Skocz do zawartości
deton24

Najtańsza sensowna karta graficzna GPU do grania [119 modeli] (80-130-350/500/∞ zł) - marzec 2024

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się chyba muszę zacząć modlić żeby moja mocarna RX460 2GB single fan od XFX nie padła... Przecież ostatnio widziałem używaną drożej niż gdy ja ją kupiłem w 2016 (400zł z groszami) nową... To są jakieś jaja z dostępnością i piękną inflacją. A tak się cieszyłem na RX6800XT albo RTX3080 jak ogłaszali MSRP...

Się skończy niestety tak że pewnie będę zmuszony zabulić za kartę 7000zł wzwyż i tyle.
GTX 1050 Ti za 1239zł... ?

Edytowane przez TwisteddJoker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2021 o 20:22, addept napisał:

Mojemu bratu zaginęła jak na razie jedna. Ukradziona w Polsce, jak wynika z trackingu. Co do innych zaginionych paczek, to musiałbyś się dopytać @xtn który podobno miał podobne doświadczenia w tym względzie, ale jego przesyłki nawet do Polski nie docierały. 

Ogólnie w przypadku gdy sprzedaje sam Amazon (a nie firma zewnętrzna) to z reguły nie ma większego problemu z odzyskaniem kasy, ale też potrafią się zdarzyć wyjątki od tej reguły. 

Co do realizacji zamówienia to się jakoś szczególnie nie nastawiaj, w obecnej sytuacji na rynku kart jak Amazon zrealizuje co piąte zamówienie, to i tak będzie dobrze. Plusem jest jedynie to, że z reguły (oczywiście wyjątki się zdarzają) blokują kasę na karcie (dlatego najlepiej płacić kartą) dopiero w momencie gdy zbliża się termin wysyłki, a jeśli terminu nie ma, to nie masz środków na karcie zablokowanych i możesz sobie dowolnie nimi rozporządzać, zamawiając np. kolejną kartę, zwiększając tym samym swoje szanse na otrzymanie choćby jednej. 

Pamiętaj:  jako początkujący zamawiaj karty tylko od Amazona (sprzedawca Amazon, realizacja Amazon). To zapewni tobie bezpieczeństwo. Scamu na Amazonie nie brakuje, łatwo się naciąć, co już paru głupich forumowiczów udowodniło, nie potrafiąc rozpoznać oczywistego scamu i reklamując "tanie karty" poprzez wklejanie scamowych linków do tematów z kartami. 

PS. Miło spotkać swojego widza. Kanał zawieszony, być może na stałe, ale to nie miejsce i czas na rozwijanie tego wątku. Tyle na dziś, dziękuję za uwagę, do usłyszenia ;)

 

W dniu 8.12.2021 o 22:20, xtn napisał:

Jako wywołany do tablicy, to do tej pory zamówiłem 5 kart z amazon uk, 3 zaginione/ukradzione poza Polska. Doszedł mi gtx1650 i gtx1650super. Zaginęły gtx1660, 1660S i rx570 8gb. Innych nie zamawiałem, bo nigdy dobrej ceny nie trafiłem w uk. 

To co piszecie jest zarazem przerażające i pouczające zarazem. Gdybym miał kupować kartę za granicą nawet do głowy by mi nie przyszło, że jest aż taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zamawianiu karty z zagranicy jestem ponad 2500zł w plecy. Długo by tu pisać, kasy nie odzyskałem. W tej chwili szukam czegoś taniego jak gtx 1650, takie może nie ukradną, a jeszcze do czegoś się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xm700Jak zamawiasz w podejrzanych sklepach lub też u podejrzanych sprzedawców np. na Amazonie, to co się dziwić? Oszuści dobrze wiedzą, że tanie karty stanowią idealną przynętę. 

