Skocz do zawartości
deton24

Najtańsza sensowna karta graficzna GPU do grania [119 modeli] (80-130-350/500/∞ zł) - marzec 2024

Rekomendowane odpowiedzi

rx 470,580 itd wszystkie maja za sobą przeszłość, to już dinozaury

za 500zł lepiej by było szukać rx 5500 8GB ( tu też wielkie ryzyko koparki ) lub młodej z gwarancją GTX 1660S/TI , łatwo nie będzie, ale używki też lecą, treba negocjować, żadnych  firemek z allegro, z rocznymi, połrocznymi gwarancjami, zastępczymi pudełkami itd, to wszystko jest odnowiony produkt.. tak jak z płytą co wczoraj pytałeś, cudów nie ma..

oczywiście karta pokoparkowa nie musi być zła, ale taka która ma jeszcze ze 2 lata sklepowej gwarancji, paragon, komplet itd itp. rx6600/xt gtx 1660s/ti takich dużo..  a taki rx 5xx/4xx to już może mieć za sobą dwie ery kopania, żadnej realnej gwarancji.  Najlepszy to był odnowiony 5600Xt za 660zł jakiś czas temu.. 

albo po taniości GTX 1650 super, albo RX 5500 4GB, te nie kopały, mogą mieć jeszcze długie gwarancje ( czytaj być stosunkowo niedawno wyprodukowane )

a zasilacz jaki masz ? bo wymieniasz graty a nic o zasilaczu ani o obudowie..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kombinowałem i nie zastanawiałem się, wbiłem na allegro znalazłem licytację karty graficznej co mnie interesowała a, że miała wszystkie plomby do tego oryginalne pudełko to się nie zastanawiałem i kupiłem a było ryzyko, że to z koparki. Mam ją od lutego i jak na razie chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale tylko dam znać, że kupowałem z Ali do Assusa gtx780 rok temu i spoko.
Tylko patrz na opis, uważaj na pułapki, zwróć uwagę czy nie było 2 lub 3 rewizji, żeby nie było zonka i przede wszystkim zerknij czy kabelki są tak samo długie i z taką samą wtyczką jak stare wentyle na karcie.

Co do moich wentyli kupowanych do karty. Działa. Sprawuje się idealnie i nie wykazuje żadnych śladów zużycia po roku.
Możliwe, że trochę dlatego, że po minucie testu karta wylądowała w kompie, który do dziś nie został uruchomiony. 
W każdym razie super ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2023 o 12:39, mimuszek napisał:

 

a zasilacz jaki masz ? bo wymieniasz graty a nic o zasilaczu ani o obudowie..

 

 

Pentagram Silent Force PSF 430-P12S ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmień ten zasilacz. To jest konstrukcja Chieftec'a HPC pamiętająca dobrze 2003/2004. To są czasy s.462, s478 s.939, s.754. Ja montowałem nieco mniejszy 360W z XP 1800+ Palomino i KT333 we wczesnym 2002.

@organiser

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/All-Series?fid=2028

która?

Czy możesz na przyszłość ciąć te linki pozbywając się treści po ?

https://m.pl.aliexpress.com/item/1005003439850707.html [cut] ?pdp...........

a jeszcze lepiej dodatkowo wywalić m. z adresu

https://pl.aliexpress.com/item/1005003439850707.html

Edytowane przez dejfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2023 o 12:22, jonykasz napisał:

Da się coś kupić do 500 zł nowego - np Asus Phoenix Radeon RX 550 Evo 4GB GDDR5 (PH-RX550-4G-EVO) czy może jednak ryzykować i używka np jakiś wynalazek "Karta graficzna Afox Radeon RX 580 8GB GDDR5" za 555 zł z gw sprzedawcy 24 mc ale jak czytam komentarze to coś tam z BIOS trzeba pogrzebać  - "rx580 na rynek chiński czyli rx570 z podniesionymi zegarami."

Jeżeli sprawa wciąż aktualna:

W tym budżecie musisz uwagę skierować ku kartom używanym. Masz właściwie trzy opcje.

1. GTX 1060 6GB - za 500 zł spokojnie kupisz topową wersję np. MSI Gaming X.

2. GTX 1650 Super - właściwie wydajnościowo to poziom +/- GTX 1060, jednak karta młodsza

3. GTX 1660 (Super/Ti) - możliwe, że będziesz musiał "poszukać", ponegocjować cenę, ale powinno Ci się udać zmieścić w budżecie 500-550 zł.

