Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pentium D

Wydymany przez Paypal (kupujący zrobił obciążenie zwrotne)

Rekomendowane odpowiedzi

9 lipca sprzedałem konto w grze za niemałe pieniądze bo 600 dolarów i do dzisiaj wszystko było ok bo nagle dostałem info, że gość cofnął wpłatę. Na paypalu mam saldo -600 USD (normalnie kasy tam nie trzymam i używam raz w roku) Kasę od razu wtedy wypłaciłem do banku i teraz moje pytanie, czy paypal może mi ściągnąć kasę z konta w banku bo nie uśmiecha mi się stracić konta w grze i pieniędzy? Z tego co już sam w necie poszukałem takie oszustwa na cofanie wpłaty były dość popularne na ebayu, ale nie doszukałem się info na temat cofania kasy z konta bankowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cofnie Ci z konta bankowego,przelales środki z konta paypal na swoje w banku i finito.Jakbys mial je na koncie paypal wtedy cofka by była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cofnie Ci z konta bankowego,przelales środki z konta paypal na swoje w banku i finito.Jakbys mial je na koncie paypal wtedy cofka by była.

 

No mam nadzieję, że kasa nie wyparuje. Co zrobić z kontem na paypalu, miałem je od 2014?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podpięte konto na pp?

 

Numer do wypłat w polu Rachunki bankowe i karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz spór z kupującym,do tego czasu masz debet na koncie paypal 600usd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz podpięte konto? Jak myślisz, Paypal oleje brak 600USD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie nie używam PP od dawna - to złodzieje, którzy mają w nosie bezpieczeństwo sprzedającego. Miałem konto do czasu handlu w Diablo 3 (jak jeszcze był) - sprzedałem jakiemuś (podobno) Japończykowi przedmiot warty ponad 150 dolarów i mając w pamięci właśnie takie charge-backi od razu przelałem kasę do kumpla, ten mi przelał złotówki do normalnego konta w banku i szybko zamknąłem konto PP - nawet jeśli ktoś chciałby zrobić zwrot, to już mnie to nie interesowało. Dziwię ci się, że wiedząc o takiej możliwości nie zabezpieczyłeś się lepiej, tym bardziej przy takiej kwocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, spodziewałem się słowa "złodzieje" najdalej w pierwszych dziesięciu postach.

PP to nie złodzieje. To pośrednik finansowy. Wygodny, ale z lukami w systemie. Nawiasem mówiąc, najprawdopodobniej w tym przypadku wykorzystano chargeback z cc, więc jeżeli PP to złodzieje, to w zasadzie też cały świat, banki, instytucje finansowe na czele z MasterCardem i Visą to złodzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie nie używam PP od dawna - to złodzieje, którzy mają w nosie bezpieczeństwo sprzedającego. Miałem konto do czasu handlu w Diablo 3 (jak jeszcze był) - sprzedałem jakiemuś (podobno) Japończykowi przedmiot warty ponad 150 dolarów i mając w pamięci właśnie takie charge-backi od razu przelałem kasę do kumpla, ten mi przelał złotówki do normalnego konta w banku i szybko zamknąłem konto PP - nawet jeśli ktoś chciałby zrobić zwrot, to już mnie to nie interesowało. Dziwię ci się, że wiedząc o takiej możliwości nie zabezpieczyłeś się lepiej, tym bardziej przy takiej kwocie...

 

No właśnie nie wiedziałem i dopiero dzisiaj się dowiedziałem bo jak pisałem paypala mało używam.

 

Niby jakiś tam spór na PP widzę, ale nie mogę odpowiedzieć bo chcą zdjęcie dowodu osobistego a jakoś mi się nie uśmiecha go wysyłać bo z tego co czytałem sprzedający zawsze jest na przegranej pozycji.

 

Ten co kupił ode mnie konto twierdzi, że nie może się zalogować. Jak go zapytałem czy po zakupie zmienił passy do konta i podpiął numer telefonu do konta odpisał, że nie... 4 tygodnie bez zabezpieczonego konta.

 

Jeszcze od PP dostałem takiego maila.

 

Potrzebujemy więcej informacji o Tobie

 

Drogi Użytkowniku!

 

Na Twoje konto PayPal wpłynęły płatności na łączną kwotę 1800 EUR lub jej równowartość.

 

W związku z koniecznością zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami musimy gromadzić i weryfikować dane o naszych klientach. Ponieważ zbliżasz się do poziomu aktywności, po osiągnięciu którego możemy być zmuszeni do ograniczenia możliwości Twojego konta, zachęcamy Cię do przekazania tych danych teraz. Dzięki temu wciąż będziesz mieć możliwość wysyłania i wypłacania pieniędzy z konta PayPal na dotychczasowych zasadach.

