Skocz do zawartości
deton24

Najtańsza sensowna karta graficzna GPU do grania [119 modeli] (80-130-350/500/∞ zł) - marzec 2024

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 31.10.2022 o 19:01, Tiger159 napisał:

Takie pytanie z d*py. Jaka karta za 50zł obsłuży 4k? Potrzebuje czegoś taniego do pulpitu i youtube a aktualnie mam hd 7350 który wyświetla mi max 2560x1440. Nowa karta będzie dopiero kupowana gdy wyjdzie silent hill 2 :)

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-r5-240-oem.c2531

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2022 o 06:41, #pcmasterrace napisał:

Zintegrowana w procesor Intela bądź Amd

mam procesor bez integry :) dokładniej ryzen 1600af

W dniu 3.11.2022 o 10:45, unluck85 napisał:

ciężko za 50zł a ma mi służyć tylko to wyświetlania pulpitu i odpalania filmów na youtube.

W dniu 31.10.2022 o 19:37, smilehunter napisał:

Obraz 4K30FPS, lub 4K60fps ale z chromą 4:2:0  wyświetli cokolwiek z HDMi 1.4 (twoj radeon ma v1.3a lub nawet niżej). NVS 510 z mini DP lecą na 4k60hz pełny zakres kolorów, ceny sporo powyżej budżetu. 

najlepiej po displayport bo mam już podpięty do monitora :) (ale nie mini)

Naprawdę tak ciężko coś znaleźć? ogólnie im taniej tym lepiej.

a gt 730 będzie okej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo ktoś wystawia nowe RX 6600 z 1000 z hakiem, jest tam jakiś haczyk? Sporo taniej jak na w popularnych sklepach.

Edit.

Sorry to używki jednak... i najpewniej pokoparkowe.

Edytowane przez grzecho_h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jaka grafikę do 1900zl? 3070Ti/ 2080 Ti/ rx6800/rx6700xt

Współpraca z ryzenem 5800x

Edytowane przez Sokol2304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, #pcmasterrace napisał:

Intel arc

dobry trol jest dobry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sokol2304 napisał:

Panowie. Jaka grafikę do 1900zl? 3070Ti/ 2080 Ti/ rx6800/rx6700xt

Współpraca z ryzenem 5800x

RT 3070TI

zwykły raster, bardzien eko karta RX6800/6800XT

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zamknął Offtopic o kartach graficznych, więc info tutaj (wiem, że nie do końca pasuje).

Uważajcie na MSI Afterburner i ściągajcie tylko z legitnych źródeł.

https://ithardware.pl/aktualnosci/uwaga_na_msi_afterburner_popularny_program_do_oc_wykorzystywany_do_rozpowszechniania_malware-24526.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2022 o 10:39, Sokol2304 napisał:

Panowie. Jaka grafikę do 1900zl? 3070Ti/ 2080 Ti/ rx6800/rx6700xt

Współpraca z ryzenem 5800x

A gdzie ty znajdziesz te karty w takiej cenie oprócz rx6700xt na x-kom teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie napisałem  ze nowa? kazda z tych w ostatnim czasie znalazlem do 1900

Edytowane przez Sokol2304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2022 o 16:11, Sokol2304 napisał:

a gdzie napisałem  ze nowa? kazda z tych w ostatnim czasie znalazlem do 1900

Ok. Jakoś nie jestem przekonany do tych używanych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam karty graficznej która uciagnie mój monitor w rozdzielczości 2560x1440, ponieważ aktualna karta to maks. rozdzielczość 2k.

Cena do jakichś 350 pln. Czy za tę cenę Gigabyte GTX 960 4 GB jest okej? Na OLX, alledrogo chodź po tyle złociszy.

Dodam, że mam zasilacz bequiet 400W.

