Skocz do zawartości
deton24

Najtańsza sensowna karta graficzna GPU do grania [119 modeli] (80-130-350/500/∞ zł) - marzec 2024

Rekomendowane odpowiedzi

Brat składa budżetowy komputer w miejsce złomu, pamiętającego prehistorię (20 minut rozpędza się po włączeniu i dopiero po takim czasie można coś na nim zrobić, masakra straszliwa)

Za moją radą wziął GTX 660 Ti za 300 złotych. Ma być karta do SIMS 4 głównie. Jak będzie potrzebował czegoś lepszego, to w przyszłości wymieni. 

Zastanawiałem się nad GT 1030 GDDR 5, ale stwierdziłem, że 130 złotych więcej za gorszą kartę nie ma sensu. Dokładać do droższych też raczej nie. 

Ma brat GTX 1660, za 1100 zł, nówkę, ale postanowił ją zeskalpować ku chwale budżetu domowego. Namawiałem go, żeby sobie zostawił, ale stwierdził, że jego córka na razie nie potrzebuje takiej karty ;)

Jest gwarancja rozruchowa 14 dni i darmowy zwrot w SMART na tego GTX 660 Ti. Karta przyjdzie do mnie, wezmę ją na testy i porównam do RTX 3060 Ti :P

Jeśli będzie ok, to odeślę do brata. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, addept napisał:

Brat składa budżetowy komputer w miejsce złomu, pamiętającego prehistorię (20 minut rozpędza się po włączeniu i dopiero po takim czasie można coś na nim zrobić, masakra straszliwa)

Za moją radą wziął GTX 660 Ti za 300 złotych. Ma być karta do SIMS 4 głównie. Jak będzie potrzebował czegoś lepszego, to w przyszłości wymieni. 

Zastanawiałem się nad GT 1030 GDDR 5, ale stwierdziłem, że 130 złotych więcej za gorszą kartę nie ma sensu. Dokładać do droższych też raczej nie. 

Ma brat GTX 1660, za 1100 zł, nówkę, ale postanowił ją zeskalpować ku chwale budżetu domowego. Namawiałem go, żeby sobie zostawił, ale stwierdził, że jego córka na razie nie potrzebuje takiej karty ;)

Jest gwarancja rozruchowa 14 dni i darmowy zwrot w SMART na tego GTX 660 Ti. Karta przyjdzie do mnie, wezmę ją na testy i porównam do RTX 3060 Ti :P

Jeśli będzie ok, to odeślę do brata. 

WTF?

Historia życia czy co?

300 za 660 ? widać że kochasz brata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, addept napisał:

 

Ma brat GTX 1660, za 1100 zł, nówkę, ale postanowił ją zeskalpować ku chwale budżetu domowego. ..

Jest gwarancja rozruchowa 14 dni i darmowy zwrot w SMART na tego GTX 660 Ti. ... 

Pozdrow brata jak już będzie 3 stówki w plecy XD oby wówczas ceny podskoczyły o kolejne kilka stówek. Tak to wygląda. Wszyscy się sprzedają za talary a później mają pretensje do świata XD

Stary komputer to złom pora kupić nowy komputer z GTX660. ?

Że tak jeszcze spytam, ile ten komputer wyniesie za całość? 2500-3000zl? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu

Jakieś 2100 zł. 

Wszystko z nowych części, oprócz karty. Komputer dla 10-latki, głównie do simsów i tego typu gier, ewentualnie nauki zdalnej oraz Internetu dla domowników. 

Stary komp to był jakiś używany Dell Optiplex serii 6xx czy 8xx, więc sami wiecie ... szału prawie na jego działanie dostałem jak go odpaliłem ostatnio, gdy do niego pojechałem. 

Ma jeszcze zamówione dwie kolejne GTX 1660 na Amazonie za 1030 zł sztuka, więc jeśli je zrealizują, a stwierdzi, że lepiej sobie kartę nowszą zatrzymać, to zrobi to. Koszt kompa wyniesie wówczas 2830 zł

Możecie się śmiać, ale w sumie tak naprawdę to on całego kompa ma darmo, więc może sobie pozwolić na fanaberie w sprawie karty graficznej. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2021 o 15:12, AndrzejTrg napisał:

300 za 660 ? widać że kochasz brata?

 

W dniu 28.08.2021 o 15:13, Minciu napisał:

Stary komputer to złom pora kupić nowy komputer z GTX660. 

