obu kart, bo w GT 1030 jest zerowy.

43 minuty temu, kuba32440 napisał:

Jaka karta do 70zł?

GTS 450 poradzi sobie z fortronem 350w?

 

Spróbuj wylicytować GTX 750. Jest teraz jedna aukcja. Kończy się za jeden dzień. Ta sobie poradzi z tym Fortronem. 

GTS 450 nie musi na 100%, ale może. Zależy trochę jakie napięcia trzyma Fortron, co to za model. Trochę jednak ryzyko, i może się skończyć na konieczności downclockingu/downvoltingu jeśli będzie wyłączać się pod obciążeniem. Może się tak też zacząć robić po jakimś czasie.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w 260X albo 1030 z Display Port. Na 260X freesync zadziała na 100%. Na 1030 z DP powinien działać. Pierwotnie miał nie działać bo miało nie być portów DP, ale Asus i MSI wypuścili karty z DP. Tylko nie za 400pln ;]

 

Jest nawet szafir 2GB za 200zl: https://allegrolokalnie.pl/oferta/r7-260x-2g-gddr5-pci-e

+ monitor z freesync i da sie jakoś żyć. GTXy bez GsyncCompatible do 400zl bedą lipne bez synchronizacji.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, deton24 napisał:

Tylko że najtańsze normalne GT 1030 z GDDR5 czyli wydajnościowo w okolicach GTX 750, są z gwarancją od 330 zł (pomijam VRAM), a za 430 zł z gwarancją jest już bijący na głowę GT 1030 - RX 570.

Z nowych w cenie 1030 jest jeszcze z bidy GT 740, i GTX 660 1.5GB. Ta druga w starszych grach do 2015 będzie na pewno szybsza. Ta pierwsza jest jednak wolniejsza od GT 1030. Jest jeszcze RX 550, ale drożej chodzi z gwarancją. Nie jest też na ogół szybsza, chyba że głównie w nowych grach i jeśli wziąć pod uwagę potencjał OC obu kart, bo w GT 1030 jest zerowy.

Spróbuj wylicytować GTX 750. Jest teraz jedna aukcja. Kończy się za jeden dzień. Ta sobie poradzi z tym Fortronem. 

GTS 450 nie musi na 100%, ale może. Zależy trochę jakie napięcia trzyma Fortron, co to za model. Trochę jednak ryzyko, i może się skończyć na konieczności downclockingu/downvoltingu jeśli będzie wyłączać się pod obciążeniem. Może się tak też zacząć robić po jakimś czasie.

Coś mi się wydaje że 750-tka za 70zł jest nie realna. 

Szukam czegoś z 1gb ddr5 w górę.

Może jakiś radeon 5770?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gorszym wyjściem od GTS 450 będzie w tej cenie GT 740 GDDR3. Spory odjazd w GTA V GTSa.

5770 ma podobne TDP co GTS. Kiepsko sobie radzi na jego tle w CSie, R6, PUBG, poza Fortnite. Stare stery ma. Do tego Radeon to piekarnik. Nie wiem jak GTS, choć mają podobne TDP. Ciężko cokolwiek innego wykombinować. GTX 650 są od ponad 100 zł, tak samo GTX 550 Ti.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(zły link YT, nie mogę usunąć)

R7 250 od 5770 i GTSa wydaje się być lepszym wyborem (edit. na tej aukcji za 70 zł resetuje kompa w części gier, nie warto).

To karta na poziomie HD 7750.

Co ciekawe, niegdyś popularne HD 7770 to poziom R7 250x.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem dostałem powiadomienie o tym poście, jakby był napisany dzisiaj, a umknął mi, że jest u góry z 13 tego.

 

Bardzo dobry pomysł dla slonkonadworze. 260X to lepsza karta od GTX 750 i GT 1030 DDR5, a do tego jest obecnie jakaś sztuka na gwarancji rocznej. Ciągle zapominam o tej karcie. Choć cena tej sztuki - 350 zł, nie zachęca. Może coś innego z serii R7 i R9 się znajdzie z gwarancją. R7 360, 370, ew. wątpię że R9 270, ale może...

W dniu 13.07.2020 o 17:53, Minciu napisał:

Ja bym szedł w 260X albo 1030 z Display Port. Na 260X freesync zadziała na 100%. Na 1030 z DP powinien działać. Pierwotnie miał nie działać bo miało nie być portów DP, ale Asus i MSI wypuścili karty z DP. Tylko nie za 400pln ;]

 

Jest nawet szafir 2GB za 200zl: https://allegrolokalnie.pl/oferta/r7-260x-2g-gddr5-pci-e

+ monitor z freesync i da sie jakoś żyć. GTXy bez GsyncCompatible do 400zl bedą lipne bez synchronizacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta do 50zł jest najlepsza? Szukałem jakichś nie wiem, 550Ti, 450 GTX, ale nie wiem. Poprosiłbym o zacytowanie mnie (zawołanie) jeśli ktoś zna odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego jakie są okazje na daną chwilę. Czasem może Ci się udać coś lepszego wylicytować BCM, więc warto samemu trochę poszukać, niż od razu chcieć gotowych odpowiedzi. Hierarchia kart jest w pierwszym poście, z małą poprawką na najnowsze filmiki które wrzucałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o Asus GT440 lub gainward GTS 450 za 90zł? na przeczekanie potrzebuje czegos taniego

Edytowane przez kacpi278

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie karty do grania w nic nowszego się nie nadają. Można je kupić za 20zł jak i za dowolną inną kwotę. Sprzedaje się je za tyle ile ktoś da. Kilkunastoletnie gry na nich działają.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...