Skocz do zawartości
deton24

Najtańsza sensowna karta graficzna GPU do grania [119 modeli] (80-130-350/500/∞ zł) - marzec 2024

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.08.2020 o 20:57, qrek1 napisał:

Takie karty do grania w nic nowszego się nie nadają. Można je kupić za 20zł jak i za dowolną inną kwotę. Sprzedaje się je za tyle ile ktoś da. Kilkunastoletnie gry na nich działają.

Głos rozsądku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320pln za MSI dwu wentylową GTX1060 3GB - dobra opcja na budżecie. 

Właśnie takie coś kupiłem jako pulpito-wyświetlacz. Niby można nawet w coś pograć, ale w APEXie trochę odstaje od 1080TI. Mam wrażenie że TI jest jakieś 3-4 razy szybsza :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niecałe 3 razy, ale prawie 3 razy według poważnych serwisów

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2020 o 14:17, Minciu napisał:

320pln za MSI dwu wentylową GTX1060 3GB - dobra opcja na budżecie. 

Właśnie takie coś kupiłem jako pulpito-wyświetlacz. Niby można nawet w coś pograć, ale w APEXie trochę odstaje od 1080TI. Mam wrażenie że TI jest jakieś 3-4 razy szybsza :D 

Nie obrazaj Pan,dobrze :E 6 gigowa wersja jeszcze daje rade :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są najtańsze karty graficzne, które obsługują 4k 60Hz i filmy 4k na YouTube ?

Bo z tego co się dowiedziałem to K600 obsługuje rozdzielczość 4k 60Hz, ale nie wiem czy daje rade z materiałami 4k na YouTube. :hmm:

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przy DisplayPort 1.2 jeśli ma karta, to z zasady da się odpalić cokolwiek w 4K/60Hz.

Ale żeby było płynnie na YT, to należałoby podręcznikowo mieć akcelerację VP9. Wspierane GPU są tutaj:

https://postimg.cc/mtsHXdmp

Z doświadczenia jednak wiem np. na RX 4xx/5xx to nie daje nazbyt wiele przy słabszym CPU, i nawet przy 4K/30 nie będzie za płynnie. Te same problemy ktoś miał przy 1050Ti. Przy QHD miałem już znośnie (i całkowicie dobrze po pobraniu filmu na dysk) ale utracone klatki powinny być. Z testu PClaba z 2015 dopiero podkręcone i7 Haswell ogarniało 4K/60:

https://pclab.pl/art63078-2.html

Ale tamten CPU z testu np. nie miał jeszcze wsparcia sprzętowego VP9, i dopiero Skylake to mają, ale nie wiem, czy wszystkie.

Oczywiście można to obejść, i nie używać VP9 używając na którejś przeglądarce dodatku h264ify i może to nawet rozwiąże problem. Wtedy należałoby zadbać, żeby GPU miało akcelerację H.264 4K, ale czasem z tą wtyczką mozę nie dać się uruchomić na YT wyższych rozdzielczości niż FHD. Może to zależeć nawet od wersji wtyczki (klik) ale niekoniecznie.

Kiedyś też na starym Edge przed przejściem na Chromium działało lepiej YT w QHD/4K.

Można też używać MPV bodaj w ramach wtyczki do przeglądarki też.

Niemniej jednak do samego 4K co najmniej 30 na YT, starczało komuś 2 lata później nawet R7 240 i 3470, z tym że po prostu CPU będzie obciążone.

4K/60 to jednak inna sprawa. Tu raczej bezpiecznie na każdej przeglądarce dobrze byłoby mieć chyba akcelerację VP9 zarówno na CPU jak i GPU, ale przyznam, że całkowitej pewności nie posiadam i mogą się zdarzyć jakieś wyjątki.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ryzena 3600,  kwestia tutaj jest właśnie GPU, które podoła 4k. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza CI to, że przy braku akceleracji VP9 na GPU, będziesz miał co najwyżej obciążony CPU?

