Skocz do zawartości
deton24

Najtańsza sensowna karta graficzna GPU do grania [119 modeli] (80-130-350/500/∞ zł) - marzec 2024

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie dalej jest 2x drożej niż 20 miesięcy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gtx1050 to rzeczywiście taka padaka? Wiele uszkodzonych widzę i zastanawiam się nad kupnem sztuki z 2018r za ~300 zł.
Planuję pobawić się w zadaniach "profesjonalnych" i zastanawiam się czy T400 nie będzie bezpieczniejsza i podobnie wydajna w tych zastosowaniach? Jest to mocno obcięty gtx1650, jego ~45%. Nowy OEM jest już za 500 zł, ale poluję na używkę.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kocha "bieda PC"  to informacja.   Na wszystkich znanych mi OEMach z zasilaczami typu zawrotne 200W   np Lenovo E71,  HP 400 G2   działa karta MSI HD7770 mimo gniazda 6PIN  bo wystarczy ze jest zasilana ze złacza SATA.     Podejrzewam ze jej brat bliźniak Radeon 260 tez pójdzie.   To otwiera sporo zabawy w konkurencji PC za 200zł.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie olx w poszukiwania takiego lepszego wyświetlacza pulpitu, na poziomie 1070ti i 1080. Skąd ludzie biorą ceny 1500-2500 zł za te zabytki ? Wystarczy przejrzeć inne ogłoszenia żeby mniej więcej zorientować się w poziomie cen. Kompletne oderwanie od rzeczywistości. Ludzie są tak głupi czy tak pazerni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, IceMan75 napisał:

Przeglądam sobie olx w poszukiwania takiego lepszego wyświetlacza pulpitu, na poziomie 1070ti i 1080. Skąd ludzie biorą ceny 1500-2500 zł za te zabytki ? Wystarczy przejrzeć inne ogłoszenia żeby mniej więcej zorientować się w poziomie cen. Kompletne oderwanie od rzeczywistości. Ludzie są tak głupi czy tak pazerni ?

Wyświetlacz pulpitu ?

Nie wiem w jakiej jaskini siedziałeś, ale przespałeś dobre dwa lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Wyświetlacz pulpitu ?

Nie wiem w jakiej jaskini siedziałeś, ale przespałeś dobre dwa lata?

Nie rozumiem ? Nie, nie przespałem dwa lata, wiem jakie są ceny GPU i ostatnio wszystko się zmieniło. Karty staniały i są dostępne.

Nowy rtx 3060ti 2600 zł, a ludzie stare używki o wydajności 50% wystawiają za 1500-2500zł.

No chyba że jesteś jednym z tych ogarnietych sprzedających na OLX :)

Edytowane przez IceMan75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, IceMan75 napisał:

Nie rozumiem ? Nie, nie przespałem dwa lata, wiem jakie są ceny GPU i ostatnio wszystko się zmieniło. Karty staniały i są dostępne.

Nowy rtx 3060ti 2600 zł, a ludzie stare używki o wydajności 50% wystawiają za 1500-2500zł.

No chyba że jesteś jednym z tych ogarnietych sprzedających na OLX :)

To wiesz doskonale, jak chodzą karty...a piszesz posta , że są drogie ? a rozumiesz trend jaki jest/był.

Następnym razem nie mierz wszystkich swoją miarą... Mówi Ci to dumny posiadacz strixa 970 od nowości ? więc na przyszłość , lepiej mądrze stać, niż głupio biegać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ale trzeba się dostosowywać do rynku. A wygląda na to że sprzedający używek się nie dostosowali, bo oczekują cen z przed pół roku.

1070ti są wystawiane od 1100 zł do 2000 zł. Na co liczą janusze wystawiający kartę za 2k ? Jak wisi tego pełno i się nie sprzedaje ? Są aż takimi nieogarnietymi handlarzynami że nie przeglądają innych ofert ? W sumie nie dotyczy to tylko kart, bo przy innych sprzętach też są takie anomalie.

Posiadam 3080ti więc mam na czym grać ...

