Skocz do zawartości
Talibowy

Grafika do i5-4590

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

rozwaliła mi się dotychczasowa grafika (była EVGA GeForce GTX 970). Konieczne jest kupno nowej, przynajmniej równie wydajnej. Chciałbym się zamknąć w 1500 zł i nie wiem, czy znowu kupować 970-tkę (i jaką?), czy może iść w 1060, albo inny model? Mam procesor i5-4590 i przez dłuższy czas nie mogę sobie pozwolić na jego wymianę, więc nowa karta ma współgrać z tym procesorem. 8gb ramu, nie wiem czy warto bym dokładał więcej. Czy macie jakieś sugestie co do karty, w jaką powinienem zainwestować? Przeznaczenie to oczywiście głównie gry. Nie podkręcam komputera.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

rozwaliła mi się dotychczasowa grafika (była EVGA GeForce GTX 970). Konieczne jest kupno nowej, przynajmniej równie wydajnej. Chciałbym się zamknąć w 1500 zł i nie wiem, czy znowu kupować 970-tkę (i jaką?), czy może iść w 1060, albo inny model? Mam procesor i5-4590 i przez dłuższy czas nie mogę sobie pozwolić na jego wymianę, więc nowa karta ma współgrać z tym procesorem. 8gb ramu, nie wiem czy warto bym dokładał więcej. Czy macie jakieś sugestie co do karty, w jaką powinienem zainwestować? Przeznaczenie to oczywiście głównie gry. Nie podkręcam komputera.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Aby ktoś mógłby ci sensownie doradzić, to powinieneś również podać w jakie gry grasz lub chciałbyś zagrać, w jakiej rozdzielczości i ile FPS cię interesuje. Oczywiście nikt nie przewidzi wymagań nadchodzących gier.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

rozwaliła mi się dotychczasowa grafika (była EVGA GeForce GTX 970). Konieczne jest kupno nowej, przynajmniej równie wydajnej. Chciałbym się zamknąć w 1500 zł i nie wiem, czy znowu kupować 970-tkę (i jaką?), czy może iść w 1060, albo inny model? Mam procesor i5-4590 i przez dłuższy czas nie mogę sobie pozwolić na jego wymianę, więc nowa karta ma współgrać z tym procesorem. 8gb ramu, nie wiem czy warto bym dokładał więcej. Czy macie jakieś sugestie co do karty, w jaką powinienem zainwestować? Przeznaczenie to oczywiście głównie gry. Nie podkręcam komputera.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

https://allegro.pl/gigabyte-gtx-1070-oc-mini-itx-8gb-box-gw-08-2020-5-i7467977734.html

co prawda w niektórych grach ten procek ja przynudzi, ale już będziesz miał kartę na kilka lat, a z czasem tylko jakąś i7 lub nowszą platformę do niej dokupisz

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

rozwaliła mi się dotychczasowa grafika (była EVGA GeForce GTX 970). Konieczne jest kupno nowej, przynajmniej równie wydajnej. Chciałbym się zamknąć w 1500 zł i nie wiem, czy znowu kupować 970-tkę (i jaką?), czy może iść w 1060, albo inny model? Mam procesor i5-4590 i przez dłuższy czas nie mogę sobie pozwolić na jego wymianę, więc nowa karta ma współgrać z tym procesorem. 8gb ramu, nie wiem czy warto bym dokładał więcej. Czy macie jakieś sugestie co do karty, w jaką powinienem zainwestować? Przeznaczenie to oczywiście głównie gry. Nie podkręcam komputera.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Pogadaj z userem bartosz302 on ostatnio wymieniał uszkodzone karty z evga i mu nowe przysyłali. Poszukaj go w dziele sprzedaż o ogłoszenie gtx1080 sprzed kilku dni.

 

Wracając do tematu, to lepszy będzie GTX1060, szukaj czegoś do 1300zl lub wersja 3GB poniżej 1000zl. Za 1500zl to już używany gtx1070 da się kupić, wtedy trochę CPU będzie ograniczał kartę ale jak za jakiś czas go zmienisz to zyskasz spora wydajność. Wydawać 1500zl na gtx1060 jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby ktoś mógłby ci sensownie doradzić, to powinieneś również podać w jakie gry grasz lub chciałbyś zagrać, w jakiej rozdzielczości i ile FPS cię interesuje. Oczywiście nikt nie przewidzi wymagań nadchodzących gier.

Obecnie? Głównie fortnite z dziewczyną :P Ale również wiedźmin 3, cs go, z nadchodzących na pewno zagram w tes 6. Generalnie akcja i rpgi.

 

 

Pogadaj z userem bartosz302 on ostatnio wymieniał uszkodzone karty z evga i mu nowe przysyłali. Poszukaj go w dziele sprzedaż o ogłoszenie gtx1080 sprzed kilku dni.

Na jakiej zasadzie to działało?

