Skocz do zawartości
deton24

Najtańsza sensowna karta graficzna GPU do grania [119 modeli] (80-130-350/500/∞ zł) - marzec 2024

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, krzychd napisał:

Co byście mi polecili do Starcrafta 2?

Kup taką na jaką cię stać. Z tego co się orientuję jak dużo się dzieje na ekranie to nawet gtx 1060 ma spadki fps poniżej 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzychd napisał:

Chłopacy. Co byście mi polecili do Starcrafta 2? Najchętniej z allegro.

Budżet ?

 

2 godziny temu, qrek1 napisał:

Kup taką na jaką cię stać. Z tego co się orientuję jak dużo się dzieje na ekranie to nawet gtx 1060 ma spadki fps poniżej 60.

Taa, tylko nie za powyżej 500 zł i oczywiście z 6gb vramu.

 

Ps. 

Teraz widzę co masz za kompa ...

Gt 1030, bo procesor ? 8 gb RAMu ?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzychd napisał:

Chłopacy. Co byście mi polecili do Starcrafta 2? Najchętniej z allegro.

Nr 1 to ryzen 5000.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starcraft 2 to stara gra. Chcę coś mocno budżetowego. Do 150 zł z wysyłką.

 

Gram na zintegrowanej grafice w coop-a na najniższych ustawieniach a chciał bym szybciej i ładniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmień proca XD

Weź jakiegokolwiek Intela 12g.

Bo APU od AMD chyba nie ma nawet z architekturą zen3. 

Wymień tego swojego i5 na jakieś i3 nawet.

Big Game Hunter. Nawalanki przez most. Milion jednostek na mapie i 5-10-20 FPS w late game? CPU ssie.

Celerona G6900 albo Pentium G7400 też styknie. 

https://www.morele.net/procesor-intel-celeron-g6900-3-4-ghz-4-mb-box-bx80715g6900-9643519

https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g7400-3-7ghz-6-mb-box-bx80715g7400-10011144

Masz tam lepsze integry i proca z takim wykopem, że urwie ci głowę w SC2.

Zamiast 20fps będzie 200fps.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzychd napisał:

Starcraft 2 to stara gra. Chcę coś mocno budżetowego. Do 150 zł z wysyłką.

 

Gram na zintegrowanej grafice w coop-a na najniższych ustawieniach a chciał bym szybciej i ładniej :)

Intel hd630 daje już radę bez problemu, ale to znowu trzeba cała platformę zmieniać....
Jakbyś dołożył do 230 zł to upolujesz rx560 2gb, tylko że obciętego, ale nawet 2 letniego. Dziś zrezygnowałem z takiego za 212 zł, ponieważ kupiłem z pełnym rdzeniem, z dobrym chłodzeniem za 230 zł.
Procesor wystarczy, koledzy myślą że chcesz tam mieć 120 fps, gdy walczysz o 60 :E Pamiętam, gdy składałem samodzielnie swój pierwszy komputer pod SC II. Był tam E8400 i gtx275, a taki HD7770 spisywał się równie dobrze na prawie maksymalnych. Gdzieś widziałem zestaw ryzen 2200g, płyta i 2x4gb za 400 zł, ale swojego nie sprzedasz za tyle, by nie opłacało się kupić karty.

Takie starocie odpuść, bo nie wiadomo kiedy to padnie, jak np. ten hd5870. 
Utargujesz do pewnie 142-153 zł + wysyłka, jeśli wspomnisz, ze 2 razy wydajniejszy rx560 jest w okolicach 220 zł. Byle to nie była wersja ddr4. https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-gt-1030-2gb-CID99-IDPLrsj.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem że SC2 różne scenariusze CPU. Najgorzej wypadają Intel core przed pierwszymi iCore. 2 i 3 generacja iCore ledwo zipie w UMSach.  (Use Map Setings - teraz w sc2 to chyba Cooperative się nazywają).

Ryzeny 1000 i 2000 plus APU 3000 działa gdzieś na poziomie między core2 i pierwsze generacje iCore. Tragicznie. 5-20FPS w late game to norma.

i7  4770 dawał dopiero jakiś tam sensowny FPS ala filmowego FPSa w późnych grach. 

6700 aż do 10 generacj radziło sobie jako tako do 60fps. 

Ryzen 3000 po tych intelach to było jak wiadro zimnej wody na głowę, znowu lipa totalna i 60FPS to wspomnienie.