Edytowane przez haqito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej polować na GTX 950 2gb do 250zl jeśli ma wyświetlać pulpit 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w innym wątku czytałem że te karty to już padło jest, tyle lat że w każdej chwili paść może. Polecacie RX 5500 XT / 6500 XT do jakichś 700-900 zł jeszcze z gwarancją? Czy może są lepsze modele? Oby nie były zbytnio prądożerne :P.

fajnie żeby miała przynajmniej z 3 nowoczesne wyjścia.

Edytowane przez haqito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne wyjścia najtaniej to w radeonach 6000. Dokładniej to w radeonach RX 6400/6500. Ale tam będa tylko dwa wyjścia, jedno HDMI 2.1 i drugie DP1.4

Więcej wyjść pojawia się dopiero w radeonie RX 6600.

A takie najnowsze standardy to jeszcze dalej, tylko w radeonax RX 7000. Tutaj będzie DP2.1 i HDMI 2.1 oraz USB-C. Dopiero taki komplet portów można nazwać NOWOCZESNYM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2022 o 16:36, haqito napisał:

Cena do jakichś 350 pln.

Będzie ciężko coś sensownego w takim budżecie. Jestem na bieżąco ostatnio bo składam kompa dla syna do minecrafta i robloxa więc nie musi być jakiś super zestaw. Zamówiłem za 340pln 1050ti chociaż i tutaj był problem żeby coś zamówić z gwarancją rozruchową. 
450 - tu już trochę lepiej. Można 1060 3gb, jest na OLX kilka gtx1650. No i również 1050ti. Na radeony rx470/570/580 uważaj bo one w zdecydowanej większości będą zajechane po koparach. Tylko przygotuj się, że kupowanie na OLX to nie jest "kupowanie" tylko "proces kupowania". Ciężko się dogadać z ludźmi. Mam wrażenie, że spora część ogłoszeń to wystawiona przez dzieciaki jest. Ja już dwa tygodnie tej karty szukam i już mam za sobą jedno anulowane przez sprzedającego zamówienie i jednego trupa z allegro od firmy która daje 12 miesięcy gwarancji (wysłali kartę nie sprawdzoną, skorodowaną, ze śladami zalania i generalnie martwą). Zaczynam mieć tego serdecznie dość szczerze mówiąc :D Do trzech razy sztuka, może te 1050ti będzie działać.
 

 

W dniu 2.12.2022 o 00:46, haqito napisał:

Polecacie RX 5500 XT

Mogę polecić. Miałem, używałem przez rok. Spoko karta. Wydajnościowo porównywalna z gtx1660 (nie super). 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam się do wymiany swojej starej karty GTX 1080. Procesor już wymieniony na R5 5600, zasilacz na Cooler Master V750 Gold V2. Budżet na kartę nie jest jakiś sztywny, bardziej interesuje mnie wydajność w 1440p. Chciałbym coś minimum wydajności RTX 3070, optymalnie RX 6800 XT. Wracając do pieniędzy to myślałem o maks 3 tys zł, ale im mniej tym lepiej. Biorę pod uwagę używane karty z gwarancją. I teraz pytania:

1. Jako że jest już po premierze najwydajniejszych RTX 40x0 i lada dzień będą premiery nowych Radeonów to czy nie lepiej się wstrzymać do czasu premier nowych kart ze średniego segmentu? Coś wiadomo kiedy mają być premiery RTXów 4070 i 4060 i Radeonów 7700? Czy to i tak nie ma sensu biorąc pod uwagę spodziewane ceny?

2. Jakie są dobre ceny za obecne karty graficzne? Będę mieć możliwość kupna od znajomego RTX 3070 Ti po koparce ale na gwarancji poniżej 1900 zł (nie znam jeszcze ostatecznej ceny). Widziałem też ofertę na ponad rocznego XFX 6800 XT SWFT na gwarancji za nieco ponad 2 tys zł. Czy to dobra oferta?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yab napisał:

czy nie lepiej się wstrzymać

Wstrzymać się jest zawsze lepiej.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Yab napisał:

2. Jakie są dobre ceny za obecne karty graficzne? Będę mieć możliwość kupna od znajomego RTX 3070 Ti po koparce ale na gwarancji poniżej 1900 zł (nie znam jeszcze ostatecznej ceny). Widziałem też ofertę na ponad rocznego XFX 6800 XT SWFT na gwarancji za nieco ponad 2 tys zł. Czy to dobra oferta?