W tym układzie jedynie powinno Cię interesować, czy karta akceptuje 4K/60Hz na wyjściu, bo ten Ryzen sobie powinien spokojnie poradzić z dekodowaniem na CPU.

Do tego od 2015 np. Chrome przeszedł na 64 bit, i należy oczekiwać ok. 15 procent lepszych wyników w dekodowaniu VP9 w stosunku do wyników wyżej na Labie.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam u siebie tą kartę Quadro, 4k na YouTube śmiga bez najmniejszego problemu.

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli YT 4K działa na Quadro K600 który ma na wyjściu 4K/60Hz, ale w parze z Ryzenem 3600.

Możesz podać ew. jeszcze obciążenie CPU, ew. GPU?

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w widełkach 100-1300  kupno SUPER 1660 do tzw niedzielnego grania (może trochę więcej niż niedzielnego...) to dobry pomysł? Jak one wypadają na tle innych z tej pólki cenowej? Co myślicie o Zotac 1660 TwinFan (mam nadzieje, że dobrze pamiętam nazwę- w każdym razie nie chodzi mi o AMP). Wiem, że podobno Gigabyte ludzie chętnie biorą/są polecane (wersje z dwoma i trzema wentylatorami).

Czy te SUPERKI nadadzą się do grania w 4 K (to to samo co 144 Mhz)? Oczywiście nie na super-hiper-ultra-full detalach, ale np średnio-niskich?

Teraz altewrnatywnie jakiś Radeon XT jest polecany (nie pamiętam pełnej nazwy), ale nie chce karty AMD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tej cenie lub trochę taniej masz tylko wyraźnie słabszego 5500 XT od 1660 Super. Dopiero 5600 XT nawiązuje walkę z RTX 2060, ale to wszystko ma nadal tylko 6GB RAM, tak jak w 1660 Super. A to wyznacza granicę, w której komfortowo gra się dziś głównie w FHD, ew. QHD, a nie w 4K.

Z powodu DLSS 2.0 w niektórych tytułach, byłbym skłonny poczekać(TM) na premierę RTX 3060/Ti i ew. obniżkę cen najtańszych RTX, bo to jeszcze w 4K ratuje sytuację.

Nie da się ukryć, że do 1000 zł, 1660 Super to raczej najlepszy wybór na obecną chwilę. Niekoniecznie przyszłościowy jednak.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaką kartę powinienem celować do procesora i5 4690K przy budżecie ~500zł? Czy 6gb wersja GTX 1060 to najsensowniejsze rozwiązanie, czy może szukać jednak czegoś innego?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też pomyśleć o rx 580, potrafi być wydajniejszy od 1060 6GB, choć chyba mniej oszczędny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co polecicie tanio dokupić do i5 4570 3,6 GHz i 12 GB ram aby móc na tym pograć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1060, rx 570 i 2x8GB w dual channel, zamiast 12GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2020 o 20:30, Krauziak napisał:

Nie obrazaj Pan,dobrze :E 6 gigowa wersja jeszcze daje rade :P 

ApexLegends w 1080p (UW) przerasta 1060 3GB co najmniej 2 krotnie. Jak mi piszesz że 1060 6GB jeszcze daje radę to musisz mieć bardzo niskie wymagania i monitor mniej niż nawet 75Hz ;) 

W dniu 15.09.2020 o 22:22, WKG napisał:

W jaką kartę powinienem celować do procesora i5 4690K przy budżecie ~500zł? Czy 6gb wersja GTX 1060 to najsensowniejsze rozwiązanie, czy może szukać jednak czegoś innego?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

https://www.olx.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-1070-g1-gaming-oc-8-gb-gddr5-CID99-IDGyWH2.html#99c83db978

GTX1070 gdzieś w Twojej okolicy, z negocjacją ceny i odbiorem osobistym.