Szczerze powiedziawszy, na którąkolwiek z opcji byś się nie zdecydował, powinieneś być zadowolony. Nie ma co się obawiać najstarszego GTXa 1060, bo to karta sprawdzona i względnie niesprawiająca problemów. Chociaż wiadomo - jeśli te same pieniądze, to bierz model jak najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500 zł bez problemu kupi od ręki 1070. A jak dłużej poszukać to i 1070ti lub 1080 kupi się w tym budżecie. Obecnie Pascale strasznie staniały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czekać 1-2 miesiące na premiery nowych, lekki obniżki czy kupować teraz? Ma to być karta do uciągnięcia najnowszych gier (The Last Of Us/Hogwarts Legacy/Star Wars), ale też nie mam ciśnienia na najwyższe detale. Mam monitor 1440p, budżet tak okolice 1300 zł.
Fajnie jakby karta graficzna nie pobierała dużo prądu. Zasilacz mam Seasonic 650W Gold, procesor ryzen 5 5600, ram 16 gb, ssd adata 840 1TB, obudowa lian li a4 h20.
https://www.sferis.pl/karta-graficzna-asrock-radeon-rx-6600-challenger-d-8gb-i280260

Edytowane przez Drago_n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj w tym miesiącu ma być premiera rx 7600 ponoć wydajność ma kręcić się w okolicy rx6700xt w cenie 250dolarow więc myślę, że jakieś przetasowania na rynku powinny być . 2-3tyg Cie nie zbawi a będziesz miał większa możliwość wyboru .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2023 o 12:39, mimuszek napisał:

rx 470,580 itd wszystkie maja za sobą przeszłość, to już dinozaury

albo po taniości GTX 1650 super,

RX 580 8GB powinien lepiej sobie radzić od GTX 1650 SUPER 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, krzychd napisał:

Za ile powinna pójść taka karta :

 

allegro lokalne gtx 1660 ti oc

 

i czy to nie dziwne, że sprzedający ma dwie takie same licytacje?

pewnie po koparce, pytanie w jakich warunkach  kopała

czy UV, czy  oszczędzał VRAM czy jechał na 100(raczej 120%)%

jakby uczciwie wrzucił  screena z ustawieniami....

Edytowane przez bofff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzychd napisał:

Za ile powinna pójść taka karta :

 

allegro lokalne gtx 1660 ti oc

 

i czy to nie dziwne, że sprzedający ma dwie takie same licytacje?

Nie pytałeś ale odpowiem. Mega głośne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tymi koparkami, to ja bym  tak nie wyolbrzymiał problemu, a raczej właśnie szukał szansy na tanią kartę.  Mój znajomy kupił na Aliexprress jakiegoś RX 580 8GB po koparce i sobie bardzo chwali. Karta przeszła testy sprawnościowe, została wyczyszczona, dostała nową pastę, wiatraki nie brzęczą, jest cisza.

Kolo może pocinać we wszystko w 1080p, czasami zmieni detale na średnie. No i właśnie z tymi RX serii 570/580 nie jest wcale tak źle. Dinozaury ?  Może i Dinozaury, ale nadal nieźle się spisują w 1080p  zwłaszcza że AMD z czasem poprawiło drivery i chyba yo obecnie  najsensowniejsze karty wg mnie w relacji koszt/efekt.

Apropos koparek generalnie jeżeli karta pokoparkowa była sprawna, to będzie działać nadal,  zwłaszcza jak jej nie podkręcasz, nie katujesz,  chcąc wycisnąć ostanie soki. Kumpla akurat to nie "kręci" :)

Trzeba patrzeć, ile firma lub sprzedający  jest na allegro lub na rynku, wtedy  ryzyko że sprzedaje towar nie sprawdzony, czy też wadliwie działający jest naprawdę niewielkie.

Oczywiście jak ktoś bez oc żyć nie może "kręci" go to, to w przypadku uszkodzenia nie odda na gwarancji, tak jak gdyby kupił nowe ze sklepu,  ale nowa "grywalna"  (mam tu na myśli rozsądny stosunek ceny do możliwości i 1080p, a nie maniaków kochających 4K) karta ze sklepu, to obecnie zapewne jakieś 1100zł. No to jak ktoś ma budżet 300zł - 500zł, to nie ma o czym mówić. Także "koparka" nie musi być wg. mnie takim złym rozwiązaniem.

krzychd  ten allegro lokalnie, co podałeś gtx 1660 ti oc to licytacja,  także za mniej niż 650zł się nie spodziewaj.

Ja bym obczaił na twoim miejscu jakiegoś RX właśnie. Dodam jeszcze, że już za 300-400 zł powinieneś coś znaleźć RX 570/580

Edytowane przez Prez7
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, lekkideszcz napisał:

Za 400zl polecam polować na 5500xt 8gb lub 1070 8gb.

Pierwszy młodszy i energooszczędniejszy od rx580 a drugi dużo bardziej wydajny.

Ostatnio udało mi się wylapac gtx 1070 pali jet stream za 380zl na olx w full boxie.

Nowa pasta i działa świetnie.