 

 

Wracając do tematu, to lepszy będzie GTX1060, szukaj czegoś do 1300zl lub wersja 3GB poniżej 1000zl. Za 1500zl to już używany gtx1070 da się kupić, wtedy trochę CPU będzie ograniczał kartę ale jak za jakiś czas go zmienisz to zyskasz spora wydajność. Wydawać 1500zl na gtx1060 jest bez sensu.

Obawiam się kupowania używek, bo wiadomo że to zawsze jakieś tam ryzyko. Wolę jednak mieć tą gwarancję producenta i pewność, że mi karta za taką kasę nie padnie po pół roku. Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałem się do 1060 6gb. MSI Armor OC V1 podobno ma mieć przyjemne osiągi i cenę. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Talibowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wolisz nówkę to nic innego wartościowego nie kupisz do 1500 zł jak 1060 6gb, radeona serii rx do niekręconego i5 nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń w Wieśku 3 przy i5 4440, to GTX 1060 6GB SSC od evga ma loada na 99% cały czas

 

@Spojrzałem na screen z GPUz i wywaliłem takty. Pomyliły mi się pamięci z gpu 8:E W domu bedę to spojrzę żeby nie skłamać, ale po modach z termopadami, wywaleniem części taśmy materiałowej na wylocie radiatora z obudowy i nowej paście, 2 godziny jedzie bez skręcania zegarów.

 

Edytowane przez DamianH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie? Głównie fortnite z dziewczyną :P Ale również wiedźmin 3, cs go, z nadchodzących na pewno zagram w tes 6. Generalnie akcja i rpgi.

 

 

 

Na jakiej zasadzie to działało?

 

 

Obawiam się kupowania używek, bo wiadomo że to zawsze jakieś tam ryzyko. Wolę jednak mieć tą gwarancję producenta i pewność, że mi karta za taką kasę nie padnie po pół roku. Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałem się do 1060 6gb. MSI Armor OC V1 podobno ma mieć przyjemne osiągi i cenę. Co o tym sądzicie?

Szczegółów nie znam bo nigdy nie malem GPU od nich ale chyba jakoś kontaktujesz się z nimi przez stronę, zgłaszasz problem itd.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

rozwaliła mi się dotychczasowa grafika (była EVGA GeForce GTX 970). Konieczne jest kupno nowej, przynajmniej równie wydajnej. Chciałbym się zamknąć w 1500 zł i nie wiem, czy znowu kupować 970-tkę (i jaką?), czy może iść w 1060, albo inny model? Mam procesor i5-4590 i przez dłuższy czas nie mogę sobie pozwolić na jego wymianę, więc nowa karta ma współgrać z tym procesorem. 8gb ramu, nie wiem czy warto bym dokładał więcej. Czy macie jakieś sugestie co do karty, w jaką powinienem zainwestować? Przeznaczenie to oczywiście głównie gry. Nie podkręcam komputera.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

miałem ten procesor, w pełni wykorzysta 1060 i prawie w pełni 1070, ograniczeniem jest proc w kilku bardzij zaawansowanych produkcjach niezależnie od karty i ustawien graficznych, pozwoli co prawda w wiekszosci czasu na gre w 60fps ale bedzie sie pojawiał stuttering od czasu do czasu czasem dropy w bardziej zaawansowanych scenach, przyzwoity procesor imho maks to 1070, ktory w wielu grach mniej procesorowych zapewni znacznie lepszy fps niz 1060 w ktorego bym sie nie pchał jesli masz fundusze na coś lepszego.

 

btw miałem 4590 z 2400Mhz ram oraz proca na sztywno na 3.8Ghz

 

Edit:

Miałem też MSI Armor oc v1 - biało-czarna z dużymi wentylatorami, średnio ją polecam, spisywałą się dobrze ale hałasuje pod obciążeniem nie jest tak cicha jak gamingi, cewki troche piszczały, znacznie cichsze chłodzenie o dziwo miały tanie konstrukcje inno3d i cewki nie piszczały, palit zwykły ma chyba wiecej heatpipow niz ten ocv1 msi i jest cichy, chociaż dużo zależy od egzemplarza na jaki trafisz.

Edytowane przez RaVen01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi, były naprawdę pomocne. Ostatecznie zdecydowałem się na GTX1060 Gaming G1 6gb od Gigabyte. Gdy stwierdziłem, że w mojej sytuacji najlepiej wydać dodatkową kasę na 1060, to zacząłem szukać karty, która będzie najwydajniejsza. G1 wydawała się być najlepsza wg testów, które przeglądałem, więc to na nią padł wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie chciałem tworzyć nowego tematu, bo sam korzystam z tego procesora co autor i5 4590 i zamówiłem już asusa 1060 6gb strix. Posiadam zasilacz Corsair VS Series 450W. Obecnie posiadam Pamięć 2x4gb Ballistix Ballistix Tactical, DDR3,1600MHz, CL8. Czy jest sens wymieniać ją na 2x16gb przy obecnej konfiguracji. Myślę głównie o graniu w rdr 2. Ale gram też w wiele innych gier głównie akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzelek

Moim zdaniem nie ma sensu pakować kasy w 2x16GB, chyba że chodziło Ci o 2x8GB? W RDR 2 gra dobija do 9GB zużycia więc pasuje mieć minimum 12GB do bezproblemowej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens wymieniać ją na 2x16gb przy obecnej konfiguracji. Myślę głównie o graniu w rdr 2.

zalecane 16GB. Jak ci nie szkoda pińondzów to możesz se kupić 32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nei pograsz na i5 w RDR2, sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nei pograsz na i5 w RDR2, sorry.