660 Ti dla ścisłości. Co jest nie tak z tą kartą za 300 zł w obecnej chwili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poszukiwaczGPU

Nie wiem. To jest wydajność odrobinę lepsza niż HD 7950/R9 280 i trochę gorsza niż GTX 760. 

perfrel_1920.gif

A taki GTX 760 bije na głowę GT 1030 GDDR 5, czyli kartę, która za nówkę jest wyceniana aktualnie na 430 złotych (wersji GDDR 4 nie liczę, bo jest ona sporo słabsza od wersji GDDR 5)

 https://www.youtube.com/watch?v=PcGjoGmKJTg

W piątek-sobotę dowiem się czy ten GTX 660 Ti jest sprawny. Sprzedawca pozwolił na ewentualny zwrot w ciągu 14 dni, więc spokojnie można potestować. 

Sprzedawca dobrze oceniany: https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-asus-gtx-660-ti-2-gb-gddr5-11090448108

Według opisu karta sprawna, bez artefaktów. Jeśli będzie działać, to do wyświetlania pulpitu oraz sporadycznego grania w SIMS4 czy inne, niewymagające gierki, w zupełności wystarczy i wówczas to będzie dobrze wydane 310 złotych. 

 

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2100 chyba można było kupić coś na współczesnym APU. GTX660 wypada już gorzej niż 1050ti. 660ti może podobnie.. karta ogólnie zabytek bez gwarancji że za miesiąc się nie wysypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś. Można wziąć APU w tej cenie, owszem, ale :

- masz bardzo słabą integrę (Intel), dużo słabszą niż GTX 660 Ti, nadającą się tylko do pulpitu, a tu chodziło, żeby nie tylko pulpit chodził

- masz dużo słabsze procki i integrę słabszą wyraźnie (stare APU od AMD)

- masz droższe procki, słabsze mimo wszystko niż te bez integry oraz grafikę co najwyżej porównywalną z GTX 660 Ti. 

I to ostatnie rozwiązanie nie byłoby takie złe być może faktycznie, jednak też nie do końca do mnie przemawia,.

Dlaczego?

Co prawda tutaj też nie ma jakiegoś koksa w tym zestawie  jeśli chodzi o procek, bo brat zdecydował się mimo wszystko na AM4, a nie Intela I3-10100F, więc w zestawie znalazł się ostatecznie Ryzen 1600 AF, ale jest to ogólnie lepszy procesor niż taki Ryzen 5 3400G, którego Vega 11 mogłaby stanowić rozwiązanie kompleksowe w tym wypadku (1600 AF można też nieźle podkręcić w przeciwieństwie do 3400 G). Chodziło o to, żeby przy wymianie karty graficznej nie zostać potem ze słabszym procesorem, bo nie sądzę, żeby tutaj przez lata były większe zmiany dokonywane w zestawie, za wyjątkiem oczywiście karty graficznej.

Części kupowaliśmy głównie na promocjach. Nie wszystkie były wybitne, ale niektóre całkiem fajnie wypadły (np. zasilacz Asusa 550W kupionego w promocji za 199 zł, z cashbackiem 90 zł i 60 zł zwrotu ze recenzję, co ostatecznie da cenę 50 zł za zasilacz), więc nie ma co narzekać. Chciałem oczywiście zwiększyć budżet i wziąć coś innego, np. Intela I5-10400F+ jakaś karta lepsiejsza lub w ostateczności nowy GT 1030,  ale to nie ja ostatecznie decydowałem (zresztą ostatnio GT 1030 GDDR5 poszyły o stówę w górę, co wywołało mój protest).  To i tak cud, że zdecydował się na zakup sprzętu i że nie kupił równocześnie jakiegoś badziewnego, przepłaconego gotowca, bo podsyłał mi już takie linki, że aż za głowę się łapałem. Niestety wolnej ręki nie miałem, podsyłałem mu tylko pomysły, alternatywy, a on podejmował decyzje. 

Jeszcze marudzę mu by sobie zostawił GTX 1660, wyrwanego za tysiaka (nówka), ale w sumie jemu taka karta nie jest potrzebna (on sam nie gra w gry na PC) i ja to rozumiem. 

I tak się cieszę, że jakiś w miarę sensowny zestaw (poza kartą) z tego wyjdzie. Cała reszta to nowe części. I niech mu służą. Nie dla każdego komputer to priorytet. Pomogłem na tyle na ile pozwolił sobie pomóc. Dla siebie złożyłbym to na pewno inaczej. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Minciu napisał:

GTX660 wypada już gorzej niż 1050ti. 660ti może podobnie.. karta ogólnie zabytek bez gwarancji że za miesiąc się nie wysypie.

