Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem dopiero wczoraj ten monitor. Już przy pierwszym odpaleniu kolory były zbyt żółte/zielone. Ten sam problem opisywałem w zeszłym roku kiedy chodziło o Acera model XB271HUBMIPRZ.

Naprawdę już mam dość jakiego bym monitora nie sprawdzał to ma on zbyt dominujący kolor żółty/zielony jakiekolwiek ustawienia pogarszają sprawę to w jedną lub w drugą stronę.

Obecnie posiadam monitor LG DM2780D na którym co prawda kolory nie są super bo to TN ale biel to biel a nie żółć.

Być może ktoś z Częstochowy bądź okolic posiada kolorymetr i mógłby mi skalibrować monitor albo w ogóle zobaczyć czy to możliwe albo czy ja już mam coś nie tak z oczami. Oczywiście nic za darmo, zapłacę.

To już chyba z 7 monitor który testuje, choć w poprzednich były również inne mankamenty które je wyeliminowały. Zaś ten okazał się najlepszy, tylko te kolory :(

Chyba żeby jeszcze kupić inny egzemplarz, bo w jednym z monitorów tak zrobiłem choć miałem takiego pecha, że trafiłem na jeszcze gorszą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaj się po takim monitorze dobrych kolorów. W tym monitorze płacisz za 144hz i GSync, takie życie. Jak chcesz miec jeszcze ładne kolory i dobrą matrycę to musisz dopłacić.

 

Możesz pogrzebać w ustawieniach monitora jedynie albo w ustawieniach Nvidia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaj się po takim monitorze dobrych kolorów. W tym monitorze płacisz za 144hz i GSync, takie życie. Jak chcesz miec jeszcze ładne kolory i dobrą matrycę to musisz dopłacić.

 

Możesz pogrzebać w ustawieniach monitora jedynie albo w ustawieniach Nvidia...

 

Płacę 3600 zł za monitor i mam mieć żółć zamiast bieli bo ma 144 hz i gsync. To co mam niby kupić Asusa PG27UQ za 11 tys zł żeby mieć wszystko dobre?

To ja się zastanawiam dlaczego ten koleś miał dobre parametry na kolorymetrze jak ustawił-> http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-32gk850g-test-i-recenzja.html

Tej jego parametry na 6500K gdzie R49 G46 B50 u mnie się nie sprawdzają.

Edytowane przez Gronek31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sluchaj tego trola bo jego odp sa wlasnie tego typu, kup dorzszy monitor lub do grania to TN matryca bo inna sie juz nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sluchaj tego trola bo jego odp sa wlasnie tego typu, kup dorzszy monitor lub do grania to TN matryca bo inna sie juz nie nadaje.

Teraz to ty chyba trolujesz :lol2: kup droższy monitor lub badziewną matryce TN. Myślisz że nie kupiłem. Testowałem TN i był ten sam problem z żółta bielą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mnie słychać, tylko mówię że w tej cenie nie dostaniesz nic co ma dobrej jakości matrycę. No proszę was. NEC za 3000zł 60hz 1440p bez Gsynca i 144hz ma bardzo fajną matrycę, nie spodziewaj się że za 3600zł dostaniesz coś nawet trochę zbliżonego do tego.

 

Przecież te ceny się biorą albo dlatego że masz bardzo dobrą matrycę i kolory, albo dlatego że masz 144hz i Gsync. Przecież to jest logiczne. Jak chcesz mieć to wszystko w zestawie to musisz wydać o wiele więcej.

Edytowane przez ask_me_anything

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mnie słychać, tylko mówię że w tej cenie nie dostaniesz nic co ma dobrej jakości matrycę. No proszę was. NEC za 3000zł 60hz 1440p bez Gsynca i 144hz ma bardzo fajną matrycę, nie spodziewaj się że za 3600zł dostaniesz coś nawet trochę zbliżonego do tego.

