Skocz do zawartości
deton24

Najtańsza sensowna karta graficzna GPU do grania [119 modeli] (80-130-350/500/∞ zł) - marzec 2024

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tego 2 bo został zakupiony w kwietniu 2020r. w xkom i gość pokazał mi paragon,,,jakby nie było zostało 1,5roku gwary

Poza tym zakupiłem:
1600x + MSI B450M Pro-vdh max + 2x8GB Ripjaws V 3200MHz CL16+Vero l2 500w

Zamawiam jeszcze Fractal design Define S Black Window+ jakiś SSD i mam wszystkie części do kompa?

Raczej nic innego ciekawego niema pod mATX z obudów...a Fractala miałem kiedyś ale do mITX
Buda jest fajna i ...ciężka

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat obudowy Fractala są ciężkie,moja pusta Define C waży prawie 8 kg,a jak włoży się wszystkie części,to z 13-15 kg się robi ?

Ale tak widzę,znowu wracasz na pełnoprawny PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też zapasowego PC,składanego i trochę w międzyczasie dołożonego na covidowe czasy :E
 

Ale tak trzymając tematu i odchodząc od offtop,to według mnie warto przy RX 4xx/5xx,jak już zakupiłeś RX 580 zrobić undervolting,nie tylko w celu zmniejszenia temperatury,ale tak bardziej w celu poprawy kultury pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem...będzie w poniedzałek :D

Jak najbardziej zrobię UV...robiłem za czasów RX 470 :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywą wentylatorów można sobie jeszcze ręcznie ustawić.

Generalnie Forest twierdził, że UV jest szkodliwe dla kart z jakiegoś tam powodu.

Jednak jakiś czas temu ten film był prywatny ponoć gdzie o tym mówił. Cały czas coś tam robi z tymi filmami. Wracają, znikają. Dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Killer85 napisał:

Za 890zł masz nówkę Gtx1660s 6GB(i możliwość 5 letniej gwarancji) - https://www.pepper.pl/promocje/zotac-geforce-gtx-1660-super-twin-fan-311089

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, deton24 napisał:

Generalnie Forest twierdził, że UV jest szkodliwe dla kart z jakiegoś tam powodu.

Cytat "bo rzeczy nie lubią, jak są głodzone" 8:E

Ponoć zaobserwował, że przetwornica jednego z napięć wspomagających częściej pada gdy posiadacz stosuje UV. Nic merytorycznego więcej tam nie było :P

7 godzin temu, deton24 napisał:

Jednak jakiś czas temu ten film był prywatny ponoć gdzie o tym mówił. Cały czas coś tam robi z tymi filmami. Wracają, znikają. Dziwnie.

Regularnie nakręca dramę dookoła siebie. Ot, taki zabieg by podbić oglądalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tych dram nie lubię, ale nie upatrywał bym się tu prób zwiększania oglądalności. O ile wierzyć jego relacjom, że czasem potrafią go gdzieś do jakiś urzędów podkablowywać, czy też jak ma różne problemy z powodu tego, że prowadzi kanał. Ale mimo wszystko to robi, i śmiem twierdzić, że niektórym firmom i ludziom się to może bardzo nie podobać. Często mówi niewygodne prawdy. A to o RTXach, że potrafią padać z powodu starych zasilaczy, a to o serii R9, czy bodaj też GTX970/+ że to odpady i ich nie naprawia, a to właśnie o UV. Dzisiaj wszystko ma się psuć po gwarancji producenta, albo rozruchowej. To nie jest normalne. I względnie tylko tacy jak on są w stanie coś zrobić z nieuczciwymi handlarzami wystawiającymi "niesprawdzone" karty po nieudanych naprawach, piekarniku, albo z producentami robiącymi fuszerki (choćby jeszcze jak pokazywał jak po chamsku z sekcji na ASUS Mining poznikały komponenty sekcji, co bodaj mogło też doprowadzić do uszkodzenia tamtego egzemplarza) - uświadamiając innych.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, deton24 napisał:

Generalnie Forest twierdził, że UV jest szkodliwe dla kart z jakiegoś tam powodu.