Ryzen 5000 ale bez APU bo apu z architektury to bardziej 3000, sprawił że FPS w SC2 trzymał jak beton wartości 3 cyfrowe. Średnie 200FPS na rzeźni to norma, gdzie ryzen 1000-2000 w tych samych warunkach robi 10x mniej. 

Intel 12g również robi 3 cyfrowe FPSy minimalne plus można go kupić z bardzo dobrą Integra. 

Stara płyta, ram i proc i5 spokojnie da się podmienić bez kosztów na pentiuma albo chociaż Celerona na LGA1700, ktory zerwie koledze kapcie jak zobaczy co co można ugrać.

Zmiana GPU przy słabym CPU to jak puder na syfa. SC2 potrzebuje niestety ostatnie generacje CPU, żeby rozwinąć w pełni skrzydła.

Dodam że Integra z 4770 nie nadawała się nawet do grania w LoL 'a w 60FPSach. Stutter był tam niemiłosierny. Na nowych integracji ten problem nie występuje i można śmiało na FHD grać w Lola z setka stabilnych FPS.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

Przerobiłem że SC2 różne scenariusze CPU. Najgorzej wypadają Intel core przed pierwszymi iCore. 2 i 3 generacja iCore ledwo zipie w UMSach.  (Use Map Setings - teraz w sc2 to chyba Cooperative się nazywają).

Ryzeny 1000 i 2000 plus APU 3000 działa gdzieś na poziomie między core2 i pierwsze generacje iCore. Tragicznie. 5-20FPS w late game to norma.

i7  4770 dawał dopiero jakiś tam sensowny FPS ala filmowego FPSa w późnych grach. 

Grałem w SC II na i5 4690k, ryzenie 2600, athlonie 3000g, a kiedyś również pentium g2020 i hd7770, a jeszcze wcześniej c2d e8400 i nie odczuwałem braków.
Autor zapytania ma i5 czwartej generacji oraz aktualnie używa integry, przez co trudno mu utrzymać stabilne 30fps na najniższych... Wątpię by chodziło mu o 3-cyfrowe fps-y.

W sumie ten radeon 5870 to może taki ~gtx 750 ti (jednak jest równy gtx 650 ti, ale i gorszy zależnie od ustawień)w SC II, z apetytem na prąd. Jeśli to łatwo zbywalne środki to można brać tą zadbaną sztukę, jeszcze coś urywając, np do 111 zł, ale ile to podziała, nie wiem. 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie odczuwałeś braków FPS to znaczy że nie za wiele grałeś w UMSy ;) No chyba że Core2Duo i 2-3FPS to dla Ciebie skopo granie XD 

Nic mu nie da GPU jak CPU jest gównem do SC2. A za cenę zabytkowego GPU może mieć integrę z dobrym CPU i całokształ będzie milion razy lepszy niż ta karta. 

Co z tego jak nie celuje w 3 cyfrowe FPSy skoro może je mieć nie ponosząc praktycznie żadnych kosztów.

11 godzin temu, qrek1 napisał:

To jest bardzo dobra rada, ale myślę że za 150zł to będzie trudne.

Jak sprzeda stare graty i kupi pentiuma albo nawet celerona to nie :)

Z tego co widzę, to taki pentium w LOLu idzie jakieś 3x lepiej do tego bez przycinania od i7 4770. Tak więc ta integra robi mielonkę z tej co ma kolega w i5.

 

https://allegro.pl/oferta/asrock-h610m-hdv-12391082045

https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g7400-3-7ghz-6-mb-box-bx80715g7400-10011144/

https://allegrolokalnie.pl/oferta/pamieci-corsair-vengeance-lpx-3200-mhz

 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/plyta-msi-b85g41-pc-mate-intelcore-i5-4430-3ghz

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-goodram-2x4gb-8gb-ddr3-1333mhz-cl9-1-5-12131517161

+ niecałe 300zl i zamiania zabytek na nowy sprzęt z gwarancją, co w SC2 da mu busta ze 4x w UMSach. 

 

Strikte pod SC2 to celeron też siądzie. A wtedy 200zl taniej.

 

A wasze polecane karty nic nie zmienią, bo na umsach proc sie ksztusi ;) 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Minciu napisał:

niecałe 300zl i zamiania zabytek na nowy sprzęt

I5 4430 2x4GB i płytę trudno będzie sprzedać za 500zł, chyba że znajdzie frajera. Sprzedać ze 600zł to jeszcze większego fuksa trzeba mieć. No ale spoko, zawsze można wystawić w cenie którą sugerujesz i sobie czekać. Poza tym nawet jeśli to wydanie 300zł to nie 150zł.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qrek1 napisał:

. Poza tym nawet jeśli to wydanie 300zł to nie 150zł.