 

Przecież te ceny się biorą albo dlatego że masz bardzo dobrą matrycę i kolory, albo dlatego że masz 144hz i Gsync. Przecież to jest logiczne. Jak chcesz mieć to wszystko w zestawie to musisz wydać o wiele więcej.

 

A znasz jakieś monitory które mają minimum 120 Hz, G-sync, minimum 1080p i dobrą matrycę czyli nie pożółkniętą. 1440p i więcej niż 120 Hz nie jest koniecznością ale też nie chcę znów 60 Hz bo wtedy zmiana monitora nie będzie miała sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę poszukać, ale trzeba przeglądnąć bardzo szczegółowe recenzje tak jak ta

 

https://pcmonitors.info/reviews/lg-32gk850g/

 

Sprawdziłeś wszystkie dostępne tryby, bo np.

 

Ten tryb (domyslny) Gamer 1 (Factory Defaults) daje delikatnie zielonkawy odcień, może pobaw się tymi trybami i może któryś okaże się lepszy?

 

Bright with a green and slightly warm tint. Some rich shades are displayed, but in general things appear more muted than they should due to low average gamma. As is typical for a VA panel, there is some saturation loss towards the edges and bottom of the screen from a normal viewing position. This is related to the viewing angle dependency of the gamma curve, but for a VA panel of this size these shifts were not extreme.

 

Z recenzji wynika że nie ma niestety dobrych kolorów ten monitor i tak.

 

Weaknesses in colour consistency compared to IPS-type panels and a less generous colour gamut than some alternatives

 

Static contrast not as strong as some VA models

 

The monitor offers fairly comprehensive sRGB coverage, with slight under-coverage (98% sRGB) in the blue region of this diagram and a little over-coverage for some green and red shades.

Edytowane przez ask_me_anything

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten będzie miał lepsze kolory pomimo panelu TN-> HP Omen 27 ktoś może na, testował?

Już normalnie zgłupiałem za chwilę przetestuje chyba wszystkie monitory dostępne na rynku a w sklepach wywieszą moje zdjęcie z dopiskiem "Tego pana nie obsługujemy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem dopiero wczoraj ten monitor. Już przy pierwszym odpaleniu kolory były zbyt żółte/zielone. Ten sam problem opisywałem w zeszłym roku kiedy chodziło o Acera model XB271HUBMIPRZ.

Naprawdę już mam dość jakiego bym monitora nie sprawdzał to ma on zbyt dominujący kolor żółty/zielony jakiekolwiek ustawienia pogarszają sprawę to w jedną lub w drugą stronę.

Obecnie posiadam monitor LG DM2780D na którym co prawda kolory nie są super bo to TN ale biel to biel a nie żółć.

Być może ktoś z Częstochowy bądź okolic posiada kolorymetr i mógłby mi skalibrować monitor albo w ogóle zobaczyć czy to możliwe albo czy ja już mam coś nie tak z oczami. Oczywiście nic za darmo, zapłacę.

To już chyba z 7 monitor który testuje, choć w poprzednich były również inne mankamenty które je wyeliminowały. Zaś ten okazał się najlepszy, tylko te kolory :(

Chyba żeby jeszcze kupić inny egzemplarz, bo w jednym z monitorów tak zrobiłem choć miałem takiego pecha, że trafiłem na jeszcze gorszą sztukę.

 

Popraw ręcznie kalibrację:

 

Gamma Mode 3

 

RGB ustawiasz

 

R = 49

G = 46

B = 50

 

Kontrast zostawiasz na 70% a jasność wedle upodobać, przy 22% jasność bieli wynosi 120 cd/m2.

 

PS. Jeśli chodzi o tego Predatora to nie wiem czy wiesz ale w monitorze LG siedzi też matryca od AU Optronics (M315DVR01.0) więc problemy nie powinny Cię dziwić. Różnica jest taka że w XB271HUBMIPRZ nic się nie dało zrobić z niejednolitą bielą a tutaj możesz ją poprawić ustawieniami.