 

Informacje te można przekazać w następujący sposób:

Zaloguj się do konta PayPal.

Kliknij ikonę Powiadomienia (ikona dzwonka) w górnej prawej części strony.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami i wykonaj wszystkie czynności.

 

Dziękujemy

PayPal

 

W życiu takiej kasy na PP nie miałem nawet jakbym zliczył wszystkie transakcje których łącznie było 4 na łączną kwotę około 1000 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc nie wydymany a masz założony spór z powodu utraty konta, ktory olałes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc nie wydymany a masz założony spór z powodu utraty konta, ktory olałes

 

To nie jest mój problem, że gość przez 4 tygodnie nie zabezpieczył konta i mu je ukradli.

 

I na razie chyba nie muszę na nic odpowiadać a ta prośba o foto dowodu jest z powodu ograniczenia konta.

 

Twój dostęp do konta jest ograniczony

Aby wyświetlić i zlikwidować ograniczenia nałożone na Twoje konto, odwiedź stronę ograniczeń konta.

 

zNr15xX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie nawiązać kontakt z działem obsługi platformy z której konto pochodzi i spróbować odzyskać dostęp? Jest w ogóle taka szansa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie nawiązać kontakt z działem obsługi platformy z której konto pochodzi i spróbować odzyskać dostęp? Jest w ogóle taka szansa?

 

I co im napiszę? Hej, sprzedałem konto w waszej grze i nowy właściciel ma problem z zalogowaniem, pomuszcie plis :E Jak sprawdzą logi z logowania, że przez 3 lata adres ip był z polski, później przez 4 tygodnie z USA a teraz nie wiadomo skąd to się połapią, że coś tu śmierdzi i zgodnie z regulaminem konto zablokują lub usuną.

 

5.2.3 Any sale, purchase, lease, rent, exchange, other commercial exploitation of Accounts is prohibited.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzą logi z logowania, że przez 3 lata adres ip był z polski, później przez 4 tygodnie z USA a teraz nie wiadomo skąd to się połapią, że coś tu śmierdzi i zgodnie z regulaminem konto zablokują lub usuną.:E

 

Ale o to właśnie chodzi. Miałem, grałem w Polsce i nagle nie mogę się zalogować. Zajumał mi ktoś ze stanów. Jakby dostał dostęp na nowo, to mógłbyś się dogadać z tym typem. Nikt nie mówi, że masz na starcie mówić, że sprzedałeś konto. Poza tym używam VPM bo zaktualizowałem antywirusa w związku z atakami na moje konto. Niestety za późno bla bla bla...

 

 Tymczasem sprawa jest na tym etapie, że za pół roku dostaniesz pismo od Ar-Vato z windykacją długu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o to właśnie chodzi. Miałem, grałem w Polsce i nagle nie mogę się zalogować. Zajumał mi ktoś ze stanów. Jakby dostał dostęp na nowo, to mógłbyś się dogadać z tym typem. Nikt nie mówi, że masz na starcie mówić, że sprzedałeś konto. Poza tym używam VPM bo zaktualizowałem antywirusa w związku z atakami na moje konto. Niestety za późno bla bla bla...

 

 Tymczasem sprawa jest na tym etapie, że za pół roku dostaniesz pismo od Ar-Vato z windykacją długu.

 

Na razie nic z tym robić nie będę, jutro pewnie PP się odezwie to napiszę im co i jak. Maile mogę pokazać, że passy do konta i maila przekazane oraz, że sam przyznał że haseł nie pozmieniał i telefonu nie podpiął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z paypalem sa duze jaja.

 

Oni daja ochrone kupujacemu na 180dni.

 

Taki handel zalatwia sie w formie giftu (nie da sie cofnac).

 

Na ebay czesto walki ludzie robia.

Znajomy jakies radio z rozbitego auta sprzedawal (mocno nie typowe). Wartosc okolo 100$.

Sprzedajacy zaplacil. On wyslal. Po 3 dniach kupujacy spor na paypalu otwarl i tyle widzial kase.

Wysylka chyba gdzies do ameryki poludniowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złamałeś regulamin i to powojnie. Czego się dziwisz że ktoś wykorzystał dane mu prawa?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złamałeś regulamin i to powojnie. Czego się dziwisz że ktoś wykorzystał dane mu prawa?.