 

Edytowane przez IceMan75
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Erozja cenowa zawsze trwa z opóźnieniem. Oni jeszcze liczą na powrót cen.  Potrzeba pół roku na urealnienie cen na olx, allegro.   1050TI 300zl ,  1650 z 500zl a 1070Ti  750zl.  Inne ceny nie mają sensu

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, robbo2k napisał:

Potrzeba pół roku na urealnienie cen na olx, allegro

Ceny się urealnią, jak urealnią się ceny w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, IceMan75 napisał:

 Kompletne oderwanie od rzeczywistości. Ludzie są tak głupi czy tak pazerni ?

No cóż, tak czasami bywa. Jak miałem moto KTM-a, to normalką było, że ludzie wystawiali używane części do motocykli tej marki drożej niż w oficjalnym sklepie. I one się sprzedawały (!), zwłaszcza plastiki. Może to być pokłosiem tego, że ludzie po prostu wierzą w Allegro, skoro tam jest taka cena, to nowe musi być droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To mówicie wstrzymać się z zakupem GPU(1070 lub 1660 Super)?
1070 za 720 była od Palladyna ale sprzedana
Teraz jest Super do kupienia za 1000zł.od usera z forum ale gwara się kończy
Generalnie nie mam parcia na zakup bo wracam 19 czerwca do PL
Ryzen 2600,16GB ram,mobo m-ATX
Kompa chcę złożyć bo chcę pograć w Sniper Elite 5 :D
Monitor AOC Q3279VWFD8 został i SSD
Corsair RMx 550W kupiony

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Killer85 napisał:

lub 1660 Super)

akurat 1660S dość znacznie spadły, bez problemu można kupić za 1100 z gwarancją jeszcze, a i taniej są z informacją pokoparkową , ważne żeby gwarancje miały, czego żadna 1070 już raczej mieć nie będzie. A i te wystawione drożej, warto czasem ponegocjować, nawet na allegro, to nic nie kosztuje..

jak kupisz taka kartę za 1000, to ile ona jeszcze spadnie ? może na 700-800 i staną pewnie,  a przynajmniej już pograsz jak cię ciśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mimuszek napisał:

akurat 1660S dość znacznie spadły, bez problemu można kupić za 1100 z gwarancją jeszcze, a i taniej są z informacją pokoparkową , ważne żeby gwarancje miały, czego żadna 1070 już raczej mieć nie będzie. A i te wystawione drożej, warto czasem ponegocjować, nawet na allegro, to nic nie kosztuje..

jak kupisz taka kartę za 1000, to ile ona jeszcze spadnie ? może na 700-800 i staną pewnie,  a przynajmniej już pograsz jak cię ciśnie

Dzięki za info
Jak wspominałam dopiero powoli się rozglądam za sprzętem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mimuszek napisał:

jak kupisz taka kartę za 1000, to ile ona jeszcze spadnie ? może na 700-800 i staną pewnie

To są spekulacje. Równie dobrze może spaść na 400zł, jaki teoretycznie za 2 miesiące może może być trochę droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że ceny spadają... Co polecacie do ryzena 1600af do 300zł? GTX 760 a może coś lepszego w tej cenie się znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2019 o 20:22, allas napisał:

Na olx szukałem tylko w mojej okolicy i nic ciekawego nie było.

a co to za okolica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 300zł to raczej GTX 960-4gb, bo rx za tyle nie wyrwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qrek1 napisał:

a co to za okolica?

wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, qrek1 napisał:

a co to za okolica?

Dobrze się czujesz?

2 godziny temu, qrek1 napisał:

wrocław

Nie sądzę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Daryzda67 napisał:

W cenie 300zł to raczej GTX 960-4gb, bo rx za tyle nie wyrwie.

a r9 280x ? Zawsze to te 3gb vram. Pytanie czy to nie jest stara grzałka za 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pulse_Jeśli z rąk gracza to super, ale sądząc po tym, że linkujesz rx570, który jest na pewno z koparki to ten gtx1080 zapewne też  ;)
Pamięci mogą paść w każdej chwili, więc to takie 700 zł za parę miesięcy użytkowania lub lat, jeśli karta ma się dobrze. Osobiście miałem radeon 285 lub 280x po koparce i po paru miesiącach dziwnie się zachowywał. Sprzedałem na kolejnej górce kopaczowi z zarobkiem i kupiłem nowego rx570 na dołku, sprzedając gtx1050 bez strat :E 

Edytowane przez musichunter1x
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy. Co byście mi polecili do Starcrafta 2? Najchętniej z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...