 

Obydwie bardzo dobre ceny, nowe karty niższe modele będą pojawiać się od nowego roku, wątpię że w tej cenie te nowe będą miały taką wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Yab napisał:

Powoli przymierzam się do wymiany swojej starej karty GTX 1080. Procesor już wymieniony na R5 5600, zasilacz na Cooler Master V750 Gold V2. Budżet na kartę nie jest jakiś sztywny, bardziej interesuje mnie wydajność w 1440p. Chciałbym coś minimum wydajności RTX 3070, optymalnie RX 6800 XT. Wracając do pieniędzy to myślałem o maks 3 tys zł, ale im mniej tym lepiej. Biorę pod uwagę używane karty z gwarancją. I teraz pytania:

1. Jako że jest już po premierze najwydajniejszych RTX 40x0 i lada dzień będą premiery nowych Radeonów to czy nie lepiej się wstrzymać do czasu premier nowych kart ze średniego segmentu? Coś wiadomo kiedy mają być premiery RTXów 4070 i 4060 i Radeonów 7700? Czy to i tak nie ma sensu biorąc pod uwagę spodziewane ceny?

2. Jakie są dobre ceny za obecne karty graficzne? Będę mieć możliwość kupna od znajomego RTX 3070 Ti po koparce ale na gwarancji poniżej 1900 zł (nie znam jeszcze ostatecznej ceny). Widziałem też ofertę na ponad rocznego XFX 6800 XT SWFT na gwarancji za nieco ponad 2 tys zł. Czy to dobra oferta?

 

Czekaj na RX7xxx, gdy Ci niczego nie brakuje na gtx1080. Jeśli ich nie kupisz to przynajmniej będzie przetasowanie cen. Używanych się nie opłaca przy takim budżecie, lepiej szukać promocji.
Jeśli kupisz tego rtx3070ti od znajomego, to za rok nie będziesz już miał znajomego i karty ;) 
Może przeliczyłem się z tymi używkami, ale wolałbym nowego rx6700xt w cenie kopalnianej 6800xt.

Edytowane przez musichunter1x
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://vist.eu/pl/p/GEFORCE-ASUS-RTX-3060TI-TUF-OC-8GB-GDDR6X/334542

Warto za te pieniądze? Poluje od kilku miesięcy na 3060 ti w okolicach 2000zł i w dobrej wersji i na razie jedynie wersje 2 wentylatorowe się pojawiają w tych pieniądzach. 
 

Wczoraj wyskoczyła mi ta grafika z nowymi pamięciami GDDR6X no i jednak TUF nie powinien być zły chociaż mam awersje do tej firmy po raz działającej raz nie 4850. 

Kolejna sprawa o którą, aż głupio mi pytać, ale czy SilentiumPC Vero 600W uciągnie tą kartę bez problemów? Wiem, że 3060 Ti powinna działać, a tutaj nie mogę znaleźć jak zmieniło się TDP i jedyne testy jakie znajduję w internecie to pokaz liczny FPS w grach. 

Mam ją na miejscu więc jeżeli faktycznie warto to jadę samochodem 2 minuty i mam ją w domu, stąd pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Morv napisał:

SilentiumPC Vero 600W uciągnie tą kartę bez problemów?

3060ti to karta 200W z jedną wtyczką 8pin. Ja mam kartę 230W na 8+6pin na zasilaczu 500W i działa ?

