Skocz do zawartości
deton24

Najtańsza sensowna karta graficzna GPU do grania [119 modeli] (80-130-350/500/∞ zł) - marzec 2024

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o 1080 ti za 1000zł? Warto jest pchać się w kartę z 2017roku? Nie chce wydawać więcej, interesuje mnie gra w full HD lub 1440p a ta karta dobrze sobie z tym radzi. W podobnej cenie jest RX 5700 ale mam źle doświadczenia z radeonami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Kawaa94 napisał:

Co myślicie o 1080 ti za 1000zł? Warto jest pchać się w kartę z 2017roku? 

Kompletnie nie warto, już lepiej dozbieraj 500 zł i szukaj nowego rtx3060 12gb, jeśli nie chcesz radeona. Najlepiej byłoby polować na nowego rx6600 w okolichac 1150 zł. 1080 ti może mieć sens w 4k, ale nawet wtedy jest to staruch, najpewniej po przejściach, ale od gracza z plombami, jeszcze można próbować kupić.
Lub czekaj na gtx1660S <600 zł, będzie słabszy, ale starczy do 1080p, a czasem również 1440p. RX5700 nie ma sensu kupować, gdy jest nowy rx5600xt za ~730 zł i cena rośnie.

Edytowane przez musichunter1x
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, musichunter1x napisał:

Kompletnie nie warto, już lepiej dozbieraj 500 zł i szukaj nowego rtx3060 12gb, jeśli nie chcesz radeona. Najlepiej byłoby polować na nowego rx6600 w okolichac 1150 zł. 1080 ti może mieć sens w 4k, ale nawet wtedy jest to staruch, najpewniej po przejściach, ale od gracza z plombami, jeszcze można próbować kupić.
Lub czekaj na gtx1660S <600 zł, będzie słabszy, ale starczy do 1080p, a czasem również 1440p. RX5700 nie ma sensu kupować, gdy jest nowy rx5600xt za ~730 zł i cena rośnie.

Znalazłem ogłoszenie u mnie w mieście za 1670 rtx3060 ti MSI ventus 3x z gwarancją do 2025 media expert. Jakbym już zdecydował się dołożyć to warto wtedy pójść w tą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kawaa94 napisał:

Znalazłem ogłoszenie u mnie w mieście za 1670 rtx3060 ti MSI ventus 3x z gwarancją do 2025 media expert. Jakbym już zdecydował się dołożyć to warto wtedy pójść w tą stronę?

Zdecydowanie warto. 3060 ti jest zauważalnie lepszy od 3060, ale to prawie trzykrotnie więcej od gtx1660S, który też może Ci starczyć, jeśli nie interesuje Cię RT.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, musichunter1x napisał:

Zdecydowanie warto. 3060 ti jest zauważalnie lepszy od 3060, ale to prawie trzykrotnie więcej od gtx1660S, który też może Ci starczyć, jeśli nie interesuje Cię RT.

Oki dzięki za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest jakiś tajemniczy problem z kartami serii Radeon RX 6000.

AMD ma obecnie na głowie reklamacje przegrzewających się kart graficznych Radeon RX 7900 XTX, które mają wadliwe coolery, ale wygląda na to, że Czerwoni mogą borykać się z kolejnym problemem, tym razem dotyczącym starszych grafik Radeon RX 6000, które w tajemniczy sposób zaczęły padać.

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to  jest możliwe ze nowa konsola xbox series x jest tańsza od kart graficznych

podzespoły x

  • Procesor: AMD Zen 2 (7nm) 3,8 GHz, 8 rdzeni / 16 wątków
  • Proces technologiczny: 7nm Enchanced TSMC
  • Karta graficzna: AMD RDNA 2 - 1,825 GHz, 52 jednostki obliczeniowe ,alternatywa pecetowa GeForce RTX 2080 Ti
  • Moc obliczeniowa: 12 TFLOPS
  • Pamięć RAM: 16 GB GDDR6, przepustowość 10 GB - 560 GB/s i 6 GB - 336 GB/s, magistrala 320 bit
  • Dysk SSD – 1000 GB Custom PCIe 4.0, 2,4 GB/s – 4,8 GB/s
  • Rozszerzenie pamięci na dane: karta pamięci 1000 GB
  • Napęd optyczny: 4K UHD Blu-ray

 dostajemy jeszcze pada ,kupić można za 2200zł

jak widać powyżej dostajemy bardzo wydajnego xbox/pc za grosze ,żeby złożyć takiego pc z identycznymi podzespołami trzeba wydać kilka razy więcej niż wartość xboksa.

czy produkcja kart graficznych jest aż tak droga czy ceny kart graficznych oraz podzespołów komputera jest sztucznie zawyżona przez producentów?