Niewiele gorzej, a poza tym dlatego właśnie kosztuje 300zł a nie 800zł jak 1050ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marcin0218 napisał:

Warto brać RTX 3060 za 3799 zł 50 rat 0%? :)

3060 za prawie 4 tyś  :E bez urazy ale ładnie mówiąc to chybiony pomysł ,za tyle nawet teraz znajdziesz 3060ti choć to też rozbój w biały dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z tego samego gatunku. Warto kupić RTX 2060 za 2600 zł (Asus GeForce RTX 2060 Dual Evo OC 6GB GDDR6).

Napiszcie proszę kilka słów co sądzicie o tej karcie.?  Zależy mi przede wszystkim na półpasywnym chłodzeniu. Niekoniecznie na super-hiper wydajności.

Kupować, czy czekać (z ryzykiem, że się nie doczekam), aż ceny rtx 2060 spadną do ok +/- 2000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Flik napisał:

Warto kupić RTX 2060 za 2600 zł (Asus GeForce RTX 2060 Dual Evo OC 6GB GDDR6).

śledząc tematy zakupowe, czy to RTX czy RX, kupisz w tej cenie albo 6600 albo 3060,co też jest przepłacone, ale..

ledwie 40min temu, 3060 za 2300 amazon :

 

tylko nie ma co czekać i się zastanawiać, bo jest tylko drożej... tyle że oferty zazwyczaj z Niemiec, wysyłka przez pośrednika, nie ma się co bać, na pepperze nawet opisane wszystko..

Wydaje mi się że zastanawiałeś się nad tym 2060 jak były po 1900, przespałeś..  sam w lipcu miałem kupować właśnie to EVO,  dobra konstrukcja, metalowy backplate.. ale nie za te pieniądze.

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2021 o 07:29, AndrzejTrg napisał:

Za lekko ponad 3,tys idzie dostac 3060Ti wiec odpowiedz to NIE.

Nie wydam na grafikę ponad 3 tys zł (jakąkolwiek).  Raczej jestem nastawiony na RTX 2060 max 2500-2600. Niespecjalnie mi się spieszy. Może kiedyś stanieją do poniżej 2 tys. Wątpie, ale....

Jak mniej więcej do połowy października grafiki nie będą tanieć, to w tym roku już nie będą (koniec roku, święta...).

O RTX 2060 myśle mniej więcej od maja chyba (po zniszczeniu mojej GTX 1660S).  Nie pamiętam po ile wówczas kursowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie do kart graficznych nowych. 

Nadziałem się na starego r9 270x i padła mi po 4 miesiącach użytkowania. Dlatego mam uraz do używanych kart graficznych i szukam czegoś nowego do gierek typu warzone, gta5, cs. Rozważałem nawet gt 1030, ale jak zobaczyłem testy na yt jak działa na niej warzone to jednak się wstrzymam.

Co sądzicie o tych kartach graficznych? 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-biostar-rad-rx560-oc-gam-4gb-gddr5-11106165305?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=YzJiYmFhNTEtNjc5OS00ZTE1LTg3YjctOTA1ODJhOWQ1YmY1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=112e1b5c-38d7-41e2-b03b-f6ea6b7e92d0

https://allegro.pl/oferta/afox-karta-graficzna-radeon-rx-550-4gb-gddr5-11060030067

 

Mój sprzęt: 

Procesor Intel Core i5-10400F, 2.9GHz, 12 MB
Płyta główna MSI Z490-A PRO
Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL17
Zasilacz SilentiumPC Vero M3 600W 
Obudowa SilentiumPC Armis AR6 TG
Dysk SSD Crucial MX500 500 GB 2.5" SATA III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej w budżecie do 1000 zł  polować na GTX 1060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, opalanik napisał:

Hej mam pytanie do kart graficznych nowych. 

Nadziałem się na starego r9 270x i padła mi po 4 miesiącach użytkowania. Dlatego mam uraz do używanych kart graficznych i szukam czegoś nowego do gierek typu warzone, gta5, cs. Rozważałem nawet gt 1030, ale jak zobaczyłem testy na yt jak działa na niej warzone to jednak się wstrzymam.