Z Celeronem to nie 300. Nie 150 a 100. Pod SC2 celek styknie.

I cały sprzęt będzie z gwara. 

A to czy trudno czy nie trudno sprzedać to wystarczy ktoś, kto będzie chciał jego graty pod NASa. 4gen jest mega w IDLE pod takie zastosowanie. 

Frajerstwem jest dla mnie kupienie karty ze śmietnika.

Szczególnie jak w przyszłym roku ten śmietnik przepali za prąd rocznie kilkukrotna wartość ceny zakupu.

Do tego wszystko na gwarancji jest już warte rozważenia.  

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

A to czy trudno czy nie trudno sprzedać to wystarczy ktoś, kto będzie chciał jego graty pod NASa

Czytasz co napisłem. Nie napisałem ze trudno sprzedać, tylko trudno sprzedać za 500zł. To jest chyba różnica. To sie da sprzedać, ale za 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To: https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-asus-gtx-1050-2-gb-CID99-IDQdYxa.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

albo to targować: https://www.olx.pl/d/oferta/garta-graficzna-geforce-gtx760-CID99-IDPQsJh.html?reason=ip|cf

ten r7 360 też ok, ale nie za 300. Za 6950 to wiecej jak 100zł bym nie dał, stara karta prądożerna.

gt 740 to karta porażka, moze za 50zł do wyświetlania pulpitu.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pulse_ napisał:

Opłaca się brać 1080ti za 1000zl

Ostatnia licytacja 1080 zakończyła się na 1100zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-1080-g1-gaming-oc-8gb

A czy się opłaca gdy nowe 2x bardziej oszczędne tak samo wydajne co 1080ti rx 6600 można mieć za 1400zł to kwestia wątpliwa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos taniego i lepszego od igpu 5600g na przeczekanie do nowej serii? Myślałem o rx580 4gb za około 550 na kilkumiesięcznej gwarancji sprzedawcy.

Glownie do apexa i warzone.

 

 

##

Kupiłem 5500XT 4GB za 600zł

Edytowane przez kekeke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2022 o 17:35, kekeke napisał:

Cos taniego i lepszego od igpu 5600g na przeczekanie do nowej serii? Myślałem o rx580 4gb za około 550 na kilkumiesięcznej gwarancji sprzedawcy.

Kupiłem 5500XT 4GB za 600zł

Dobry wybór, ale pewnie podkupiłeś mi, gdy czekałem aż sprzedający zmięknie jeszcze bardziej :E 

Podzielę się wnioskami:
5600g to ~gt1030
=x2= rx560 (gtx1050 trochę wydajniejszy)
=x2= rx5500xt/6500xt, są trochę szybsze rx590, poziom ~gtx1650 super
=x2= rx6600xt
gtx1050 ti =x2= gtx1660 super.
rx6400 to ~gtx970, wydajniej od gtx1650, pod warunkiem PCIe 4.0
rtx2060 =gtx1080
rx6600xt ~1080ti, trochę wolniej od rtx3060, niekiedy na równi, dlatego stare generacje kart są mało atrakcyjne, jeśli ma się czas. 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega7 jest wydajniejsza od GT 1030.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2022 o 13:04, musichunter1x napisał:

Dobry wybór, ale pewnie podkupiłeś mi, gdy czekałem aż sprzedający zmięknie jeszcze bardziej :E 
 

 

Tego dnia co kupiłem była chyba za 700zł, po kilku godzinach obniżył do 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną do max 600 zł (najlepiej do 500 zł ale to chyba małe szanse) szukać rx 5500/ 1060 6gb / rx 580 4gb / coś jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Mck4321 napisał:

Na chwilę obecną do max 600 zł (najlepiej do 500 zł ale to chyba małe szanse) szukać rx 5500/ 1060 6gb / rx 580 4gb / coś jeszcze ?

Do 600 zł ciężko będzie znaleźć RX 5500, przynajmniej patrząc po cenach na allegro. W tym miesiącu tylko 1 szt. (oferta) zeszła w tej cenie RX 5500 do 600zl.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ciężko będzie, szukam grafiki dla siebie w tym budżecie na "przeczekanie" i 1060 6gb jest kilka za 600 zł, chociaż mam nieodparte wrażenie ze wersja 6 gb powinna kosztować 500 złotych i dlatego jeszcze nie kupiłem. 1650 super też odlot z cenami na szczęście jest jeszcze integra wiec chwilę mogę poczekać. 

edit: zostaje 1060 3gb za 500zł/ nieco poniżej ale tu już trochę boli 3 gb

Edytowane przez Mck4321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Mck4321 napisał:

Na chwilę obecną do max 600 zł (najlepiej do 500 zł ale to chyba małe szanse) szukać rx 5500/ 1060 6gb / rx 580 4gb / coś jeszcze ?