Dlaczego nie pogra, skoro gra działa na dużo wolniejszych konsolach? Kwestia ustawień grafiki. A menu wyboru stawień graficznych jest bardzo bogate.

Na 8GB też pójdzie, wracając do pytania.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

tu nie chodzi o to , że wolniejsze, tylo o ilość rdzeni - taki bf5 niebo lepiej chodzi na starym i7 2600 (8 wątków) niż na jakimś dużo więcej taktowanym 4 jajowym kabylaku - jak rdr2 będzie korzystało porządnie z 8 wątków (albo więcj a raczej tak bo już gta5 to robiło) to może sobie pomarzyć w pewnych miejscach o jakiejkolwiek płynności - chociażby se kartę graficzną i z NASA kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shakti9 jak ci chodzi ten zestaw i5 4590 z GTX 1060 6gb na tym zasilaczu? Bo mam taki sam procek , zasilacz i chcę kupić gtx 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rdr2 będzie korzystało porządnie z 8 wątków (albo więcj a raczej tak bo już gta5 to robiło) to może sobie pomarzyć w pewnych miejscach o jakiejkolwiek płynności - chociażby se kartę graficzną i z NASA kupił

 

A w tej bajce były smoki? GTA V bardzo PORZĄDNIE korzysta z 8 wątków. Poniżej dowód:

 

 

+

 

F2N1yJi.png

 

Co tam jeszcze ciekawego wymyślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starszego filmu nie dało radę odkopać? :lol2: bo od 4 lat przecież w gta5 aktualizacji nie było (a ten opis pewnie premierowy :E)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie chciałem tworzyć nowego tematu, bo sam korzystam z tego procesora co autor i5 4590 i zamówiłem już asusa 1060 6gb strix. Posiadam zasilacz Corsair VS Series 450W. Obecnie posiadam Pamięć 2x4gb Ballistix Ballistix Tactical, DDR3,1600MHz, CL8. Czy jest sens wymieniać ją na 2x16gb przy obecnej konfiguracji. Myślę głównie o graniu w rdr 2. Ale gram też w wiele innych gier głównie akcji.

Nie, lepiej kup i7 4770.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

tu nie chodzi o to , że wolniejsze, tylo o ilość rdzeni - taki bf5 niebo lepiej chodzi na starym i7 2600 (8 wątków) niż na jakimś dużo więcej taktowanym 4 jajowym kabylaku - jak rdr2 będzie korzystało porządnie z 8 wątków (albo więcj a raczej tak bo już gta5 to robiło) to może sobie pomarzyć w pewnych miejscach o jakiejkolwiek płynności - chociażby se kartę graficzną i z NASA kupił

 

BF5 i nawet 6 wątków szybsze od 12 :lol2: mit obalony

e6fc0102b5e0114dgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż w Chinach musiałeś szukać testu ? :lol2: a może sprawdź czy to czasami single player nie jest, "fachofcu " od siedmiu boleści

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż w Chinach musiałeś szukać testu ? :lol2: a może sprawdź czy to czasami single player nie jest, "fachofcu " od siedmiu boleści

tak fachowcu w chinach

nic nie stoi na przeszkodzie żebys kupił te 3 procesory i zrobił rzetelny test i udowodnił swoje wypociny

jak narazie tylko bujasz w obłokach

tu kolejny test specjalnie dla Ciebie pół inteligencie

Mój link

Twoje 12 wątków na dzisiaj możesz sobie wsadzić wiesz gdzie

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udowadniać? wg tego testu r5 2600x (szybszy od mojego 2600) robi w bf5 65 kl/s, czyli mam zaje--ego 2600 bo mój średnio 90-120 robi w zależności od mapy (bez OC), proszę mój film zaraz po montażu cpu (ramy jeszcze na 3000 chodziły)

no facet rozwaliłeś mnie tym testem, pewnie ten radeon zabił tak tego ryzena w chińskim teście

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O tym, że wielokrotnie obywatel jest opodatkowywany, co w efekcie daje wysokie opodatkowanie (procent składany). No nie wiem ... z mojej wypłaty jest zabierane niemal 42% podatku (koszt pracodawcy - to co dostaję na rękę). Jeszcze parę lat temu, to było "tylko" ~38%.
    • Ciekawe info na temat antyczita   Widocznie zmiana anticzita eliminuje nam Afterburnera. Generalnie mi to nie przeszkadza o ile nie zacznie sypać banami z tyłka.  
    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...