 

Monitor LG 32GK850G podobnie jak Predator jest 8bit co oznacza, że pokrycie kolorów nie będzie rozpieszczać na plus jest za to lepszy kontrast i czerń (zalety VA) oraz bardziej równomierne podświetlanie.

 

Dopłacasz za G-Sync i 165Hz

 

Nie ma też problemów z niewyraźną czcionką jak w Samsungu C32HG70 ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnij tą recenzję co Ci wysłałem, tam masz bardzo dużo informacji o tym monitorze. Może Ci to pomoże ustawić go dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten będzie miał lepsze kolory pomimo panelu TN-> HP Omen 27 ktoś może na, testował?

Już normalnie zgłupiałem za chwilę przetestuje chyba wszystkie monitory dostępne na rynku a w sklepach wywieszą moje zdjęcie z dopiskiem "Tego pana nie obsługujemy"

 

Przesiadka z VA na TN? Nie, nie będzie lepszym rozwiązaniem. Gorsze kąty widzenia, słaby kontrast i czerń. Skalibruj tego LG tak jak Ci napisałem a jak chcesz podbić kolory to ustaw poświatę cyfrową w panelu NVIDII

 

CdqZEgc.jpg

 

PS. Napisz jaką masz Rev. tego monitora. Informacje znajdziesz na kartonie (boczna klapa ta mniejsza) i data produkcji.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z VA na TN? Nie, nie będzie lepszym rozwiązaniem. Gorsze kąty widzenia, słaby kontrast i czerń. Skalibruj tego LG tak jak Ci napisałem a jak chcesz podbić kolory to ustaw poświatę cyfrową w panelu NVIDII

 

CdqZEgc.jpg

 

PS. Napisz jaką masz Rev. tego monitora. Informacje znajdziesz na kartonie (boczna klapa ta mniejsza) i data produkcji.

 

Żadne ustawienia nie dają rady z tą żółcią. Próbowałem już tego wcześniej bo to są ustawienia z tej strony co podałem ale wydaje mi się że gość miał po prostu jakąś wersję testową która była z najlepiej wyselekcjonowaną matrycą aby recenzja nie była klapą.

 

Rev.03, data produkcji 14.08.2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Rev.3 z tamtego roku i u mnie po kalibracji biel jest akceptowalna. Możesz zamieścić jakieś fotki jak to u Ciebie wygląda?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ja mam problem z monitorem tylko Ty. Biel ma różne odcienie, papier też ma różne odcienie bieli. Zdjęcia zamieszcza zazwyczaj osoba opisująca problem. Jeśli uważasz że Twojego problemu nie da się rozwiązać to oddaj ten monitor do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, zagapiłem się :P. Odp. w paru tematach, mój błąd :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koniec. Ciśnienie mi skoczyło, mało brakło abym wbij pieść w ten monitor ale muszę go oddać.

Dzięki za pomoc i sory za kłopot ale tego monitora naprawdę nie da się skalibrować, próbowałem wrzucić foty ale mam za słaby aparat i uja widać.

Serio ustawiając R50 G40 B90 mam dalej żółty ekran i w dodatku niebieski tak podbity, że aż granat staje się jasnym niebieskim.

Naprawdę mam już dość. Trudno poczekam jeszcze rok a może wydadzą jakieś nowe monitory które w końcu nie będą miały żółtych bieli.

Bo na ten moment to po prostu plucie i śmianie się w twarz konsumentowi dając mu taki chłam za wcale nie małe pieniądze.

Skoro jest tak jak ask twierdzisz, że mając gsync i 144 Hz to nie ma co już liczyć na dobrą matrycę no to ja nie wiem kto w ogóle idzie na taki układ. Sory ale ja jestem zbyt wybredny jak już mam coś kupić to po to aby było dobre w całości a nie tylko w 2/3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś Samsung ale 24 cale, 144hz i bez Gsynca... Kolory ma podobno bardzo dobrze odwzorowane (jak na tego typu monitor).