Jakie prawa? Dostał konto? Dostał! To że sprzedający łamie regulamin nie upoważnia kupującego do kradzieży, no chyba że samemu tak robisz stąd nie widzisz problemu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złamałeś regulamin i to powojnie. Czego się dziwisz że ktoś wykorzystał dane mu prawa?.

 

To, że złamałem regulamin gry wypierać się nie będę ale jakie podwójnie to nie wiem. Sprzedałem konto, dałem passy do gry i maila kasę dostałem i tyle. Normalna wymiana towarów a że kupujący pierdoła i danych do logowania do gry nie zmienił to już nie mój problem. Nikt do dealera nie może mieć pretensji, że mu ukradną nie zamknięty samochód z kluczykami w środku.

 

Jak jeszcze z gościem pisałem okazało się, że do maila dodał swój telefon i zmienił hasło (choć wcześniej twierdził, że tu i tu nic nie zmieniał i nie dodawał) Twierdzi, że na maila wejść nie może bo passy zmienione, ale coś mi się wierzyć nie chce bo google każde podejrzane logowanie blokuje a po usunięciu numeru telefonu od googla przychodzi informacja o działaniu na koncie.

 

Śmierdzi ta sprawa i ten koleś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja historia to nie itemek czy konto a realna rzecz, bardzo rzadki i rasowy wzmacniacz. Kupił go jakiś małpiszon z USA. Kasa na PP, to podrałowałem na pocztę, wysłałem paczkę, ponad 300pln sama wysyłka kosztowała. Chajs z PP przelałem na konto. I zgadnijcie co :) Trzy dni później zwrocik, małpa postanowiła odzyskać kasę. Dopiero wtedy się dowiedziałem jakie jaja na ebaju odchodzą.

 

Na maila z informacją o zwrocie odpowiedziałem przez jakiśtam formularz kontaktowy, że gnój jest oszustem, towar został wysłany dzień później niż wpłata, załączyłem scan dowodu nadania przesyłki i zadałem pytanie czy paczka z PL do USA ma szansę dotrzeć w 3 dni. Nic więcej nie napisali.

 

 

Do dziś na koncie mam debet na prawie dwa kafle, co trzy dni dostaję maila że mam debet i muszę go spłacić bo jak nie to poważniejsze jakieś procedury mi arvato wprowadzi. Teraz już pozywać mnie nie bardzo mogą, bo już minął okres przedawnienia, ale fakt jest faktem, że nadal według nich widnieję jako oszust-sprzedawca mimo mojego wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nalezy sie wystrzegac sprzedazy i przyjmowania kasy przez PP (chyba, ze gift)

 

Zwroty PP sa powszechne i w 99% przypadkow - przegrywa sprzedajacy + naliczaja mu jeszcze smieszna kare bodajze kilkanascie €

Tak czesto robione jest i bylo w przypadku np. skinów do gier, kont gier itd.

 

A kupujacy - nie moze zalogowac sie na PP ? Ktos mu sie wlamal ? Pic na wode, sciema totalna :E

 

Trafiles na jakiegos gowniarza, cwaniaczka i niestety marne masz szanse wyjsc obronna reka :(

Osobiscie nie znam nikogo kto by sobie z tym problemem poradzil ale moze ktos tutaj mial juz podobna sytuacje i Ci pomoze

 

Chyba, ze powiedz gosciowi (powinienes miec jakies jego dane, imie, nazwisko, po samym PP mozna zweryfikowac osobe), ze nie wierzysz w jego wersje, uwazasz, ze Cie probuje oszukac, masz korespondencje (sprzedaz, dogadywanie sie oraz korespondencje po "zwrocie) i zglaszasz na Policje (600€ czy tam $ to juz przestepstwo)

 

Moze w ten sposob uda Ci sie go skutecznie nastraszyc albo po prostu zglos to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze co mi w tej sytuacji przychodzi do głowy to próba odzyskania konta i zwrot tej kasy. Tak jak Primo pisał, nie pisz nic o sprzedaży. Jeżeli koleś chce kasę z powrotem to uznaj umowę za rozwiązaną, masz wobec tego prawo do odzyskania konta. Zresztą, wg regulaminu gier online one nigdy nie przestało być twoje.

 

A potem ponowne wystawienie przedmiotu, bez płatności PP.

 

@up

chłopak jest z USA. Policja niewiele tu wniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PP jeszcze nic do mnie nie pisał, wszystko wisi tak jak wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Wystroi się w drogie i przepłacone rzeczy za nakradzione pieniądze, złamie przy tym prawo, zhańbi stanowisko i jeszcze się tym pochwali do kamery w swojej próżności i głupocie. 
    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...