Co sądzicie o tych kartach graficznych? 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-biostar-rad-rx560-oc-gam-4gb-gddr5-11106165305?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=YzJiYmFhNTEtNjc5OS00ZTE1LTg3YjctOTA1ODJhOWQ1YmY1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=112e1b5c-38d7-41e2-b03b-f6ea6b7e92d0

https://allegro.pl/oferta/afox-karta-graficzna-radeon-rx-550-4gb-gddr5-11060030067

 

Mój sprzęt: 

Procesor Intel Core i5-10400F, 2.9GHz, 12 MB
Płyta główna MSI Z490-A PRO
Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL17
Zasilacz SilentiumPC Vero M3 600W 
Obudowa SilentiumPC Armis AR6 TG
Dysk SSD Crucial MX500 500 GB 2.5" SATA III

RX 550 odpada, to praktycznie poziom GT 1030, może 5-10 % lepiej. RX 560 już się do czegoś nada, chociaż jak ta wersja Biostara wygląda strasznie biednie (jak na chińskich podróbkach GTX 1050 Ti), ale może da radą z czymś tak małym. Ale z pewnością będzie głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2021 o 14:04, opalanik napisał:

(...) Nadziałem się na starego r9 270x i padła mi po 4 miesiącach użytkowania. Dlatego mam uraz do używanych kart graficznych i szukam czegoś nowego do gierek typu warzone, gta5, cs. (...)

Skoro ma być coś nowego...to będzie bardzo ciężko. RX550 nadaje się tylko do wyświetlania pulpitu. RX560 znacznie lepszy z Warzone powinien sobie poradzić (przy zredukowaniu ustawień i możliwe, że również rozdzielczości). Tylko, że dać za niego prawie 1000 zł... No cóż, jak kto woli.

GPU to najczęściej psujący się element komputera. To fakt. Mimo wszystko, zakupiony R9 270X to dość awaryjna konstrukcja. Czemu się na niego zdecydowałeś? Nie buduj na jego tle opinii o całym rynku używek.

Edytowane przez poszukiwaczGPU
Zmniejszenie cytatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2021 o 14:04, opalanik napisał:

Hej mam pytanie do kart graficznych nowych. 

Nadziałem się na starego r9 270x i padła mi po 4 miesiącach użytkowania. Dlatego mam uraz do używanych kart graficznych i szukam czegoś nowego do gierek typu warzone, gta5, cs. Rozważałem nawet gt 1030, ale jak zobaczyłem testy na yt jak działa na niej warzone to jednak się wstrzymam.

Co sądzicie o tych kartach graficznych? 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-biostar-rad-rx560-oc-gam-4gb-gddr5-11106165305?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=YzJiYmFhNTEtNjc5OS00ZTE1LTg3YjctOTA1ODJhOWQ1YmY1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=112e1b5c-38d7-41e2-b03b-f6ea6b7e92d0

https://allegro.pl/oferta/afox-karta-graficzna-radeon-rx-550-4gb-gddr5-11060030067

Hej. RX550 4GB ma wydajność jak nieco niższą GTX1050 2GB. 
W ubiegłym roku kupiłem (listopad) takiego nowego RXa na aliexpres po zniżkach za jakieś 270 pln z przesyłką (potrzebowałem na miesiąc karty przejściowej). Producent Veneida. Później kartę sprzedałem na allegro ale na potrzeby ogłoszenia zrobiłem taki materiał ukazujący wydajność karty. 
https://youtu.be/J2ZWG2tRKhE
https://youtu.be/VFasWoy9_xE

Jak widać da się grać w 1080p ale oczywiście wszystkie suwaki w lewo. Nie testowałem w Warzone ale tutaj raczej nie zagrasz w 1080p.
Oddzielną kwestią jest cena. 900 pln ?? W życiu. To już bym wolał kolejnego chińczyka zamówić tyle, że na ali te karty teraz po 700 kosztują ?

RX 560 jest nieco lepszy od RX550 ale słabszy od 1050Ti 4GB. Też bym tego za takie pieniądze nie kupił.

Zerknij na te zestawienie wydajności.
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-560.c2940

Pozdro.

Edytowane przez pablonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, poszukiwaczGPU napisał:

GPU to najczęściej psujący się element komputera. To fakt

Będę z tym polemizował.Wszystko zależy od warunków użytkowania.Mam Asusa gtx 1050 2 GB.Śmiga prawie już 4 lat.Pasta na rdzeniu czy termopady nie były wymieniane.Nic kombinowane.

Moja zasada numer 1, jeżeli urządzenie działa poprawnie nie ingeruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pablonas napisał:

RX550 4GB ma wydajność jak nieco niższą GTX1050 2GB. 

Z całym szacunkiem, to zupełnie inna półka. 

 

1 godzinę temu, AndyLau napisał:

Będę z tym polemizował.Wszystko zależy od warunków użytkowania.Mam Asusa gtx 1050 2 GB.Śmiga prawie już 4 lat. (...)