 

Ciężko niestety coś znaleźć w tej cenie z dobrą matrycą i w rozdziałce 1440p z Gsync i 144hz.

Edytowane przez ask_me_anything

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to właśnie było więcej takich sklepów które wystawiają w sklepie właśnie te monitory dla graczy aby można było zobaczyć. Być może są ale akurat w tych w czewie nie bardzo, same taniochy do biura albo na free sync.

Problem też w tym, że wątpię czy uda mi się jeszcze kupić jakiś monitor wśród tych nowych co wyjdą niebawem.

Bo z tego co słyszałem/czytałem to idą w stronę 4k co mnie bardzo martwi. Już po samym 2k moja karta dostaje nieźle w palnik więc sens 4k aby i tak nie móc grać na minimum 120 fpsach mija się z celem. Bo i tak pomimo karty która by to pociągnęła, trzeba się też liczyć z tym, że taka karta pociągnie też nasz portfel.

Nie bardzo chce uderzać w coś bez Gsynca bo przetestowałem jak to działa i teraz wiem, że na pewno to chce. Niby G-sync nie eliminuje jednak tego tearingu jeśli nie włączy się tez v-synca ale zaś używanie samego v-synca na 144 Hz zmniejsza tylko jego ilość o połowę w grach z niestabilnym fpsem.

Edytowane przez Gronek31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalaa1

może masz włączone wyświetlanie nocne w win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gronek31 LG 32GK850G to naprawdę dobry monitor. Możesz mi wierzyć na słowo bo miałem ostatnio sporo topowych rozwiązań dla graczy w różnych konfiguracjach i to po parę sztuk np.

 

Acer Predator XB271HU https://i.imgur.com/B3M3yc7.jpg

 

Samsung C32HG70 https://imgur.com/m4klPnb

 

Philips Momentum 436M6VBPAB https://imgur.com/a/d8ktA8h

 

Będzie Ci ciężko zmaleć coś sensownego o takich parametrach. W tej cenie dostajesz klasyczny prosty ekran bez żadnych udziwnień w postaci gięcia ekranu, cienkie ramki po bokach, pełnokrwisty panel VA (świetny kontrast i bardzo dobra smolista czerń) robiący 165Hz z G-Sync, niski input lag i niezły czas reakcji. Panel jest tutaj oczywiście 8bit a nie 10'cio ale jest to monitor bez HDR więc nie jest to wymagane, kolory do grania i oglądania filmów są dobre może nie są tak intensywne (czerwień i zieleń) jak na VA z kropkami kwantowymi ale w zupełności spełniają swoje zadanie. Dodatkowo monitor posiada podświetlenie Sphere Lighting (Ambient Light) który niesamowicie zwiększa immersję podczas nocnych seansów (poprawia to też czerń). Jestem przekonany, że Twój monitor da się skalibrować po prostu nie uwzględniasz tego, że każda sztuka zachowuje się inaczej i mogą być pewne odchylenia względem testowanego modelu i podane ustawienia mogą zwyczajnie nie pasować do egzemplarza, który posiadasz.

 

PS. Nie ważne co kupisz i ile wydasz nie unikniesz loterii a decydując się na coś z IPS masz większą szansę trafienia na paździerz, niestety tak to dzisiaj wygląda.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gronek31 LG 32GK850G to naprawdę dobry monitor. Możesz mi wierzyć na słowo bo miałem ostatnio sporo topowych rozwiązań dla graczy w różnych konfiguracjach i to po parę sztuk np.