 

Edytowane przez wzmak123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wzmak123 napisał:

jak to  jest możliwe ze nowa konsola xbox series x jest tańsza od kart graficznych

Po pierwsze cały czas nas robią w uja na cenach kart graficznych, po drugie te konsole wcale takie wydajne nie są jak to piszesz "bo tak ci wychodzi na papierze. Konsola xbox series x to wydajność gtx 1080/2060.

A lot of people are using Single-Precision floating-point performance (FP32) compare GPUs with PS5 graphics processing power. Floating point performance doesn’t translate well into real world graphics processing power and doing so is very misleading. GTX 1080ti FP32 is 11.34 TFLOPS and RTX 2080 super FP32 is 11.15 TFLOPS. So, does that mean 2080 super is slightly slower then 1080ti? No, 2080 super is about 15% to 20% faster and even the non super version is faster then 1080ti. In actual games PS5 will preform similar to GTX 1080/RTX 2060 and probably worse as soon as it heats up and starts thermal throttling. And with a modern CPU 2060 will even out preform PS5 and by a decent margin. Don’t know why people are comparing PS5 to a 2070 super and even 2080.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jaką kartę graficzną polecacie najbardziej w cenie do 2000/2200zł?
Zależy mi, by początkowo współgrała z prockiem i7-6700k, potem wymienię na Ryzena 5600, więc może być mocniejsza, aby pasowała ewentualnie.
Do grania na wysokich ustawieniach w 1080p w CP2077, Wiedźmina 3, RDR2, AC Valhalla i Hogwarts Legacy.
W zupełności tyle mi wystarczy, nie będę polował na jakieś nadchodzące tytuły raczej, nadrabianie tych paru gier zajmie mi parę miesięcy pewnie.
Nie zależy mi na bajerach typu Ray Tracing czy koniecznie wszystkie ustawienia ultra. Wysokie ustawienia i 50-60fps będzie na pewno spoko.
Chciałbym po prostu pograć przyjemnie, żeby wszystko ładnie wyglądało, ale nie mam nie wiadomo jakich wymagań.
Już w zasadzie wiem co będę w przyszłości składał, budżet te 2000-2200zł, ale kompletnie nie znam się na producentach, wiatrakach, różnych oznaczeniach w nazwach kart, itp.
Moja obudowa mieści kartę max 280mm niestety. Chociaż mógłbym kupić ewentualnie od razu nową obudowę pod przyszły upgrade.
Myślałem nad 3060/3060 Ti (ale ponoć są zbyt drogie w stosunku do wydajności), więc może RX 6700 XT albo coś takiego? Tylko kompletnie nie mam pojęcia jakie modele ewentualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daryzda67 napisał:

Długość 305 mm, a max wchodzi 280mm do obudowy

można zmienić obudowę albo podpiłować ?

w każdym razie 6700xt raczej, jeśli nie zależy na RT

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, qrek1 napisał:

można zmienić obudowę albo podpiłować ?

w każdym razie 6700xt raczej, jeśli nie zależy na RT

Ok, w takim razie chyba wezmę tę kartę. Nie mam jakichś wymagań, na RT też nie zależy, byle sobie przyjemnie pograć na fajnej grafice bez lagów w nowsze tytuły.
Jest jakaś obudowa godna polecenia w niskiej cenie, która nada się do obecnego, ale też przyszłego zestawu?


Obecnie płyta główna ASRock Z170 Gaming K4 i procesor i7-6700k, a przyszła płyta to Gigabyte B550 AORUS ELITE AX V2 i Ryzen 5 5600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2023 o 16:41, wzmak123 napisał:

... czy ceny kart graficznych oraz podzespołów komputera jest sztucznie zawyżona przez producentów?

TAK :) I jeszcze musisz dać się rypać na całkiem sporej ilości części na bardzo niekorzystnych warunkach. 