Z elementów, które są w komputerze (płyta główna, procesor, RAM, zasilacz itd.) to GPU jest najbardziej awaryjne. Nie znaczy to oczywiście, że awaria jest pewna, znaczy że szansa na zepsucie się jest większa niż np. procesora. Ale to ogólna zasada. Nie odwołujmy się do jednostkowych przypadków (tym bardziej do względnie bezawaryjnych modeli kart). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego r9 270x kupiłem po taniości, nie mogłem się zdecydować na inne karty bo ich ceny bardzo się różniły.

Teraz chętnie spytam się o wasze zdanie w sprawię tych kart: 

1) https://www.olx.pl/d/oferta/nvidia-geforce-gtx-970-zotac-4gb-CID99-IDLDGwY.html#e8e09b51bc

2)https://www.olx.pl/d/oferta/nvidia-geforce-gtx-970-zotac-4gb-CID99-IDLDGwY.html#e8e09b51bc ( nie wiadomo ile GB) 

3)https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-gigabyte-gtx970-gaming-g1-windforce-CID99-IDLw3gg.html#5d16ce507c

4) https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-ghz-edition-CID99-IDLczhL.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1

5)https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-gigabyte-gtx-970-g1-gaming-CID99-IDLBF53.html#e8e09b51bc

 

3,4,5  wyglądają najciekawiej. Wybrałem te karty ze względu na zakres cenowy i lokalizację do osobistego odbioru, zależy mi żeby działała jak najdłużej i była warta swojej ceny. Ogólnie średni ze mnie znawca, stąd moja prośba o ocenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.? Człowieku polecam korzystać z tego co masz w czasce ... Czekalbym na powrót cen cierpliwie, jak wędkarz na branie. Sam chciałem gonić 970 strixa za 450zl, przed całym bumem z crypto. A teraz 800 zł za bieda wersję, gdzie mogę krzyknąć teraz 1000 zł i się znajdzie jeleń co kupi...

Chcesz przepłacać za 6 letnią kartę, to Twoja sprawa. Kup co uważasz za słuszne. Ale zadaj sobie pytanie czy warto... Masz ciśnienie na granie to kupisz, jak nie to poczekasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Burning Shore zjadają textury. Wystarczy zmniejszyć textury z b.w/w na średnie i jest git. W 1440p na ustawieniach  "własne"  3060ti zadziwiająco mocno reaguje na te zmiany, co widać po fotkach. Bardzo wysokie/wysokie textury niegrywalne... średnie textury i nagle karta odzyskuje siły i fps leci do góry. Czyżby za mało Vram 8GB ? 1440p bardo wysokie - textury bardzo wysokie: 22fps 1440p bardzo wysokie - textury wysokie: 23fps 1440p bardzo wysokie - textury średnie: 60fps Jak wczoraj męczyłem się wewnątrz wieży z dymem, to grałem na 17fps i nie miałem możliwości zmiany ustawień, bo mnie ten kosmita atakował jakimś laserem, ale go załatwiłem. Teraz w pomieszczeniach jest lepiej i czas iść do pleneru. Spróbuj takich ustawień.   A karta zachowuje się idiotycznie, ponieważ normalnością jest to, że pod obciążeniem 99/100% jej wydajność powinna być najwyższa oraz pobór mocy najwyższy, za to w tej grze zauważyłem, że pomimo użycia GPU 100%, karta generuje spadki do nawet 15fps przy poborze mocy poniżej 70Wat !! To jest masakra, nie da się grać. Zgaduje, że pamięć się przepełnia i po prostu trzeba ciąć textury, żeby w ogóle zagrać z 8GB Vram 3060ti  zaraz po wczytaniu gry w 1440p bardzo wysokie ustawienia potrafi utrzymać przez chwilkę nawet 60fps, ale zaraz albo jeszcze szybciej fps spada, a co najdziwniejsze spada pobór mocy zarazem utrzymując użycie GPU na 100%    
    • w ogóle to modernizacja dla syna, a ja mam ze swojego poprzedniego aurore 360 z aphacool więc mogę mu ją zapodać brzmi rozsądnie z tym i5 14500 podoba mi się
    • To już pomału możesz myśleć co następne 😄.
    • nówki DW wciąż trzymają cenę, a używek DW na rynku używek mało, a jak są to powystawowe 
    • Ciekawe wnioski . Nie należy akurat zmienić zdania, że Kaczyński to jedna z największych nieszczęść, jaką spotkało III RP. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-robert-krasowski-jaroslaw-kaczynski-to-najbardziej-patologic,nId,7467044
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...