Jeśli się zrobi za duże UV,to tak,może szkodzić kartom,ale obniżenie o 100-150 mV co wiem nie przyczynia do awarii kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł na najlepszą kartę do 100zł z pasywnym chłodzeniem, bez dodatkowego zasilania i z hdmi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT 710, 720, 730, ale w tej cenie będą głównie nic nie warte GDDR3. Lepiej byłoby trochę dołożyć do GDDR5 + ew. GT 740. Może coś na AliExpress będzie taniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję czegoś byle obraz był, początkowo myślałem nawet o hd5450, ale jak by się trafiło coś wydajniejszego to czemu nie.. temu nie chcę przekraczać 100zł, a nawet im taniej tym lepiej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaką kartę graficzną w cenie 200-300zł (allegro) polecicie do CS GO? Narzeczona wymyśliła, że pograła by sobie ze mną w csa, ewentualnie w jakieś simsy od czasu do czasu.

Widzę, że czasami trafią się jakieś sztuki gtx'a 960 2gb, ale nie ma ich za wiele. Jakieś inne alternatywy?

Reszta kompa to i5-4670k, 8gb ram, zasilacz 450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kisieleq93 napisał:

Cześć, jaką kartę graficzną w cenie 200-300zł (allegro) polecicie do CS GO? Narzeczona wymyśliła, że pograła by sobie ze mną w csa, ewentualnie w jakieś simsy od czasu do czasu.

Widzę, że czasami trafią się jakieś sztuki gtx'a 960 2gb, ale nie ma ich za wiele. Jakieś inne alternatywy?

Reszta kompa to i5-4670k, 8gb ram, zasilacz 450W.

1050/1050Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że warto wspomnieć o używanych RX Vega 64 w cenie 1000 zł, sprzedawanych z gwarancją w ilości kilku sztuk. Raczej pokoparkowe, ale w takim WD3 już Vega 56 jest trochę lepsza od 1080 i będzie to wynik przewyższający też RTX 2060, z RT i DLSS Quality (niżej tam za słaba jakość) nadal jest trochę słabszy od Vega 56 (świeżutkie testy PPC). Wynikałoby z nich, że Vega 64 byłoby blisko lub powyżej 1080 Ti. 

A GTX 1080 używki sa od 1000 zł. Nowym 1660 Super w tej cenie jednak po prawdzie jednak brakuje do tego poziomu, a co dopiero do takiej Vegi 64 w WD3.

RX 5600 XT 6GB i 1660 Super 6GB klatkowało w ultra w FHD w WD3. 2060 w QHD 

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, organiser napisał:

Witam,czy Gigabyte radeon hd5750 1gb  poradzi sobie do cs go? Do najniższych detali ale rozdzielczosci full hd

Gdyby tylko był jakiś sposób na wyszukanie sobie tego w internecie, a nie czekaj ... jest:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, organiser napisał:

Spoko ogladalem to zanim napisalem :D ale na forum też warto napisać,orientujesz się czy powercoolor hd7850 2gb bedzie sporo wydajniejsza? Szukam coś dla dzieciaka do starego kompa,gra tylko w cs go

Średnio będzie ponad dwa razy wydajniejsza, czyli całkiem sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do starych gier, albo ciut nowsze na najniższych detalach. Max Payne 3 na podkręconej 7850 2GB śmigał w QHD na najwyższych, ale to dawno już było i kosztem zauważalnego spadku wydajności.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, ullortnaci napisał:

Mam Xeona E3-1270, jaka do niego karta do 200 zł pod ETS 2? GTX 770 będzie dobry?

W tej cenie to dobra okazja tylko nie wiadomo ile jeszcze pociągnie. Ten model jest dosyć stary. Premierę miał wszakże w 2013. Sporo uszkodzonych przewija się np. na allegro.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój gtx 660 padł a wciąż oczekuję na rtx 3080 z x-komu. Chciałbym kupić jakąś używkę na przeczekanie. Ktoś coś poleci? Może ktoś z was chce sprzedać jakąś kartę? Celuję w pułap 300-500zł. Chyba, że będzie warto to mogę trochę podnieść budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...