Skocz do zawartości
deton24

Najtańsza sensowna karta graficzna GPU do grania [119 modeli] (80-130-350/500/∞ zł) - marzec 2024

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
13 godzin temu, lordps napisał:

Czy ewentualnie w budżecie do 1000zl jest coś lepszego?

W tej cenie są np. gtx-y 970 czy rx-y 470, 570 no ale wiadomo że jedynie na gw. rozruchowej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki mają lepsze, ale jednak tutaj mam gwarancję 2 lata, a w używkach nigdy nie wiadomo ile pochodzi... A jednak 1000zl piechotą nie chodzi.

Zdecydowane, kupiony T600 w promce za niecałe 900zl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lordps napisał:

 

Zdecydowane, kupiony T600 w promce za niecałe 900zl. 

Jak już przetestujesz to napisz jakie u Ciebie ma temperatury po dłuższym graniu na maksymalnym obciążeniu. Oglądałem testy na YT to są spore rozbieżności (od 60 do 82 stopni), być może te niższe w kartach po modyfikacji. Jeden jutuber rozbierał chłodzenie i miał dziwnie naklejone termopady, tzn na dwóch kościach było ok, na trzeciej tylko fragment a na czwartej kości nie było żadnego termopada:).

Czy w zestawie jest dłuższy śledź i przejściówka z miniDP na zwykły DP ?

Edytowane przez xm700
dopisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się kupić wtej cenie 1800zł ?

Ja się dwa razy tak przedwcześnie ucieszyłem, że udało się się kupić w dobrej cenie (w tych polskich znanych sklepach). Raz mi wywaliło koszyk zanim opłaciłem, innym razem mi anulowali na drugi dzień już po opłaceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, xm700 napisał:

innym razem mi anulowali na drugi dzień już po opłaceniu.

ale wszystkie twoje dane już w bazie mają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Szukam czegoś na allegro (oczywiście karty graficznej) co 250 zł Jeśli mieli byście chwilkę czasu spójrzcie tam czy warto coś kupić Gość pisze żę to do gier i okazja (6miesioęcy gwarancji zapewne pokopalniana )

https://allegro.pl/oferta/promocija-karta-graficzna-do-gier-radeon-r7-240-11716409780

Choć w opisach że to karta do biurowego wykorzystania

Chciałem dać nowe życie Dell 790 z i5 I nie koniecznie kupować nowy zasilacz:) Z góry dzoięki za podpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, 10Greg napisał:

Panowie Szukam czegoś na allegro (oczywiście karty graficznej) co 250 zł Jeśli mieli byście chwilkę czasu spójrzcie tam czy warto coś kupić Gość pisze żę to do gier i okazja (6miesioęcy gwarancji zapewne pokopalniana )

https://allegro.pl/oferta/promocija-karta-graficzna-do-gier-radeon-r7-240-11716409780

Choć w opisach że to karta do biurowego wykorzystania

Chciałem dać nowe życie Dell 790 z i5 I nie koniecznie kupować nowy zasilacz:) Z góry dzoięki za podpowiedź :)

Musisz szukać czegoś na LP- czyli nisko-profilowej karty , do 790 nie wejdzie karta pełnowymiarowa

Czasami GT 730 LP 2GB idzie dostać poniżej 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sobie głowy uciąć, ale wydaje mi się, że Dell ograniczył moc jaką może dostarczyć PCI-E do 25W w Dellu 790.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 to była by d...:(

Choć widziałem w sprzedaży (ale czy 790) reklamujących sie że komp do gier gdzie dodają kartę graficzną i to jakąś kiepską I niby ma działać Ale może to nie 790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie... potrzebuję pomocy w zakupie karty w cenie 1000-1500 zl.. czekam mistrzowie na propozycje jak da rade z linkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jareksol napisał:

Witam serdecznie... potrzebuję pomocy w zakupie karty w cenie 1000-1500 zl.. czekam mistrzowie na propozycje jak da rade z linkami ;)

Jażeli masz platformę z PCIe4.0 to kupuj Radeona RX6500xt za 1300-1500zł, jak ma PCIe3.0 to GTX1650 w tej samej kwocie, ewentualnie tez tego Radeona ale z wydajnością w grach może być bardzo nierówno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xtn napisał:

Jażeli masz platformę z PCIe4.0 to kupuj Radeona RX6500xt za 1300-1500zł, jak ma PCIe3.0 to GTX1650 w tej samej kwocie, ewentualnie tez tego Radeona ale z wydajnością w grach może być bardzo nierówno. 

rozumiem ale tych 1650 jest sporo, jakas konkretna lub pare ? Poprosze .. pci 16x 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieee XD raczej nikt na tym nie kopał, szkoda czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce GTX 1650 GDDR6  https://www.komputronik.pl/product/694447/asus-geforce-gtx-1650-phoenix-4gb-gddr6-oc.html 1199zł

jest też dwuwentylatorowy za 1279zł  https://www.komputronik.pl/product/620221/asus-geforce-gtx-1650-dual-4gb.html

 

ps. ten droższy nie wiem czy na GDDR6

 

 

Edytowane przez psiak91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, psiak91 napisał:

Ten droższy ma napisane GDDR5.

Typ zastosowanej pamięci GDDR5
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, xtn napisał:

Ten droższy ma napisane GDDR5.

Typ zastosowanej pamięci GDDR5

Ogólnie ciężko już dostać GDDR5, chyba że jakiś leżak. Zamawiałem w proshopie tufa 1650, było napisane GDDR5 a przyszedł GDDR6 :) dlatego te opisy nie do końca są wiarygodne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, psiak91 napisał:

Ogólnie ciężko już dostać GDDR5, chyba że jakiś leżak. Zamawiałem w proshopie tufa 1650, było napisane GDDR5 a przyszedł GDDR6 :) dlatego te opisy nie do końca są wiarygodne. 

a czy patrząc na to, że na dniach premiera sklepowa 3050 4/8 GB  to te zwykłe 1650 stanieją bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, forumowicz-a55 napisał:

a czy patrząc na to, że na dniach premiera sklepowa 3050 4/8 GB  to te zwykłe 1650 stanieją bardziej?

Ciężko ocenić, wydaje mi się że raczej cena będzie zbliżona do tej przez kolejne tygodnie, rx 6500 schodzi na pniu a rtx 3050 to już nie będzie taki kastrat jak amd, będzie można sensownie na tym pograć.  8GB to też w dalszym ciągu dobra karta do kopania, więc nie spodziewałbym się w PL normalnych cen ? RX 6500 najtaniej jak narazie był za 1400, na proshopie jest za 1200, ale nie do końca wiadomo czy nie zwiększą jak będą już u nich dostępne.

Edytowane przez psiak91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, psiak91 napisał:

Ciężko ocenić, wydaje mi się że raczej cena będzie zbliżona do tej przez kolejne tygodnie, rx 6500 schodzi na pniu a rtx 3050 to już nie będzie taki kastrat jak amd, będzie można sensownie na tym pograć.  8GB to też w dalszym ciągu dobra karta do kopania, więc nie spodziewałbym się w PL normalnych cen ? RX 6500 najtaniej jak narazie był za 1400, na proshopie jest za 1200, ale nie do końca wiadomo czy nie zwiększą jak będą już u nich dostępne.

A co mi radzisz, wziąć gtx 1650 4GB GDDR6 -nówkę z gwarą 3-Letnią /1200zł/  albo po gwarancji z allegro/olx używaną 1650 4GB GDDR6 w wersji SUPER  /1400zł/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 200 złotych różnicy nie warto rezygnować z gwarancji nawet kosztem kilkunastu fps. 

Poczekaj kilka dni z zakupem. Mamy niezły zjazd krypto, może (o naiwności :D ) zaczną karty trochę tanieć. Jesli nie, weźmiesz tego 1650 ze sklepu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, forumowicz-a55 napisał:

A co mi radzisz, wziąć gtx 1650 4GB GDDR6 -nówkę z gwarą 3-Letnią /1200zł/  albo po gwarancji z allegro/olx używaną 1650 4GB GDDR6 w wersji SUPER  /1400zł/ ?

Brałbym z gwarancją, lepiej nawet potem odsprzedać jak masz gwarancję. Najlepiej to wstrzymaj się chwilę jeszcze z zakupem bo mam wrażenie że coś się luźniej robi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...