Skocz do zawartości
gladki8

SSD ADATA SU800 - znika podczas użytkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Posiadam sprzęt:

 

Płyta: GIGABYTE GA-B85M - D3H

 

Procesor: Intel i5 4590

 

Grafika: MSI GTX 1060 6GB

 

Pamięć: 2 x 8 gb DDR3 GOODRAM 1600 MHz Play CL10

 

Dysk: SSD Crucial 120 GB postawiony WINDOWS 10 x64

 

Dysk: Samsung 500 GB SATA

 

Dysk: SSD ADATA SU800 256

 

Zasilacz: Corsair VS 650W

 

Obudowa: Gladius M30

 

 

 

Monitor LG 22MT44DP

 

Mam problem z dyskiem SSD ADATA. Dysk kupiłem w lutym tego roku. Zainstalowane na nim były gry i programy. Wszystko grało super. Początkiem czerwca podczas grania system (wtedy Win 7) złapał zawiechę. Po restarcie nie było widać ani w systemie ani w Biosie dysku ssd ADATA. Po sprawdzeniu na innym komputerze okazało się że nie reaguje i poszedł na gwarancję (NEO24). Końcem czerwca z gwarancji wrócił nowy dysk (oryginalnie zamknięte pudełko, inny nr seryjny). W poprzednią sobotę instalowałem robiłem format z przesiadką na WIN 10. System na dysku Crucial - ADATA przeznaczona tak jak poprzednio na gry i programy. Po instalacji systemu instalowałem m.in. Origina i dysk zaczął wariować. Gdy jest w użyciu (instalacje) po 2-3 minutach wiesza się i całkowicie znika z systemu. Po restarcie nie ma go także w Biosie. Pomaga wypięcie kabla zasilającego na moment. Jak go wczyta to dane nie znikają ale kolejna próba instalowania cokolwiek na nim przynosi te same skutki. Chwilowe zawieszenie się komputera i zniknięcie dysku.

 

Próbowałem:

 

- zamiana kabli SATA i na płycie i przy dyskach - nie działa (Crucial działa tak samo na każdym z kabli)

- zamiana zasilania - nie działa

- aktualizacja BIOS nie pomogła

- próbowałem wgrać nowy frimware od ADATY i pojawia się komunikat FLASHID.bin not exist! Initial card failed (przy próbie aktualizacji z USB- ADATA TOOLBOX SSD) lub komunikat cannot update poprzez Fieled Updater

 

Czy jest na to jakiś sposób czy znów gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja.

 

Jeśli to nie kable, to po prostu dysk spierniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja.

 

Jeśli to nie kable, to po prostu dysk spierniczony.

 

 

Zamówiłem nowe podobno lepsze, jutro powinny przyjść to podmienie na nie i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod wątek, ten sam problem brak rozwiązania nagle zaczął dysk SSD znikać i pojawiać się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2018 o 22:23, gladki8 napisał:

 

 

Zamówiłem nowe podobno lepsze, jutro powinny przyjść to podmienie na nie i sprawdzę.

Pewnie dysk się uszkodził. Można mu jeszcze dać szanse i sprawdzić w innej maszynie, jeśli jest taka możliwość.  Lepsze kable raczej chyba nie pomogą, skoro już próbowałeś na innych.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...