 

Acer Predator XB271HU https://i.imgur.com/B3M3yc7.jpg

 

Samsung C32HG70 https://imgur.com/m4klPnb

 

Philips Momentum 436M6VBPAB https://imgur.com/a/d8ktA8h

 

Będzie Ci ciężko zmaleć coś sensownego o takich parametrach. W tej cenie dostajesz klasyczny prosty ekran bez żadnych udziwnień w postaci gięcia ekranu, cienkie ramki po bokach, pełnokrwisty panel VA (świetny kontrast i bardzo dobra smolista czerń) robiący 165Hz z G-Sync, niski input lag i niezły czas reakcji. Panel jest tutaj oczywiście 8bit a nie 10'cio ale jest to monitor bez HDR więc nie jest to wymagane, kolory do grania i oglądania filmów są dobre może nie są tak intensywne (czerwień i zieleń) jak na VA z kropkami kwantowymi ale w zupełności spełniają swoje zadanie. Dodatkowo monitor posiada podświetlenie Sphere Lighting (Ambient Light) który niesamowicie zwiększa immersję podczas nocnych seansów (poprawia to też czerń). Jestem przekonany, że Twój monitor da się skalibrować po prostu nie uwzględniasz tego, że każda sztuka zachowuje się inaczej i mogą być pewne odchylenia względem testowanego modelu i podane ustawienia mogą zwyczajnie nie pasować do egzemplarza, który posiadasz.

 

PS. Nie ważne co kupisz i ile wydasz nie unikniesz loterii a decydując się na coś z IPS masz większą szansę trafienia na paździerz, niestety tak to dzisiaj wygląda.

 

Jest jak piszesz. IPS na pewno nie kupię bo sam nawet testowałem tego Acera którego ty też podałeś. Kolor również pożółknięty i jeszcze te srebrzenia w IPS, no po prostu nie dla mnie.

 

Posiadam również TV Sony 4K 65" super hiper z dość wysokiej półki i nawet podpiąłem pod niego kompa czego wcześniej nie zrobiłem, jakoś nie wpadłem na ten pomysł. I tam okazało się, że faktycznie kolor biały to kolor biały jak na moim obecnym LG DM2780D który swoją drogą to tak naprawdę TV 3D na TN, kiedy to było w modzie 3D cyfra + dawała go za jakieś tam punkty czy coś.

Co prawda fiolet i granat jest w tym LG lekko przekłamany ale już wolę to (bo są to kolory rzadko występujące) niż żółtą biel.

 

Serio mam już bardziej na oku kupno jakiegoś na panelu TN ale na pewno nie od Acera bo już takiego testowałem FullHD na TN i również był pożółknięty i miał w dodatku Badpixel.

 

Poszperałem trochę i znalazłem jeszcze takie 3 od HP, Della i Asusa. Ale na stracie Della eliminuje bo wszystkie opinie pod jednym tylko sklepem były właśnie o żółtych matrycach.

Już w zeszłym roku myślałem o tym Asusie ale kiedyś słyszałem o tej marce negatywne opinie i jakoś nie brałem jej pod uwagę. Zaś ten od HP też nie wiem bo straszy mnie cena podana na ceneo. W niektórych sklepach kosztuje 3600 zł a w jednym nawet za 2000zł można go kupić, to ja się zastanawiam o co z nim chodzi.

 

Ogólnie ten LG jest super. 31 cali WQHD 144(165)Hz Gsync i to podświetlenie z tyłu monitora mega ale ta żółć naprawdę razi mnie w oczy. Chyba, że jest jeszcze możliwość napisania do LG i być może przyślą mi na wymianę jakiś egzemplarz z rewizji nowszej niż 3 i nie będzie już tej żółtej matrycy.

 

Nie orientujesz się też jak to można sprawdzić w ogóle czy np ten HP i Asus nie są na tej samej matryca od AU Optronics (M315DVR01.0) bo nie znam się na tym a skoro u Acera a teraz i LG takie rzeczy się dzieją to po prostu muszę szukać nie na tych matrycach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że HP i Asus też mają matryce od AU Optronics :). Kupując monitor innego producenta możesz mieć dokładnie to samo. TV to inna bajka sam kupowałem telewizor który robił za monitor i to nawet nie jeden, nie ma sensu tego porównywać. Praktycznie każdy monitor trzeba poprawiać tj. kalibrować - ideału nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...