Jak olx i negocjacje wchodzę w grę to jeszcze Gtx1650super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wyskrobać zaskórniaki i jednak zdecydowanie lepiej i sporo gwarancji jeszcze :

 

700zł za 1660super na gwarancji to już chyba niezła cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Komp jest podłączony do tp-link LS105G, a ten do routera. Nie wiem jak sprawdzić przepustowość. Na drugim komputerze z tą samam płyta główna nie ma w ogóle problemów. 
    • Mam LG C2 42 i Aorus FO27Q3 czyli inne wydania tych samych matryc, o które pytasz.  To dwa różne podejścia, w moim przypadku nawet dwa różne komputery. Pytanie o opłacalność trzeba jakoś zmierzyć dodatkowo, bo chyba nie chodzi Ci tylko o to, czy warto dołożyć/zaoszczędzić 400zł. 1) rozmiar: większy lepszy jak masz biurko 80cm. Na płytszym się umęczysz w grach.  2) rodzaj gier: teoretycznie LG do fabuły, QD-OLED do strzelania, ale na LG wyświetlisz w customowej rozdzielczości obraz 27-32 calowy, więc wzrokiem ogarniesz łatwo cały ekran. 3) odświeżanie: wiadomo, więcej herzów lepsze a puryści mówią nawet, że do ideał zacznie się od oleda 1000hz. Ale już przy 4K 120Hz natykasz się na możliwości GPU. Pomijając kwestię CPU, 120 klatek na 4K to 270 klatek na 1440p. Poniżej 80 klatek na LG mi się już obraz nie podoba, a te 80 klatek w 4K to 180 klatek w 1440p więc dalej bardzo płynnie. Pytanie ile realnie Twoja karta wyciąga teraz w 1440p, bo:. 4) skalowanie: w mojej opinii lepiej wygląda obraz przeskalowany w dół na oledzie niż na IPS. Ale cudów nie ma, to nie będzie wyglądać jak natywne 4K.  5) HDR: jak grasz w fabułę i cenisz sobie ładne widoki: LG zrobi to lepiej, ale jak nie masz do domu TV oleda i nie porównywałeś, to QD-OLED też Cię zachwyci. To ta sama liga i przepaść do fake'owych HDR-ów z typowych monitorów 6) uniwersalność: LG to TV, co nie tylko jest miłym dodatkiem, ale daje możliwość większej regulacji obrazu pod własne upodobania. Nie tylko w zakresie kolorów, jasności i itp, ale np. w zakresie upłynniania ruchu, czyli generacji klatek po stronie TV - niektórzy z małym fps używają tego godząc się z dużym input lagiem. Na monitorze się już tak nie pobawisz. Kolejna cecha TV, to serwisy streamingowe, które na TV wyglądają bdb, a na PC są ograniczane w jakości obrazu (tak, są ewentualnie wtyczki do Chrome). Więc jak oglądasz Netflixy na kompie, to LG będzie tu lepszy.   Ogólnie podsumowując, zacząłbym od punktu pierwszego, jak nie masz odpowiedniego biura, nie czytaj dalej  i kupuj Della.    
    • tak, ppi jest podobne, ale siedząc metr od wielkiego ekranu 4k i grając w 4k będzie miał większą ostrość i klarowność obrazu, niż siedząc 40 cm od 27 calowego 1440p grając w 1440p - kwestia większej rozdzielczości i wielkości ekranu ja u siebie widzę różnicę między 3440x1440 34 cale vs 4k 42 cale
    • A co powiesz o tym chłodzeniu? Nigdy nie montowałem w żadnym zestawie AIO. Będzie dużo wydajniejsze od zwykłego Fortisa czy innego powietrznego? Ten poniższy podejdzie pod obudowę z twojej wrzutki?  https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-iii-360-black-acfre00136a-13177667/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwrIixBhBbEiwACEqDJSNh2JAbKuqLu-L8s3mOolc9sDLiDgCG4TeIg29mvBR9b8GF3RrJ3xoCfNYQAvD_BwE
    • Ok fajne cacko tylko trzeba 4090 ażeby ogarnąć stabilnie 360 klatek... i też, czy wypluje ponad te 360 ??  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...