Jak ktoś lubi grać na padzie, to rynek PC lepiej ominąć szerokim łukiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2023 o 16:41, wzmak123 napisał:

czy ceny kart graficznych oraz podzespołów komputera jest sztucznie zawyżona przez producentów?

co znaczy sztucznie? Czym się różni zawyżanie sztuczne od zawyżania nie sztucznego? Na rynku jest oligopol. Jeśli byliby frajerzy skłonni płacić 20tyś za karte, to po tyle byłby karty. Już teraz ceny są tak wysokie że aż intel zdecydował się wejść w interes. Jak by karty schodziły za 20tyś, to pewnie pojawiłoby się więcej graczy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że skończyło się szaleństwo z kryptowalutami i etherum nie kopie się już za pomocą kart graficznych to ich ceny i tak spadły do akceptowalnego poziomu, bo szaleństwo to było rok temu, gdzie używany GTX1060 kosztował więcej niż 3 lata wcześniej jako nowy.

To tak jak z ceną diesla na stacjach paliw, jest popyt, to cena jest wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2023 o 09:55, Flik napisał:

Panowie, jest jakiś tajemniczy problem z kartami serii Radeon RX 6000.

AMD ma obecnie na głowie reklamacje przegrzewających się kart graficznych Radeon RX 7900 XTX, które mają wadliwe coolery, ale wygląda na to, że Czerwoni mogą borykać się z kolejnym problemem, tym razem dotyczącym starszych grafik Radeon RX 6000, które w tajemniczy sposób zaczęły padać.

Źródło

W tekście mowa o modelach Radeon RX 6900 i RX 6800, a  w komentarzach pod tekstem, że to pokoparkowe były...

 

 

Edytowane przez Michu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W de 6700xt juz zaczynaja sie od 399 euro, ciekawe czy ceny jeszcze beda spadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, niko123 napisał:

W de 6700xt juz zaczynaja sie od 399 euro,

 

1900zł, tak jak u nas..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to już jest cena dobra za taka kartę,  ja kupilem asusa 6700xt i jest super max temp 62 stopnie, mega wydajne chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamta była XT. Ta z linka nowego to bez XT. 

Jak dzisiaj to wygląda to nie wiem.. musiałby ktoś napisać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtańszy nowy XT to na dziś asrock, 1199 sferis

https://www.sferis.pl/otwarte-op-nowy-asrock-radeon-rx-6600-xt-8-gb-oc-i326071?bid&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=e0af2244-d519-b361-5a44-4526ec18994d

zapewne można jeszcze cenę obniżyć o 50zł kodem z gazetki i gra last of us, którą można sprzedać.  Bezkonkurencyjna karta ( nowa ) w tym budżecie

 

 

 

zwykłe 6600 na dziś fighter w Bit 1079zł, na pewno warto 100zł dopłacić do wersji XT

https://bitcomputer.pl/pl/p/POWERCOLOR-RX6600-8GB128-DDR6-FIGHTER/81167?Bit Computer&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=e776640d-fdb5-1a7b-c729-8adef28aa6f1

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie jestem w temacie w ogóle.

Kupiłem Ryzen 5 3600 + Gigabyte B550 GAMING X V2. Obecnie mam jakiegoś prehistoryka MSI Radeon HD 5750 i nawet SoldEgde mi jakoś działało (pentium G4560) - dopiero jak symulacja ruchu urządzenia była to faktycznie klękał. Syn coś tam gra chyba w Fortnite, jakiś Farming i tyle - także wymagań nie mamy prawie żadnych. No ale po dekadzie może być coś w końcu kupił. Czytam różne watki i już wiem, że sporo kart po koparkach z gwarancją lipną.

Da się coś kupić do 500 zł nowego - np Asus Phoenix Radeon RX 550 Evo 4GB GDDR5 (PH-RX550-4G-EVO) czy może jednak ryzykować i używka np jakiś wynalazek "Karta graficzna Afox Radeon RX 580 8GB GDDR5" za 555 zł z gw sprzedawcy 24 mc ale jak czytam komentarze to coś tam z BIOS trzeba pogrzebać  - "rx580 na rynek chiński czyli rx570 z podniesionymi zegarami."

Po Passmark to co bym nie kupił to i tak będą lata świetlne do przodu https://www.videocardbenchmark.net/compare/3558vs50vs4444/Radeon-RX-470570-vs-Radeon-HD-5750-vs-Radeon-RX-6600-XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...