Tu na forum też są niektórzy tacy niereformowalni, co jako okazję wrzucają linki do ewidentnego scamu, a mniej obyci, tacy jak ty, potem łykają to jak pelikany, ryzykując utratę kasy. A na prośbę, żeby scamu na forum nie puszczać reagują fochem jak primadonna. 

 

Edytowane przez addept
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@addept zapytanie do Ciebie bo widzę że dużo siedzisz na Amazonie

po miesiącu zamówienia dostaje taki email

sprzedawca amazon i wysyłka amazon

6i1KmDm.png

jest szansa że wyślą kiedyś kartę czy szkoda sobie robić nadzieje tak jak nasze rodzime morelki itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa 1/10. 

Dlatego najlepiej płacić kartą - nie blokujesz sobie kasy na koncie, bo Amazon zazwyczaj nie blokuje jej, gdy termin dostawy nie jest znany. 

No i należy zwiększyć sobie szanse na otrzymanie choćby jednej, łapiąc 10 takich kart ;)

Edytowane przez addept
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś jest zainteresowany, ale rzucili outletami. Według tego co napisali, to pochodzą ze zwrotów do 15 dni. Jest na nie normalna gwarancja.
Są GTXy, RTXy i parę Radeonów


https://promocje.x-kom.pl/outlet

Edytowane przez Skorek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 6600 są w takiej samej cenie jak RTX 2060 - te Radeony są lepsze niż 2060, czy coś źle rozumiem i 2060 mają jakąś przewagę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx6600 wygrywa praktycznie wszystkie porównania w liczbie FPS i przy tym ma stosunkowo mały pobór mocy. RTX2060 ma sprzętowy DLSS- według mnie jest to g** warte, bo niby wydajność rośnie ale straty jakości obrazu proporcjonalne. W wielu grach jest suwak "rozdzielczość 3D" - też można trochę obniżyć np. do 80% i na małych monitorach nie zauważyć zmiany jakości a zyskać sporo więcej FPS-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która karta jest lepszym wyborem Gtx 650 Ti z 1gb ramu,czy Radeon hd 7770 z 2gb ramu?

Która karta jest lepszym wyborem Gtx 650 Ti z 1gb ramu,czy Radeon hd 7770 z 2gb ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większa cyferka to lepsza cyferka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem na allegro takie ogłoszenie: 

https://allegro.pl/oferta/gtx1050ti-4g-karta-graficzna-podwojny-wentylator-11600445778

Niecałe 400zl za GTX 1050ti.

Jak myślicie o co tu chodzi? Cena super atrakcyjna jak za tą kartę, chyba, że jest to jakaś inna zmodyfikowana wersja? Sprzedawca podaje jako nowy sprzęt z długą gwarancja.

 

Nie jestem specjalistą, szukam czegoś tańszego do grania. Szukałem karty gtx1050 o podanych parametrach, ale nie udało mi się nic znaleźć.

Czy ktoś bardziej obeznany byłby w stanie powiedzieć czy ta karta z oferty jest coś warta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lordps napisał:

Czy ktoś bardziej obeznany byłby w stanie powiedzieć czy ta karta z oferty jest coś warta?

99% to będzie takie coś -

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc, już prawie to kupiłem, a w takim razie wiem, że nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 Ti wczoraj złapałem za 185 EUR nówkę

Dzisiaj wpadł GTX 1650 za 200 EUR

Obie karty na Amazon.es

Prognozuję, że więcej takich okazji zacznie się pojawiać w ciągu tygodnia lub dwóch, o ile oczywiście kryptowaluty nie zaczną gwałtownie rosnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o T600 quadro? 

Oglądałem sporo filmików na YT w których wychodzi, że jest nieco lepsza od gtx1050Ti. 

 

https://youtu.be/04RX3hqHztk

 

Idzie ją dostać za ok 900zl. 

Czy nadal się to typowo do gier? I czy jeśli tak to wypadało by kupić lepszy wentylator?

 

Czy ewentualnie w budżecie do 1000zl jest coś lepszego?

Edytowane przez lordps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...