A mi się udało wyłapać za 580zł MSI GAMING MX RX 5600XT i też działa świetnie. Ledwo zmieścił się do obudowy skurczybyk jeden :) . Koparka nie koparka .... grając w WOT'a przy 140kl/sek,  kompletnie mnie to wali, czy i ile waluty w przeszłości wydobył :)

Edytowane przez Prez7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do twojego procesora  RX 6600 XT będzie idealny moim zdaniem w 1080p

Edytowane przez Prez7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Epifanio napisał:

Panowie jaką kartę polecacie do kwoty 1500pln.

Zestaw i3 12100f,ddr4 3000 lub 3200MHz.Ekran 1920x1200.

Jeśli chodzi o gry z z takich nowszych the calisto protocol czy dead space.

Za 1600 zł masz 3060Ti - KFA2 GeForce RTX 3060 Ti PG190 OC 8GB GDDR6 (36ISL6MD1VQK) - Karta graficzna - Morele.net

Jak nie możesz dopłacić to do 1200 zł masz 6650XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2023 o 21:33, Epifanio napisał:

Panowie jaką kartę polecacie do kwoty 1500pln.

Jak dobrze poszukasz, albo cierpliwie wyczekasz okazji to zastanowiłbym się nad SAPPHIRE Radeon RX 6700 XT 12 GB. 

Pewnie za 1500zł go nie wyrwiesz nowego, ale jak dołożysz 150-200zł to da radę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, GeForce GTX 970 chyba mi umorł.

Mój 9 letni potwór to:

Cytat

 

Msi Gaming 5 z97

i7 4790k

Antec EDG550

Crucial Ballistix 4x8 1800Mhz 

Co do tego dokupić używanego? Tak do 700 zł?

Monitor ma 1440, ale czasem podpinam do TV 4k, ale to filmy odtwarzam (oczywiście komunie i wesela). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 5700XT - dobrze się starzeje.

Edytowane przez Daryzda67
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700xt to dobra opcja o ile brak gwarancji i pokoparkowa przeszłość nie przeszkadza. Dorzuć 100-150 pln i wystarczy na rtx3050 które już się pojawiają w przedziale 800-900 pln na ogłoszeniach. Całkiem spoko karta do FHD, z DLSS no i gwarancją.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2023 o 21:45, pablonas napisał:

5700xt to dobra opcja o ile brak gwarancji i pokoparkowa przeszłość nie przeszkadza. Dorzuć 100-150 pln i wystarczy na rtx3050 które już się pojawiają w przedziale 800-900 pln na ogłoszeniach. Całkiem spoko karta do FHD, z DLSS no i gwarancją.

Zgadzam się  kolegą, tutaj masz np ofertę za 650zł  RADEON 5700XT i nic nie musisz dorzucać,  bo tak licząc to tu 100zł  więcej, tam 150zł więcej itd w końcu zrobi się 1000zł

W 1440p 5700xt jest spoko jak również i do twojego CPU.

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-sapphire-pulse-rx-5700-xt-be-8gb-13865008242?order=p&offerTypeBuyNow=1#inne-oferty-produktu

Edytowane przez Prez7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze "portale branżowe" już recenzje wrzuciły: https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=18007 https://www.ppe.pl/recenzje/341269/stellar-blade-recenzja-gry-kluczowa-role-odgrywaja-nie-tylko-atuty-eve.html Ogólnie jest dobrze, ale poczekam na opinie graczy, przede wszystkim, czy można wyłączyć ziarno  a jak nie to czekam aż wyjdzie na PC  
    • Witam, szukam adaptera tak aby wpiąć kabel USB A i móc wpiąć go do złącza USB A. Adapter ten będzie używany do ładowania najprawdopodobniej 5V, 2,4A/3A. Znalazłem 3 propozycje, którą z nich najlepiej wybrać? Może macie coś innego do polecenia? - Adapter Baseus CAAOTG-01 USB-C do USB-A - Adapter Baseus ZJJQ000101 Ingenuity USB-A do USB-C - Silver Monkey Adapter USB 3.1 - USB-C   Z informacji jakie wyciągnąłem to Baseus CAAOTG-01 ma prąd wyjściowy 3A za to Baseus ZJJQ000101 Ingenuity 2,4A. Nie wiem jak wygląda sprawa z silver monkey. Baseus ZJJQ000101 Ingenuity na pewno jest przeznaczony do ładowania ponieważ taka informacja jest zamieszczona na stronie Baseus co do Baseus CAAOTG-01 nie mam pewności ponieważ na x-kom oznaczony jest tylko jako transmisja danych.
    • Ludzie tu cytują jakieś artykuły z onetu i wp jako rzetelne źródła informacji. Ten temat to już dawno temu powinien był wylądować w dziale humor
    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...