3 godziny temu, chujan napisał:

Co polecicie tanio dokupić do i5 4570 3,6 GHz i 12 GB ram aby móc na tym pograć?

To samo co wyżej jak chcesz coś w miarę sensownego, 1070 z okolicy i negocjuj cenę. Tak najtaniej coś wyszarpiesz z niskim budżetem i sensowną wydajnością. 

1060 osobiście bym olał. Mam zaraz po 1080TI i wolałbym jeść dwa miesiące parapet i zbierać na coś nieco sensowniejszego, niż kupić sobie tą 1060 na stałe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zablokowane i5 Haswell można myśleć o wymianie po taniości jeszcze kiedyś na adapterowane i7 lub ESa. A wydajnościowo między 1060 a 1070 mała przepaść, także dobra rada. Wymiana 12GB flex channel na 16GB dual channel jak najbardziej ma sens, nie tylko z powodu ilości pamięci, ale i wydajności.

 

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu Co wy macie wszyscy z tym apexem :E Ja gram w Battlefield V... Przy ustawieniu lowest latency fps buja mi sie miedzy 120 a 140~ fps, Battlefield 3 w ultra potrafi wbic i 170 i tam zostacJest to juz stara karta ale jeszcze nie na tyle slaba zeby ja wymieniac. Mam monitor 60hz,jak go wymienie to wezme sie za karte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź Apexa jak tam trzyma Ci te 100FPS :P 

Godzinę temu, deton24 napisał:

Te zablokowane i5 Haswell można myśleć o wymianie po taniości jeszcze kiedyś na adapterowane i7 lub ESa. A wydajnościowo między 1060 a 1070 mała przepaść, także dobra rada. Wymiana 12GB flex channel na 16GB dual channel jak najbardziej ma sens, nie tylko z powodu ilości pamięci, ale i wydajności.

 

Adaptowane i7 z laptopa z Edramem ? Polecam jak da sie tanio u chinola dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałbym pytanie o budowę kompa, który zapewni mi wydajność wyższą od starego laptopa. Mam aktualnie i5 6300HQ i GTX960M, więc dramatu nie ma, większość gier które mnie intererere działają w FHD, ale szukam czegoś, co zapewni mi psychiczną satysfakcję "nie kcem grać ale we wszystko mógłbym gdybym kciał" odnośnie wszystkich nowych gier w najbliższym czasie, byle FHD w 60fps, nie szalejmy. Myślałem o i7 6700, 16GB RAM (to chyby powinno wystarczyć na jakiś czas?) i teraz zastanawiam się, jaką kartę do tego dołożyć. Z nowych wewnętrzny szatan podpowiadał RX 5500 XT 4GB za 750zł, ale coś czuję, że 4 GB to może nie wystarczyć. Ale co mógłbym znaleźć w podobnym zakresie cenowym, co pozwoli mi złapać oddech po hałaśliwej, grzejącej się i TAK SE wydajnej mobilce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na siłę chcesz się pchać w starą i martwą podstawkę? 

Za 369 zł z Aliexpress masz Ryzen 7 1700.

16GB RAM jeszcze styknie jak nie będziesz katował czegoś pokroju MSFS, a i to nie jest konieczne.

Z nowych GPU, kupując tańsze CPU, za zaoszczędzone pieniądze możesz dołożyć, chociaż do czegoś pokroju 1660 Super, ale to nadal "tylko" 6GB.

@Minciu 

Są jeszcze Xeony Broadwell na płyty 1150, np. Xeon E3 1285L V4 za 300 zł

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stare Ryzeny nie są martwe? Na chipach z serii 500 już nie banglają. Anyway, nawet biorąc 3100 z ali plus jakieś A520/B550 załóżmy, że chcę dać na grafikę te 700zł, może z drobnym okładem. Jakaś sensowna używka wchodzi w grę czy lepiej wziąć już ten GTX1650 SUPEŁ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 700 zł na Allegro masz wspomniane wcześniej używki GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...