Ludzie to maja problemy...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam raport, po długim przeglądzie rynku i regularnym przeszukiwaniu ogłoszeń po najnowszych...  ?
RX560 do 200 zł jeszcze można kupić, ale za więcej lepiej dopłacać do czegoś innego. Chyba, że liczy się dość nowy pewniak, ponieważ dwu-trzyletnie arez można spotkać. Były w promocji za chyba 219 zł. Kupiłem za 150 zł, ale bez śledzia... Arez = rx460
Gtx1060 3GB do ~350 zł idzie spotkać dość często, lub utargować z wyższych ofert.
Gtx970 rekord to 205.50 zł w licytacji za białą turbinę Asusa. Za 300 zł można spotkać zadbane, z wymienioną pastą i termopadami, nawet wiszą przez dzień i można targować niżej, np. 280 zł.
Gtx1050, 1650 trzymają cenę, bo wchodzą do optiplexów. 250 zł za 1050 ti to chyba najniżej ile widziałem.Gtx1650 trudno będzie zejść poniżej 400 zł, ale tam dużo nie pisałem. Wersje bez dopisków, jeszcze wiszą za tyle.
rx5500xt, rx6500xt warto kupić tylko, jeśli nie chce się ryzykować starszych, ma się PCIE 4.0 (5500 niekoniecznie) oraz SAM lub odpowiednik resizable bar. Preferuję młode gtx1060 3gb.
Z resztą raportu wstrzymam się do czasu zakupienia okazji, bo mi ucieknie :E 
Wszystko powyżej 1000 zł, jest moim zdaniem nie warte zakupu, ponieważ lepiej dopłacić do nowego rx6600, a mocne, starsze karty pewnie kopały. RX6600 to niby taki lepszy gtx1080. Do wszystkiego starczy, a za rok będą używki spoza koparek. Takie rx6650, rx6750 itp. będą pewniakami, ponieważ późno wyszły - maj 2022r.

Ciąg dalszy...
Gtx1660, z dopiskami lub bez mogą być złotym środkiem. 550 zł za super to nie rzadkość, ale 500 zł za TI jest możliwe, niestety trzeba szukać szczęścia w sztukach po kopaczach, którzy spóźnili się na pociąg. Kupiłem jedną, która ma ponoć mniej niż rok oraz kopała 2 miesiące. Jest to wydajność obciętego rtx2060 oraz trochę ponad gtx1070, choć moze znajdą się tytuły gdzie są minimalnie gorsze. Wersja Ti jest wydajniejsza od gtx980ti. Lepsze chłodzenie nie jest potrzebne, więc nie warto przepłacać. Zasilacz 450w (350w da radę bez problemu) jest zalecany przez producenta, więc da się od biedy zejść nawet niżej.
RX5600xt są jeszcze w grupie ryzyka, ale przy cenie 700 zł, zyskuje się rozsądną wydajność względem gtx1660S, ale bez SAM lub reseizable bar, traci się część różnicy.*Jednak różnica jest mniejsza niż sądziłem) Na dodatek istnieje wysokie ryzyko kopalni oraz coraz bliżej są nowe rx6600. Kupiłbym radeona, gdybym miał ryzena 5xxx oraz nie szukał karty itx.

Edytowane przez musichunter1x
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ryzykowny wybór bo dość dobrze kopały te karty. 
Znajomy używał tej karty do gamingu ok roku. Były niestety kłopoty ze sterownikami. Ot taki pierwszy z brzegu nierozwiązywalny problem z zawieszaniem komputera po tym jak monitor się wyłączał przez brak aktywności. Przy próbie wzbudzenia kompa - zwiecha. Żaden z kolejnych sterowników problemu nie rozwiązał. W grach też troszkę tego było.
Finalnie znajomy sprzedał tę kartę za ponad 3k pln dla górnika i kupił na premierę RX6600XT.

Chociaż jeśli chodzi o gołe osiągi to faktycznie całkiem spoko karta. Szkoda tylko, że raczej z gwarancją producenta już się jej nie kupi z rynku wtórnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300zł   to tylko RX570... nie słuchać gadania ze koparkowe.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...